Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα βέβαια είναι ότι και Ευρωπαϊκό να είναι και ιντερνατιονλ να είναι ότι και να είναι Ελλάδα δεν θα έχει εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα βέβαια είναι ότι και Ευρωπαϊκό να είναι και ιντερνατιονλ να είναι ότι και να είναι Ελλάδα δεν θα έχει εγγύηση.

 

Ναι αλλά αν έχει εγγύηση δεν θα είναι ούτε mokka gold ούτε 64g ούτε 4g που θέλει ο φίλος.. Πάντα κάτι θα πρέπει να θυσιασεις

 

Θα ήθελα να κάνω και εγώ μια επισήμανση... Θυμάμαι όταν είχα πρώτο πάρει το τηλέφωνο στο σήμα δικτύου υπήρχε μόνιμα το σήμα 3g και 4g αντίστοιχα είτε είχα ανοιχτό το wifi και κλειστά τα δεδομένα το οποίο αυτό έδειχνε απλά με τι σήμα βρισκόταν συνδεμενω το τηλέφωνο...και μάλιστα το θυμήθηκα διαβάζοντας κάποιους που ρωτουσαν γιαυτό στο xda (εγώ γνώριζα ότι έτσι γίνεται στα huawei από το P7 της συζύγου)

Τώρα με την C636B180 δεν μου εμφανίζει τίποτα πάρα μόνο όταν ανοίγω τα δεδομένα την ανάλογη σύνδεση (Η+ ή 4G)

Το κάνει και σε άλλους αυτό ή είναι κάποια ρύθμιση που έκανα παλιότερα τα αφαίρεσα και έχω ξεχάσει

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα Χωρίς να έχω πειράξει τπτ Όταν ξεκινάει το WiFi σταματάει να δείχνει τον τύπο σήματος.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα Χωρίς να έχω πειράξει τπτ Όταν ξεκινάει το WiFi σταματάει να δείχνει τον τύπο σήματος.

 

Όχι δεν κατάλαβες... Εμένα πλέον δεν τα βγάζει ΠΟΤΈ!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κατάλαβες... Εμένα πλέον δεν τα βγάζει ΠΟΤΈ!!!

 

Αυτο για θεμα μου κανει με το software. Ολα τα κινεζικα βγαζουν σε τι κεραια εισαι συνδεδεμενος και ας μην εχεις ενεργοποιημενα τα δεδομενα αν δεν κανω λαθος...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο για θεμα μου κανει με το software. Ολα τα κινεζικα βγαζουν σε τι κεραια εισαι συνδεδεμενος και ας μην εχεις ενεργοποιημενα τα δεδομενα αν δεν κανω λαθος...

 

Ναι και μου κάνει εντύπωση γιατί και με την L29C636B103 που ήρθε το τηλέφωνο και με την L29C432B170 θυμάμαι ότι τα έβγαζε... Δεν θυμάμαι αν τα έβγαζε στην L29C10B170 και σίγουρα δεν μου τα βγάζει τώρα που έχω την L29C636B180....

Ας πει και κάποιος άλλος με την ίδια ρομ που να μην προέρχεται όμως από κινεζική AL10 με unlock bootloader (μπας και παίζει ρολο) αν του τα βγάζει.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγω στην παρέα...ευτυχής κάτοχος του 3/32!

και έχω να δηλώσω ερωτευμένη με την συσκευάρα :love:

 

ομορφιά,ποιότητα και λειτουργικότητα...τώρα πέφτει ψάξιμο και ακόμη θα προσπαθήσω να αντισταθώ στο root..θα το αφήσω μαμά και βλέπουμε!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγω στην παρέα...ευτυχής κάτοχος του 3/32!

και έχω να δηλώσω ερωτευμένη με την συσκευάρα :love:

 

ομορφιά,ποιότητα και λειτουργικότητα...τώρα πέφτει ψάξιμο και ακόμη θα προσπαθήσω να αντισταθώ στο root..θα το αφήσω μαμά και βλέπουμε!

 

Στατιστικα μαλλον δεν θα κανεις καθως απο τοσα ατομα ειμαι ο μονος που το εχει κανει απο εδω... Μεγεια!

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Στατιστικα μαλλον δεν θα κανεις καθως απο τοσα ατομα ειμαι ο μονος που το εχει κανει απο εδω... Μεγεια!

