Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδια.επανερχομαι στο θεμα της μπαταριας.θα ηθελα να ρωτησω οσους το εχετε με ένα παράδειγμα για να καταλαβω ποσο κραταει:ας πουμε ότι το κιν το ανοιγω στις 8 το πρωι.το μεσημερι στις 2-3 το ξαναφορτιζω αφου με μετριο σκαλισμα το πρωι θα εχει πεσει αρκετα η μπαταρια.η ερωτηση μου τωρα είναι.αφου γινει μια φορτιση πληρης το μεσημερι, θα με βγαλει εως το βραδυ?ή υπαρχει περιπτωση να θελει κ παλι φορτιση πιο πριν?μιλαμε για μετρια εως αρκετη χρηση κ με ενεργοποιημενο το 3g 3-4 ωρες εντος της μερας.
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με μέτρια χρήση δεν θα χρειαστείς φόρτιση το μεσημέρι...

καλησπέρα παιδια.επανερχομαι στο θεμα της μπαταριας.θα ηθελα να ρωτησω οσους το εχετε με ένα παράδειγμα για να καταλαβω ποσο κραταει:ας πουμε ότι το κιν το ανοιγω στις 8 το πρωι.το μεσημερι στις 2-3 το ξαναφορτιζω αφου με μετριο σκαλισμα το πρωι θα εχει πεσει αρκετα η μπαταρια.η ερωτηση μου τωρα είναι.αφου γινει μια φορτιση πληρης το μεσημερι, θα με βγαλει εως το βραδυ?ή υπαρχει περιπτωση να θελει κ παλι φορτιση πιο πριν?μιλαμε για μετρια εως αρκετη χρηση κ με ενεργοποιημενο το 3g 3-4 ωρες εντος της μερας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

ενδιαφέρομαι για την αγορά του g4, αλλά επειδή καμιά φορα πηγαίνω πεζοπορίες σε βουνα ΣΚ, ανησυχώ αν θα κρατήσει η αυτονομία για 2 μέρες, εννοείται μόνο για τις απαραίτητες κλήσεις.

Μεγάλο ρόλο παίζει το σήμα στην περιοχή που θα βρίσκεσαι. Πολύ ασθενές σήμα σημαίνει και γρηγορότερη αποφόρτιση του κινητού. Σε γενικές γραμμές πάντως σε standby και κλήσεις μπορεί να σου παει και παραπάνω από 2 ημέρες. Αν όμως ασχολείσαι με τέτοια "αθλήματα" επιβάλλεται ένα power bank ή μια δεύτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω ....εγω εχω δει με μετρια χρηση διπλασιασμο της μπαταριας με v20d.

 

Να υποθέσω με ίδια ή παρόμοια χρήση με lollipop; Έχεις δηλαδή διπλάσιο χρόνο; Εγώ με 70% φωτεινότητα και μέτρια χρήση, χωρίς παιχνίδια, με 5.1.1, είμαι στις 3 με 3 1/2 ώρες s.o.t. Να περιμένω κάτι ανάλογο σε mm;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολύ για την απαντηση φιλε μου.βασικα κ να χρειαζεται μια φορτιση το μεσημερι δεν θα με ενοχλουσε,το να θελει 2 φορτισεις μεσα στη μερα όμως αυτό θα με χαλαγε πολύ,για αυτό κ ρωτησα.
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω με ίδια ή παρόμοια χρήση με lollipop; Έχεις δηλαδή διπλάσιο χρόνο; Εγώ με 70% φωτεινότητα και μέτρια χρήση, χωρίς παιχνίδια, με 5.1.1, είμαι στις 3 με 3 1/2 ώρες s.o.t. Να περιμένω κάτι ανάλογο σε mm;

Sot δεν έχω μετρήσει. Κρατούσε με μέτρια χρήση περίπου 2 μέρες. Με την 20d έχω βγάλει άνετα 3 ημέρες. Με πολλά τηλέφωνα πολλές φώτο, οθόνη αυτόματη, πολύ viber twitter λίγο 4g

