Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όσοι έχετε βάλει tempered glass έχει κουμπωσει τέλεια?Η διαφορά με την μεμβράνη? Ρωτάω γιατί έχω 3 πολύ καλά tempered glass από τα πιο ακριβά αλλά φοβάμαι να βγάλω την τέλεια τοποθετημένη μεμβράνη που είχε από όταν ήρθε γιατί αν τα βάλω και μου κάνουν και την παραμικρή ατελεια θα πάνε στα σκουπίδια και μετά θα μείνω χωρίς καμία προστασία και συνήθως έτσι καταλήγω
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά είχα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις.

Έβαλα πρώτη φορά μόνος μου ένα και έκατσε τέλεια. Όπως είπες αν δεν ήταν καλά θα το πέταγα.

Μου αρέσει πολύ Γιατί γλιστράει τώρα η οθόνη Γιατί με την μεμβράνη που είχε κόλλαγε το δάχτυλο.

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου αν και δεν την τοποθέτησα με ακρίβεια χιλιοστού, έκατσε πολύ καλά χωρίς να δημιουργεί το παραμικρό πρόβλημα
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Πείτε με ψώνιο αλλά σε κάθε συσκευή που έρχεται στά χέρια μου πάντα τοποθετώ ένα nillkin 9+ 0.26mm 2.5D και του φοράω μία Nillkin tpu θήκη που αγκαλιάζει το κινητό τέλεια χωρίς να του προσθέτει ιδιαίτερα πάχος.

Όποιος ενδιαφέρεται του το τοποθετώ με κόστος 50€:lol::lol::lol:

Για να μην παρεξηγηθώ, εννοείται πως κάνω πλάκα.

Poco F3 128GB Black

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια nillkin που πηρα εχει κατσει χαρτι πανω... Αν δεν ειχε τις τρυπες στους αισθητηρες κανεις δεν καταλαβαινει οτι εχει πανω γυαλι...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Aπό που το παίρνουμε για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο? Στο skroutz είναι unbranded ή θα έχουμε θέμα με την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που είχα τον ίδιο ενδοιασμό, έβαλα το tempered glass πάνω από τη μεμβράνη που φορούσε από το εργοστάσιο . Αν κάποια στιγμή σπάσει το γυαλί, το βγάζεις και από κάτω παραμένει ανεγγιχτη η μεμβράνη (μου έχει συμβεί)!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που είχα τον ίδιο ενδοιασμό, έβαλα το tempered glass πάνω από τη μεμβράνη που φορούσε από το εργοστάσιο . Αν κάποια στιγμή σπάσει το γυαλί, το βγάζεις και από κάτω παραμένει ανεγγιχτη η μεμβράνη (μου έχει συμβεί)!

 

Ναι αλλα ποιος ο λογος? το πιο πιθανο ειναι να μην κολλησει σωστα και μετα παλι θα θες αλλο τζαμι οπως και να εχει...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κολλάει,αρκεί φυσικά να έχεις φροντίσει να μην υπάρχει σκόνη και να μην έχει γρατζουνιστει η μεμβράνη. Έτσι το έχω τώρα το Mate 8 μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το Ζ5 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την συσκευή,αλλά επειδή είχα σχεδόν όλη την σειρά Ζ προηγουμένως,με ένα μικρό διάλειμμα με G4 και όσο να είναι έχω το μικρόβιο της αλλαγής,κοιτάω κάτι διαφορετικό σε περισσότερες ίντσες.

Χωρίς λοιπόν να γίνει vs υπάρχει κάποιος που να είχε το Ζ5 και να μου πει λίγο τις εντυπώσεις του,τι έχασε τι κέρδισε;

Από μπαταρία πιστεύω πως δεν θα υπάρχει θέμα ακόμα και με βαριά καθημερινή χρήση?

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μέρες έχω βάλει την original flip case έτσι για αλλαγή... Μια χαρά είναι αν και δεν σου δίνει πολλές επιλογές όπως άλλες συσκευές.

Το αρνητικό που έχει είναι ότι ενώ ακούς τον ήχο ότι ήρθε κάποια ειδοποίηση δεν ανάβει η οθόνη ούτε εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις όπως π.χ. στην οθόνη κλειδώματος...

Τώρα θα μου πείτε εδώ κάναμε αμάν να εμφανίζονται στην οθόνη κλειδώματος τώρα θέλουμε και στο παράθυρο της flip case?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα αυτή τη γνήσια θήκη της Huawei σε καφέ που είναι ίδιο με το Μocha Gold και του ταιριάζει απίστευτα! Συστήνεται ανεπιφύλακτα!:

 

http://www.ebay.com/itm/291705109014?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=590731987039&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα αυτή τη γνήσια θήκη της Huawei σε καφέ που είναι ίδιο με το Μocha Gold και του ταιριάζει απίστευτα! Συστήνεται ανεπιφύλακτα!:

 

http://www.ebay.com/itm/291705109014?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=590731987039&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Εμενα την ειχε μεσα η συσκευασια (κινεζικη συσκευη γαρ) αλλα δεν την εχω χρησιμοποιησει. Δεν τις βρισκω βολικες καθως το εχω σε τσαντα...Ειναι καλη κατασκευαστικα παντως.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, spigen rugged armor black χρησιμοποιώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Μετα ομως απο ομορφο κινητο εχεις ασχημο τανκ... (χωρις παρεξηγηση απλα εμενα μου φαινεται too much)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μετα ομως απο ομορφο κινητο εχεις ασχημο τανκ... (χωρις παρεξηγηση απλα εμενα μου φαινεται too much)

 

Περιγραφικά ακούγεται έτσι όπως το λες, στην πραγματικότητα η εικόνα είναι διαφορετική και δεν προσδίδει όγκο θα έλεγα.

