Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα...δεν έχω και τώρα.

Με Google Maps (αυτό χρησιμοποιώ) βρήκε το στίγμα μου σε 0.01 sec και σε μικρή πορεία που το δοκίμασα δουλεύει ΑΡΙΣΤΑ!

Ξαναλέω όμως οτι εγώ δεν είχα ποτέ θέμα με το GPS ;)

 

Σε ευχαριστώ φίλε για την άμεση απάντηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις ειδα αλλα δεν θελω flipcase, δεν με βολευουν. Αν καποιος ξερει μαγαζι στη Θεσ/νικη η Αθηνα που εχει σιλικονης για το κινητο θα βοηθουσε. Η αλλιως οπως εγραψα και πιο πανω αν εχει καποιος καμια εξτρα.Ευχαριστω παντως.
Link to comment
Share on other sites

Να σας κανω μια ερωτηση, εσεις όταν το ανοίξατε πρωτη φορα σας εβαλε κατευθείαν να συμπληρωσετε τα στοιχεια google σας κλπ. οπως στα περισσότερα smartphone η σας έβγαλε κατευθειαν στο menu της συσκευής, γιατί εμενα απλα με εβγαλε στο menu και μου ειπε καποια πράγματα για το πως να χειριστώ το launcher τιποτα παραπανω, τα υπόλοιπα επρεπε να γινουν χειροκίνητα.Μηπως μου δωσαν μεταχείρισμενο γιατί συν αυτο μαζι και με το issue της υπερθερμανσης μου φενεται καπως υποπτο. Anyway εγω αυριο θα το παω infoquest και θα ζητησω αντικατασταση, γιατί το κινητο το χρησιμοποιησα μονο 5 λεπτα για να δω κατι στο ίντερνετ και ηταν ετοιμο να εκραγεί, ανεξήγητο. Edited by Thanos_Tj
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα,μετα την αναβάθμιση σε 6, και την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, με έβγαλε κατευθείαν στο μενού. Δεν μου ζήτησε Google λογαριασμό κλπ...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα,μετα την αναβάθμιση σε 6, με έβγαλε κατευθείαν στο μενού. Δεν μου ζήτησε Google λογαριασμό κλπ...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ααα οκ εντάξει τοτε ειναι ετσι σχεδιασμένο απο τη μανα του. Εγω το αγορασα προχθες, με την 6 προεγκατεστημενη, εσενα σου εχει δημιουργησει κανένα θεμα υπερθερμανσης μεχρι τωρα ; :X:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα...δεν έχω και τώρα.

Με Google Maps (αυτό χρησιμοποιώ) βρήκε το στίγμα μου σε 0.01 sec και σε μικρή πορεία που το δοκίμασα δουλεύει ΑΡΙΣΤΑ!

Ξαναλέω όμως οτι εγώ δεν είχα ποτέ θέμα με το GPS ;)

 

Με επαναφορά εργ. ρυθμ. διαγράφονται όλες οι εφαρμογές, φωτο, επαφές κλπ ή αν έχουν μεταφερθεί στην sd card παραμένουν εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το πήρε σήμερα η αδερφή μου. Ελπίζω να της βγει καλό και να μην έχει προβλήματα! Πόσες ώρες θα ήταν καλύτερο να το φορτισει την πρώτη φορά; Μέχρι να πάει στο 100% ή χρειάζεται να το φορτισει 12 ώρες;
Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορά εργ. ρυθμ. διαγράφονται όλες οι εφαρμογές, φωτο, επαφές κλπ ή αν έχουν μεταφερθεί στην sd card παραμένουν εκεί;

Κανονικά η επαναφορά την SD δέν την πειράζει...εγώ όμως την αφαίρεσα γιατί δεν δεν τους έχω και πολύ εμπιστοσύνη :-)

 

Καλημέρα! Το πήρε σήμερα η αδερφή μου. Ελπίζω να της βγει καλό και να μην έχει προβλήματα! Πόσες ώρες θα ήταν καλύτερο να το φορτισει την πρώτη φορά; Μέχρι να πάει στο 100% ή χρειάζεται να το φορτισει 12 ώρες;

Μετά το 100% άστο για κάνα μισάωρο ακόμα. Οι 12 ώρες μόνο ζημία μπορούν να κάνουν. Γενικά, μην το "κουράζεις" το θέμα με την μπαταρία.

