Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την ομάδα εδώ, ο φίλος μου κατέχει το τηλέφωνο Note S αλλά τρέχει τη 5.1.1 . Πώς γίνεται να περάσουμε την 6.0 ; Βγήκε η 6.0.1;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ την ομάδα εδώ, ο φίλος μου κατέχει το τηλέφωνο Note S αλλά τρέχει τη 5.1.1 . Πώς γίνεται να περάσουμε την 6.0 ; Βγήκε η 6.0.1;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήγαινε στο πρώτο σχόλιο και έχει τα βήματα. Για 6.0.1 χλωμό το βλέπω

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχω την v6 και θέλω να γυρίσω στην v5 πως θα μπορέσω να το κάνω;; κάποια ιδέα;

 

Γιατί θες να γυρίσεις στο v5?

Υποτίθεται ότι πρέπει να γράψω κάτι εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο πρώτο σχόλιο και έχει τα βήματα. Για 6.0.1 χλωμό το βλέπω

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, δεν το πρόσεξα το πρώτο σχόλιο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όπως το λες.Βγήκε και σε εμένα!!

 

Εμενα ναι μεν βγηκε αλλα εμφανιστηκε ξανα με μορφη google bar. οποτε μαλλον δεν αφαιρειται

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ναι μεν βγηκε αλλα εμφανιστηκε ξανα με μορφη google bar. οποτε μαλλον δεν αφαιρειται

Κανε το ιδιο ακριβως πραγμα που εκανες με την σαρωση αλλα με το αρχειο Google (εχει ενα G)

Υποτίθεται ότι πρέπει να γράψω κάτι εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Δίνουν πόνο ....http://www.doctorandroid.gr/2017/03/dont-buy-cubot-smartphones.html

Κοίτα εγώ ευτυχώς πήρα το τηλ από ένα μαγαζί που η εγγύηση του την κάλυπτε η infoquest(δεν είναι καλύτερη μην νομίζεις) οπότε δεν είχα θέμα. Σκέψου όταν δεν δούλευε το αριστερό πλήκτρο πήγα με την εγγύηση και μου το άλλαξαν μέσα σε μια εβδομάδα

Υποτίθεται ότι πρέπει να γράψω κάτι εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια. Το αριστερό πλήκτρο αφής σε άλλα κινητά όταν ήμουν στον browser για παράδειγμα το πατούσα και μου έβγαζε διάφορες επιλογές, οπως ρυθμίσεις, σελιδοδείκτες κτλ. Τώρα σε αυτό το κινητό όταν το πατάω μου βγάζει τις πρόσφατες εφαρμογές και στον browser δε μπορώ με τίποτα να προσθέσω έναν σελιδοδείκτη.

Το ίδιο και στις επαφές. Το πατουσα και έβγαζε καποιες επιλογές. Τι γίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια. Το αριστερό πλήκτρο αφής σε άλλα κινητά όταν ήμουν στον browser για παράδειγμα το πατούσα και μου έβγαζε διάφορες επιλογές, οπως ρυθμίσεις, σελιδοδείκτες κτλ. Τώρα σε αυτό το κινητό όταν το πατάω μου βγάζει τις πρόσφατες εφαρμογές και στον browser δε μπορώ με τίποτα να προσθέσω έναν σελιδοδείκτη.

Το ίδιο και στις επαφές. Το πατουσα και έβγαζε καποιες επιλογές. Τι γίνεται;;;

 

Άμα λες για τον default browser (όχι chrome, Mozilla) απλά είσαι στην σελίδα που θες να κάνεις σελιδοδεικτη και πατας το αριστερό πλήκτρο και σου βγάζει επιλογές κάπου λέει αποθήκευση έως σελιδοδεικτη.Το άλλο δεν το κατάλαβα εξήγησε μου

Υποτίθεται ότι πρέπει να γράψω κάτι εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Άμα λες για τον default browser (όχι chrome, Mozilla) απλά είσαι στην σελίδα που θες να κάνεις σελιδοδεικτη και πατας το αριστερό πλήκτρο και σου βγάζει επιλογές κάπου λέει αποθήκευση έως σελιδοδεικτη.Το άλλο δεν το κατάλαβα εξήγησε μου

 

Αυτό λέω, πως αν πατήσω το αριστερό πλήκτρο δε βγάζει επιλογές. Μου βγάζει τις πρόσφατες εφάρμογες που έτρεξα. Δεν έχω τρόπο να εμφανίσω τις επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω, πως αν πατήσω το αριστερό πλήκτρο δε βγάζει επιλογές. Μου βγάζει τις πρόσφατες εφάρμογες που έτρεξα. Δεν έχω τρόπο να εμφανίσω τις επιλογές.

Τί έκδοση android έχεις;Ξεφυλλιστή και launcer που χρησιμοποιεις;

Link to comment
Share on other sites

Android 6, για browser τον μαμά που είχε και launcher τον nova. Το κινητό είναι φίλου. Το κουμπί το αριστερό δε λειτουργεί πουθενά σαν πλήκτρο επιλογών. Πάρα μόνο εμφανίζει τις πρόσφατες εφαρμογές οταν το πατάω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω απεγνωσμένα να κάνω root αλλά δεν μπορώ με τπτ... :(. Έχω την v6 και το έχω 4 μήνες το κινητό. Καμία ιδέα για το πως θα μπορέσω να το καταφέρω? Τα link που υπάρχουν στην αρχική σελίδα από τον saviano δεν υπάρχουν πια.
Link to comment
Share on other sites

Android 6, για browser τον μαμά που είχε και launcher τον nova. Το κινητό είναι φίλου. Το κουμπί το αριστερό δε λειτουργεί πουθενά σαν πλήκτρο επιλογών. Πάρα μόνο εμφανίζει τις πρόσφατες εφαρμογές οταν το πατάω.

