Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε εμένα δεν υπάρχει αυτη η γραμμή!!!

 

Είναι λογικό να μην υπάρχει, γιατί οι πληροφορίες διαφέρουν από συσκευή σε συσκευή και πολλές φορές τυχαίνει ακόμα και σε ίδιες συσκευές με διαφορετικά firmware!

 

Τελικά, έκανα κι εγώ πριν λίγο το update, επειδή είχε κολλήσει από το πρωί η ένδειξη της μπαταρίας στο 39%.

 

Συμπέρασμα:

 

Η γραμμή που ανέφερα, διαγράφηκε με το τελευταίο update. Που σημαίνει, ότι δε θα ασχοληθεί η Cubot, με τη διόρθωσή του (έχει ανέβει σχετικό θέμα στο myphone, νομίζω). Κάτι τέτοιο δεν το περίμενα...

 

Edit: Για να μη γράφω μόνο αρνητικά και γκρίνια, έχει και βελτιώσεις το update. Έχει γενικότερα καλύτερη "ροή" το OS, όσο μπορούσε η ήδη καλή ροή να βελτιωθεί, αλλά αυτό που βελτίωσαν πολύ είναι η θερμοκρασία της συσκευής γενικότερα, όπως και ειδικότερα, στην αναπαραγωγή HD βίντεο, μέσω του επίσημου app του youtube.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξίζει λοιπόν η συσκευη τα λεφτα της, για μια κοπέλα πχ με χρήση Facebook, ειδήσεων και messaging, κι απο που μπορεί να γίνει γρήγορα και με ασφάλεια η προμήθεια της; Απο Ελλάδα στα 99€, ειναι λογική η τιμή;
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει λοιπόν η συσκευη τα λεφτα της, για μια κοπέλα πχ με χρήση Facebook, ειδήσεων και messaging, κι απο που μπορεί να γίνει γρήγορα και με ασφάλεια η προμήθεια της; Απο Ελλάδα στα 99€, ειναι λογική η τιμή;

Σίγουρα τα αξίζει, η επιπλέον ram και η οθόνη 5 σημείων αφήνουν κατά πολύ πίσω τον ανταγωνισμό.

Εμένα προσωπικά, το μοναδικό σημείο που θα 'λεγα ότι με ξενέρωσε στο συγκεκριμένο κινητό είναι το ηχείο του, που θα το περίμενα λίγο πιο καθαρό στο κομμάτι του ήχου. Από ένταση καλά πάει, αλλά ο ήχος πολύ βαθύς, κάτι που σημαίνει πως για ν' απολαύσεις έστω και το ringtone θα πρέπει να ψαχτείς αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει λοιπόν η συσκευη τα λεφτα της, για μια κοπέλα πχ με χρήση Facebook, ειδήσεων και messaging, κι απο που μπορεί να γίνει γρήγορα και με ασφάλεια η προμήθεια της; Απο Ελλάδα στα 99€, ειναι λογική η τιμή;

 

Μη τρελαθούμε, όχι μόνο αξίζει τα λεφτά του αλλά νομίζω πως είναι συσκευή value for money αυτή τη στιγμή ακόμα και στα 99€ από Ελλάδα. Για την κοπέλα που ρωτάς, απλά θα την κατά ευχαριστηθεί την συσκευή, συν όλα τα άλλα είναι και πανέμορφη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κι απο που το παίρνουμε σε καλή τιμή και γρήγορη παράδοση;
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Κι απο που το παίρνουμε σε καλή τιμή και γρήγορη παράδοση;

 

Από κάποιο Skrourzομάγαζο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τελευταίο update (11.04),

δυστύχως το drain battery παραμένει και παρατήρησα (μετά από χρήση φυσικά) ότι από το 100%->38% κατέβαινε 1% κάθε 3-4 λεπτά (!) και τώρα παραμένει στο 38% ακλόνητο!!!!Και με σκληρή χρήση (βίντεο,οθόνη συνέχως αναμμένη,κτλ) το 38% είναι εκεί να με βλέπει και να το βλέπω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τελευταίο update (11.04),

