Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι.. Όταν άγγιζες ένα φάκελο, αυτός έκανε ένα εφέ χαρτιού που ξεδίπλωνε, και πίσω από τα εικονίδια είχε λευκό φόντο (πίσω και από το χρωματιστό περίγραμμά τους)..

Όχι,δέν παίζει τέτοιο εφε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να βάλεις έναν άλλο launcer που να έχει αυτό το χαρακτηριστικό που θέλεις.

 

Καλημέρα....συμφωνω και έχει και ποιο καλους από τον μαμά launcer και με περισσοτερες δυνατοτητες και παραμετροποιησεις.Εγω έβαλα τον nova launcer που τον θεωρώ ίσως και από τους καλύτερους.Τρέχει απροβληματιστα στο δικό μου.Εχει φυσικα και άλλους καλους....

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Κι ένα screenshot με τη σημερινή χρήση.

 

Μπορείς να βάλεις έναν άλλο launcer που να έχει αυτό το χαρακτηριστικό που θέλεις.

 

Έβαλα τον google launcher, που είναι πανομοιότυπος με αυτόν της cubot, στην 5.1 του Android.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω στο forum.cubot.net ότι έχει βγει αναβάθμιση ΟΤΑ Android 6. Όταν όμως βάζω το κινητό να ψάξει λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση. Ο admin στο φόρουμ λέει να κατεβάσουμε το αρχείο και να κάνουμε flash. Οι οδηγίες όμως είναι χάλια, και δεν ξέρω που να κατεβάσουμε το τελευταίο επίσημο αρχείο.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω στο forum.cubot.net ότι έχει βγει αναβάθμιση ΟΤΑ Android 6. Όταν όμως βάζω το κινητό να ψάξει λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση. Ο admin στο φόρουμ λέει να κατεβάσουμε το αρχείο και να κάνουμε flash. Οι οδηγίες όμως είναι χάλια, και δεν ξέρω που να κατεβάσουμε το τελευταίο επίσημο αρχείο.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Στο ίδιο thread, σελίδα 43, post 636, του saviano.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εχω win 10 και θελω να αλλαξω και να ξαναγυρισω στο αντροιντ με το προτεινετε το συγκεκριμενο μοντελο?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά θελω τα φωτα σας, σήμερα αγορασα το cubot note s,νομιζοντας οτι θα ειναι vfm ομως αντιμετώπισα ένα πολυ μεγάλο προβλημα,το οποιο είναι οτι 5 λεπτα απο οταν το ανοιξα αρχισε να υπερθερμενεται σε πολυ κρισιμο σημείο που νομιζα οτι θα παρει φωτια και θα εκραγεί , τι να κανω για να σταματησει το θεμα, έκανα κλιν μαστερ και μου εβγαλε οτι ήταν στους 64°.

*τωρα που το εσβησα και το αφησα να φορτισει φενεται να ειναι σε καλύτερη κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά θελω τα φωτα σας, σήμερα αγορασα το cubot note s,νομιζοντας οτι θα ειναι vfm ομως αντιμετώπισα ένα πολυ μεγάλο προβλημα,το οποιο είναι οτι 5 λεπτα απο οταν το ανοιξα αρχισε να υπερθερμενεται σε πολυ κρισιμο σημείο που νομιζα οτι θα παρει φωτια και θα εκραγεί , τι να κανω για να σταματησει το θεμα, έκανα κλιν μαστερ και μου εβγαλε οτι ήταν στους 64°.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά θελω τα φωτα σας, σήμερα αγορασα το cubot note s,νομιζοντας οτι θα ειναι vfm ομως αντιμετώπισα ένα πολυ μεγάλο προβλημα,το οποιο είναι οτι 5 λεπτα απο οταν το ανοιξα αρχισε να υπερθερμενεται σε πολυ κρισιμο σημείο που νομιζα οτι θα παρει φωτια και θα εκραγεί , τι να κανω για να σταματησει το θεμα, έκανα κλιν μαστερ και μου εβγαλε οτι ήταν στους 64°.

 

Στο κουτί, υπάρχει αυτοκόλλητο της Infoquest; Είναι στο πίσω μέρος.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί, υπάρχει αυτοκόλλητο της Infoquest; Είναι στο πίσω μέρος.

