Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή; μπορείς να το εξηγήσεις λίγο γιατί είμαι άσχετη;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Στο τρίτο tab βλέπεις τα tags.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170107/e0b7ddb4030fff2d475b42cb0956636c.jpg

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Θέλω έναν player που θα παίζει mkv,dts ηχο,υποτιτλους srt και γενικά όσα παραπάνω format εικόνας και ήχου γίνεται.. Τι προτείνετε;; Άλλα τα παίζει ο mxplayer,αλλα ο bsplayer..Θα ήθελα κάτι νά τά παίζει όλα!!

 

Σε εμένα ο mxplayer τα παίζει ΟΛΑ... και όταν λέμε όλα το εννοούμε.

 

Αρχεία που οι περισσότεροι ούτε καν ξέρουν ότι είναι βίντεο...

.ts .m2ts κ.λ.π

 

Κατέβασε codec για τον ήχο από εδώ αναλόγως ποιά έκδοση έχεις και επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Θέλω έναν player που θα παίζει mkv,dts ηχο,υποτιτλους srt και γενικά όσα παραπάνω format εικόνας και ήχου γίνεται.. Τι προτείνετε;; Άλλα τα παίζει ο mxplayer,αλλα ο bsplayer..Θα ήθελα κάτι νά τά παίζει όλα!!

Δες και τον VLC. ;)

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ, νομίζω στον mx ειχα θέμα στους υπότιτλους,τα έβγαζε κινέζικα,ενω ο vlc δεν έπαιζε αρκετά φορμάτ ηχου..Θα τα ξαναδώ με την ησυχία μου αργότερα.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ για όλα bs player και είμαι ευχαριστημένος. Δε μου αρέσει το UI βέβαια αλλά αυτά είναι προτιμήσεις του καθενός.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ, νομίζω στον mx ειχα θέμα στους υπότιτλους,τα έβγαζε κινέζικα,ενω ο vlc δεν έπαιζε αρκετά φορμάτ ηχου..Θα τα ξαναδώ με την ησυχία μου αργότερα.Ευχαριστω!

Δεν έπαιζε ο VLC φορμάτ ήχου; Ενημερωτικά, ποια;

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπαιζε ο VLC φορμάτ ήχου; Ενημερωτικά, ποια;

 

Live to ride, ride to live...

Οχι ο vlc έπαιζε ήχο κομπλέ,υπότιτλους με τίποτα.

Δοκιμασα τόσους πολλούς που μπερδεύτηκα.

Αποριφθηκε ο vlc λόγο υποτίτλων κατα τ'αλλα ήταν άψογος.

 

Ο mx player διαβάζει srt κανονικά αλλά θέλει codecs για Dts ηχο.

Ξέρει κανείς ποιοί χρειάζονται για snapdragon 820 (htc10) ;;

 

Edit: Εδώ Codecs για τα πάντα σε περίπτωση που κάποιος χρειαστεί, έπαιξαν άψογα

https://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

 

Οπότε ο mxplayer παίζει τα πάντα πλέον..

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

 

Ο mx player διαβάζει srt κανονικά αλλά θέλει codecs για Dts ηχο.

Ξέρει κανείς ποιοί χρειάζονται για snapdragon 820 (htc10) ;;

 

Edit: Εδώ Codecs για τα πάντα σε περίπτωση που κάποιος χρειαστεί, έπαιξαν άψογα

https://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

 

Οπότε ο mxplayer παίζει τα πάντα πλέον..

 

Ρε αδερφέ... τα προηγούμενα μηνύματα τα διαβάζεις καθόλου?

 

Μάλλον όχι διότι θα είχες δει ότι σου έχω απαντήσει... κοίτα 5 ποστ παραπάνω... :clap:

Link to comment
Share on other sites

Ρε αδερφέ... τα προηγούμενα μηνύματα τα διαβάζεις καθόλου?

 

Μάλλον όχι διότι θα είχες δει ότι σου έχω απαντήσει... κοίτα 5 ποστ παραπάνω... :clap:

Έχεις δίκιο..

Δεν διάβασα το δικό σου, ίσως γιατί τα κοιτούσα βιαστικά στη δουλεια.. :D

Link to comment
Share on other sites

Οχι ο vlc έπαιζε ήχο κομπλέ,υπότιτλους με τίποτα.

Δοκιμασα τόσους πολλούς που μπερδεύτηκα.

Αποριφθηκε ο vlc λόγο υποτίτλων κατα τ'αλλα ήταν άψογος.

 

Ο mx player διαβάζει srt κανονικά αλλά θέλει codecs για Dts ηχο.

Ξέρει κανείς ποιοί χρειάζονται για snapdragon 820 (htc10) ;;

 

Edit: Εδώ Codecs για τα πάντα σε περίπτωση που κάποιος χρειαστεί, έπαιξαν άψογα

https://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

 

Οπότε ο mxplayer παίζει τα πάντα πλέον..

Τι αρχεία ήταν οι υπότιτλοι; Είχαν το ίδιο όνομα με το αρχείο-ταινία/σειρά;

Με .srt που είναι τα πιο διανεμόμενα εμένα παίζουν όλα χωρίς θέμα.

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ψαχνω μια εφαρμογή εναλλακτική του Facebook, εχει πολυ battery drain δυστυχως τελευταια. Ποιο προτεινετε εκ των Facebook Lite, Mini for Facebook, Swipe for Facebook και SlimSocial for Facebook; Υπαρχει καποιο αλλο εκτος αυτων;
Link to comment
Share on other sites

υποκειμενικα ειναι ολα, ο καθενας θα σου πει το δικο του, δοκιμασε και δες και μονος σου,

προσωπικα διαβαζω το timeline απ τον browser και εχω και το lite για ειδοποιησεις και μηνυματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ψαχνω μια εφαρμογή εναλλακτική του Facebook, εχει πολυ battery drain δυστυχως τελευταια. Ποιο προτεινετε εκ των Facebook Lite, Mini for Facebook, Swipe for Facebook και SlimSocial for Facebook; Υπαρχει καποιο αλλο εκτος αυτων;

 

μετά από μια πέραση από τις πιο πολλές αυτές εφαρμογές το μόνο που με βόλεψε είναι το fb lite !

