Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες.. μολις το παρελαβα με την 77.1.1.0 stable... μπορει καποιος να μου πει πως βγαινει η δονηση στις εισερχομενες κλήσεις/ειδοποιήσεις κλπ γιατι δεν τα καταφερνω???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω ενα προβλημα με το Go SMS pro, συγκεκριμενα δεν παιζει το private box. Εχει κανεις αντιστοιχο προβλημα? Η εφαρμογη σε κλασσικο android δουλευει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τελικά σήμερα το κινητό (official αγγλοκινεζ.), το οποίο είχα παραγγείλει από vickmall στις 9-05.

Πρώτες παρατηρήσεις: Το κουτί δεν είχε αυτοκόλλητο ασφαλείας, είχε εγκατεστημένο playstore και απεγκατεστημένες τις κινεζιές, ενώ δε το είχα ζητήσει! Βέβαια δε μπορώ να πω ότι με χάλασε, περισσότερο με έβαλε σε σκέψεις.

Μου στείλανε, μαζί με tempered glass, φορτιστή, πανάκια και μία διάφανη θήκη, και ακουστικά που είχα ζητήσει επιπλέον σαν δώρο!

Ήρθε με την stable 7.2.7.0 και δεν έκανα το update στην 7.3.2 ακόμα.

Απορίες: 1)Πώς θα κάνω sync στις επαφές μου από το gmail? Δε θέλω να κάνω import από τη sim.

2)Επίσης, μπορώ να ξεφορτωθώ to μήνυμα που βγάζει μετά από το unlock: "login to use Xiaomi SmartHome" και το ότι με βάζει να κάνω sign in/up? 3)Πρέπει να κάνω sign up στο mi account για κάποιο λόγο?

Αυτά για την ώρα..

Link to comment
Share on other sites

Οι βλακαμάδες του GB μου στείλανε το Red Mi 3 με modified rom ενώ ζήτησα την Original.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα βάλω την stock original? Έχω κατεβάσει ήδη την ROM την έβαλα στην εσωτερική μνήμη και δοκίμασα update μέσα απο το μενού του κινητού, κάτι που απέτυχε.

 

Καμιά ιδέα;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι βλακαμάδες του GB μου στείλανε το Red Mi 3 με modified rom ενώ ζήτησα την Original.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα βάλω την stock original? Έχω κατεβάσει ήδη την ROM την έβαλα στην εσωτερική μνήμη και δοκίμασα update μέσα απο το μενού του κινητού, κάτι που απέτυχε.

 

Καμιά ιδέα;

 

Tα ίδια και σε μένα το GB.

Η αλλαγή ρομ σε official περιγράφεται εδώ.

Κάποια σημεία που θέλουν προσοχή εδώ.

Google store είτε κατεβάζεις το Goole Installer apk από το store της xiaomi, είτε από το φόρουμ της αφού πρώτα γραφτείς, είτε από το ελληνικό xiaomi forum, επίσης με εγγραφή..

Edited by Bernie
Link to comment
Share on other sites

Tα ίδια και σε μένα το GB.

Η αλλαγή ρομ σε official περιγράφεται εδώ.

Κάποια σημεία που θέλουν προσοχή εδώ.

Google store είτε κατεβάζεις το Goole Installer apk από το store της xiaomi, είτε από το φόρουμ της αφού πρώτα γραφτείς, είτε από το ελληνικό xiaomi forum, επίσης με εγγραφή..

 

Bernie ευχαριστώ πολύ :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε το κινητακι της γυναικας μετα απο 2,5 μηνες και δευτερη παραγγελια.

 

ξεκλειδωσα και περιμενω να ανοιξε η ελληνικη gtv :p

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω εντυπώσεις και reviews από το redmi 3 pro (3GB-32GB) αλλά βρίσκω ελάχιστες.. Τόσο λίγοι το έχουν παραλάβει έως τώρα?
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω εντυπώσεις και reviews από το redmi 3 pro (3GB-32GB) αλλά βρίσκω ελάχιστες.. Τόσο λίγοι το έχουν παραλάβει έως τώρα?

