Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους ειμαι νεο μελος

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησοερα ειμαι νεο μελος στην παρεα . εχω ενα σοβαρο θεμα με την μπαταρια του lg g4 που εχω εδω και 5 μερεσ στα χερια μου εξαντλητε απιστευτα γρηγορα τοσο γρηγορα που κανενα τηλ στο παρελθον δεν μου το εκανε αυτο και δεν ξερω τι να κανω επισησ πυρωνει καει η σησκευη αν τολμησω να παιξω παιχνιδια μετα απο 5 λεπτα δηλ δυο πιστες αρχιζει να καιει . εχω στεναχωρεθει πολυ να εχω πληρωσει 400 ευρο και να το εχω μονο για τηλεφωνα αλλιως εξαφανίζετε η μπαταρια . ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι ειναι το dex2oat??μου τρωει 23% απο την μπαταρια....και στο γράφημα περιμενα οταν μπαινει το doze να εχει μια οριζοντια γραμμή αλλα τιποτα τρεχει η γραμμή κατηφορικά συνεχεια νωρις ειναι ακομα για να πω με σιγουρια αλλα αυτο που εγραψα το πρωτο δεν το εχω ξαναδει

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το dex2oat??μου τρωει 23% απο την μπαταρια....και στο γράφημα περιμενα οταν μπαινει το doze να εχει μια οριζοντια γραμμή αλλα τιποτα τρεχει η γραμμή κατηφορικά συνεχεια νωρις ειναι ακομα για να πω με σιγουρια αλλα αυτο που εγραψα το πρωτο δεν το εχω ξαναδει

 

Είχα και εγώ μια μέρα battery drain από αυτό αλλά δεν μου ξαναεβγαλε. Μην αγχώνεσαι γενικά μετά την βδομάδα περίμενε αποτελέσματα και έχει λίγο καλύτερη αυτονομία από το g3 όποτε θεωρώ θα σε καλύψει. Τώρα ο doze εγώ νομίζω ότι κάνει την δουλειά του πάλι μετά από κάποιες μέρες αφού περάσει κάποιος την 6.0. Δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά αυτή την αίσθηση έχω. Και εγώ στην αρχή είχα ψιλόχαλια στατιστικά τώρα πάει πολύ καλύτερα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Από εχθες κάτοχος του g4. Πριν είχα ένα sony. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν εχει το lg κάτι σαν το stamina mode της sony, δλδ να κλείνει wifi/δεδομένα όταν είναι κλειστή η οθονη. :-D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Από εχθες κάτοχος του g4. Πριν είχα ένα sony. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν εχει το lg κάτι σαν το stamina mode της sony, δλδ να κλείνει wifi/δεδομένα όταν είναι κλειστή η οθονη. :-D

 

οχι δεν εχει αλλα εχει ενα αλλο συστημα doze λεγεται τρεχει μονο του στην ρομ δεν το ενεργοποιηεις καπου οπως το σταμινα που μολις κλεισεις την οθονη σταματανε ολα στο παρασκήνιο εκτος απο τα λειτουργικα κλεισεις μηνυματα κτλ και σε καταστοση αναμνονης με αυτο μπορει να φαει μονο 2% σε ολοκληρο 5ωρο εμενα τουλαχιστον τοσο εκανε....αν παλι θες πας

ρυθμισεις-γενικες-μπαταρια και εξικονομιση-χρηση μπαταριας-παρακακαμψη βελτιστοποιησεων και τικαρεις οποια εφαρμογη θες να τρεχει κανονικα

 

αυτο ειναι στην εκδοση ΜΜ 6.0 στην 5.1 δεν υπαρχει απο οσο ξερω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει αλλα εχει ενα αλλο συστημα doze λεγεται τρεχει μονο του στην ρομ δεν το ενεργοποιηεις καπου οπως το σταμινα που μολις κλεισεις την οθονη σταματανε ολα στο παρασκήνιο εκτος απο τα λειτουργικα κλεισεις μηνυματα κτλ και σε καταστοση αναμνονης με αυτο μπορει να φαει μονο 2% σε ολοκληρο 5ωρο εμενα τουλαχιστον τοσο εκανε....αν παλι θες πας

ρυθμισεις-γενικες-μπαταρια και εξικονομιση-χρηση μπαταριας-παρακακαμψη βελτιστοποιησεων και τικαρεις οποια εφαρμογη θες να τρεχει κανονικα

 

αυτο ειναι στην εκδοση ΜΜ 6.0 στην 5.1 δεν υπαρχει απο οσο ξερω...

