Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Είχα πάρει την προηγούμενη εβδομάδα το κινητό και επειδή μου φάνηκε ότι ζεσταίνεται το πήγα για να δω αν εχει κάτι. Θα το χρησιμοποιούμε σαν πρωτη συσκευή η αδερφή μου όποτε δεν ήθελα να της παρουσιάσει πρόβλημα. Το πήγα την Πέμπτη μου είπαν θα με πάρουν την Δευτέρα να μου πουν αν είναι καλό η αν θα το αλλάξουν.. Τους πήρα εγώ την Δευτέρα μου είπαν θα γίνει αντικατάσταση και θα με πάρουν σε δύο μέρες να πάω να το πάρω.. Τους πήρα σήμερα και πήγα. Κάποιος που είχε πρόβλημα με το κινητό και του το άλλαξαν μπορεί να μου πει αν του έδωσαν καινούργιο;; γιατί το δικό μου είναι επισκευασμενο και ήταν και χτύπημενο, οπότε θα πρέπει να περιμένω μέχρι και την Παρασκευή να στείλουν άλλο.. Κανονικά δεν πρέπει να μου δώσουν καινούργιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έστειλα στην infoquest για να γίνει έλεγχος.. Έπρεπε να το στείλω στο μαγαζί; αλλά δεν ήμουν σίγουρη ότι είχε πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ποσοστα μπαταριας πριν την επαναφορα ηταν οκ το δουλεψα λιγο ..Εκανα επαναφορα και μεχρι τωρα ειναι ο.κ!

Τοmyappfree τι ειναι για να το δω;

 

Εφαρμογή, στο Play Store.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=myappfreesrl.com.myappfree

 

Το έστειλα στην infoquest για να γίνει έλεγχος.. Έπρεπε να το στείλω στο μαγαζί; αλλά δεν ήμουν σίγουρη ότι είχε πρόβλημα..

 

Και το μαγαζί στην infoquest θα το έστελνε. Κέρδισες 2 μέρες.

 

Σε όλους ζεσταινόταν. Με την αναβάθμιση στο Android 6 διορθώνεται σε πολύ μεγάλο βαθμό.

 

Κοίταξε πώς θα είναι η καινούρια συσκευή που τα παραλάβεις και ξαναγράψε.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ορθογραφικός έλεγχος πληκτρολογίου μετα την v4.0 καμιά ιδέα:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

mr_47

χάλια το https://play.google.com/st....com.myappfree δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα μου εκαναν την αντικατασταση του κινητου και δεν μπορω να πω οτι το κινητο δεν υπερθερμαινεται,παλι ζεματαει αρκετα.Ερωτηση:Οταν λετε v4 ενοητε το build number σωστα ;

*Εγώ το κινητο το ελαβα με android 6

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Είχα πάρει την προηγούμενη εβδομάδα το κινητό και επειδή μου φάνηκε ότι ζεσταίνεται το πήγα για να δω αν εχει κάτι. Θα το χρησιμοποιούμε σαν πρωτη συσκευή η αδερφή μου όποτε δεν ήθελα να της παρουσιάσει πρόβλημα. Το πήγα την Πέμπτη μου είπαν θα με πάρουν την Δευτέρα να μου πουν αν είναι καλό η αν θα το αλλάξουν.. Τους πήρα εγώ την Δευτέρα μου είπαν θα γίνει αντικατάσταση και θα με πάρουν σε δύο μέρες να πάω να το πάρω.. Τους πήρα σήμερα και πήγα. Κάποιος που είχε πρόβλημα με το κινητό και του το άλλαξαν μπορεί να μου πει αν του έδωσαν καινούργιο;; γιατί το δικό μου είναι επισκευασμενο και ήταν και χτύπημενο, οπότε θα πρέπει να περιμένω μέχρι και την Παρασκευή να στείλουν άλλο.. Κανονικά δεν πρέπει να μου δώσουν καινούργιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έστειλα στην infoquest για να γίνει έλεγχος.. Έπρεπε να το στείλω στο μαγαζί; αλλά δεν ήμουν σίγουρη ότι είχε πρόβλημα..

