Jump to content

[LG G4] Φωτογραφίες / βίντεο


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φωτο με κίνηση μπορούμε να πάρουμε? η μόνο με εφαρμογή εκτός στοκ?

 

Φυσικα.Θα πρεπει να πειραματιστεις στις χειροκινητες ρυθμισεις καμερας με shutter speed...Μαλιστα μπορεις να βγαλεις και light trails φανταστικα(απο φωτα απο κινουμενα αυτοκινητα)

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο δρόμο για Τολό

 

http://i67.tinypic.com/6qv7dx.jpg

 

http://tinypic.com/r/25009j7/9

 

http://i68.tinypic.com/15573ph.jpg

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έβαλα τις μανουαλ ρυθμίσεις στη κάμερα και εκεί που πείραζα τις ρυθμίσεις άκουσα σα να δουλεύει ο επεξεργαστής ή κάτι τέτοιο. Αλλά ακουγόταν πολύ μόλις το έβαλα δίπλα στο αυτί μου. Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Camera FV-5 αυτόματο

 

Στοκ κάμερα αυτόματο

 

 

H αυτόματη ρύθμιση του ISO μάλλον μου φαίνεται πολύ καλύτερη της stock camera app.

 

Δες πόσο περισσότερο noise έχεις στο πιατάκι και γενικότερα στο out of focus κομμάτι με την FV-5....

Από αυτές τις 2 φωτογραφίες προτιμώ την stock άνετα.

 

Στις βραδυνές, επίσης οι manual ρυθμίσεις του G4 πετυχαίνουν πολύ καλό αποτέλεσμα.

Edited by Demoneoire
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε και λίγο χιονι στο νήμα παιδιά. Πάρνηθα Αττικής.

Η πρώτη είναι manual και οι υπόλοιπες αυτόματο.

 

24128486645_484d86fd8d_z.jpg

 

24017506962_28e77025dc_z.jpg

 

24125612165_2c75d36cde_z.jpg

 

24102856326_b1b6e91553_z.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω την αρχή και να εγκαινιάσω το subforum μας του G4 με τις φωτογραφίες. Τι άλλο θα μπορούσε να ήταν γι' αυτό το κινητό άλλωστε?

 

Ξεκινάω με μία ασπρόμαυρη τραβηγμένη στην Πορταριά Πηλίου και η ίδια στο πιο φυσικό της.

 

23165765314_2006527cbf_z.jpg

 

23793891375_22647bc80d_z.jpg

 

γιαννη νομιζω οτι αυτην την φωτο την ειχες τραβηξει και με ενα htc m7?πολυ ωραια φωτο

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

γιαννη νομιζω οτι αυτην την φωτο την ειχες τραβηξει και με ενα htc m7?πολυ ωραια φωτο

 

Χαχαχ ναι ,είναι απο το ίδιο ξενοδοχείο τραβηγμένη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας να φαίνεται 300 κιλά η φάτσα του σε βίντεο κλήσεις στο messenger κλπ; στις σελφι είναι μια χαρά... Στα βίντεο μόνο το παρατηρώ
Link to comment
Share on other sites

Bρηκα τι μου εφταιγε και εβγαζε αργα τις φωτο και αργουσε και στο focus. Ειχε το HDR ανοιχτο. Με κλειστο ειναι πιο γρηγορη η καμερα.

 

Επισης πως αλλαζουμε σε raw?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Bρηκα τι μου εφταιγε και εβγαζε αργα τις φωτο και αργουσε και στο focus. Ειχε το HDR ανοιχτο. Με κλειστο ειναι πιο γρηγορη η καμερα.

 

Επισης πως αλλαζουμε σε raw?

 

Πατάς εκεί που λέει jpg (αριστερά το προτελευταίο)

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας να φαίνεται 300 κιλά η φάτσα του σε βίντεο κλήσεις στο messenger κλπ; στις σελφι είναι μια χαρά... Στα βίντεο μόνο το παρατηρώ

Επειδή εμένα και σε selfie φαίνεται το ίδιο, μάλλον η φάτσα μου φταίει..