Πηρα τηλέφωνο στην info quest και μου ειπαν να το παω απο εκει για service, αλλα ψηλό σπάστηκα δηλαδή τι service αφου καινούργιο είναι το κινητο πανω απο 10 λεπτα συνολο δεν το εχω δουλέψει.Ελεγα μηπως δηλαδή την απέφευγα αυτη τη διαδικασία και εβρισκα αλλο τροπο να το διορθωνα, δεν ξερω αν εχουν και αλλοι αντιμετώπισει αυτο το πρόβλημα ; Αμα το παω εκει υπάρχει περίπτωση να με χρεωσουν για το service ; Το κινητό εχει εγγύηση ενα χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλέφωνο στην info quest και μου ειπαν να το παω απο εκει για service, αλλα ψηλό σπάστηκα δηλαδή τι service αφου καινούργιο είναι το κινητο πανω απο 10 λεπτα συνολο δεν το εχω δουλέψει.Ελεγα μηπως δηλαδή την απέφευγα αυτη τη διαδικασία και εβρισκα αλλο τροπο να το διορθωνα, δεν ξερω αν εχουν και αλλοι αντιμετώπισει αυτο το πρόβλημα ; Αμα το παω εκει υπάρχει περίπτωση να με χρεωσουν για το service ; Το κινητό εχει εγγύηση ενα χρονο.

 

Δυστυχώς, δε θα γλυτώσεις τη διαδικασία. Το ίδιο έκανα κι εγώ.... Και πολλοί άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα... Δεν υπάρχει χρέωση στο service (όσο είσαι στην εγγύηση) και όταν είναι να το πάρεις πίσω (επισκευή ή αντικατάσταση), στο στέλνουν δωρεάν όπου θες (για Αθήνα μιλάω). Στο πήγαινε, πρέπει να το πας εσύ..

 

Επειδή, όμως, δεν είχαν να μου το αντικαταστήσουν, περιμένα ένα μήνα και τελικά η αντικατάσταση έγινε από το κατάστημα, επειδή στην Infoquest δεν είχαν άλλα Note S.. Οπότε, πριν το στείλεις, κάνε ένα τηλέφωνο και ρώτα τους αν έχουν απόθεμα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δε θα γλυτώσεις τη διαδικασία. Το ίδιο έκανα κι εγώ.... Και πολλοί άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα... Δεν υπάρχει χρέωση στο service (όσο είσαι στην εγγύηση) και όταν είναι να το πάρεις πίσω (επισκευή ή αντικατάσταση), στο στέλνουν δωρεάν όπου θες (για Αθήνα μιλάω). Στο πήγαινε, πρέπει να το πας εσύ..

 

Επειδή, όμως, δεν είχαν να μου το αντικαταστήσουν, περιμένα ένα μήνα και τελικά η αντικατάσταση έγινε από το κατάστημα, επειδή στην Infoquest δεν είχαν άλλα Note S.. Οπότε, πριν το στείλεις, κάνε ένα τηλέφωνο και ρώτα τους αν έχουν απόθεμα.

 

Ωραία θα το στειλω αν ειναι εκει και θα ρωτήσω για το αποθεμα, μετά εσενσ έφτιαξε το πρόβλημα της υπερθερμανσης ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. Ειμαι νεος κατοχος του note s. Καταρχας το δικο μου ηρθε με την 6.0. Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες. Με μια ωρα συνεχομενο σερφαρισμα δουλευει απροβληματιστα. Σχεδον μηδενικη ανοδος θερμοκρασιας πισω. Σιγουρα λιγοτερη απο το Huawei που ειχα πριν και αν δεν ειχα διαβασειτο για το προβλημα που ειχαν αρκετοι ουτε θα το ειχα προσεξει. Αυτα για αρχη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. Ειμαι νεος κατοχος του note s. Καταρχας το δικο μου ηρθε με την 6.0. Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες. Με μια ωρα συνεχομενο σερφαρισμα δουλευει απροβληματιστα. Σχεδον μηδενικη ανοδος θερμοκρασιας πισω. Σιγουρα λιγοτερη απο το Huawei που ειχα πριν και αν δεν ειχα διαβασειτο για το προβλημα που ειχαν αρκετοι ουτε θα το ειχα προσεξει. Αυτα για αρχη.

 

Τι να πω εισαι τυχερός,το δικο μου θα βγηκε προβληματικο ελπίζω μονο να μου το αντικαταστησουν

Link to comment
Share on other sites

....Ειμαι νεος κατοχος του note s. Καταρχας το δικο μου ηρθε με την 6.0......

Καλωςηλθες στο φόρουμ και στην κοινοτητα του Cubot Note S.