 

Προσωπικα το κινητο το εστειλα στην infoquest αλλα την αντικατασταση μου την κανανε απο το καταστημα.Συγκεκριμενα πρωτα απο ολα μιλησα με το καταστημα και απο εκει μου ειπαν να το παω infoquest για να του κανουν εναν ελεγχο και κατοπιν να τους ζητησω μια εγκριση αντικαταστασης που θα την εστελναν στο καταστημα,και ετσι εγινε.Παρε τους τηλεφωνο και απαιτησε τους να σου κανουν αντικατασταση απο το καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

mr_47

χάλια το https://play.google.com/st....com.myappfree δεν δουλεύει

 

Μάλλον δεν έχει κάνει update ο dev, για να λειτουργεί στην 6.0. Με την 5.1 λειτουργούσε σωστά και λειτουργεί σε άλλη συσκευή με την 5.1.

 

Για το πληκτρολόγιο. Φαντάζομαι για το google keyboard γράφεις. Τα λεξικά τα έχεις κατεβάσει;

 

Μολις τωρα μου εκαναν την αντικατασταση του κινητου και δεν μπορω να πω οτι το κινητο δεν υπερθερμαινεται,παλι ζεματαει αρκετα.Ερωτηση:Οταν λετε v4 ενοητε το build number σωστα ;

*Εγώ το κινητο το ελαβα με android 6

 

Ναι, αυτό εννοούμε. Και στο δικό μου, μετά το update στην v3, ακόμα ζεματούσε. Και δε λειτουργούσε στα 720p το app του youtube. Στην v4 έχει κρυώσει κυριολεκτικά και ζεσταίνεται φυσιολογικά μόνο στο youtube.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες κρυο,εννοεις κυριολεκτικα κρυο ; Και εγω v4 εχω αλλα δεν ξερω γιατι μου ζεσταινεται ετσι,ισως μεταβτον πρωτο κυκλο της μπαταριας να φτιαξει,παντως η μπαταρια δεν τελειωνει που να χτυπιεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

 

Εγω εχω ακομα την 11/4 του 5.1 στο note s μου .

Κοιταζα χτες στο επισημο φορουμ και δεν βρηκα κατι που να λεει 100% επισημο ή 100% ετοιμη εκδοση.

 

Ο admin εκει απλα ποσταρε λινκ απο αλλους για ληψη.

 

Μπορει να μου πει καποιος με σιγουρια οτι η 6.0 ειναι επισημη και επισης αν ειναι φουλ εκδοση ή beta?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες κρυο,εννοεις κυριολεκτικα κρυο ; Και εγω v4 εχω αλλα δεν ξερω γιατι μου ζεσταινεται ετσι,ισως μεταβτον πρωτο κυκλο της μπαταριας να φτιαξει,παντως η μπαταρια δεν τελειωνει που να χτυπιεσαι.

 

Ναι. Ζεσταίνεται μόνο στο youtube. Δεν έχω παρατηρήσει αν ζεσταίνεται και όταν κάνω χειροκίνητους συγχρονισμούς σε 5 mail λογαριασμούς.

 

Η μπαταρία όντως δεν τελειώνει. Γι' αυτό είναι και καλύτερο ως κινητό, από κάθε "ασύρματη" ναυαρχίδα...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα το cubot note s . Για τα χρήματα του είναι άριστο. Οι κάμερες δεν με ενθουσίασαν πιο πολύ η μπροστινή γιατί ο φακός σε δείχνει πολύ κοντά. Μπορεί κάπως να αλλάζει αυτό από κάποιο apk?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα το cubot note s . Για τα χρήματα του είναι άριστο. Οι κάμερες δεν με ενθουσίασαν πιο πολύ η μπροστινή γιατί ο φακός σε δείχνει πολύ κοντά. Μπορεί κάπως να αλλάζει αυτό από κάποιο apk?

 

Τελικά με άλλη εφαρμογή βελτιωνετε

η γωνία της καμερας της μπροστινη με αλλη εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με άλλη εφαρμογή βελτιωνετε

η γωνία της καμερας της μπροστινη με αλλη εφαρμογη.

