Jump to content

Βοήθεια στην επιλογή νέας συσκευής !!!


Akis94
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά :)

Χρειάζομαι την βοήθεια σας, σκέφτομαι να αλλάξω την παλιά μου συσκευή με κάτι πιο γρήγορο γιατί άρχισε να κολλάει πολύ...

έχω σκοπό να δώσω περίπου γύρω στα 150 ευρώ. Μετά απο μια μικρή έρευνα νομίζω έχω καταλήξει σε αυτά:

 

Xiaomi Redmi 2 prime

Meizu M2 note

Lenovo A7000

 

Απ'ότι βλέπω το Xiaomi δεν πιάνετε στα χαρακτηριστικά αλλά ήθελα να ακούσω μερικές γνώμες σχετικά με προβλήματα και αξιοπιστία.

Επίσης το Lenovo έχει κατά κάποιον τρόπο τα χειρότερα χαρακτηριστικά από τα 3 αλλά το έχω βρει σε ένα μαγαζί στην Βουλγαρία στα 150 ευρώ και λέω είναι διαφορετικά γιατί θα έχω να το πάω κάπου όταν χαλάσει και δεν θα περιμένω μήνες, επίσης νομίζω είναι πιο αξιόπιστη εταιρία από τα άλλα, αλλά δεν ξέρω για αυτό ελπίζω να με βοηθήσετε λίγο :)

και επίσης θα προτιμούσα να μην μπω σε διαδικασίες με ROM κ.τ.λ. γιατί δεν έχω ασχοληθεί

 

ή αν έχετε να προτείνετε και καμια άλλη συσκευή?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

δε θα λεγα οτι η lenovo ειναι πιο αξιοπιστη απο τη xiaomi. το lenovo το δοκιμασα μερικες μερες και δε μου αρεσε... σου προτεινω το xiaomi, μια βδομαδα το εχω και ακομα ανακαλυπτω νεα πραγματα σε σχεση με το xperia Z1 που ειχα πριν απο αυτο! σου προτεινω με κλειστα ματια xiaomi...

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση σου :)

και εγώ για εκεί με βλέπω αλλά θα περιμένω κι 'αλλες γνώμες

 

να σαι καλα φιλε... καλες γιορτες και καλοριζικο αυτο που θα παρεις!!

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σε αυτα τα λεφτά θα πήγαινα στο lumia 640. Αυστηρά μεταξύ των τριών μάλλον θα κατέληγα στο meizu. Καλά Χριστούγεννα σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi 2 prime η καλυτερη επιλογη
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Έχω το xiaomi redmi note 2 prime και δεν έχω μετανοιώσει λεπτό! Αγόρασε το από vickmall.com να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο για after sales.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Πλην μπαταρίας είναι ένα εκπληκτικό κινητό για τα λεφτά του με τρομερή υποστήριξη από την ελληνική κοινότητα xiaomi. Ή ποιότητα κατασκευής απροβληματιστη.
Link to comment
Share on other sites

ωραία, οπότε με βλέπω να καταλήγω εκεί... :)

διάβασα ότι η κάμερα που έχει δεν είναι πολύ καλή αληθεύει?

άλλα μειονεκτήματα?

σε αυτά τα λεφτά υπάρχει ανταγωνιστής?

Link to comment
Share on other sites

ωραία, οπότε με βλέπω να καταλήγω εκεί... :)

διάβασα ότι η κάμερα που έχει δεν είναι πολύ καλή αληθεύει?

άλλα μειονεκτήματα?

σε αυτά τα λεφτά υπάρχει ανταγωνιστής?

 

Σε κανένα αυτής της τιμής δεν μπορείς να περιμένεις κάμερα αξιώσεων ανώτερου του μέσου όρου. Θεωρητικά μόνο το 640 μπορεί να προσφέρει καλύτερο αποτέλεσμα αλλά στην πράξη παίρνεις ένα καλύτερο smartphone με τo Xiaomi. Προχώρα ολοταχώς.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτές τις 3 επιλογές και γω το xiaomi θα διάλεγα. Για κάμερα μην περιμένεις κάνα ουαου αλλά για τα λεφτά του καλή είναι.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά :)

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας, μόλις παρήγγειλα το Xiaomi Redmi note 2 prime απο Vickmall

μέσω Paypall, κρατάει τίποτα φόρους το paypall?

γιατί μου βγήκε 5 ευρώ περίπου πιο ακριβό..

παρήγγειλα και extra tempered glass Nilkin γιατί δεν ξέρω τι θα έχει μαζι..

πόσο να υπολογίζω καμιά 25 μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως κανει 3-4 βδομαδες να σου ερθει.Αλλα μπορει και πιο γρηγορα αν εισαι τυχερος.

Παραγγελια την ιδια μερα δυο ιδιων κινητων αλλα σε διαφορετικη διευθηνση (Αθηνα και τα δυο)

και φτασανε με διαφορα δυο βδομαδων.Λιγο υπομονη και θα σου ερθει στα χερια σου.

Καλοριζικο και καλες γιορτες να χεις

nokia3310,nokia3330,nokia3200,nokia7610,nokia7370,sonyerricsonk800i:w00t:,samsung s8300,nokiaN82,lg viewty,htc hero,s2, xiaomi Mi3,LgG4,Honor 8,Htc U11
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...