Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το G3 μου το'χα παρει δυστυχως απο ενα ασχετο μαγαζι κοντα στο Θησειο-Γκαζι το myTel καπως ετσι και ειναι γερμανικο.. οποτε δε ξερω τι παιζει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν θα με αναγκασει καποια στιγμη απο μονο του να κανω αναβαθμιση απ το Lollipop 5.1.1 που εχει στο Marshmallow 6?

Οχι! Αν θες το κάνεις αν δεν θες οχι!! Για να μη σου γίνει αυτόματα η αναβάθμιση όμως πας ρυθμισεις- σχετικά με το τηλέφωνο - Κέντρο ενημέρωσης - Ενημέρωση λογισμικού - Και μετά ξετικαρε εκεί που λέει αυτόματη εγκατάσταση ενημερώσεων. Έτσι λοιπόν δεν θα σου γίνει αυτόματα το update σε 6.0 χωρίς να θες !

Αν αργότερα θες να βάλεις την 6.0 μόνος σου πας εκεί και κανείς και το κάνεις χειροκίνητα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο σας..! Προς το παρόν πήρα μια μπαταρία για το G3 λίγο μεγαλύτερης χωρητικότητας (3900 mAh) κι αν δω ότι δεν την βγάζω με τίποτα θα μαζεύω λεφτά παράλληλα μέχρι το καλοκαίρι και θα πάρω το G4.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο σας..! Προς το παρόν πήρα μια μπαταρία για το G3 λίγο μεγαλύτερης χωρητικότητας (3900 mAh) κι αν δω ότι δεν την βγάζω με τίποτα θα μαζεύω λεφτά παράλληλα μέχρι το καλοκαίρι και θα πάρω το G4.

Εχεις κανονικα εγγύηση αφου ειναι Ευρωπαϊκό δεν χάνεις και τιποτα να του ρειξουν μια ματια

 

Οχι! Αν θες το κάνεις αν δεν θες οχι!! Για να μη σου γίνει αυτόματα η αναβάθμιση όμως πας ρυθμισεις- σχετικά με το τηλέφωνο - Κέντρο ενημέρωσης - Ενημέρωση λογισμικού - Και μετά ξετικαρε εκεί που λέει αυτόματη εγκατάσταση ενημερώσεων. Έτσι λοιπόν δεν θα σου γίνει αυτόματα το update σε 6.0 χωρίς να θες !

Αν αργότερα θες να βάλεις την 6.0 μόνος σου πας εκεί και κανείς και το κάνεις χειροκίνητα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. Είμαι κάτοχος του g4 εδω κ μια εβδομάδα, κ το κινητό αργεί πολύ να φορτίσει , η έτσι πιστεύω εγώ , Τα δικά σας σε πόσες ώρες φορτίζουν;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. Είμαι κάτοχος του g4 εδω κ μια εβδομάδα, κ το κινητό αργεί πολύ να φορτίσει , η έτσι πιστεύω εγώ , Τα δικά σας σε πόσες ώρες φορτίζουν;

 

Από το 30% - 100% περίπου 1 ώρα θέλει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. Είμαι κάτοχος του g4 εδω κ μια εβδομάδα, κ το κινητό αργεί πολύ να φορτίσει , η έτσι πιστεύω εγώ , Τα δικά σας σε πόσες ώρες φορτίζουν;

Από 26% μέχρι 100% κάνει 2 ώρες σε μένα.

Και είναι κάτι που μου είχε κάνει εντύπωση από την αρχή. Πλέον δεν δίνω σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Από 26% μέχρι 100% κάνει 2 ώρες σε μένα.

Και είναι κάτι που μου είχε κάνει εντύπωση από την αρχή. Πλέον δεν δίνω σημασία.

 

Εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι έχεις προβληματικό καλώδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι έχεις προβληματικό καλώδιο.

Λες; είναι το δικό του που είχε μέσα στο κουτι! Τόσο ατυχη......; :/

Αν φταίει το καλώδιο και καθυστερεί είναι μικρό το κακό. Εγώ σκέφτομαι μην είναι τίποτα από την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να πω χαζομάρα αλλά το έπαθα μια φορά!

Δεν είχε μπει μέσα μέσα το βύσμα στο κινητό!

 

Λες; είναι το δικό του που είχε μέσα στο κουτι! Τόσο ατυχη......; :/

Αν φταίει το καλώδιο και καθυστερεί είναι μικρό το κακό. Εγώ σκέφτομαι μην είναι τίποτα από την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να πω χαζομάρα αλλά το έπαθα μια φορά!

Δεν είχε μπει μέσα μέσα το βύσμα στο κινητό!

Εγώ το κοιτάω αυτό.... Κάθε φορά το βάζω σωστα! Την 1 φορά που το φορτισα Έτσι νόμιζα κ εγώ. ΟΤι δεν κουμπωσε Σωστά. Αλλά όχι...