 

Δε μας γράφεις κι εμάς την εφαρμογή, να πειραματιστούμε;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει να μεταφέρετε αρχεία από το τηλ σε υπολογιστή που τρέχει την τελευταία έκδοση win10; (αυτή που έδωσε η microsoft πριν λίγες μέρες).Το αναγνωρίζει ο υπολογιστής;

Έκαναν πάλι "εξυπνάδες".....!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω τις "Επαφές" ή αναζήτηση Ελληνικών ονομάτων δουλεύει κανονικά. Όταν πάω Τηλέφωνο και μετά Επαφές (τρίτη καρτέλα δεξιά) η αναζήτηση δεν δουλεύει. Συμβαίνει και σε εσάς;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω τις "Επαφές" ή αναζήτηση Ελληνικών ονομάτων δουλεύει κανονικά. Όταν πάω Τηλέφωνο και μετά Επαφές (τρίτη καρτέλα δεξιά) η αναζήτηση δεν δουλεύει. Συμβαίνει και σε εσάς;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Εμένα με 6.0 λειτουργούν κανονικά. Τις έχω αποθηκευμένες στο mail. Μήπως αυτό παίζει κάποιο ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με 6.0 λειτουργούν κανονικά. Τις έχω αποθηκευμένες στο mail. Μήπως αυτό παίζει κάποιο ρόλο;

Εμένα από Gmail έρχονται. Στις Επαφές όλα οκ. Στο Τηλέφωνο-Επαφές δεν...

 

Με 6 ver 4

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δε μας γράφεις κι εμάς την εφαρμογή, να πειραματιστούμε;

 

Με το retrica από το play store. Βάλε την και δες διάφορα στο πρόσωπο σου ή απόσταση. Στη δικιά του κάμερα είναι σαν να βγάζεις ταυτότητα ενώ με το retrica έχεις φόντο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...έχετε παρατηρήσει καθυστέρηση στην διάρκεια φόρτισης με την 6 ver.4;

Έχω την εντύπωση οτι στην παλιά rom με Android 5 φόρτιζε πολύ πιό γρήγορα...εκτός εάν αυτό που βλέπαμε δεν ήταν πραγματικό (το γνωστό πρόβλημα με την ένδειξη ποσοστού στην 5).

Πάντως τώρα χτυπάει 4ωρο...και βάλε...

Βέβαια ο 1Α φορτιστής που δίνει η Cubot για τα mah της μπαταρίας που έχει το Note S είναι μικρός. Θα έπρεπε να είναι σίγουρα 2Α για τέτοια χωρητικότητα.

Επίσης κατα την διάρκεια φόρτισης δεν ζεσταίνεται καθόλου πλέον! Παλιά (με την 5) όταν το φόρτιζα ανέβαζε θερμοκρασία...τώρα φορτίζει παγωμένο. Δεν είναι κακό αυτό...αντίθετα μάλιστα...όσο πιό αργά τόσο καλύτερα για την μπαταρία...

Αλλά σου βγάζει την Παναγία για την πλήρη φόρτιση ρε γμτ...:-(

 

Υ.Γ Δεν παρατήρησα τί γίνεται στην αρχή της φόρτισης...θα το δώ...τί εννοώ; Το Xiaomi που έχω (ίδια μπαταρία σχεδόν με το cubot) έχει φορτιστή 2Α. Από 0-70% πάει με 1000 (η συσκευή ζεσταίνεται πολύ). Εκεί δίνει τα 2Α. Απο 70-80-85% δίνει 1Α (η συσκευή έχει ήδη κρυώσει). Απο 80-100% δίνει 0,5Α (ίσως και πιο κάτω).

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

@pavlidisc

& στην 5 & στην 6 τον ίδιο χρόνο κάνει η φόρτιση!!!Όπως το είχα περιγράψει σε αρκετά παλαιότερο ποστ μου...0%->100% θέλει γύρω στις 6:30 ώρες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνα 6ωρο υπολόγιζα και εγώ. Άμα σκεφτείς ότι από 20-90% έκανε 4 ώρες...!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πατήστε ταυτόχρονα Vol Up + Power μέχρι να αισθανθείτε τη δόνηση και να δείτε το μενού:

 

Select Boot Mode:

[VOLUME_UP to select. VOLUME_DOWN is OK.]