 

Μάλιστα! :-)) Ακόμα δεν το έχω αναβαθμίσει σε 6.0! Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες με την v20d βλέπω θεαματική βελτίωση της μπαταρίας... Γενικά κάνω μέτρια χρήση και το κινητό έχει περίπου 60 εφαρμογές χωρίς όμως Facebook.... Μου κράταγε με μόνιμα ανοιχτά wifi τοποθεσία μόνιμα ανοιχτός όλους τους συγχρονισμός, πολύ viber και ομιλία σχεδόν 2ημερες.. Τώρα εδώ φορτίσει το Σάββατο στις 12 το μεσημέρι και τώρα είναι ακόμα στο 65%!!!!!!
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι και ασχημα! http://i66.tinypic.com/313iusn.png

Με ποια έκδοση είσαι?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://s29.postimg.org/b4se4x96v/Screenshot_2016_01_25_07_45_28.jpg

http://s17.postimg.org/vf44v5h3z/Screenshot_2016_01_25_07_46_40.jpg

 

ατελειωτο browsing λιγες κλησεις και λιγα παιχνιδια, φυσικα με λολιποπ

το ρεκορ μου ειναι 6 ωρες και 20 λεπτα

Edited by DiaMantid1s
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 6-7 φορτισεις πρωτες οι 3 αρχικες κλειστο το φόρτισα την Κυριακή στις 2100 και το ξαναεβαλα σημερα στις 1530 με υπόλοιπο 10% φοραω 6.0 20d wifi συνεχεια viber.messenger,instagram, εκτος doze συνεχεια σε λειτουργεια κατι φωτο καμια 20αρια Live στοιχημα συνεχεια τηλεφωνα αρκετα και αρκετο σερφαρισμα και οθονη σε χρηση 04:45 τετοια νουμερα δεν εχω δει ποτε ουτε στο g3 ουτε πουθενα.......ειμαστε σε καλο δρομο μετα το update....!!!φωτεινότητα στο 53% και καποιες φορες 100% για 5λεπτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια.κατοχος xiaomi mi3 περιμενω το mi5 αλλα αν δεν με ικανοποιησει σε καποια πραγματάκια ψηνομαι πολύ για το G4.γνωρίζω το πρόβλημα αυτονομιας (ισως το μοναδικο σοβαρο θεμα που εχει το κιν) αλλα η απορια μου είναι άλλη:οντως φορτιζει 60% σε 30 λεπτα ή είναι μουφα αυτό που γραφει το gsm arena?γιατι αν οντως ισχυει,ισοσταθμιζει καπως το πρόβλημα της πολύ γρηγορης καταναλωσης μπαταριας.
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια.κατοχος xiaomi mi3 περιμενω το mi5 αλλα αν δεν με ικανοποιησει σε καποια πραγματάκια ψηνομαι πολύ για το G4.γνωρίζω το πρόβλημα αυτονομιας (ισως το μοναδικο σοβαρο θεμα που εχει το κιν) αλλα η απορια μου είναι άλλη:οντως φορτιζει 60% σε 30 λεπτα ή είναι μουφα αυτό που γραφει το gsm arena?γιατι αν οντως ισχυει,ισοσταθμιζει καπως το πρόβλημα της πολύ γρηγορης καταναλωσης μπαταριας.

Το δικό μου θέλει 2 ώρες και λίγα λεπτά από το 24% μέχρι 100%. Σε άλλους κάνει λιγότερο

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου θέλει 2 ώρες και λίγα λεπτά από το 24% μέχρι 100%. Σε άλλους κάνει λιγότερο

 

Το δικό μου από 15% σε 100% θέλει μιάμιση ώρα. Περίεργη δεν είναι τέτοια διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια.κατοχος xiaomi mi3 περιμενω το mi5 αλλα αν δεν με ικανοποιησει σε καποια πραγματάκια ψηνομαι πολύ για το G4.γνωρίζω το πρόβλημα αυτονομιας (ισως το μοναδικο σοβαρο θεμα που εχει το κιν) αλλα η απορια μου είναι άλλη:οντως φορτιζει 60% σε 30 λεπτα ή είναι μουφα αυτό που γραφει το gsm arena?γιατι αν οντως ισχυει,ισοσταθμιζει καπως το πρόβλημα της πολύ γρηγορης καταναλωσης μπαταριας.