δυστύχως το drain battery παραμένει και παρατήρησα (μετά από χρήση φυσικά) ότι από το 100%->38% κατέβαινε 1% κάθε 3-4 λεπτά (!) και τώρα παραμένει στο 38% ακλόνητο!!!!Και με σκληρή χρήση (βίντεο,οθόνη συνέχως αναμμένη,κτλ) το 38% είναι εκεί να με βλέπει και να το βλέπω!!!!

 

Εντάξει αυτό με τη μπαταρία πρώτη φορά το βλέπω, κι εμένα που χθες το βράδυ το άφησα 75% και σηκώθηκα σήμερα και το βλέπω κι εγώ στο 38% με εντυπωσίασε. Είναι το μόνο αρνητικό... Κρίμα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κι απο που το παίρνουμε σε καλή τιμή και γρήγορη παράδοση;

 

Θα σου έλεγα από ποιο κατάστημα το πήρα, αλλά το είχε στα 130€ (δεν υπήρχε στα άλλα καταστήματα όταν το πήρα).

 

Για το θέμα της μπαταρίας. Με την πρώτη φόρτιση μετά το update, όλα καλά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

:dance: Έχω να επιβεβαιώσω ότι η θερμοκρασία του κινητού βελτιώθηκε αρκετά μετά το πρόσφατο update!
Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδιά που κάνουν αναφορά στη μπαταρία, έχω μια εξήγηση σχετικά με το τι συμβαίνει.

Φορτίστε τη συσκευή έχοντάς την σε λειτουργία και παρατηρήστε την μέχρι το σημείο που θα εμφανιστεί η ένδειξη στη lockscreen "Φορτίστηκε". Στο καπάκι βγάλτε το φορτιστή και απενεργοποιήστε την. Θα παρατηρήσετε πως η ένδειξη ως διά μαγείας δείχνει κάτω από 90% ή και χειρότερα περίπου 80-85%. Συνδέστε την ξανά στο φορτιστή και περιμένετε ξανά να πάει ως το 100%.

Λειτουργήστε την κανονικά και παρατηρήστε ότι μετά απ' αυτή τη διαδικασία το ποσοστό πέφτει ομαλότερα.

Αξίζει να τονίσω πως αυτό το πρόβλημα, στη δική μου συσκευή τουλάχιστον, το αντιμετώπιζα μέχρι και πριν το τελευταίο update.

Πλέον όπως και να το φορτίσω, δείχνει τα ίδια επίπεδα, άρα θεωρώ πως μία από τις διορθώσεις του τελευταίου update ήταν και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Το θέμα της μπαταρίας (η ένδειξη ποσοστού της να συμβαδίζει με την πραγματική της κατάσταση) δύσκολα θα λυθεί και αυτό μόνο απο την ίδια την cubot.......

Το κινητό δουλεύει άψογα και μάλιστα με τρομέρη αυτονομία!!!!Με πολύ απλη χρήση ως τηλ και λίγη (γύρω στις 10 ώρες) πλοήγηση στο ιντερνετ (άρα οθόνη αναμμένη) μου έβγαλε κοντά στις 5,5 ημέρες αυτονομία!!!!! 130 ώρες για την ακρίβεια!!!

Το "άσχημο" είναι οτι 2 ημέρες ήταν στο 1%!!!!

Έπειτα έγινε η φόρτιση του (με τον οριτζιναλ φορτιστη) ενώ ήταν κλειστό και παραθέτω τους χρόνους:

0% -> 30% : 60λεπτά

30% -> 60% : 30λεπτά

60% -> 70% : 30λεπτά

70% -> 80% : 45λεπτά

80% ->90% : 45λεπτά

90% ->100% : 120 λεπτά (!!!)*

 

* από 97% ->100% 100 λεπτά!!!!