[Recovery Mode] <<==

[Fastboot Mode]

[Normal Boot]

 

Επιλέγουμε [Recovery Mode] με το Vol_Down.

 

Βγαίνει το Ανδροειδές...:):)

Τώρα, κρατάμε Πρώτα πατημένο το Power & Μετά πατάμε το Vol Up.

 

Είστε σε Stock Recovery!!!!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Με 6.0, v4, η φόρτιση διαρκεί όσο και με την 5. 4 ώρες περίπου. Αλλά δεν είναι δροσερό. Ζεστό, αλλά φυσιολογικά.

 

Θα φανώ τελείως noob αλλά τι είναι η stock recovery;...

 

Edit: Μου κάνει μια ανεπαίσθητη αλλαγή της φωτεινότητας.. Πρέπει κάποιος να κοιτάξει συγκεκριμένα, για να το δει. Ναι, είμαι λίγο ψείρας.. :O Δεν πιστεύω να ψάχνομαι και για οθόνη σε λίγο.........

 

Το έχει κάποιος αυτό;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

O Stock Recovery είναι μία "λειτουργία" μέσω της οποία μπορείς να κάνεις π.χ Update ή εγκατάσταση εφαρμογών μέσω ADB, να κάνεις Wipε Cache, Wipe data κλπ

 

Υπάρχουν και άλλα recoveries (π.χ TWRP) με τα οποία μπορείς να κάνεις και άλλα πράγματα π.χ full Nandroid backup , wipe dalvik cache , εγκατάσταση Custom ROMS κλπ.

 

Γενικά...είναι ένα πράγμα στο οποίο ανοίγει η συσκευή πριν φορτώσει οτιδήποτε άλλο. Του Cubot δεν το έχω δουλέψει κάθόλου.

Στο Rn3 pro ας πούμε (που έχω πειραματιστεί αρκετά) μέσω TWRP μπορείς να κάνεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ! Μέχρι και format την συσκευή σου (σβήσιμο των πάντως, και του λειτουργικού) και εγκατάσταση custom rom απο USB ή SD :-)

Γενικά, το recovery είναι εργαλείο για αυτόν που πειραματίζεται με rom κλπ. Μπορεί όμως να σε "σώσει" και απο κάποια κολλήματα ή δυσλειτουργίες μέσω Wipe cache και Wipe dalvik cache. Μπορεί επίσης να αναστήσει νεκρές (λόγω software) συσκευές.

Όσο ΕΡΓΑΛΕΙΟ είναι στα χέρια αυτού που γνωρίζει, άλλο τόσο επικίνδυνο είναι στα χέρια αυτού που δεν γνωρίζει. Με μία κίνηση μπορείς να ρημάξεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ! Φυσικά όλα διορθώνονται μέσω του recovery αλλά θα πρέπει να γνωρίζεις πώς.

 

Υ.Γ

- Η δικιά μου συσκευή στο 4ωρο δεν πιάνει 100% με τίποτα.

- Δεν βλέπω τρεμόπαιγμα στην οθόνη (εάν εννοείς αυτό). Μάλιστα θα έλεγα οτι επιτέλους δουλεύει σωστά και ο αισθητήρα φωτός. Με την 5 υπολειτουργούσε ... στην ουσία δεν δούλευε.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα ένα Cubot Note S για φιλο από μαγαζι Ελλαδα (95 ευρω)και μου ειπαν από το μαγαζι ότι εχει 1 χρονο εγγυηση!

Ολα τα τηλ. δεν θα επρεπε να εχουν 2 χρονια εγγυηση?

Ψαχνω να βρω την ελληνικη αντιπροσωπεια και μου βγαζει εδώ http://www.cubot.gr/kinita-c-735.html αλλα Note S δεν εχει.ρε μπας και είναι τιποτα ανεξάρτητης εισαγωγης και δινει μονο 1 χρονο εγγυηση,ξερει κανεις σας τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...