 

1% ανά λεπτό είναι η ταχύτητα φόρτισης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 6-7 φορτισεις πρωτες οι 3 αρχικες κλειστο το φόρτισα την Κυριακή στις 2100 και το ξαναεβαλα σημερα στις 1530 με υπόλοιπο 10% φοραω 6.0 20d wifi συνεχεια viber.messenger,instagram, εκτος doze συνεχεια σε λειτουργεια κατι φωτο καμια 20αρια Live στοιχημα συνεχεια τηλεφωνα αρκετα και αρκετο σερφαρισμα και οθονη σε χρηση 04:45 τετοια νουμερα δεν εχω δει ποτε ουτε στο g3 ουτε πουθενα.......ειμαστε σε καλο δρομο μετα το update....!!!φωτεινότητα στο 53% και καποιες φορες 100% για 5λεπτα...

 

Το δικό μου μετά από 6-7 φορτίσεις σε Lollipop βγάζει μετά βίας 3 ώρες και με grennify (non root)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μετά από 6-7 φορτίσεις σε Lollipop βγάζει μετά βίας 3 ώρες και με grennify (non root)

Βγάλε το greenify .αν δεν είναι ροοτ δε σου κάνει δουλειά. Εγώ ήμουν με mm και πήγα στη λολλιποπ για να κάνω ροοτ αλλά τελικά δε χρειάστηκε. Η μπαταρία είναι βράχος. 5 ώρες οθονη σχεδόν κάθε μέρα. Πολλές φορές και παραπάνω. Έβαλα greenify μπας και δω ακόμα καλύτερα νούμερα και αντ'αυτού έγιναν χάλια. Το g4 είναι το πρώτο κινητό που κατ'εμέ δε θέλει ροοτ .βέβαια είναι και το χρήση κάνει ο καθένας βλέποντας εμένα που τα κάνω όλα εκτός games νομίζω ότι το g4 απλά είναι τρομερό.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το greenify .αν δεν είναι ροοτ δε σου κάνει δουλειά. Εγώ ήμουν με mm και πήγα στη λολλιποπ για να κάνω ροοτ αλλά τελικά δε χρειάστηκε. Η μπαταρία είναι βράχος. 5 ώρες οθονη σχεδόν κάθε μέρα. Πολλές φορές και παραπάνω. Έβαλα greenify μπας και δω ακόμα καλύτερα νούμερα και αντ'αυτού έγιναν χάλια. Το g4 είναι το πρώτο κινητό που κατ'εμέ δε θέλει ροοτ .βέβαια είναι και το χρήση κάνει ο καθένας βλέποντας εμένα που τα κάνω όλα εκτός games νομίζω ότι το g4 απλά είναι τρομερό.

 

Ακόμα και σε non root mode νομίζω ότι κάνει δουλειά. Αδρανοποιώ αυτόματα όλες τις εφαρμογές που έχω ανοικτές (έστω και αν χρειάζεται να το κάνω χειροκίνητα). Ούτε παιχνίδια παίζω. Δεν αντιλαμβάνομαι τι μπορεί να φταίει. Και στην αναμονή (7 ώρες το βράδυ) δε χάνει πάνω από 2-3%. Οψόμεθα.

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Πφφφ απόγνωση τώρα τελευταία λόγο χρησης το φορτιζω 2 φορές την μέρα.

 

με την 20d???αν ναι τοτε εχεις θεμα αδερφε εγω βγαζω 1,5 μερα με λιωσιμο μιλαμε για τρομαχτική βελτιωση μπαταριας

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πφφφ απόγνωση τώρα τελευταία λόγο χρησης το φορτιζω 2 φορές την μέρα.

Και σε εμενα ειδα διαφορα στην μπαταρία μεγαλη

με την 20d???αν ναι τοτε εχεις θεμα αδερφε εγω βγαζω 1,5 μερα με λιωσιμο μιλαμε για τρομαχτική βελτιωση μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

με την 20d???αν ναι τοτε εχεις θεμα αδερφε εγω βγαζω 1,5 μερα με λιωσιμο μιλαμε για τρομαχτική βελτιωση μπαταριας

 

Φαντάζομαι με ανάλογη με την Lollipop χρήση. Πόσες ώρες έβγαζες τότε και τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι με ανάλογη με την Lollipop χρήση. Πόσες ώρες έβγαζες τότε και τώρα;

 

lollipop δεν ειχα μολις το αγορασα φλασαρα την 20d αλλα στο G3 που ειχα την 5.0.1 εβγαζα μια μερα με την ιδια χρήση χωρις doze αλλα στο 4αρι τωρα πολλες φορες φτανω και 2 ολόκληρες μερες και το βαζω στο 10% για φόρτιση παιζει μεγαλο ρολο οτι δεν παιζω παιχνιδια

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...