Και πολύ λίγοι το έχουν παραλάβει, αλλά δεν νομίζω πως θα έχουν και κάτι διαφορετικό να πουν απ'ότι οι κάτοχοι του απλού.

Η πλατφόρμα είναι ακριβώς η ίδια και η προσθήκη ενός γίγα ραμ δεν κάνει κάποια διαφορά στις υπάρχουσες εφαρμογές. Άντε να μπορείς να έχεις περισσότερες ανοιχτές, αυτό είναι όλο. Τα 32GB στον εσωτερικό χώρο δεν αλλάζουν την εμπειρία χρήσης, βοηθούν μόνο αυτούς που δεν θα βάλουν sd card. Κατά τα άλλα, τα reviews του απλού τα λένε όλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι ρομ οι ελληνικές για το απλό 3 και το προ είναι ίδιες? τις έχετε δοκιμάσει? φόρουμ για το 3-προ υπάρχει ή είναι το ίδιο?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι ρομ οι ελληνικές για το απλό 3 και το προ είναι ίδιες? τις έχετε δοκιμάσει? φόρουμ για το 3-προ υπάρχει ή είναι το ίδιο?

 

ναι ιδιες ειναι . απλα θελει προσοχη με τις twrp. εγω το τουβλιασα. γιατι οι προηγουμενες εχουν προβληματικη εκδοση. ενω περασα μια παλιοτερη εκδοση και ανοιξε οταν πηγα να ριξω καινουρια αρχισε τις επανεκινησεις σε recovery. προσοχη στην tprw την 3.0.0 r2 ειναι προβληματικη.

με την καινουρια GTV-6.5.19. λενε οτι την αντικατεστησαν

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλα καταφερα να βαλω ελληνικη ρομ

σημα εχω καλυτερο. Ραμ τα ιδια..

το κινητο ισως παει λιγο καλυτερα σε σχεση με το πως ηταν απo vickmall (Εμενα μου χρεωσαν τα ακουστικα κανονικοτατα αν και το εστειλαν το κινητο και εφτασε σε χρονο ρεκορ)

Γιατι εχει αυτη τη βλακεια η ελληνικη ρομ και για να καλεσεις σταθερα τηλεφωνα πρεπει να βαλεις 0030 ???

Εχετε δοκιμασει/υπαρχει καμια αλλη ρομ που να ειστε ευχαριστημενοι και θα μπει ευκολα τωρα που ηδη εχω ρουτ και ελληνικη?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλα καταφερα να βαλω ελληνικη ρομ

σημα εχω καλυτερο. Ραμ τα ιδια..

το κινητο ισως παει λιγο καλυτερα σε σχεση με το πως ηταν απo vickmall (Εμενα μου χρεωσαν τα ακουστικα κανονικοτατα αν και το εστειλαν το κινητο και εφτασε σε χρονο ρεκορ)

Γιατι εχει αυτη τη βλακεια η ελληνικη ρομ και για να καλεσεις σταθερα τηλεφωνα πρεπει να βαλεις 0030 ???

Εχετε δοκιμασει/υπαρχει καμια αλλη ρομ που να ειστε ευχαριστημενοι και θα μπει ευκολα τωρα που ηδη εχω ρουτ και ελληνικη?

 

γιατί τζάμπα ήταν τα ακουστικά ; :)

το +30 αφορά το sms app κυρίως (δεν αναγνωρίζει τις επαφές αλλιώς το πρόγραμμα όταν σου έρχεται ένα μήνυμα), δεν έχει κάποια σχέση με τις κλήσεις (εκτός αν είναι κάποια ρύθμιση)

Link to comment
Share on other sites

Bernie ευχαριστώ. Εγκατέστησα την Official, ήταν πιο εύκολο από ότι περίμενα... :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Bernie ευχαριστώ. Εγκατέστησα την Official, ήταν πιο εύκολο από ότι περίμενα... :happy:

Ναι, λίγη προσοχή θέλει μόνο στις οδηγίες. Τα Xiaomi έχουν τη φήμη σκληρού καρυδιού, ακόμα κι αν τα μπρικάρεις, ξαναστρώνουν.