 

μη το λες μη το λες! :p

σήμερα 1η μέρα δεν θα κάνω στάνταρ (λέω τώρα) απλά επειδή θέλω να σιγουρευτώ ότι θα το κρατήσω!το σετάρω τώρα,κατεβάζω εφαρμογές κλπ οπότε έχουμε μέλλον ακόμη :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

μη το λες μη το λες! :p

σήμερα 1η μέρα δεν θα κάνω στάνταρ (λέω τώρα) απλά επειδή θέλω να σιγουρευτώ ότι θα το κρατήσω!το σετάρω τώρα,κατεβάζω εφαρμογές κλπ οπότε έχουμε μέλλον ακόμη :)

 

Αντε τοτε προχωρα να μη νιωθω μονος... LoL

Στο μονο που μπορει να μη σε ικανοποιησει ειναι βραδινές φωτογραφίες

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αντε τοτε προχωρα να μη νιωθω μονος... LoL

Στο μονο που μπορει να μη σε ικανοποιησει ειναι βραδινές φωτογραφίες

 

δεν θα το έλεγα ότι με απασχολούν και τόσο,άντε να πάω σε κάνα live και να τραβήξω κάνα βίντεο αλλά όχι και τρελά πράγματα...εδω ήμουν οκ με το G2 :p

κάτσε μόνο να βρω τον μπούσουλα στο XDA καθότι ήμουν για λίγο εκτός,να βρω πως κάνουν τι και πως..ήδη με ενημέρωσαν ότι έχει βγει έκδοση 180 και εγω είμαι στην 170,έτσι το πήρα δηλαδή!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το έλεγα ότι με απασχολούν και τόσο,άντε να πάω σε κάνα live και να τραβήξω κάνα βίντεο αλλά όχι και τρελά πράγματα...εδω ήμουν οκ με το G2 :p

κάτσε μόνο να βρω τον μπούσουλα στο XDA καθότι ήμουν για λίγο εκτός,να βρω πως κάνουν τι και πως..ήδη με ενημέρωσαν ότι έχει βγει έκδοση 180 και εγω είμαι στην 170,έτσι το πήρα δηλαδή!

 

καλωσόρισες.... Δεν χρειαζεσαι το XDA για τα Updates απλά διάβασε εδώ τις τελευταίες 10 σελίδες... Εάν έχεις την C432 έκδοση τότε το τελευταίο Update για σένα είναι C432B170 ενώ αν έχεις τις C636 ή C10 ή AL10 τότε μπορείς να αναβαθμίσεις σε B180 αντίστοιχα για την κάθε μια

(βέβαια για την AL10 έχει βγει και η B321 με την καινούργια imui)

Πληροφοριακά οποία από τις 3 ρομ έχεις (εκτός τις AL10 & C185) δηλαδή C432, C10, C636 μπορείς να φλασαρεις τις μεταξύ τους ρομ αλλά θα χάσεις τα OTA Updates και τα online θέματα μέχρι την στιγμή που θα ξαναπερασεις την πρωταρχικη έκδοση που είχε το τηλέφωνο εξ αρχής

Πιστεύω να βοήθησα κάπως.... Πάντως η καλύτερη ρομ μέχρι τώρα για μένα και πολλούς άλλους είναι η L29C636B180... Και μη ξεχάσεις να δεις τοντον οδηγό στην πρώτη σελίδα του θέματος μας για να έρχονται σωστά οι ειδοποιήσεις....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλωσόρισες.... Δεν χρειαζεσαι το XDA για τα Updates απλά διάβασε εδώ τις τελευταίες 10 σελίδες... Εάν έχεις την C432 έκδοση τότε το τελευταίο Update για σένα είναι C432B170 ενώ αν έχεις τις C636 ή C10 ή AL10 τότε μπορείς να αναβαθμίσεις σε B180 αντίστοιχα για την κάθε μια

(βέβαια για την AL10 έχει βγει και η B321 με την καινούργια imui)

Πληροφοριακά οποία από τις 3 ρομ έχεις (εκτός τις AL10 & C185) δηλαδή C432, C10, C636 μπορείς να φλασαρεις τις μεταξύ τους ρομ αλλά θα χάσεις τα OTA Updates και τα online θέματα μέχρι την στιγμή που θα ξαναπερασεις την πρωταρχικη έκδοση που είχε το τηλέφωνο εξ αρχής

Πιστεύω να βοήθησα κάπως.... Πάντως η καλύτερη ρομ μέχρι τώρα για μένα και πολλούς άλλους είναι η L29C636B180... Και μη ξεχάσεις να δεις τοντον οδηγό στην πρώτη σελίδα του θέματος μας για να έρχονται σωστά οι ειδοποιήσεις....