Αν θέλεις, μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το από πού το πηρες (π.χ Ελλάδα,Εξωτερικό κτλ) ,έκδοση 6 που είχε (v3,v4,v5..) και όποια αλλη πληροφορία κρίνεις εσυ χρησιμη ώστε να βοηθηθει κάποιος που θέλει να το αποκτησει.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο το ALLSTORΕ στους Αμπελομηπους Θεσ/νικη. Το ειχα δει πριν και στο Omgadget. Οσον αφορα την εκδοση αν δεν κανω λαθος εννοεις την m800-cubot-v4.0-20160722. Το μονο αρνητικο ειναι η θηκη. Και στα τρια χρωματα πλεον βαζουν την ιδια διαφανη θηκη με ενισχυση στις γωνιες που το μεγαλωνει σε μεγεθος και δεν κολλαει και οπτικα. Επειδη δεν βριδκω στο σκρουτζ αν καποιος εχει παρει book και του περισσευει η παλια στο χρυσο η μαυρο θα με ενδιαφερε ειτε για αγορα ειτε για αλλαγη.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο το ALLSTORΕ στους Αμπελομηπους Θεσ/νικη. Το ειχα δει πριν και στο Omgadget. Οσον αφορα την εκδοση αν δεν κανω λαθος εννοεις την m800-cubot-v4.0-20160722. Το μονο αρνητικο ειναι η θηκη. Και στα τρια χρωματα πλεον βαζουν την ιδια διαφανη θηκη με ενισχυση στις γωνιες που το μεγαλωνει σε μεγεθος και δεν κολλαει και οπτικα. Επειδη δεν βριδκω στο σκρουτζ αν καποιος εχει παρει book και του περισσευει η παλια στο χρυσο η μαυρο θα με ενδιαφερε ειτε για αγορα ειτε για αλλαγη.

 

Σε ποιο χρώμα το πηρες ;

Για θηκες μπορείς να βρεις εδω:

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?from=popular-backlink&keyphrase=cubot+note+s

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια ΕΔΩ ο μέγας admin :p έχει δώσει νέο αρχείο και λέει (αυτό το έλεγε πάντα βέβαια...) οτι δουλεύει τώρα με την μέθοδο flash απο SD!

Απ'οτι φαίνεται μάλιστα...κάποιος ήρωας το κατάφερε επιτέλους!!!!

 

Βάζει την Μ800-CUBOT-v4.0-20160722 που ανέφερε ο @Torrente πιό πάνω :-)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα το στειλω αν ειναι εκει και θα ρωτήσω για το αποθεμα, μετά εσενσ έφτιαξε το πρόβλημα της υπερθερμανσης ;

 

Όχι όσο ήθελα.

 

Παλικάρια ΕΔΩ ο μέγας admin :p έχει δώσει νέο αρχείο και λέει (αυτό το έλεγε πάντα βέβαια...) οτι δουλεύει τώρα με την μέθοδο flash απο SD!

Απ'οτι φαίνεται μάλιστα...κάποιος ήρωας το κατάφερε επιτέλους!!!!

 

Βάζει την Μ800-CUBOT-v4.0-20160722 που ανέφερε ο @Torrente πιό πάνω :-)

 

Ωπα. Αυτό περνάει όλη τη rom, μαζί με το v4.0 update ή μόνο το v4.0 update;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ωπα. Αυτό περνάει όλη τη rom, μαζί με το v4.0 update ή μόνο το v4.0 update;

 

ΜΟΛΙΣ το έκανα!!!! Δουλεύει άψογα! Επιτέλους!!!!

Android 6.0 on my Cubot Note S is true!!!!:yahoo:

Τώρα θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να σου λύσω την απορία :)

 

edit

Με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων το Android 6.0 παραμένει! Που σημαίνει οτι πέρασε εξολοκλήρου η νέα rom. :rolleyes:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

φιλε μακρυα μονο με μπλε δοντι στα 3 μετρα....κανει μπαμ για πλακα..το βραδυ όχι σε φορτιστη μην παρεις φωτια και τρεχεις...πετα το αν είναι ετσι
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ το έκανα!!!! Δουλεύει άψογα! Επιτέλους!!!!

Android 6.0 on my Cubot Note S is true!!!!:yahoo:

Τώρα θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να σου λύσω την απορία :)

 

edit

Με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων το Android 6.0 παραμένει! Που σημαίνει οτι πέρασε εξολοκλήρου η νέα rom. :rolleyes:

 

Δοκίμασες gps;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες gps;

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα...δεν έχω και τώρα.

Με Google Maps (αυτό χρησιμοποιώ) βρήκε το στίγμα μου σε 0.01 sec και σε μικρή πορεία που το δοκίμασα δουλεύει ΑΡΙΣΤΑ!

Ξαναλέω όμως οτι εγώ δεν είχα ποτέ θέμα με το GPS ;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...