Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν βαλω το fb στο greenify, ο messenger λειτουργει κανονικα;

Καλύτερα βάλε το servicely

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, δεν ξερω αν γινεται (ή αν είμαι πολύ χαζός και δεν το έχω βρει) αλλά από το gmail πως μπορώ να τραβήξω φωτό και να την επισυνάπτει αυτόματα στο gmail? στα attachments μου εχει μονο να βάλω φωτό από gallery κλπ.

 

Νοηματικά δε βολεύει να τραβήξεις πρώτα τη φωτογραφία και μετά να τη στείλεις mail? Είτε από τη gallery->share, είτε από το gmail->attachment->gallery

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθειά σας με το VIBER. Κάποτε εμφάνιζε μόνο του ποιοί από τις επαφές είχαν viber, ενώ τώρα δεν το κάνει.

Μήπως μπορείτε να μου πείτε τι ενέργεις πρέπει να κάνω;;

Ευχαριστώ.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθειά σας με το VIBER. Κάποτε εμφάνιζε μόνο του ποιοί από τις επαφές είχαν viber, ενώ τώρα δεν το κάνει.

Μήπως μπορείτε να μου πείτε τι ενέργεις πρέπει να κάνω;;

Ευχαριστώ.

 

Πως δεν το κάνει? Το κάνει! Που αντιμετωπίζεις πρόβλημα? Πας εδώ και σερνεις την λίστα προς τα κάτω κ κάνει ανανέωση επαφών.

[ATTACH]60309[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν το κάνει? Το κάνει! Που αντιμετωπίζεις πρόβλημα? Πας εδώ και σερνεις την λίστα προς τα κάτω κ κάνει ανανέωση επαφών.

[ATTACH]60309[/ATTACH]

Ευχαριστώ πολύ,

έκανε την ενημέρωση όπως είπες, αν και μου έβγαλε το λάδι με το κυκλάκι να στριφογυρίζει επί 1 ώρα ... :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ,

έκανε την ενημέρωση όπως είπες, αν και μου έβγαλε το λάδι με το κυκλάκι να στριφογυρίζει επί 1 ώρα ... :p

Ναι είναι με τις ώρες του!!! πότε αργεί πότε φορτώνει αμεσως!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι με τις ώρες του!!! πότε αργεί πότε φορτώνει αμεσως!

πως μπορεις να βλεπεις στις επαφες σου πρωτα το επιθετο και μετα το ονομα?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορεις να βλεπεις στις επαφες σου πρωτα το επιθετο και μετα το ονομα?

Αυτο δεν γίνεται μέσα από το viber ! Δεν έχει τέτοια ρύθμιση. Το viber σου δείχνει τις επαφές όπως τις έχεις γραμμένες στις επαφές του κινητού σου. Αν τις έχεις να εμφανίζονται πρώτα με όνομα θα σου τις δείξει και το viber πρώτα με όνομα. Αν τις έχεις πρώτα με το επώνυμο τις επαφές στο κινητό σου Θα σου τις δείξει και το viber Έτσι.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν με βοηθήσετε θα είμαι ευγνώμων...εδώ και καιρό με γυροφέρνει μια απορία που εχει να κανει με facebook και messenger ( και φυσικα πολλές αλλες εφαρμογες)..Εχω αυτες τις 2 εφαρμογές εγκατεστημενες στο - αρκετα low range- κινητό μου και με νευριάζει που δεν έχουν το κουμπί exit.. Η λύση ίσως πει κανεις οτι ειναι το Greenify...Ελα ομως που δεν ειναι...Καθε φορα που ανοιγω το wifi αυτες αρχίζουν να τρεχουν στο παρασκήνιο...

Οι λογοι που με ενοχλει αυτο το γεγονος ειναι 2: πρώτον φαίνομαι online και λαμβάνω μηνυματα χωρίς να θέλω, και δευτερον μου τρώνε τσαμπα RAM χωρις να τις χρειαζομαι ανοιχτές... Υπάρχει άραγε άλλη λύση πέραν του greenify?

Link to comment
Share on other sites

Αν με βοηθήσετε θα είμαι ευγνώμων...εδώ και καιρό με γυροφέρνει μια απορία που εχει να κανει με facebook και messenger ( και φυσικα πολλές αλλες εφαρμογες)..Εχω αυτες τις 2 εφαρμογές εγκατεστημενες στο - αρκετα low range- κινητό μου και με νευριάζει που δεν έχουν το κουμπί exit.. Η λύση ίσως πει κανεις οτι ειναι το Greenify...Ελα ομως που δεν ειναι...Καθε φορα που ανοιγω το wifi αυτες αρχίζουν να τρεχουν στο παρασκήνιο...

