Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως, είναι εκνευριστικό (για τους άλλους) να πετάει ειδοποίηση κάθε φορά που κάνεις εγκατάσταση την εφαρμογή.

 

Μήπως να στέλναμε κανένα mail για να το κάνουν όπως παλιά;

 

Sent from Nexus 6

 

Εγώ κάτι θα στείλω σήμερα, αλλά αν δεν είναι μαζικό είναι σίγουρο ότι δεν θα γίνει τίποτα.

Άσε που έριξα μια μάτια μπας και βρω τίποτα σε ξένα site άλλα δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάτι θα στείλω σήμερα, αλλά αν δεν είναι μαζικό είναι σίγουρο ότι δεν θα γίνει τίποτα.

Άσε που έριξα μια μάτια μπας και βρω τίποτα σε ξένα site άλλα δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα.

Εγώ τους έστειλα χθες στην παρακάτω φόρμα και περιμένω απάντηση.

 

http://bit.ly/1aOwGy2

 

 

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους έστειλα χθες στην παρακάτω φόρμα και περιμένω απάντηση.

 

http://bit.ly/1aOwGy2

 

Kαι γω μόλις έστειλα στην ίδια φόρμα.

Ορίστε και το κείμενο με τα λιγοστά Αγγλικά μου για όποιον ενδιαφέρετε:

Hello,

I dont want to send joined notifications, after delete-reinstall the viber app, to people having my number .

I'm not a new user.

This problem occures during the last one-two months.

How can I fix it, please send me all the details.

Thank you.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και η απάντηση τους:

 

Hi Konstantinos,

This feature is not currently available. We are always happy to receive new feature ideas and requests from our users.

We will take your feedback into consideration as we work towards improving our services and enhancing your Viber experience!

Thank you for cooperation.

 

Οπότε δε βλέπω φως!

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα ακριβώς την ίδια απάντηση, άρα πρόκειται καθαρά για τυποποιημένη. Για να δούμε αν θα αλλάξει τίποτα.

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι κατοχος του Lg g4 κι εχω ενα θεματακι με το whatsapp..

Καποιες φορες κολλαει το notification led και συνεχιζει να αναβοσβηνει χωρις να εχω ομως καποιο μηνυμα!

Αυτο βεβαια το κανει παντα οταν στελνω καποια μηνυματα εκεινη την ωρα και οχι στο ασχετο χωρις να το εχω χρησιμοποιησει καθολου δηλαδη..

Απλα οταν σταματαω να στελνω κι εχω τελειωσει την κουβεντα αυτο συνεχιζει ν αναβει..

Με επανεκκίνηση οκ φτιαχνει αλλα ειναι ενοχλητικο!

το εχει παρατηρησει καποιος αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι κατοχος του Lg g4 κι εχω ενα θεματακι με το whatsapp..

Καποιες φορες κολλαει το notification led και συνεχιζει να αναβοσβηνει χωρις να εχω ομως καποιο μηνυμα!

Αυτο βεβαια το κανει παντα οταν στελνω καποια μηνυματα εκεινη την ωρα και οχι στο ασχετο χωρις να το εχω χρησιμοποιησει καθολου δηλαδη..

Απλα οταν σταματαω να στελνω κι εχω τελειωσει την κουβεντα αυτο συνεχιζει ν αναβει..

Με επανεκκίνηση οκ φτιαχνει αλλα ειναι ενοχλητικο!

το εχει παρατηρησει καποιος αλλος?

Έχω αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα στο whatsapp σε THL W8 και Xiaomi Mi4c. Αφού μπεις κ ξαναβγεις απ το whatsapp, σταματάει

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δυστυχως δεν σταματαει οσες φορες αν μπω και ξαναβγω,αλλη λυση που καταλαβα τυχαια ειναι να ξαναστειλω καποιο μηνυμα τοτε σταματαει..

Αφου το εχει κανει και αλλου τοτε δεν ειναι θεμα της συσκευης μου τουλαχιστον!:p

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα ακριβώς την ίδια απάντηση, άρα πρόκειται καθαρά για τυποποιημένη. Για να δούμε αν θα αλλάξει τίποτα.

Sent from Nexus 6

Εγώ τους έστειλα γιά τα κινούμενα σχέδια τα οποία κατήργησαν με τις καινούριες εκδόσεις και ιδού η απάντηση .... :)

"Thank you for reaching out to us.