 

http://www.e-experts.gr/spigen-huawei-mate-8-case-rugged-armor-black-sgp11849-p-6317.html

Link to comment
Share on other sites

Περιγραφικά ακούγεται έτσι όπως το λες, στην πραγματικότητα η εικόνα είναι διαφορετική και δεν προσδίδει όγκο θα έλεγα.

 

http://www.e-experts.gr/spigen-huawei-mate-8-case-rugged-armor-black-sgp11849-p-6317.html

 

Δεν την εχω δει στο 8. Σε αλλα κινητα τα εκανε νταμαρια. Αν πραγματι δεν δινει ογκο κ εχεις το μαυρο (εγω εχω το χαλκινο κ δεν θα πηγαινε anyway) τοτε θα ειναι οκ...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω δει στο 8. Σε αλλα κινητα τα εκανε νταμαρια. Αν πραγματι δεν δινει ογκο κ εχεις το μαυρο (εγω εχω το χαλκινο κ δεν θα πηγαινε anyway) τοτε θα ειναι οκ...

 

Ακριβώς έτσι, επειδή έχω το σκούρο ταιριάζει γάντι η θήκη. Μια απλή terrapin σιλικονης και η original flip παρόλο που είναι αξιόλογες, δεν με βόλεψαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα την spigen crystal clear hybrid (silicone) και την Imak crystal clear (plastic)

Λοιπόν η spigen πάρα πολύ καλή ποιότητα και εφαρμογή διαφανή και πεντακάθαρη στιβαρή και με πολύ καλή προστασία παντού (γωνίες - κάμερα - πλαϊνά πλήκτρα - ηχείο κτλ) Από θέμα όγκου δίνει λίγο περισσότερο από της πολύ φτηνές των 0,3mm αλλά είναι αρκετά καλή σε όγκο και πάχος

Η IMAK πάλι είναι ακόμα πιο clear με πολύ καλή αίσθηση στο χέρι (δεν γλιστράει) προστασία αρκετά καλή (οχι όσο η spigen... Αφήνει ακαλυπτα τα κουμπιά και το επανω(ακουστικά) και κάτω μέρος με τα ηχεία) αλλά είναι λες και δεν φοράει τίποτα το τηλέφωνο...

Εγώ προσωπικά έβαλα και χρησιμοποιώ την IMAK και την spigen θα την έχω στις διακοπές και σε διάφορες εξορμήσεις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Περιγραφικά ακούγεται έτσι όπως το λες, στην πραγματικότητα η εικόνα είναι διαφορετική και δεν προσδίδει όγκο θα έλεγα.

 

http://www.e-experts.gr/spigen-huawei-mate-8-case-rugged-armor-black-sgp11849-p-6317.html

Την έχω και εγώ και είναι εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω και εγώ και είναι εξαιρετική.

 

Απο τις καλύτερες θήκες που έχω χρησιμοποιήσει γενικά σε κινητά χωρίς υπερβολή.

Δένει καταπληκτικά με το χρώμα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει μια διαφανή nillkin δεν είναι τπτ ιδιαίτερο βλέπεις το κινητό και δεν του δίνει όγκο .

http://www.extreme-mobile.gr/p.Huawei-Ascend-Mate-8-Nillkin-Nature-THiki-TPU-ultra-thin-Transparent.1305225.html

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψήνω πολύ καιρό τώρα, και για να έχει έναν άξιο διάδοχο το Note3, ξέρουμε κάποιο "μαγαζί" που να στέλνει Ελλάδα!?

Ψάχνω για 4+64 Mocha L29.

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψήνω πολύ καιρό τώρα, και για να έχει έναν άξιο διάδοχο το Note3, ξέρουμε κάποιο "μαγαζί" που να στέλνει Ελλάδα!?

Ψάχνω για 4+64 Mocha L29.

Εγώ το πήρα από εδώ https://www.amazon.co.uk/Huawei-European-Firmware-installed-Fingerprint/dp/B01CNJZ17W/ref=aag_m_pw_dp?ie=UTF8&m=A16XKROF3NSZFI

σε gold 4g-64g είναι η L29C636B103 international version σφραγισμένο όλο με ταινία ασφαλείας και εργοστασιακο σελοφαν πάνω από το κουτί (αν και από ότι είδα γράφει EU (δηλαδή L29C432B103 version) και όχι international που έγραφε και ήρθε σε εμένα αλλά όπως και να είναι τις ίδιες ρομ φοράνε... Έκανε 22 μέρες να έρθει και όπως γράφει εγγυημένα χωρίς τελωνια....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...