Link to comment
Share on other sites

Το g4 θέλει 2:30 ώρες με τον δικό του φορτιστή από το 0-100%. Τώρα πως κάποιοι θέλουν μόνο 1:30 μονο αυτοί το ξερουν, 1:30 Θέλω εγώ που έχω πάρει φορτιστή που υποστηρίζει quick charge 2.0

 

http://s16.postimg.org/mqjlwy8wl/Screenshot_2016_01_23_22_23_45.png

 

www.anandtech.com/show/9379/the-lg-g4-review/8

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Το g4 θέλει 2:30 ώρες με τον δικό του φορτιστή από το 0-100%. Τώρα πως κάποιοι θέλουν μόνο 1:30 μονο αυτοί το ξερουν, 1:30 Θέλω εγώ που έχω πάρει φορτιστή που υποστηρίζει quick charge 2.0

 

http://s16.postimg.org/mqjlwy8wl/Screenshot_2016_01_23_22_23_45.png

 

http://www.anandtech.com/show/9379/the-lg-g4-review/8

Οπότε είναι εντάξει εγω τελικά με 2 ωρες? Εχω μπερδευτεί γιατί όλοι λένε ότι μου κρατάει πολύ η φόρτιση... Τέλος πάντων.... Δε βαριέσαι.... Αφού δεν δημιουργεί πρόβλημα οκ....

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι εντάξει εγω τελικά με 2 ωρες? Εχω μπερδευτεί γιατί όλοι λένε ότι μου κρατάει πολύ η φόρτιση... Τέλος πάντων.... Δε βαριέσαι.... Αφού δεν δημιουργεί πρόβλημα οκ....

 

Θεωρητικά ναι, εξαρτάται βασικα, αν το κινητό είναι κλειστό ή αν είναι ανοιχτο, τι έχεις ανοιχτό την ώρα που φορτιζει, ανοίγεις την οθόνη; Παίζουν πολλά ρολό. Όμως όπως είδες και πιο πάνω τα λογικά πλαίσια είναι κοντά στα δικά σου δεδομένα. Βασικά κανε ένα τεστ. Άστο να πέσει στο 3% μετα βάλτο να φορτίσει και αμέσως απενεργοποιησε το και δες πόση ώρα θα χρειαστεί να φορτίσει ως το 100% αν χρειαστεί περί τις 2:30 ωρες είσαι μια χαρά.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από το 15% μέχρι το 100% κάνει μία ώρα κ είκοσι λεπτά. Μόνο στην πρώτη φόρτιση όταν το πήρα έκανε 2 ώρες και.

 

Ένας φίλος σε Samsung που έχει, κατέβασε αυτό το antivirus και έχει το πρόγραμμα επιλογή για ταχεία φόρτιση. Κανονικά έκανε 2 ώρες και να το φορτίσει, με την επιλογή αυτή το φορτίζει σε μια ώρα. Σίγουρα αυτό θα έχει και επιπτώσεις στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 βδομαδες εχω το κινητο πανω απο 1 ωρα και 15 λεπτα απο 15% εως 100% δεν μου εχει παρει ποτε η φορτιση και εχω παντα ανοιχτο wifi. Παρτιδα 512 με 5.1
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω την εφαρμογή battery bot που δείχνει πλήρη πάντα όλα τα στατιστικά της μπαταρίας. Έχω φορτιστή 1.8A αυτό που είχε μέσα δηλαδή και αυτόν που έχει και το G2....

 

Στην εφαρμογή battery bot γράφει charged to 100% after "τόση ώρα"

 

Έτσι απλά να δούμε ακόμη μια γνώμη. Όταν τελειώσω την μπαταρία φυσικά γιατί έχω 80 τώρα

Link to comment
Share on other sites

Το g4 θέλει 2:30 ώρες με τον δικό του φορτιστή από το 0-100%. Τώρα πως κάποιοι θέλουν μόνο 1:30 μονο αυτοί το ξερουν, 1:30 Θέλω εγώ που έχω πάρει φορτιστή που υποστηρίζει quick charge 2.0

 

http://s16.postimg.org/mqjlwy8wl/Screenshot_2016_01_23_22_23_45.png

 

www.anandtech.com/show/9379/the-lg-g4-review/8

 

Όπως έχω γράψει και σε προηγούμενο ποστ, μου παίρνει 90 λεπτά με τον δικό του φορτιστή από το 5% αλλά και με έναν ακόμα από ταμπλέτα 2A περίπου στην ίδια ώρα. Το κινητό μένει πάντα ανοιχτό και στις φορτίσεις. Δεν έχω λόγω να το αναφέρω αν δεν συμβαίνει.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Στο G2 παίρνει 1% κάθε λεπτό. Οπότε μιλάμε για 100 λεπτά από 1-100...

 

Φαντάζομαι κάτι ίδιο θα γίνεται και εδώ. 2 ώρες είναι ΠΟΛΥ πιστεύω. Για να το δούμε όμως και από μια άλλη συσκευή, πέρα από όσους έχουν πει τη γνώμη τους, θα ανεβάσω screenshot αναλυτικά τι θα βγάλει το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Although LG didn't mention it at the time of the phone's official announcement, the LG G4 does support Quick Charge 2.0. This was confirmed by both Qualcomm – the company behind the innovative tech – and LG several days after the phone's unveiling. But there's a catch. While the phone itself is compatible with Qualcomm's rapid charging technology, its stock charger is not. That's why the LG G4 requires a whopping 127 minutes to have its 3000mAh battery recharged from zero to full. And ain't nobody got time for that.