Σημειώνω ότι δεν έχω Facebook.μόνιμα ανοιχτό wifi

Edited by alanon
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ανοικτό ή κλειστό είναι η σωστή φόρτιση γιατί το έβαλα να φορτίσει σβηστό και άνοιξε μόνο του;
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες άνοιξε εννοείς πλήρως; μπήκε μέσα στο λειτουργικό; Ή απλά άνοιξε μια οθόνη όπου βλέπεις τη διαδικασία της φόρτισης; Το δεύτερο τουλάχιστον γίνεται σχεδόν παντού και το πρώτο σε ορισμένες συσκευές. Καμία δε μένει τελείως κλειστή κατά τη φόρτιση.

 

 

Εγώ τσίμπησα σήμερα το charging kit με τον εξωτερικό φορτιστή. 45 ευρώ, βέβαια αλλά για μένα η αυτονομία/ανεξαρτησία που δίνει η 2η μπαταρία δε συγκρίνεται με τίποτα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να κανω αναβάθμιση απο lollipop σε MM? Εχω ακουσει οτι μετα την αναβάθμιση πολλοι εχουν πολυ χάλια μπαταρία και αναγκαστικά κανουν factory reset. Αρα δεν ξερω αν αξιζει... Να πω οτι η μπαταρια του τωρα δεν με ικανοποιει.
Link to comment
Share on other sites

Ανοικτό ή κλειστό είναι η σωστή φόρτιση γιατί το έβαλα να φορτίσει σβηστό και άνοιξε μόνο του;

 

Όταν λες άνοιξε εννοείς πλήρως; μπήκε μέσα στο λειτουργικό; Ή απλά άνοιξε μια οθόνη όπου βλέπεις τη διαδικασία της φόρτισης; Το δεύτερο τουλάχιστον γίνεται σχεδόν παντού και το πρώτο σε ορισμένες συσκευές. Καμία δε μένει τελείως κλειστή κατά τη φόρτιση.

 

 

Εγώ τσίμπησα σήμερα το charging kit με τον εξωτερικό φορτιστή. 45 ευρώ, βέβαια αλλά για μένα η αυτονομία/ανεξαρτησία που δίνει η 2η μπαταρία δε συγκρίνεται με τίποτα.

Το g4 αν είναι κλειστό και το βάλεις για φόρτιση ανοίγει μόνο του και φτάνει μέχρι και το pin. Εάν θέλετε να το φορτιζετε κλειστό πρώτα θα συνδέετε τον φορτιστή και μετά θα απενεργοποιειτε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά αξίζει να κανω αναβάθμιση απο lollipop σε MM? Εχω ακουσει οτι μετα την αναβάθμιση πολλοι εχουν πολυ χάλια μπαταρία και αναγκαστικά κανουν factory reset. Αρα δεν ξερω αν αξιζει... Να πω οτι η μπαταρια του τωρα δεν με ικανοποιει.

 

Να αναβαθμίσεις... απλά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να κανω αναβάθμιση απο lollipop σε MM? Εχω ακουσει οτι μετα την αναβάθμιση πολλοι εχουν πολυ χάλια μπαταρία και αναγκαστικά κανουν factory reset. Αρα δεν ξερω αν αξιζει... Να πω οτι η μπαταρια του τωρα δεν με ικανοποιει.

 

στην αρχη ηταν πολυ χαλια η μπαταρία με mm, αλλά πρεπει να εφταιγε που δεν ειχαν βελτιωσει τις τριτες εφαρμογες. μετα το τελευταιο update της lg και των περισσοτερων εφαρμογων , δεν βλεπω καποια να μου πινει την μπαταρια.

 

οποτε εχω τα ιδια περιπου στατιστικα με lolli σε sot αλλα πολυ καλυτερη αναμονη. ιδιως αν δεν χρησιμοποιεις πολυ 4g (απ'ότι βλέπω στην mm το 4g κανει τη ζημια), κρατάει αρκετα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Να ρωτήσω το g4 στο κουτί του έρχεται με τον quick charger ή τον αγοράζεις χωριστά?