Our team is continuously working on improving the Viber experience. In order to make Viber lighter and faster we disabled the ‘Animated Messages’ feature as part of the new version 5.6.5 release.

However, it is STILL possible to send the same (and new!) loved animated messages using the ZOOBE app.

In order to send animated messages, download Zoobe from http://www.zoobe.com/download , record your message and share it using Viber!

If you have any further suggestions or questions please let us know.

Kind regards,

Lilia M.

Viber Support Team "

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

στο viber όταν πληκτρολογεί ο άλλος χρήστης μήνυμα κανονικά σου εμφανίζει, ο χ χρήστης πληκτρολογεί

σε νέα συσκευή εγκατέστησα το viber και δεν εμφανίζει κάτι τέτοιο

γνωρίζει κάποιος κάτι??

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια παιδιά.... Μου ήρθε mail από το Facebook ότι κάποιος μπήκε στον λογαριασμό μου. Κ εννοείτε πως δεν ήμουν εγώ! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160418/b29b089e098aa032247c997b9dd618c5.jpg Τι μπορώ να κάνω για να προστατευθω? Αν αλλάξω κωδικό και κλείσω όλες τις ενεργές συνδέσεις θα είμαι εντάξει??? Τώρα μόλις είδα το email.... Πήγα να μπω στο Facebook μου να δω και μου έβγαλε αυτό το μήνυμα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160418/c641e67a16880af2484b9de99df6fe0b.jpg έκανα ότι μου λεει και άνοιξε κανονικά ο λογαριασμός μου.

Επίσης έκλεισα από τις ρυθμίσεις όλες τις ενεργές και αναγνωρισμενες συνδέσεις και αλλαξα κωδικό. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο??

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Από μία γνωστή μου έχω δει (εγώ δεν έχω το έκοψα από το 2009) ότι όταν πάει να συνδεθεί της έρχεται ένας κωδικός (με sms νομίζω) τον τοποθετεί και μπαίνει

 

Για κοίτα το...

Link to comment
Share on other sites

Από μία γνωστή μου έχω δει (εγώ δεν έχω το έκοψα από το 2009) ότι όταν πάει να συνδεθεί της έρχεται ένας κωδικός (με sms νομίζω) τον τοποθετεί και μπαίνει

 

Για κοίτα το...

Εχω μπει τώρα!!! Τον άνοιξα τον λογαριασμό που είχε κλειδώσει. Το θέμα είναι τι άλλο μπορώ να κάνω τώρα για να προστατευθω απ αυτόν που μπηκε

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκες αυτό που σου είπα?

 

Κάντο και δεν θα μπορεί να μπαίνει κανένα άλλος

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκες αυτό που σου είπα?

 

Κάντο και δεν θα μπορεί να μπαίνει κανένα άλλος

Μόλις Βρήκα τι έφταιγε..... Που να πάει το μυαλό μου!!!!! Δεν θα το πιστέψεις :/ Έβαλα χθες να δοκιμασω τον puffin browser και συνδέθηκα στο Facebook μου από αυτόν έτσι για να δω!! Ε αυτός δημιούργησε το πρόβλημα!!!!!!

Τώρα από περιέργεια συνδέθηκα πάλι από τον puffin και μου ήρθε το ίδιο mail ότι υπάρχει σύνδεση απο Taiwan απο ένα νοκια!!!! Το ίδιο με το mail που ήρθε χθες. Οπότε..... Εγώ ήμουν και φταίει ο puffin. Δεν ξέρω για ποιο λόγο λέει άλλη συσκευή και άλλη τοποθεσία!!! Αν τον έχει κάποιος ας δοκιμάσει κ αυτός να συνδεθεί να δούμε τι mail θα του έρθει.

 

Edit : να προσθέσω ότι έχω πάντα την τοποθεσία ανοιχτή!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που εγραψε ο συμφορουμιτης εδω:

 

Ο puffin αν δεν κάνω λάθος ανοίγει τις σελίδες σε server δικό του φάση proxy και μετά χρησιμοποιεί τη σύνδεση για να στείλει το image της σελίδας. Γι'αυτό φαίνεται να τα πηγαίνει καλύτερα απ'όλους..

Cheatia κατά μία έννοια..

