Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου ήρθε update για 7.2.6

 

http://s22.postimg.org/vi7yepdw1/Screenshot_2016_03_22_13_33_07_com_miui_security.png

11 ώρες sot!

(wifi σερφάρισμα)

Τέρμα, δεν περιγράφω άλλο!

Αυτο που σε μερικους έρχεται η 7.2.6 και εγω ειμαι με την 7.2.4 ακομη, δεν το καταλαβενω χΔ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,μιας και πρόκειται να κάνω πρώτη φορά παραγγελία από vickmall αν κάποιος έχει την διάθεση θα ήθελα να με ενημερώσει σχετικά με τον τρόπο πληρωμής/τρόπο αποστολής/επιλογή rom (αγγλική μάλλον) καθώς διαφορά ship form china/europe.

 

Aν μπορείτε να βοηθήσετε θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

 

Καλησπερα φιλε. Τροπος πληρωμης Paypal.

Αποστολη singapore post(αν το παρεις απο Κινα)

Rom αγγλικη ωστε να σου ειναι και πιο ευκολο να βαλεις μετα αλλες, αλλα και να σου λειτουργει απροβληματιστα μεχρι τοτε(αφου ξεκλειδωσεις bootloader)

Ship from China: το στελνουν απο Κινα οποτε θελει 12 με 15 μερες

Ship from Europe: το στελνουν απο ευρωπαικη αποθηκη οποτε σε 2-3 μερες το εχεις αλλα πληρωνεις αρκετα μεγαλο "καπελο"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σε μερικους έρχεται η 7.2.6 και εγω ειμαι με την 7.2.4 ακομη, δεν το καταλαβενω χΔ

 

Ούτε εγώ το καταλαβαίνω, γιατί η τελευταία official είναι η 7.2.4.0.. (link)

Link to comment
Share on other sites

Με την ελληνικη GTV rom βρηκα δυο bugs.

1) Δε λειτουργει το mi remote. Καποιος προτεινε(στο miui.gr) το ir plus που οντως ειναι πολυ δυνατο.

2) Δε λειτουργει το wifi tethering. Φτιαχνεις δικτυο κανονικα, συνδεονται οι συσκευες αλλα δε παιρνουν ιντερνετ. Βρηκα καπου λυση μεσω adb ή terminal. Ειναι μια-δυο εντολες(χρειαζεται root). Το συγκεκριμενο προβλημα δε ξερω αν ειναι λογω GTV ή γενικοτερο γιατι δεν ειχα δοκιμασει tethering μεχρι τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Με την ελληνικη GTV rom βρηκα δυο bugs.

1) Δε λειτουργει το mi remote. Καποιος προτεινε(στο miui.gr) το ir plus που οντως ειναι πολυ δυνατο.

2) Δε λειτουργει το wifi tethering. Φτιαχνεις δικτυο κανονικα, συνδεονται οι συσκευες αλλα δε παιρνουν ιντερνετ. Βρηκα καπου λυση μεσω adb ή terminal. Ειναι μια-δυο εντολες(χρειαζεται root). Το συγκεκριμενο προβλημα δε ξερω αν ειναι λογω GTV ή γενικοτερο γιατι δεν ειχα δοκιμασει tethering μεχρι τωρα...

όντως το mi remote κρασαρει με την gtv αλλά το tethering μου δουλεύει κανονικά όπως άλλωστε και με την official.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160323/1cf71d6e208d3a7fe0db2827a6507fa1.jpg