 

σε ευχαριστώ πολύ ήσουν κατατοπιστικότατος :)

αν και έχω διαβάσει όλο το νήμα,κάποια πράγματα δεν τα συγκράτησα καθώς δεν ήμουν σίγουρη ότι θα το έπαιρνα,μιας και ήμουν μεταξύ αυτού V10 και 6p αλλά εντέλει υπερίσχυσε το mate 8!

έχω την C432 οπότε προς το παρόν την αφήνω ως έχει και βλέπουμε!

όλες τις rom μαζεμένες δεν θα τις βρω XDA λογικά...δεν έχω προλάβει ακόμα να τσεκάρωι να δω τι παίζει,οπότε συγνώμη για τη "χαζή" ερώτηση,είναι και το 1ο μου huawei συν τοις άλλοις!:)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες και ακολουθει η ερωτηση.Οταν λαμβανω καποια ειδοποιηση (sms mail........)γινεται να αναβει η οθονη?:):):)
:)
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ ήσουν κατατοπιστικότατος :)

αν και έχω διαβάσει όλο το νήμα,κάποια πράγματα δεν τα συγκράτησα καθώς δεν ήμουν σίγουρη ότι θα το έπαιρνα,μιας και ήμουν μεταξύ αυτού V10 και 6p αλλά εντέλει υπερίσχυσε το mate 8!

έχω την C432 οπότε προς το παρόν την αφήνω ως έχει και βλέπουμε!

όλες τις rom μαζεμένες δεν θα τις βρω XDA λογικά...δεν έχω προλάβει ακόμα να τσεκάρωι να δω τι παίζει,οπότε συγνώμη για τη "χαζή" ερώτηση,είναι και το 1ο μου huawei συν τοις άλλοις!:)

 

Σε ένα θέμα ναι αλλά διάσπαρτα εδώ..

http://forum.xda-developers.com/mate-8/general/huawei-official-ota-server-link-t3317588/post66600196#post66600196

Στην πρώτη σελίδα οι ρομ που έχει μαζεμενες είναι παλιες

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδες και ακολουθει η ερωτηση.Οταν λαμβανω καποια ειδοποιηση (sms mail........)γινεται να αναβει η οθονη?:):):)

 

Ναι...ρυθμίσεις - κλείδωμα οθόνης - και τσεκάρεις "με τις ειδοποιήσεις να ενεργοποιειται η οθονη....

Μην ξεχάσεις να δεις στην αρχή του θέματος στο πρώτο ποστ τις ρυθμίσεις για να έρχονται σωστά οι ειδοποιήσεις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα θέμα ναι αλλά διάσπαρτα εδώ..

http://forum.xda-developers.com/mate-8/general/huawei-official-ota-server-link-t3317588/post66600196#post66600196

Στην πρώτη σελίδα οι ρομ που έχει μαζεμενες είναι παλιες

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι...ρυθμίσεις - κλείδωμα οθόνης - και τσεκάρεις "με τις ειδοποιήσεις να ενεργοποιειται η οθονη....

Μην ξεχάσεις να δεις στην αρχή του θέματος στο πρώτο ποστ τις ρυθμίσεις για να έρχονται σωστά οι ειδοποιήσεις

Ευχαριστω πολυ:):):)

:)
Link to comment
Share on other sites

@icy20 έχεις δοκιμάσει καμιά rom?πχ είδα την twisted και την kang και μου έκαναν ένα κλίκ να πω την αλήθεια μου :)
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

@icy20 έχεις δοκιμάσει καμιά rom?πχ είδα την twisted και την kang και μου έκαναν ένα κλίκ να πω την αλήθεια μου :)

 