 

που σημαινει οτι μπαινεις μεσω... ταϊπεης ;)

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που εγραψε ο συμφορουμιτης εδω:

 

 

 

που σημαινει οτι μπαινεις μεσω... ταϊπεης ;)

Ναι το διάβασα αυτό αλλά δεν περίμενα να με δείξει τόσο μακρυά..... Τρόμαξα!!!!!!!!!!!!!! Χαχαχαχαχα εντάξει τότε μικρό το κακό!!!! Αφού ήμουν εγώ που μπήκα κ όχι κάποιος άλλος... Και πες εντάξει η τοποθεσία.... Η συσκευή πως έγινε νοκια?

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχ προφανως χρησιμοποιουν νοκια σαν device id ή κατι τετοιο

Τι να πω.. Όσο ζω μαθαίνω τελικά...!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Και πες εντάξει η τοποθεσία.... Η συσκευή πως έγινε νοκια?

 

Αν παρακολουθείς το άλλο θέμα με τους launchers, υπάρχει ένα άρθρο με τις επιδόσεις του puffin που σε ορισμένες περιπτώσεις ειναι χαοτική η διαφορά με το δεύτερο.. Αυτό συμβαίνει για το λόγο που έγραψα πιο πάνω, δεν χρησιμοποιούν το hardware της εκάστοτε συσκευής του χρήστη που επισκέπτεται ένα site αλλά δικό τους. Έτσι στο διαγνωστικό σου βγάζει μια τιμή super διαστημική και ψαρώνεις.

 

Το πιθανότερο φυσικά είναι να μην χρησιμοποιούν καν handset αλλά desktop που απλώς είναι mounted να δείχνει σαν Nokia η whatever..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Αν παρακολουθείς το άλλο θέμα με τους launchers, υπάρχει ένα άρθρο με τις επιδόσεις του puffin που σε ορισμένες περιπτώσεις ειναι χαοτική η διαφορά με το δεύτερο.. Αυτό συμβαίνει για το λόγο που έγραψα πιο πάνω, δεν χρησιμοποιούν το hardware της εκάστοτε συσκευής του χρήστη που επισκέπτεται ένα site αλλά δικό τους. Έτσι στο διαγνωστικό σου βγάζει μια τιμή super διαστημική και ψαρώνεις.

 

Το πιθανότερο φυσικά είναι να μην χρησιμοποιούν καν handset αλλά desktop που απλώς είναι mounted να δείχνει σαν Nokia η whatever..

Καλά εννοείται πως δε χρησιμοποιούν ούτε desktop ουτε κινητο, αλλά ολόκληρους servers.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update του Facebook, όταν βλέπω βίντεο, το σταματάει κάπου στη μέση, και αναβοσβήνει. Πρέπει να πατήσω το Play για να συνεχίσει. Το έχει κάνει σε κάποιον άλλο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι βγάλε το και ξανά βάλε το.
Δεν έχεις κι άδικο. Αυτό θα κάνω και θα δούμε. Εσένα σου έκανε κάτι τέτοιο, πρόσεξες κάτι;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κι άδικο. Αυτό θα κάνω και θα δούμε. Εσένα σου έκανε κάτι τέτοιο, πρόσεξες κάτι;

Όχι λειτουργεί άψογα εκεί. Απλά η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι να μην πω τι... Οπότε uninstall και μετά install.

Άμα δεν φτιάξει περιμένεις για αναβάθμιση.

Να ξέρετε ότι το fb σκίζει την εφαρμογή για μερικούς χρήστες ηθελημένα για να δει τα όρια των χρηστών, ποτέ δλδ θα την βγάλουν από τα νεύρα τους. Δεν λέω ότι συμβαίνει αυτό τώρα σε σένα απλά για να καταλάβουμε για τι εταιρία-εφαρμογή μιλάμε...

 

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Όχι λειτουργεί άψογα εκεί. Απλά η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι να μην πω τι... Οπότε uninstall και μετά install.

Άμα δεν φτιάξει περιμένεις για αναβάθμιση.

Να ξέρετε ότι το fb σκίζει την εφαρμογή για μερικούς χρήστες ηθελημένα για να δει τα όρια των χρηστών, ποτέ δλδ θα την βγάλουν από τα νεύρα τους. Δεν λέω ότι συμβαίνει αυτό τώρα σε σένα απλά για να καταλάβουμε για τι εταιρία-εφαρμογή μιλάμε...

Τελικά όπως το είπες. Απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση. Τώρα είδα κάποια βίντεο κανονικά. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...