Μία φορά τον μήνα άστο να πάει χαμηλά (5-10%) και φόρτιζε μέχρι 100% ( συν 20-30 λεπτά). Ενδιάμεσα στον μήνα...κάνε ότι γουστάρεις. Δεν έχει ανάγκη (όπως και όλες οι άλλες της σημερινής εποχής)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση pavlidisc! Μόλις το πήρα στα χέρια μου και το έβαλα να φορτισει.. Πολύ όμορφο εμφανισιακά, μόνο ένα μικρό ελάττωμα μου φάνηκε να έχει.. Στην οθόνη κάτω δεξιά εκεί που τελειώνει η οθόνη και ενώνεται με το σκελετό, έχει ένα μικρό κενο.. Σαν να έχει χτυπήσει η οθόνη στο σημείο, σαν να εχει "λιώσει" λίγο.. Μήπως συμβαίνει αυτό και σε κάποιον άλλο; Ελπίζω το μόνο του ελάττωμα να είναι αυτό! Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και φωτογραφία..
Link to comment
Share on other sites

Ναι...ναι...ανέβασε καμία φωτό να δούμε τί εννοείς. Δεν μου ακούγεται φυσιολογικό έτσι όπως το περιγράφεις.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση pavlidisc! Μόλις το πήρα στα χέρια μου και το έβαλα να φορτισει.. Πολύ όμορφο εμφανισιακά, μόνο ένα μικρό ελάττωμα μου φάνηκε να έχει.. Στην οθόνη κάτω δεξιά εκεί που τελειώνει η οθόνη και ενώνεται με το σκελετό, έχει ένα μικρό κενο.. Σαν να έχει χτυπήσει η οθόνη στο σημείο, σαν να εχει "λιώσει" λίγο.. Μήπως συμβαίνει αυτό και σε κάποιον άλλο; Ελπίζω το μόνο του ελάττωμα να είναι αυτό! Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και φωτογραφία..

 

Δεν υπαρχει καποιο προβλημα με το κενο, είναι ετσι σχεδιασμένο ολα ετσι ειναι, και το δικο μου, αν θες βρες μια φωτογραφία απο το ίντερνετ και κανε ζουμ στο συγκεκριμένο σημειο θα δεις οτι υπάρχει. Ενημέρωσε μας μολις το ανοίξεις πως ήταν η εμπειρια σου λειτουργικα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν εννοείς αυτό :

 

Cubot-Note-S-Kenya.jpg

 

...έτσι είναι :-)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Thanos_Tj και pavlidisc σας ευχαριστώ για την απάντηση!Ανησύχησα λίγο όταν είδα το κενό.. Θα σας ενημερώσω μόλις το ανοίξω για τις εντυπώσεις μου! Έχετε να προτείνετε καμία θήκη; Αυτή που δίνεται μαζί με το κινητό είναι καλή;
Link to comment
Share on other sites

Όχι όσο ήθελα.

 

 

Συγγνώμη για τη ταλαιπωρία, θα μπορουσες να είσαι λιγο πιο συγκεκριμένος δηλαδη καθε ποτε υπερθερμενεται και σε τι επιπεδο, σε σημειο που σε ταλαιπωρει η χρήση του και δεν μπορείς να το χρησιμοποιησεις ή αντέχεται ;

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ το έκανα!!!! Δουλεύει άψογα! Επιτέλους!!!!

Android 6.0 on my Cubot Note S is true!!!!:yahoo:

Τώρα θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να σου λύσω την απορία :)

 

edit

Με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων το Android 6.0 παραμένει! Που σημαίνει οτι πέρασε εξολοκλήρου η νέα rom. :rolleyes:

 

Nice!

 

Ξέρουμε αν κάποιος έχει εγκαταστήσει την 6 μέσω flashtool και κατεβάσει το συγκεκριμένο αρχείο, θα εγκατασταθεί το v4.0 update ή θα έχουμε φαινόμενο Note 7; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanos_Tj και pavlidisc σας ευχαριστώ για την απάντηση!Ανησύχησα λίγο όταν είδα το κενό.. Θα σας ενημερώσω μόλις το ανοίξω για τις εντυπώσεις μου! Έχετε να προτείνετε καμία θήκη; Αυτή που δίνεται μαζί με το κινητό είναι καλή;

 

