Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά δοκίμασα με edge και κατέβηκε μια χαρά. Το πέρασα στην sd και έκανα απο εκει την αναβάθμιση. Στη συνέχεια έκανα και μια προς μια τις 5 και 6 στο τέλος ξανά μια επαναφορά και πλέον νομίζω ειναι μια χαρά.

Ευχαριστώ ολους για τη βοήθεια !

μην νομίζεις ότι θα δεις μεγάλη διαφορά όσο είχε την ν04

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήμουν σε android 5 πριν, ασε που δεν το χρησιμοποιώ το τηλέφωνο, αλλα ειναι ως backup και μονο. Πάντως δείχνει να τσουλάει σωστα !

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Εαν θέλετε μια παρα πολύ καλή ενίσχυση του ήχου εγκαταστηστε το Dolby Atmos!!!Λεπτομέρειες για τον τρόπο και τα αρχεία στο xda.

Φιλαράκι άστα αυτά με το xda...εδώ γουστάρουμε οδηγό by saviano! :p

 

Πραγματικά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ εφαρμογή. Τους είχα προτείνει (στο επίσημο site) να το ενσωματώσουν σε επόμενη αναβάθμιση αλλά...τώρα που ωρίμασα στα CUBOT διαβάζω το post μου και γελάω! :rolleyes:

 

Χρησιμοποιώ το Dolby Atmos στο RN3 pro. Ανεβάζει τρομερά την ένταση. Στην ασύρματη μετάδοση ήχου κάνει ΘΑΥΜΑΤΑ! Στα ακουστικά νομίζω οτι παραμορφώνει (αν και έχει ρυθμίσεις να παίξεις...αλλά δεν το πολυέψαξα). Πάντως η δοκιμή πραγματικά αξίζει. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι άστα αυτά με το xda...εδώ γουστάρουμε οδηγό by saviano! :p

 

Πραγματικά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ εφαρμογή. Τους είχα προτείνει (στο επίσημο site) να το ενσωματώσουν σε επόμενη αναβάθμιση αλλά...τώρα που ωρίμασα στα CUBOT διαβάζω το post μου και γελάω! :rolleyes:

 

Χρησιμοποιώ το Dolby Atmos στο RN3 pro. Ανεβάζει τρομερά την ένταση. Στην ασύρματη μετάδοση ήχου κάνει ΘΑΥΜΑΤΑ! Στα ακουστικά νομίζω οτι παραμορφώνει (αν και έχει ρυθμίσεις να παίξεις...αλλά δεν το πολυέψαξα). Πάντως η δοκιμή πραγματικά αξίζει. :)

 

Μήπως είναι εύκολο ρε παιδιά να μου πείτε τον τρόπο γιατί δεν το έχω με αυτά. Έκανα μια προσπάθεια αλλά με το που το ανοίγω μου λέει πως η εφαρμογή έχει σταματήσει. Οπότε έκανα απεγκατασταση και περιμένω τη βοήθειά σας. Σε ταμπλετ lenovo που έχω όμως κάνει πολύ καλή δουλειά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

.... να μου πείτε τον τρόπο γιατί δεν το έχω με αυτά.....

 

Το τηλ πρέπει να είναι root και να έχει εγκατεστημένη custom recovery (π.χ. TWRP).Στην πρώτη σελίδα υπάρχουν τα λινκ που σε οδηγούν... ;)

Απο 'κει και πέρα κατεβάζεις τα αρχεία απο xda (δες Dolby Atmos),τα βάζεις στη microsd και μέσω της custom recovery κάνεις install.(κάνεις και ένα clear cache/dalvic)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ πρέπει να είναι root και να έχει εγκατεστημένη custom recovery (π.χ. TWRP).Στην πρώτη σελίδα υπάρχουν τα λινκ που σε οδηγούν... ;)

Απο 'κει και πέρα κατεβάζεις τα αρχεία απο xda (δες Dolby Atmos),τα βάζεις στη microsd και μέσω της custom recovery κάνεις install.(κάνεις και ένα clear cache/dalvic)

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Από root κι αν δεν έχω ιδέα. Δεν νομίζω ότι θα κάνω απόπειρα. Σε ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Από root κι αν δεν έχω ιδέα. Δεν νομίζω ότι θα κάνω απόπειρα. Σε ευχαριστώ και πάλι

 

Κανείς δεν γεννήθηκε με γνώσεις....

Θέληση,διάβασμα,τόλμη και με τους αναλυτικούς οδηγούς που υπάρχουν ΟΛΟΙ μπορούν να τα καταφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσαθησα να περασω και εγω την v.6 εχω ομως κολλησει στην v5 και δεν δουλευουν οι οδηγοι για το update

δυστηχως δεν μ δουλευουν τα δεδομενα στο κιν με την version v.5 υπαρχει καποιος που να εχει την εργοστασιακη lolipop 5.1 να ξαναπερασω στο τηλ γτ εκανα την βλακεια να μην κανω backup

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα δεδομένα σου δεν δουλεύουν επειδή σου έκλεισαν; Πάνε στις ρυθμίσεις τις κάρτας και έλεγξέ το. Την είχε πατήσει αρκετός κόσμος με αυτό...