Οι λογοι που με ενοχλει αυτο το γεγονος ειναι 2: πρώτον φαίνομαι online και λαμβάνω μηνυματα χωρίς να θέλω, και δευτερον μου τρώνε τσαμπα RAM χωρις να τις χρειαζομαι ανοιχτές... Υπάρχει άραγε άλλη λύση πέραν του greenify?

Μπορείς αν θες για να μη σε δείχνουν on line με το που ανοίγεις το ιντερνετ συνέχεια, να κάνεις αποσύνθεση και από το facebook και από το messenger και όταν θες να τα χρησιμοποιήσεις κ να επικοινωνήσεις συνδέεστε πάλι. Τώρα το πως θα τα κάνεις να μην τρέχουν στο παρασκήνιο δεν ξέρω πώς...

 

Δεν έχουν exit Αλλά έχουν αποσύνδεση. Είναι το ίδιο. Πας ρυθμίσεις κ αποσύνδεση.

 

Επίσης για να μη σε βλέπουν on line οι φίλοι σου (αν δεν θες να αποσυνδεθεις) Μπορείς πάλι από τις ρυθμίσεις να βγεις off line Στις συνομιλίες και στις 2 εφαρμογές.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν θες για να μη σε δείχνουν on line με το που ανοίγεις το ιντερνετ συνέχεια, να κάνεις αποσύνθεση και από το facebook και από το messenger και όταν θες να τα χρησιμοποιήσεις κ να επικοινωνήσεις συνδέεστε πάλι. Τώρα το πως θα τα κάνεις να μην τρέχουν στο παρασκήνιο δεν ξέρω πώς...

 

Δεν έχουν exit Αλλά έχουν αποσύνδεση. Είναι το ίδιο. Πας ρυθμίσεις κ αποσύνδεση

 

Νομίζω πως και αποσύνδεση αν κανω (περα απο το οτι ειναι σπαστικο γιατι πρεπει καθε φορα να ξαναβαζω τα στοιχεία μου) οι εφαρμογές παραμένουν να τρέχουν στο παρασκήνιο και η Ραμ παει χαμένη..νομιζω το ίδιο συμβαίνει και με το viber και γενικα με ολες τις εφαρμογες αυτου του τυπου..

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook και ο Messenger έχουν επιλογή πάντως αν δεν θέλεις να φαίνεσαι online.

 

κυριως με ενδιαφερει το δευτερο μερος, δηλαδη να εξοικονομησω ραμ..

Link to comment
Share on other sites

You know better...

 

Οπότε το μόνιμο freezeαρισμα τετοιου είδους εφαρμογών μένει κάπως αναπάντητο ερώτημα αν κατάλαβα..Το μονο που κανει λιγο καλη δουλεια ειναι το greenify με συνδυασμό xposed...Να στε καλα ολοι για τις απαντησεις σας..

Link to comment
Share on other sites

Με την αλλαγή συσκευής το viber διαγράφει όλες τις συνομιλίες απο την παλιά συσκευή ενω δεν τα μεταφερει στην καινούργια ταυτόχρονα. Υπάρχει τροπος να ανασυρω τις συνομιλίες απο το παλαιο κινητο με κάποιο πρόγραμμα ή έχουν χαθεί για πάντα....?
Link to comment
Share on other sites

Με την αλλαγή συσκευής το viber διαγράφει όλες τις συνομιλίες απο την παλιά συσκευή ενω δεν τα μεταφερει στην καινούργια ταυτόχρονα. Υπάρχει τροπος να ανασυρω τις συνομιλίες απο το παλαιο κινητο με κάποιο πρόγραμμα ή έχουν χαθεί για πάντα....?