Η kang ειναι καλη... Την ειχα πριν. Απλα τωρα ειμαι στη στοκ παλι

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να αλλαξουμε τη γραμματοσειρα; Ειτε με καποια που δινει η συσκευη ή με καποια δικια μας;

Και μια 2η ερωτηση, υπαρχει τροπος ενα θεμα να εφαρμοσει σε ολο το EMUI; Για παραδειγμα, αυτο το μπλε-τιρκουαζ που κυριαρχει στα μενου, στις ρυθμισεις κτλ να αντικατασταθει;

Edited by giannis_lo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξαναπήρα το mate 8 αλλά αυτή τη φορά το mocha gold 4+64gb. Μου ήρθε με την C636B170. Πως μπορώ να βαλω την Β180 ?? Είναι καλύτερη απο την 170? Δοκίμασα με το dload αλλα δεν μου δούλεψε ..σταματά στο 5% και βγαζει error.

Έχει καποιος λινκ να την ξανακατεβασω ?? Η υπάρχει αλλος τροπος?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Να ρωτησω κατι χαζο και απλογουμαι καθως μπορει να εχει ξαναερωτηθει.....

Οι εκδοσεις που πωλουνται εδω Ελλαδα και στα διαφορα σκρουτζομαγαζα ερχονται με φορωντας μεμβρανη προστασιας στην οθονη απο το εργοστασιο και με αυτη την flip case μεσα στην συσκευασια οπως εχω δει σε καποιο βιντεακι?

Η αυτο αφορα μονο τις εκδοσεις που αγοραζονται απο Κίνα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξαναπήρα το mate 8 αλλά αυτή τη φορά το mocha gold 4+64gb. Μου ήρθε με την C636B170. Πως μπορώ να βαλω την Β180 ?? Είναι καλύτερη απο την 170? Δοκίμασα με το dload αλλα δεν μου δούλεψε ..σταματά στο 5% και βγαζει error.

Έχει καποιος λινκ να την ξανακατεβασω ?? Η υπάρχει αλλος τροπος?

 

Βρες τα λινκ που έχω βάλει καμία 20αρια σελίδες πίσω όπως επίσης και της οδηγίες εγκατάσταση με dload... Δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις την C636B170 και να μη σε αφήνει να περάσεις την C636B180 με dload μέθοδο

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα.Να ρωτησω κατι χαζο και απλογουμαι καθως μπορει να εχει ξαναερωτηθει.....

Οι εκδοσεις που πωλουνται εδω Ελλαδα και στα διαφορα σκρουτζομαγαζα ερχονται με φορωντας μεμβρανη προστασιας στην οθονη απο το εργοστασιο και με αυτη την flip case μεσα στην συσκευασια οπως εχω δει σε καποιο βιντεακι?

Η αυτο αφορα μονο τις εκδοσεις που αγοραζονται απο Κίνα?

Ευχαριστω

 

Sceen protector έχουν όλες οι εκδόσεις αλλά την flip case μόνο οι εκδόσεις 4g ram 64g rom και πάνω... Οι εκδόσεις με 3g ram 32g rom έρχονται με θήκη σαν σιλικόνης (δεν την έχω δει από κοντά)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Να ρωτησω κατι χαζο και απλογουμαι καθως μπορει να εχει ξαναερωτηθει.....

Οι εκδοσεις που πωλουνται εδω Ελλαδα και στα διαφορα σκρουτζομαγαζα ερχονται με φορωντας μεμβρανη προστασιας στην οθονη απο το εργοστασιο και με αυτη την flip case μεσα στην συσκευασια οπως εχω δει σε καποιο βιντεακι?

Η αυτο αφορα μονο τις εκδοσεις που αγοραζονται απο Κίνα?

Ευχαριστω

 

 

Τα ευρωπαϊκά μοντέλα έρχονται με screen protector από μαμά περασμένη και με μία θήκη snap on tpu πολύ λεπτή σκληρη.

Poco F3 128GB Black

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενες σελίδες είχατε προτείνει tempered glaas.

Υπάρχει κάποιο link,???

 

http://www.amazon.de/Nillkin-Glasfolie-Schutzfolie-Displayschutz-Smartphone/dp/B013YDFVVM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1463044182&sr=8-1&keywords=huawei+mate+8+tempered+nillkin

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...