Δεν θα σε συμβούλευα ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να βάλεις Lolli γιατί η συσκευή υπολειτουργεί!

Εάν θέλεις εργοστασιακή βάλε την τελευταία (v.4) με MM.

 

Πρίν απο όλα όμως τσέκαρε τις ρυθμίσεις σου γιατί είμαι σχεδόν σίγουρος οτι αυτό φταίει ;)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ξεχάσει τον κωδικό και δε μπορεί να ξεκλειδώσει το κινητό;

Μαλλον κατι τετοιο σκεφτηκα και εγω

Despina!
Link to comment
Share on other sites

εμμ...θελησα να φλασαρω TWRP Recovery σε ενα cubot note S με το sp flash tool συμφωνα με τις οδηγιες του saviano . Το θεμα ειναι οτι μολις συνδεω τη συσκευη μου βγαινει το εξης μηνυμα: pmt changed for the rom; it must be downloaded . βρηκα σε ξενα site πως μια λυση ειναι να κανω format. Στο guide που ανεβασε καποιος αλλος εδω περα επισημαινει πως δεν πρεπει να γινει format (ιδιαιτερα απο καποιον που δεν ειναι ειδικος -οπως εγω-) γιατι χανονται imei και αλλα. Μπορει καποιος να με συμβουλευσει τι να κανω;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Υπαρχει καποιος τροπος να κανω root χωρις να μπω στο κοπο με ROM (δεν ειμαι τοσο καλος με αυτα) π.χ οπως kingroot.? Ευχαριστω
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα δεδομένα σου δεν δουλεύουν επειδή σου έκλεισαν; Πάνε στις ρυθμίσεις τις κάρτας και έλεγξέ το. Την είχε πατήσει αρκετός κόσμος με αυτό...

Δεν θα σε συμβούλευα ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να βάλεις Lolli γιατί η συσκευή υπολειτουργεί!

Εάν θέλεις εργοστασιακή βάλε την τελευταία (v.4) με MM.

 

Πρίν απο όλα όμως τσέκαρε τις ρυθμίσεις σου γιατί είμαι σχεδόν σίγουρος οτι αυτό φταίει ;)

 

τι εννοεις εκλεισαν τα δεδομενα? στι ρυθμισεις ειναι ολα οκ.οπως και πριν εχω την περιαγωγη δεδωμενον ανοιχτη και τα δεδομενα ανοιχτα. οι ρυθμισεις ειναι αυτες που ειχε παντα απο την wind. καποιος τροπος να κανω αναβαθμιση στην v.6?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Υπαρχει καποιος τροπος να κανω root χωρις να μπω στο κοπο με ROM (δεν ειμαι τοσο καλος με αυτα) π.χ οπως kingroot.? Ευχαριστω

 

Δυστυχως εχω την εντυπωση πως δε γινεται,εαν ομως ξερει καποιος αλλος θα ηθελα κι εγω να μαθω

Link to comment
Share on other sites

@baggos12345 και @Panemorfos

Δεν κατάλαβα τί ακριβώς θέλετε να κάνετε;

Δεν αναφέρατε τί ρομ φοράει το τηλ σας...

Διαβάσατε τους οδηγούς;

Υπάρχει κάτι που δεν είναι κατανοητό σε αυτούς;

 

Για να σας βοηθήσει (αν μπορεί) κάποιος πρέπει να δώσετε στοιχεία...

Link to comment
Share on other sites

@baggos12345 και @Panemorfos

Δεν κατάλαβα τί ακριβώς θέλετε να κάνετε;

Δεν αναφέρατε τί ρομ φοράει το τηλ σας...

Διαβάσατε τους οδηγούς;

Υπάρχει κάτι που δεν είναι κατανοητό σε αυτούς;

 

Για να σας βοηθήσει (αν μπορεί) κάποιος πρέπει να δώσετε στοιχεία...

Οι οδηγοι ειναι ωραιοι ,εχεις κανει καλη δουλεια. Προφανως εχουμε το stock ROM (και προσωπικα εχω android 6).Κατι που δεν καταλαβα στον οδηγο ειναι που χρειαζονται τα ROMs για τα οποια δινεις λινκ απο mega στην αρχη . Αν και αναφερεται πως ειναι απαραιτητα δεν χρησιμοποιουνται (αμεσα τουλαχιστον) με καποιο τροπο. Ζηταω επισης εκ των προτερων συγγνωμη αν λεω χαζομαρες που δε βγαζουν νοημα :) Οριστε και ο οδηγος για τον οποιο λεω

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγοι ειναι ωραιοι ,εχεις κανει καλη δουλεια. Προφανως εχουμε το stock ROM (και προσωπικα εχω android 6).Κατι που δεν καταλαβα στον οδηγο ειναι που χρειαζονται τα ROMs για τα οποια δινεις λινκ απο mega στην αρχη . Αν και αναφερεται πως ειναι απαραιτητα δεν χρησιμοποιουνται (αμεσα τουλαχιστον) με καποιο τροπο. Ζηταω επισης εκ των προτερων συγγνωμη αν λεω χαζομαρες που δε βγαζουν νοημα :) Οριστε και ο οδηγος για τον οποιο λεω

 

Οι ρομ χρειάζονται γιατί στην αρχή εμείς που πήραμε το τηλ είχε την λολιποπ 5

και τα updates δεν ερχόντουσαν ΟΤΑ (και ούτε επρόκειτο) άρα έπρεπε να τα περάσουμε με άλλη διαδικασία.