Επίσης από ότι διάβασα θέλει μιάμιση ώρα να φορτίσει, μου φαίνεται πάρα πολύ την στιγμή που έχει quick charge, το samsung s6 φορτίζει σε 70 λεπτά...

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Να ρωτήσω το g4 στο κουτί του έρχεται με τον quick charger ή τον αγοράζεις χωριστά?

Επίσης από ότι διάβασα θέλει μιάμιση ώρα να φορτίσει, μου φαίνεται πάρα πολύ την στιγμή που έχει quick charge, το samsung s6 φορτίζει σε 70 λεπτά...

 

Καλημέρα, οχι δεν έχει στη συσκευασία quick charger, πρέπει να τον αγοράσεις χώρια. Θέλει 1:30 +ώρα ακριβώς επειδή ο "μαμά" φορτιστής δεν είναι quick charger ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, οχι δεν έχει στη συσκευασία quick charger, πρέπει να τον αγοράσεις χώρια. Θέλει 1:30 +ώρα ακριβώς επειδή ο "μαμά" φορτιστής δεν είναι quick charger ;)

 

και ποιο είναι το κόστος αγορας του γρήγορου φορτιστή?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

και ποιο είναι το κόστος αγορας του γρήγορου φορτιστή?

 

δεν είναι ακριβοί νομίζω αν και δεν το έχω ψάξει. Με κανενα 15αρι πιστεύω θα βρεις μια χαρά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει με έναν γρήγορο φορτιστή ;;;;

 

Με τον δικό του μου κάνει 2 ώρες εμένα!

 

Από που μπορουμε να πάρουμε έναν γνήσιο γρήγορο φορτιστή Κ όχι καμία κινεζια που να δημιουργήσει πρόβλημα στο κινητο ;;;

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παίζει εδώ προσφορά παιδιά. αν και σαμσουνγκ λογικά θα κάνει απλά ψάξτε το πρώτα

http://www.e-shop.gr/samsung-ep-ta20ewe-usb-travel-charger-2000mah-for-galaxy-s6-note-4-white-bulk-p-TEL.025569

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παίζει εδώ προσφορά παιδιά. αν και σαμσουνγκ λογικά θα κάνει απλά ψάξτε το πρώτα

http://www.e-shop.gr/samsung-ep-ta20ewe-usb-travel-charger-2000mah-for-galaxy-s6-note-4-white-bulk-p-TEL.025569

 

Δεδομένου ότι κι αυτός αναφέρει 2A (άσχετα ότι γράφει λάθος 2Ah), δεν θα έχει τεράστια διαφορά με τον αυθεντικό της LG... -10% χρόνο στην καλύτερη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι κι αυτός αναφέρει 2A (άσχετα ότι γράφει λάθος 2Ah), δεν θα έχει τεράστια διαφορά με τον αυθεντικό της LG... -10% χρόνο στην καλύτερη περίπτωση.

 

ουτε καν

έχω εναν σαμσουνγκ απο ταμπλετ 2Α και ίσως να είναι και λίγο πιο αργο

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική διαχείριση μπαταρίας στην ΜΜ.Χωρίς προσπάθεια ούτε καν ασχολήθηκα μιας και είναι ούτε μιας εβδομάδας η συσκευή...έχοντας την 6 περασμένη 3 μέρες περίπου απλά εντυπωσιακή για τα δεδομένα μου συμπεριφορά...το τηλέφωνο βγήκε από τον φορτιστή προχτές περίπου στις 10 το βράδυ, την επομένη σερφάροντας το πρωί πάνω από μισή ώρα γύρω στα 33 λεπτά έπεσε 1% δηλαδή 100 σε 99 % έχοντας περάσει και η νύχτα και σήμερα πρωί αναμονή Τράπεζα μισή ώρα περίπου με 3g Kai φωτεινότητα στο 60%...δεν αναφέρω καν τις κλησεις που μεσολάβησαν το διήμερο περίπου μία ώρα συνολικά....τρομερά ευχαριστημένος,εντυπωσιασμενος θα έλεγα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...