So, what happens if a Quick Charge 2.0 charger is plugged into the LG G4 instead of the phone's stock one? Well, that's the question we wanted to answer, so we drained the G4's battery and then recharged it using a QC2.0-enabled Motorola Turbo charger. It recharged our LG G4 in 98 minutes, which was an improvement of 23% over the phone's stock charger. In this scenario, the first 10 minutes of charging gave us 15% of battery juice, and after 30 minutes of charging, the battery level indicator was reading 39%. The charging process went at a steady, linear pace until we reached a battery level of 85% in 1 hour and 9 minutes. Around that point, the charging rate dropped – the battery was being slowly topped off.

 

Out of curiosity, we drained the LG G4's battery again and then recharged it using the Rapid Charger included with the Samsung Galaxy S6. Mind you, Samsung isn't promoting its charger as QC2.0 compatible, yet in the case with the LG G4, it does the trick. In fact, the results were identical – the G4's battery was fully recharged in 99 minutes.

 

What's worth mentioning is that both the Motorola Turbo charger and Samsung's Rapid Charger have a maximum output power of 15 watts. Yet some third-party Quick Charge 2.0 chargers deliver up to 18 watts of power, which may allow them to recharge the LG G4 even faster. Having said that, you might consider investing in a powerful QC2.0 charger if you feel like your LG G4 isn't charging fast enough. Here's our selection of the best Quick Charge 2.0 chargers you can find on the market.

 

 

http://www.phonearena.com/news/The-LG-G4s-battery-recharges-23-faster-with-a-QuickCharge-2.0-charger...-or-a-Samsung-rapid-charger_id69692

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

ενταξει αμα το λεει το phonearena εμεις ειμαστε τρελοι δεν ξερουμε ποσην ωρα κανει να φορτισει το κινητο μας...
Link to comment
Share on other sites

ενταξει αμα το λεει το phonearena εμεις ειμαστε τρελοι δεν ξερουμε ποσην ωρα κανει να φορτισει το κινητο μας...

 

Χαχαχχα έλα μου ντε. Γιατί να πούμε ψέματα και μάλιστα τόσα άτομα. Κάτι άλλο παίζει τώρα, είμαι σίγουρος ότι παίζει σε κάποια μοντέλα να έχει και άλλη μπαταρία, τι άλλο να σκεφτώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα από 2%-100% κάνει μια μισή ώρα.... Το τι λέει η κάθε σελίδα δεν με απασχολεί
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πιο νορμάλ είναι να κάνει μιαμιση ωρα όπως κάνει στους περισσότερους εδω! Το 2 και κάτι που κάνει το δικό μου σιγουρα δείχνει ότι κάτι δεν πάει καλά. Θα το κοιτάξω... Υπάρχει πιθανότητα να παίζει ρόλο ή χώρα προέλευσης του κινητού ; να βάζουν δηλαδή διαφορετική μπαταρία σε/για κάποιες χωρες; το δικό που είναι ρωσικο

 

 

http://s29.postimg.org/586mfnx7b/Quick_Memo_2016_01_24_17_10_59.png

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το πιο νορμάλ είναι να κάνει μιαμιση ωρα όπως κάνει στους περισσότερους εδω! Το 2 και κάτι που κάνει το δικό μου σιγουρα δείχνει ότι κάτι δεν πάει καλά. Θα το κοιτάξω... Υπάρχει πιθανότητα να παίζει ρόλο ή χώρα προέλευσης του κινητού ; να βάζουν δηλαδή διαφορετική μπαταρία σε/για κάποιες χωρες; το δικό που είναι ρωσικο

 

 

http://s29.postimg.org/586mfnx7b/Quick_Memo_2016_01_24_17_10_59.png

 

Διαφορετική μπαταρία; όπως; μεγαλύτερη; όχι δεν γίνεται αυτό. Είναι fix τα χαρακτηριστικά.

 

Δοκίμασε έναν άλλον φορτιστή. Έναν απλό. Αλλού τηλεφώνου. Να δεις τι θα κάνει.

 

Εγώ πάντως με power bank xiaomi 10000 παίρνω 2% κάθε λεπτό. Σε 50 λεπτά είμαι από 0 στο 100%

Link to comment
Share on other sites

Καθώς μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας, να καταθέσω και εγώ τη δική μου. Όντας με mm για δύο βδομάδες, σπάνια είδα πάνω από 3 ώρες sot. Εδώ και δέκα μέρες γύρισα σε 5.1.1 και βγάζω, μέσο όρο, με ίδιες εφαρμογές και ίδια, πάνω-κάτω, χρήση γύρω στις 4. Σημαντική βελτίωση, ειδικά σε κατάσταση αναμονής. Σε μένα τουλάχιστον το doze δεν έκανε διαφορά. Το βράδυ σε κατάσταση αδράνειας έχανε 8-9% στο 7ωρο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...