 

Μεγειά φίλε, να είσαι καλά.:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λίγη προσοχή θέλει μόνο στις οδηγίες. Τα Xiaomi έχουν τη φήμη σκληρού καρυδιού, ακόμα κι αν τα μπρικάρεις, ξαναστρώνουν.

 

Μεγειά φίλε, να είσαι καλά.:)

 

Χεχε, δεν είναι για μένα... Για μένα πήρα το Note 3 Pro :rolleyes:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είχα την 7.2.7.

Σαν feature είχε το lock apps, δλδ να επιλεγεις ποια apps θα ζητούν κωδικό αντί να κλειδωνει όλο το τηλέφωνο.

Το έβαλα για κάποιες που με ενδιέφερε να και μπορώ να πω ότι βόλευε πολύ.

 

Πλέον μετά την αναβάθμιση σε 7.3.2, τα συγκεκριμένα apps συνεχίζουν να λειτουργουν ζητώντας κωδικό, αλλά δεν υπάρχει η επιλογή να σταματήσει να ζητά!

Τρελό!

Δεν υπάρχει το εικονίδιο στις συντομεύσεις της notification bar!

Και επιμέρους στο μενου Settings πάλι δεν το βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

φιλε thagro,αν καταλαβα σωστα...πας security-->πανω δεξια πατας συμβολο κλειδαρια-->ζηταει κωδικο-->επιλεγεις σε ποια apps θα εχεις κωδικο
Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά!

Αλλά είχε και συντόμευση για on-off lock την οποία και βγάλανε.

Αποκλείεται να το έβλεπα αν δε μου το έλεγες.

Να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει παραγγελία από vickmall με Singapore Post από 18 Απριλίου και τίποτα ακόμα

 

Το tracking του Singpost μάλλον δεν δουλεύει σήμερα αλλά τις προηγούμενες ημέρες έλεγε και καλά ότι έφτασε Ελλάδα στις 25 Απριλίου.

 

Στα ELTA tracking το μόνο που λέει είναι

SEND ITEM ABROAD 22-04-2016 17:17 SINGAPORE

Μιλώντας τηλεφωνικά μαζί τους μου είπαν ότι δεν έχει φτάσει κάτι

 

Να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει παραγγελία από vickmall με Singapore Post από 18 Απριλίου και τίποτα ακόμα

 

Το tracking του Singpost μάλλον δεν δουλεύει σήμερα αλλά τις προηγούμενες ημέρες έλεγε και καλά ότι έφτασε Ελλάδα στις 25 Απριλίου.

 

Στα ELTA tracking το μόνο που λέει είναι

SEND ITEM ABROAD 22-04-2016 17:17 SINGAPORE

Μιλώντας τηλεφωνικά μαζί τους μου είπαν ότι δεν έχει φτάσει κάτι

 

Να ανησυχώ;

 

οχι.

 

 

 

.

.

.

.

.

.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά!

Αλλά είχε και συντόμευση για on-off lock την οποία και βγάλανε.

Αποκλείεται να το έβλεπα αν δε μου το έλεγες.

Να σαι καλά!

 

Όντως μετά το update το έβγαλαν απο το notification bar! Αλλά υπάρχει στο security center οπότε το κάνεις από εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Άλλες δύο απορίες. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μεταφέρει τα προγράμματα στην sd? Δοκίμασα το link2sd δεν μετέφερε ούτε το Heremaps ούτε το Shazam.. Και τα

<16gb μειώνονται επικίνδυνα..

Επίσης αν υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδωνω χωρίς να πατάω το πλαγιο κουμπί..

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δε θα το κάνεις εύκολα.

Το δεύτερο ή θα πάρεις το mikey, πολύ χρήσιμο για μένα ή εφαρμογή το gravity screen.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...