Σύνολο λοιπόν 5,5 ώρες.

Τώρα έγινε reset του τηλ μήπως και "στρώσει" (που δέν το νομίζω) και βλέπουμε....

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

Μικρό το κακό... Λογικά θα διορθωθεί αλλά και πάλι είμαι λιγότερο από ένα κλικ μακριά να το παραγγείλω!
Zopo zp999
Link to comment
Share on other sites

Μικρό το κακό... Λογικά θα διορθωθεί αλλά και πάλι είμαι λιγότερο από ένα κλικ μακριά να το παραγγείλω!

 

Προσωπικά, με τα updates που έχει πάρει η συσκευή και μετά από 2-3 φορτίσεις μέχρι 100%, δεν έχω θέμα με ένδειξη. Πριν είχα.

 

Παράγγειλέ το άφοβα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Απο που να το παραγγειλει?

 

Έκανα μια αναζήτηση στο skroutz και βλέπω ότι το έχουν πολλά καταστήματα. Τώρα, το δικό μου το πήρα από το τελευταίο στη λίστα, γιατί τότε δεν υπήρχε στα υπόλοιπα. Θα το ξαναέπαιρνα από το συγκεκριμένο κατάστημα, γιατί ήταν εξυπηρετικότατοι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται....υπαρχει και απο δευτερο χερι και μαλιστα σε γνωστο site με αυτοκινητα (!!!) οπου η αγγελια λεει για 2 κομματια σε κλειστη συσκευασια στην τιμη των 95€!!!(προφανως το κομματι)

Αρκει να το γκουγκλαρει καποιος.

Περιοχη αν θυμαμαι καλα ελεγε Αλιμος.

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από Gear Best

Έχω παραγγείλει αρκετά πράγματα από gearbest. Εγγύηση είναι. Με το καλο!

Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτα του ειναι το οτι καλυτερο βρηκα. Εψαχνα κατι κατω απο 70 ευρω και το βρηκα στο everbuying με 67 και το πειρα. Περιμενουμε να δουμε ποτε θα ερθει τωρα :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα με το κινητο....το πηρα πριν τρεις μερες και προσπαθω να το συνδεσω με τον υπολογιστη μου(windows 7 32bit) και δεν το αναγνωριζει ως συσκευη αποθηκευσης. Aρχικα λεει οτι χρειαζεται διαμορφωση δισκου και επειτα οτι η διαμορφωση ειναι αδυνατη....υποθετω οτι ειναι καποιο προβλημα με τα drivers....ειχε κανεις αλλος αυτο το προβλημα? αν ναι πως το ξεπερασε? να συμπληρωσω οτι οταν εχω το κινητο συνδεδεμενο με usb το μοτιβο ξεκλειδωματος λειτουργει ελατωματικα...

 

(Κατα τα αλλα το κινητο ειναι απιστευτο για τα λεφτα του και το προτεινω σε οποιον θελει καποια φθηνη λυση)

Edited by orfeass
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα με το κινητο....το πηρα πριν τρεις μερες και προσπαθω να το συνδεσω με τον υπολογιστη μου(windows 7 32bit) και δεν το αναγνωριζει ως συσκευη αποθηκευσης. Aρχικα λεει οτι χρειαζεται διαμορφωση δισκου και επειτα οτι η διαμορφωση ειναι αδυνατη....υποθετω οτι ειναι καποιο προβλημα με τα drivers....ειχε κανεις αλλος αυτο το προβλημα? αν ναι πως το ξεπερασε? να συμπληρωσω οτι οταν εχω το κινητο συνδεδεμενο με usb το μοτιβο ξεκλειδωματος λειτουργει ελατωματικα...

 

(Κατα τα αλλα το κινητο ειναι απιστευτο για τα λεφτα του και το προτεινω σε οποιον θελει καποια φθηνη λυση)

 

δοκιμασε και σε windows 7 x64

δοκιμασε επαναφορα στις εργ ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...