Δεν χρησιμοποιώ nova launcer και σίγουρα δεν τον είχε απο τη μανα του το κινητο!Προφανώς έχει καποια ρύθμιση ο ίδιος ο nova launcer.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά θέλω απεγνωσμένα να κάνω root αλλά δεν μπορώ με τπτ... :(. Έχω την v6 και το έχω 4 μήνες το κινητό. Καμία ιδέα για το πως θα μπορέσω να το καταφέρω? Τα link που υπάρχουν στην αρχική σελίδα από τον saviano δεν υπάρχουν πια.

Αν το κινητό σου ειναι με την νέα διάταξη της ρομ τα αρχεία μου δεν σου κάνουν.Δοκίμασε με κινγκρουτ ή ψάξε με βαση την ρομ σου σε ξενα φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε ποια διάταξη είναι το δικο μου αλλά εάν δοκιμάσω τα δικά σου δεν έχω να χάσω τίποτα έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εάν μπορεί κάποιος ας ξανανέβασει ολόκληρο τον οδηγό του saviano διότι δεν μπορώ να τον κατεβάσω από το zippyshare διότι δεν υπάρχει πια, ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε ποια διάταξη είναι το δικο μου αλλά εάν δοκιμάσω τα δικά σου δεν έχω να χάσω τίποτα έτσι?

Οχι,δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις τα αρχεια γιατι θα το "κολλησεις".

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι είδα έχω το καινούργιο chip.. Αρα τλκ δεν υπάρχει κανένας τρόπος για root έτσι? Έχω δοκιμάσει τα πάντα όσο αφορά τις εφαρμογές και τζίφος..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι είδα έχω το καινούργιο chip.. Αρα τλκ δεν υπάρχει κανένας τρόπος για root έτσι? Έχω δοκιμάσει τα πάντα όσο αφορά τις εφαρμογές και τζίφος..

Γίνεται, απλα δες σε ξενα φορουμ... (ρώσικο π.χ.) για τα αρχεία.

Μετα το root δεν ασχοληθηκα αλλο με το τηλ. αλλα υπάρχουν καί custom rom καί ένα σωρο καλουδια για όποιον του αρεσουν οι πειραματισμοι.

Προσωπικά δεν ποσταρω κάτι που δεν έχω δοκιμάσει γιατι μετα δεν θα μπορω να βοηθησω.Χρησιμοποιησε λιγο μεταφραση google στα ξένα φόρουμ και θα τα βρείς όλα!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Android 6, για browser τον μαμά που είχε και launcher τον nova. Το κινητό είναι φίλου. Το κουμπί το αριστερό δε λειτουργεί πουθενά σαν πλήκτρο επιλογών. Πάρα μόνο εμφανίζει τις πρόσφατες εφαρμογές οταν το πατάω.

 

http://www.needrom.com/download/cubot-note-s-8/

Μ αυτή τη Rom το αριστερό κουμπί βγάζει ρυθμίσεις κλπ. Είναι μαμισια rom με όλες τις αναβαθμίσεις. Είναι για την έκδοση με το πρώτο τσιπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι αυτό το λινκ που έδωσες από το Need rom είναι για το παλιό τσιπ?! Διότι στα σχετικά με το τηλέφωνο μου γράφει ακριβώς όμως ακριβώς τα ίδια. Άρα τελικά αυτό σημαίνει ότι και εγώ έχω το παλιό τσιπ και μπορώ να κάνω ροοτ με τον οδηγό του saviano? Εάν ναι, σας παρακαλώ κάποιος ας τον ξανανέβασει τον οδηγό διότι δεν τον βρίσκω, ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι αυτό το λινκ που έδωσες από το Need rom είναι για το παλιό τσιπ?! Διότι στα σχετικά με το τηλέφωνο μου γράφει ακριβώς όμως ακριβώς τα ίδια. Άρα τελικά αυτό σημαίνει ότι και εγώ έχω το παλιό τσιπ και μπορώ να κάνω ροοτ με τον οδηγό του saviano? Εάν ναι, σας παρακαλώ κάποιος ας τον ξανανέβασει τον οδηγό διότι δεν τον βρίσκω, ευχαριστώ :)

Ναι είναι για το παλιό τσιπ. Αφού πειραματίστηκα αρκετά, κατέληξα σ αυτή τη rom και τα update και το τηλέφωνο δουλεύει άψογα. Με δέκα μήνες χρήση η μπαταρία κρατάει 2 μέρες, χωρίς κολλήματα και αξιοπρεπέστατη απόδοση. Πέρασα και το TWRP με flashtools και το ρούταρα εγκαθιστώντας από το TWRP την τελευταία έκδοση του flashable.zip SuperSU (http://www.supersu.com/download). Απλά και καθαρά :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...