Το καλο ειναι οτι ειναι αρκετα ενίσχυμενη στις γωνιες, δηλαδη αν σου πέσει με τη γωνια κατω δεν θα παθει τιποτα είχα μια παρομοια θηκη στο παλιο μου κινητό και ηταν σκυλί, ομως αν πέσει με την οθονη εκει το ριψοκινδυνευεις, ομως υπάρχουν αρκετες θηκες στο skroutz που ειναι και flip με αποτελεσμα να προστατευει την οθονη αλλα εχει μαζι και θηκη σιλικόνης πανω κολλημένη στο book, με αποτελεσμα να σε καλύψει σχετικα, εγω θα σου πρότεινα να αγοράσεις και ενα tempered glass για να εχεις το κεφάλι σου ήσυχο.---> Δες παρακατω τα links

Θηκες

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=cubot+note+s&order_by=pricevat&order_dir=asc

Tempered Glass

http://www.tforall.gr/index.php?route=product/product&product_id=5053&lang=en

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ανοιχτό 45 λεπτα και μου έχει πέσει η μπαταρία στο 82%.. Παρατήρησα ότι έχει ανέβει η θερμοκρασία του κινητού αρκετά στο πάνω μέρος του αλλά όχι ακόμα σε υπερβολικό βαθμό. Ελπίζω να χρειάζεται να φορτισω την μπαταρία κάνα δυο φορές ακόμα και να στρώσει γιατί όπως πάει δεν βλέπω να κρατά ακόμα κανένα δίωρο..
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ανοιχτό 45 λεπτα και μου έχει πέσει η μπαταρία στο 82%.. Παρατήρησα ότι έχει ανέβει η θερμοκρασία του κινητού αρκετά στο πάνω μέρος του αλλά όχι ακόμα σε υπερβολικό βαθμό. Ελπίζω να χρειάζεται να φορτισω την μπαταρία κάνα δυο φορές ακόμα και να στρώσει γιατί όπως πάει δεν βλέπω να κρατά ακόμα κανένα δίωρο..

 

Δυστυχώς ειναι ενα απο τα προβλήματα που αντιμετωπισαμε αρκετοί απο εμας, απο ποιο κατάστημα το πηρες ;

Link to comment
Share on other sites

Μια που βλέπω και καινούριους κατόχους της συσκευής.

 

Όποιος έχει την έκδοση 6.0, θα ήθελα να δοκιμάσει κάτι.

 

Στην εφαρμογή του Youtube να δοκιμάσει και δει κάποιο βίντεο, στα 720p, με ρυθμό καρέ (fps) 45 ή ακόμα και περισσότερων.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του Youtube να δοκιμάσει και δει κάποιο βίντεο, στα 720p, με ρυθμό καρέ (fps) 45 ή ακόμα και περισσότερων.

Δώσε ένα link με ένα video που δεν μπορείς να δεις.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μια που βλέπω και καινούριους κατόχους της συσκευής.

 

Όποιος έχει την έκδοση 6.0, θα ήθελα να δοκιμάσει κάτι.

 

Στην εφαρμογή του Youtube να δοκιμάσει και δει κάποιο βίντεο, στα 720p, με ρυθμό καρέ (fps) 45 ή ακόμα και περισσότερων.

 

Το δικο μου παιζει xωρις κολληματα και χωρις να ζεστενεται. Μην το ματιαξω αλλα εχω εντυπωσιαστει απο ταχυτητα, σημα, οθονη. Για την ωρα τουλαχιστον ειναι vfm.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ένα link με ένα video που δεν μπορείς να δεις.

 

Για δες αυτό..

 

 

Το δικο μου παιζει xωρις κολληματα και χωρις να ζεστενεται. Μην το ματιαξω αλλα εχω εντυπωσιαστει απο ταχυτητα, σημα, οθονη. Για την ωρα τουλαχιστον ειναι vfm.

 

Άλλο κινητό έχουμε;... Τι *****.....

 

Θα δοκιμάσω να βάλω το v4.0 update, μήπως είναι και αυτό που διορθώνει την κατάσταση...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε να το ανοίξεις απο καποιο browser, εγω πάντως ετσι κατάφερα να διορθώσω το πρόβλημα στο alcatel tablet που έχω. Edited by Thanos_Tj
Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτό..

 

Το βλέπω φίλε μου κανονικά. Και μέσω Chrome browser και μέσω εφαρμογής youtube. :worry:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω φίλε μου κανονικά. Και μέσω Chrome browser και μέσω εφαρμογής youtube. :worry:

 

Πες μου ότι το βλέπεις και με full ανάλυση..............

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...