Μέτα λοιπόν βγήκε η ρομ 6.0 και μάλιστα με 3 επίσημα updates.(v4,v5,v6)

Στη συγκεκριμένη περίπτωση οι rom είναι επίσημες και χωρίς root ενσωματωμένο, άρα φτάνοντας στην MM 6.0 αν θέλεις να κάνεις root το τηλ χρειάζεσαι τα αρχεία TWRP recovery, root και τις οδηγίες φυσικα.

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση που ισχυει και για αλλα μοντελα

 

οταν λετε 6αρα ρομ =ΜΜ? εχει τις λειτουργιες της η μονο εικονικα; εννοω ας πουμε οτι κανει ενοποιηση μνημης(το βασικοτερο) η πολλα ζηταω;

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση που ισχυει και για αλλα μοντελα οταν λετε 6αρα ρομ =ΜΜ? εχει τις λειτουργιες της η μονο εικονικα; εννοω ας πουμε οτι κανει ενοποιηση μνημης(το βασικοτερο) η πολλα ζηταω;

Όταν λέμε 6άρι...εννοούμε 6άρι...και μάλιστα πολύ pure 6άρι θα έλεγα.

Άρα, μόλις βάλεις την κάρτα SD σε ρωτάει εάν θέλεις ενοποίηση ή όχι. ;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω να πάρω ένα Android δίκαρτο μέχρι 100€ το οποίο δεν σκοπεύω να το πειράξω, root, rom κλπ. Το θέλω για πρώτο κινητό, καθημερινή χρήση, απλή, βασική,

όχι παιχνίδια - μουσική -βίντεο,

μόνο browsing - κλήσεις - whatsapp - viber - runkeeper, camera FV-5.

Μου αρέσει που υπάρχει μεγάλη κοινότητα για υποστήριξη, να προτιμήσω το Cubot Note S ή είναι καλό κυρίως για να το "σκαλίζεις" και δεν βολεύει για χρήση όπως βγαίνει από το κουτί;

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να μη σε καλύψει η κάμερα του, και να έχεις θέμα με το GPS στο runkeeper. Εμένα ακόμα και μετά τις αναβαθμίσεις ώρες ώρες το GPS χάνει τα αυγά και τα πασχάλια, αλλά λόγω του ότι είμαι επαρχία και το χρειάζομαι σπάνια έπαψα να ασχολούμαι.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα Android δίκαρτο μέχρι 100€ το οποίο δεν σκοπεύω να το πειράξω, root, rom κλπ. Το θέλω για πρώτο κινητό, καθημερινή χρήση, απλή, βασική,

όχι παιχνίδια - μουσική -βίντεο,

μόνο browsing - κλήσεις - whatsapp - viber - runkeeper, camera FV-5.

Μου αρέσει που υπάρχει μεγάλη κοινότητα για υποστήριξη, να προτιμήσω το Cubot Note S ή είναι καλό κυρίως για να το "σκαλίζεις" και δεν βολεύει για χρήση όπως βγαίνει από το κουτί;

 

Είναι δίκαρτο αλλά διαχειρίζεται μία SIM.Αν θές ψάξε για δίκαρτο με dual sim ACTIVE (οχι dual sim standby).

Αν το θές ΟΝΤΩΣ για ΑΠΛΗ χρήση όπως λες, αξίζει να το πάρεις.

 

Προς όλους τους ενδιαφερομένους:

 

Η συσκευή που βγήκε μετά τον Σεπτέμβρη έχει άλλο emmc και παρουσιάζει θέματα (στις αναβαθμίσεις,root,recovery) ενώ οι οδηγοί εδώ στο φόρουμ θέλουν τροποποίηση....και αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει χρόνος.

 

Καλές γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δίκαρτο αλλά διαχειρίζεται μία SIM.Αν θές ψάξε για δίκαρτο με dual sim ACTIVE (οχι dual sim standby).

Αν το θές ΟΝΤΩΣ για ΑΠΛΗ χρήση όπως λες, αξίζει να το πάρεις.

 

Προς όλους τους ενδιαφερομένους:

 

Η συσκευή που βγήκε μετά τον Σεπτέμβρη έχει άλλο emmc και παρουσιάζει θέματα (στις αναβαθμίσεις,root,recovery) ενώ οι οδηγοί εδώ στο φόρουμ θέλουν τροποποίηση....και αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει χρόνος.

 

Καλές γιορτές.

 

Καλές γιορτές φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...