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα ένα χρυσό Redmi3 για την γυναίκα μου. Πήρα tracking number την προηγούμενη Τρίτη παρέλαβα σήμερα και μένω Ρόδο! Για τα χρήματα που έδωσα η συσκευή δεν υπάρχει! Με το λειτουργικό θα ασχοληθώ τις επόμενες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό στα χέρια μου εδώ και μια βδομάδα περίπου. Το πήρα σε dark grey και είναι πανέμορφο... Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, ειδικά αν σκεφτείς οτι είναι κινητό που κοστίζει μόλις 140 ευρω... Το μόνο που παρατήρησα είναι πως η μπαταρία τελικά δεν ειναι και τόσο τέρας, όπως λένε οι περισσότεροι. Δύο μέρες μου βγάζει με 4-5 ώρες sot, σε καμία περίπτωση 8,9 ή ακάμα και 11 που έχουν γράψει άλλοι... Δεν ξέρω μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος. Η χρήση που κάνω είναι αρκετό σερφαρισμα, κανα παιχνιδάκι που και που, πολύ viber και messenger, γύρω στη 1 ώρα κλήσεις την ημέρα και ανοιχτό συνέχεια το wifi ή τα δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε. Τροπος πληρωμης Paypal.

Αποστολη singapore post(αν το παρεις απο Κινα)

Rom αγγλικη ωστε να σου ειναι και πιο ευκολο να βαλεις μετα αλλες, αλλα και να σου λειτουργει απροβληματιστα μεχρι τοτε(αφου ξεκλειδωσεις bootloader)

Ship from China: το στελνουν απο Κινα οποτε θελει 12 με 15 μερες

Ship from Europe: το στελνουν απο ευρωπαικη αποθηκη οποτε σε 2-3 μερες το εχεις αλλα πληρωνεις αρκετα μεγαλο "καπελο"

 

Στην official μας περνανε playstore αν το ζητησουμε; (σορυ αν εχει χιλιοειπωθει :wacko:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό στα χέρια μου εδώ και μια βδομάδα περίπου. Το πήρα σε dark grey και είναι πανέμορφο... Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, ειδικά αν σκεφτείς οτι είναι κινητό που κοστίζει μόλις 140 ευρω... Το μόνο που παρατήρησα είναι πως η μπαταρία τελικά δεν ειναι και τόσο τέρας, όπως λένε οι περισσότεροι. Δύο μέρες μου βγάζει με 4-5 ώρες sot, σε καμία περίπτωση 8,9 ή ακάμα και 11 που έχουν γράψει άλλοι... Δεν ξέρω μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος. Η χρήση που κάνω είναι αρκετό σερφαρισμα, κανα παιχνιδάκι που και που, πολύ viber και messenger, γύρω στη 1 ώρα κλήσεις την ημέρα και ανοιχτό συνέχεια το wifi ή τα δεδομένα.

 

4-5 ώρες sot με όλα αυτά που αναφέρεις είναι τέρας. Ανοιχτό συνέχεια wi-fi ή δεδομένα + 1 ώρα κλήσεις + πολύ σερφάρισμα + πολύ viber και messenger + παιχνιδάκι; 5 ώρες sot καλά είναι.

Link to comment
Share on other sites

4-5 ώρες sot με όλα αυτά που αναφέρεις είναι τέρας. Ανοιχτό συνέχεια wi-fi ή δεδομένα + 1 ώρα κλήσεις + πολύ σερφάρισμα + πολύ viber και messenger + παιχνιδάκι; 5 ώρες sot καλά είναι.

 

Έτσι λέω κι εγώ, απλά δεν μπόρω να καταλάβω τι χρήση μπορεί να κάνει κάποιος για να του βγάλει τόσο παραπάνω sot. Το νόημα του να έχεις smartphone έτσι κι αλλιώς είναι να είσαι συνέχεια online...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μόνιμα online. Απλά συνήθως όπου πάω έχει wifi. Οπότε το 4g μπαίνει αυτόματα όσο μετακινουμαι από μέρος σε μέρος. Μια ώρα τηλέφωνο την ημέρα, τουλάχιστον 4 ώρες ραδιόφωνο την ημέρα, αρκετο σερφαρισμα, viber full, αρκετό messenger έχω 2 μέρες αναμονή με 8-9 ώρες sot. Η τεράστια διαφορά που αναφέρεις είναι το παιχνιδάκι. Πχ σήμερα είμαι με μια ώρα τηλέφωνο, 5 ώρες ραδιοφώνου , viber, messenger κτλ, αλλά έπαιξα και ένα 2ωρο kingdom Rush. Είμαι στις 17 ώρες με 6,30 ώρες οθόνη και 37% υπόλοιπο. Γενικά τη μεγάλη διαφορά τη κάνει το ίντερνετ μέσω κινητής (και το κακό σήμα) και τα παιχνίδια...!