 

 

Πάντως γενικά η μπροστινή δεν με έχει ενθουσιάσει κιόλας για βιντεοκλησεις.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Βγαζω ενα θεμα παράδειγμα που στο κεντρο ειναι ενα παιδί και στην δεξια πλευρα τέρμα του κάδρου ειναι ενα αλλο πρόσωπο που το παραμορφώνει. Ενω αυτο που ειναι στο κέντρο ειναι οκ ,τα ακρα του εχω την εντύπωση πως λιγο τα παραμορφώνει. Ειναι ετσι? Η κανω κατι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Βγαζω ενα θεμα παράδειγμα που στο κεντρο ειναι ενα παιδί και στην δεξια πλευρα τέρμα του κάδρου ειναι ενα αλλο πρόσωπο που το παραμορφώνει. Ενω αυτο που ειναι στο κέντρο ειναι οκ ,τα ακρα του εχω την εντύπωση πως λιγο τα παραμορφώνει. Ειναι ετσι? Η κανω κατι λάθος?

 

Φαντάζομαι πως κανει focus στο κεντρο... Selective focus λεγεται... και θαμπωνει τα πισω

Link to comment
Share on other sites

Νε δεν λεω ομως για θαμπωμα αλλα για μια μικρή παραμόρφωση. Θα δω να βγαλω καποια φωτογραφία... Την φωτο που με εκανε την παραμόρφωση την εχω σβήσει.
Link to comment
Share on other sites

Νε δεν λεω ομως για θαμπωμα αλλα για μια μικρή παραμόρφωση. Θα δω να βγαλω καποια φωτογραφία... Την φωτο που με εκανε την παραμόρφωση την εχω σβήσει.

 

Παραμορφωση δεν υπαρχει φιλε,τουλαχιστον προσωπικα μιλωντας...Θαμπωμα ναι

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Βγαζω ενα θεμα παράδειγμα που στο κεντρο ειναι ενα παιδί και στην δεξια πλευρα τέρμα του κάδρου ειναι ενα αλλο πρόσωπο που το παραμορφώνει. Ενω αυτο που ειναι στο κέντρο ειναι οκ ,τα ακρα του εχω την εντύπωση πως λιγο τα παραμορφώνει. Ειναι ετσι? Η κανω κατι λάθος?

 

Όχι δεν κάνεις κάτι λάθος. Δες κ το βίντεο.. Αυτό που λέει νομίζω εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά το HDR να το έχουμε ανοιχτό ή κλειστό σε γενικές φωτογραφίες? Ποια είναι αποψη σας?

 

Στο αυτόματο ; )

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά το HDR να το έχουμε ανοιχτό ή κλειστό σε γενικές φωτογραφίες? Ποια είναι αποψη σας?

 

Παρατηρησα πως με ανοιχτο HDR αργει περισσοτερο να κανει focus και να τραβηξει τη φωτογραφια.

Οποτε προσωπικα το εχω κλειστο για να προλαβαινω γρηγορα στιγμιοτυπα και οταν εχω το χρονο μου απλα το ανοιγω:happy:

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα πως με ανοιχτο HDR αργει περισσοτερο να κανει focus και να τραβηξει τη φωτογραφια.

Οποτε προσωπικα το εχω κλειστο για να προλαβαινω γρηγορα στιγμιοτυπα και οταν εχω το χρονο μου απλα το ανοιγω:happy:

 

Είναι καθαρά θέμα επιλογής. Το HDR ουσιαστικά συνδυάζει τις πληροφορίες από μία σκοτεινή έκθεση και μία φωτεινή έκθεση, ώστε να έχεις λεπτομέρειες τόσο στα σκοτεινά όσο και στα φωτεινά σημεία της φωτογραφίας. Αν η σκηνή σου δεν έχει μεγάλα δυναμικά φωτισμού, μπορείς να το βγάλεις, διαφορετικά θα έχεις είτε καμμένα φωτεινά, είτε μαύρα σκοτεινά σημεία. Βεβαίως και πάλι μπορείς να επιλέξεις φωτομέτρηση κάπου στη μέση, αλλά δεν είναι εξίσου καλό με το HDR.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι βοήθεια από τους πιο έμπειρους.στο αυτόματο μου βγαίνουν λίγο κουνημενες....το κάνω λάθος
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Φωτογραφίες / βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...