έψαχνα κάτι που να δουλεύουν όλα σε 1 αλλά βλέπω πως δεν υπάρχει

δοκίμασα το IM+ αλλά δεν έχει το fb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ψαχνω μια εφαρμογή εναλλακτική του Facebook, εχει πολυ battery drain δυστυχως τελευταια. Ποιο προτεινετε εκ των Facebook Lite, Mini for Facebook, Swipe for Facebook και SlimSocial for Facebook; Υπαρχει καποιο αλλο εκτος αυτων;

Σου προτείνω το Friendly. Είναι μινιμαλ, με ωραίο σχεδιασμό, ελαφρύ και δεν καταναλώνει πόρους.

Δοκιμάσε το και θα με θυμηθείς.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω το Friendly. Είναι μινιμαλ, με ωραίο σχεδιασμό, ελαφρύ και δεν καταναλώνει πόρους.

Δοκιμάσε το και θα με θυμηθείς.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

 

Καλό φαίνεται αλλά εμένα μου κάνει απότομη διακοπή και κολλαει σε μαύρη οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, αν και νομίζω ότι ξέρω την απάντηση:

Έχουμε κάποια ιδέα για το αν αυτές οι εφαρμογές είναι ασφαλείς; Γιατί τους δίνουμε το e-mail μας και τον κωδικό μας...

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, αν και νομίζω ότι ξέρω την απάντηση:

Έχουμε κάποια ιδέα για το αν αυτές οι εφαρμογές είναι ασφαλείς; Γιατί τους δίνουμε το e-mail μας και τον κωδικό μας...

 

Live to ride, ride to live...

Πουθενά δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη αφού δίνεις όλα τα στοιχεία σου.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Είναι το μόνο που με κρατάει στην αυθεντική εφαρμογή. Ειδικά αν μιλάμε για το messenger το οποίο πλέον είναι απλά αισχρό και εκτός πραγματικότητας.

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις.Το viber κρατα αντιγραφο στο google drive.εκει ομως δεν φαινετε τιποτα.πως μπορω να το δω; κρατα αντιγραφο το ενα παμω στο αλλο ή διαφορετικα;
Link to comment
Share on other sites

οταν θα συνδεσεις το viber με αλλη συσκευη θα σου τα περασει απευθειας. Μη ψαχνεις αρχειο ουτε στο drive, ουτε στα αντιγραφα ασφαλειας.

και κραταει τις συνομιλιες.

Αν θες ολοκληρες τις φωτογραφιες, πρεπει να τις περασεις αλλιως. Μονο προεπισκοπηση τις δειχνει.

Link to comment
Share on other sites

οταν θα συνδεσεις το viber με αλλη συσκευη θα σου τα περασει απευθειας. Μη ψαχνεις αρχειο ουτε στο drive, ουτε στα αντιγραφα ασφαλειας.

και κραταει τις συνομιλιες.

Αν θες ολοκληρες τις φωτογραφιες, πρεπει να τις περασεις αλλιως. Μονο προεπισκοπηση τις δειχνει.

Το ζητημα ειναι αν κραταει το ενα αρχειο πανω στο αλλο ή διάφορα με διαφορετικες ημερομηνίες και αν μπορω να τα δω καπου αυτα,γιατι χρειαζομαι ενα παλιο backup που ειχα κανει

Link to comment
Share on other sites

Το ζητημα ειναι αν κραταει το ενα αρχειο πανω στο αλλο ή διάφορα με διαφορετικες ημερομηνίες και αν μπορω να τα δω καπου αυτα,γιατι χρειαζομαι ενα παλιο backup που ειχα κανει

 

Απ' ότι κατάλαβα είχες παλιά κάποιες συνομιλίες και τις έχεις σβήσει και επειδή είχες πάρει μπακάπ τότε τις θέλεις πίσω.

 

Δεν γίνεται αυτό , το viber αποθηκεύει τις τελευταίες συνομιλίες που βλέπει εκείνη τη στιγμή είτε έχεις σβήσει είτε έχεις προσθέσει

 

Γι' αυτό όπως θα έχεις καταλάβει όταν κάνεις restore δεν σε ρωτάει τι και πως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Προσπαθώ να αφαιρέσω από τις επαφές μου, τις επιλογές του Viber για In ή Out κλήσεις και μηνύματα (όπως φαίνεται πιο κάτω στο screenshot).

Πειραματίστηκα πειράζοντας διάφορα permissions αλλά νομίζω απλά κατάφερνα να μην έχει το Viber πρόσβαση στις επαφές μου...

Στην ουσία δεν έχω πρόβλημα να έχει πρόσβαση στις επαφές μου, καθώς είναι ο μόνος τρόπος για να συγχρονίζεται αλλά από την άλλη δεν θέλω να έχω και αυτές τις επιλογές στις επαφές μου. Έχετε κάποια ιδέα;

a2f2a24c305f2af3b9f4a27cb9e7acf3.jpg

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχει δει κανεις οτι στο Viber 6.7.0 βλεπεις το πραγματικο online status της επαφης σου; Και οχι απλα ποτε εχει ανοιχτο το τηλεφωνο;

Συμβαινει μονο σε εμενα; Ειναι τοσο μεγαλη αλλαγη που περιμενα ολος ο πλανητης να το συζηταει.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...