 

Με το titanium backup σε ρουταρισμένα κινητά τα μετέφερα όλα χωρίς πρόβλημα, πριν αλλάξω σιμ φυσικά. Κάτι άλλο δεν γνωρίζω, αλλά λογικά, αν δεν έχεις κάνει διαγραφή ιστορικού τα μηνύματα είναι ακόμη μέσα. Δεν ξέρω όμως κάποιο τρόπο να τα ανακτήσεις, αν κάποιος γνωρίζει ας βοηθήσει.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Με το titanium backup σε ρουταρισμένα κινητά τα μετέφερα όλα χωρίς πρόβλημα, πριν αλλάξω σιμ φυσικά. Κάτι άλλο δεν γνωρίζω, αλλά λογικά, αν δεν έχεις κάνει διαγραφή ιστορικού τα μηνύματα είναι ακόμη μέσα. Δεν ξέρω όμως κάποιο τρόπο να τα ανακτήσεις, αν κάποιος γνωρίζει ας βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά το θέμα είναι οτι έχω αλλάξει ηδη την sim, αν έχει κάποιος άλλος κάποια πληροφορία θα με σώσει.

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Με την αλλαγή συσκευής το viber διαγράφει όλες τις συνομιλίες απο την παλιά συσκευή ενω δεν τα μεταφερει στην καινούργια ταυτόχρονα. Υπάρχει τροπος να ανασυρω τις συνομιλίες απο το παλαιο κινητο με κάποιο πρόγραμμα ή έχουν χαθεί για πάντα....?

 

Αν ειναι root η μπορείς να το κανεις μεταφερεις τον φάκελο databases απο το root/ data / data / com.viber.voip στην αντίστοιχη θέση στο καινούργιο

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας...

(σε συσκευή Lenovo A916 πρόβλημα με Skype)

έκανα απο το Google Play εγκατάσταση του Skype αλλά μόλις παω να ανοίξω την εφαρμογή και βγει η μπλε οθόνη αμέσως κλείνει (η εφαρμογή) .

Έκανα πολλές φορές εγκατάσταση-απεγκατάσταση αλλά το πρόβλημα παραμένει ... έχει κάποιος καμιά ιδέα ?

Επίσης απεγκατέστησα το "Clean master" μήπως φταίει αυτό .... αλλά τίποτα ...

Κάπου διάβασα ότι, να μην το κατεβάσω απο το "Google Play" αλλά απο το "android market" το θέμα είναι όμως ότι δεν έχω το "android market" και όταν πάω να το κατεβάσω, μου λέει ότι "δεν είναι συμβατό με την συσκευή σας".

 

Σημ αυτό δεν συμβαίνει μόνο στο δικό μου Lenovo, αλλά και σε ένα ακόμα ακριβώς όμοιο με το δικό μου ! (αδερφάκια)

 

Ευχαριστώ

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Για να συμβαίνει σε δύο ίδια τότε είναι ασυμβατότητα της συσκευής σχετικά με την έκδοση ανδρόιδ που φοράει...

 

Στείλε report στο skype για να το κοιτάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Στείλε report στο skype για να το κοιτάξουν...

 

sorry που στέλνω "report" ? :rolleyes:

 

 

ευχαριστώ για την απάντηση

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

 

Στείλε report στο skype για να το κοιτάξουν...

 

Στο skype γράψτους τη συσκευή σου και ότι δεν δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας...

(σε συσκευή Lenovo A916 πρόβλημα με Skype)

έκανα απο το Google Play εγκατάσταση του Skype αλλά μόλις παω να ανοίξω την εφαρμογή και βγει η μπλε οθόνη αμέσως κλείνει (η εφαρμογή) .

Έκανα πολλές φορές εγκατάσταση-απεγκατάσταση αλλά το πρόβλημα παραμένει ... έχει κάποιος καμιά ιδέα ?

Επίσης απεγκατέστησα το "Clean master" μήπως φταίει αυτό .... αλλά τίποτα ...

Κάπου διάβασα ότι, να μην το κατεβάσω απο το "Google Play" αλλά απο το "android market" το θέμα είναι όμως ότι δεν έχω το "android market" και όταν πάω να το κατεβάσω, μου λέει ότι "δεν είναι συμβατό με την συσκευή σας".

 

Σημ αυτό δεν συμβαίνει μόνο στο δικό μου Lenovo, αλλά και σε ένα ακόμα ακριβώς όμοιο με το δικό μου ! (αδερφάκια)

 

Ευχαριστώ

Να δοκίμαζες λες να εγκαταστήσεις καμμία παλαιότερη έκδοση του Skype (κατεβάζοντας τη απ' το Internet), μήπως υπάρχει ασυμβατότητα μόνο στην τελευταία για παράδειγμα;

Αυτή που έχει το Play είναι νομίζω η 5.4.0.3239.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...