 

Υ.Γ: και η εφαρμογή του Facebook, την οποία έχω καταργήσει πια και μπαίνω από Chrome

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό στα χέρια μου εδώ και μια βδομάδα περίπου. Το πήρα σε dark grey και είναι πανέμορφο... Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, ειδικά αν σκεφτείς οτι είναι κινητό που κοστίζει μόλις 140 ευρω... Το μόνο που παρατήρησα είναι πως η μπαταρία τελικά δεν ειναι και τόσο τέρας, όπως λένε οι περισσότεροι. Δύο μέρες μου βγάζει με 4-5 ώρες sot, σε καμία περίπτωση 8,9 ή ακάμα και 11 που έχουν γράψει άλλοι... Δεν ξέρω μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος. Η χρήση που κάνω είναι αρκετό σερφαρισμα, κανα παιχνιδάκι που και που, πολύ viber και messenger, γύρω στη 1 ώρα κλήσεις την ημέρα και ανοιχτό συνέχεια το wifi ή τα δεδομένα.

Mε ποια rom εισαι, official ή multi απο το καταστημα ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με official είμαι από vickmall το πήρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είμαι μόνιμα online. Απλά συνήθως όπου πάω έχει wifi. Οπότε το 4g μπαίνει αυτόματα όσο μετακινουμαι από μέρος σε μέρος. Μια ώρα τηλέφωνο την ημέρα, τουλάχιστον 4 ώρες ραδιόφωνο την ημέρα, αρκετο σερφαρισμα, viber full, αρκετό messenger έχω 2 μέρες αναμονή με 8-9 ώρες sot. Η τεράστια διαφορά που αναφέρεις είναι το παιχνιδάκι. Πχ σήμερα είμαι με μια ώρα τηλέφωνο, 5 ώρες ραδιοφώνου , viber, messenger κτλ, αλλά έπαιξα και ένα 2ωρο kingdom Rush. Είμαι στις 17 ώρες με 6,30 ώρες οθόνη και 37% υπόλοιπο. Γενικά τη μεγάλη διαφορά τη κάνει το ίντερνετ μέσω κινητής (και το κακό σήμα) και τα παιχνίδια...!

 

Υ.Γ: και η εφαρμογή του Facebook, την οποία έχω καταργήσει πια και μπαίνω από Chrome

 

Όντως φίλε μου το 3g κάνει όλη τη δουλειά και είμαι πολλες ώρες της ημερας έξω και δεν έχω wif και πολλές φορές και κακό σήμα...

Link to comment
Share on other sites

με το παιδί που έλεγε πάνω ότι είχε θέμα με SIM Cosmote έχουμε νέα;

 

κανένας παλλίκαρος να επιβεβαιώσει ότι παίζει σωστά με COSMOTE;

Link to comment
Share on other sites

με το παιδί που έλεγε πάνω ότι είχε θέμα με SIM Cosmote έχουμε νέα;

 

κανένας παλλίκαρος να επιβεβαιώσει ότι παίζει σωστά με COSMOTE;

 

Μία χαρά με Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έρθει το sms τι γίνεται ξανακάνω αίτηση; επειδή πέσασαν οι 10 μέρες. Επίσης δοκίμασε κανείς τη rom απο xiaomi-miui.gr δουλεύει κανονικά, με πλήρως ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...