Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να΄μαι και εγω :)

Λοιπόν,έγινε ξεκλείδωμα,πέρασμα TWRP και root με τα SRK tools...σε λίγο θα περάσω τη Nougat,έχω όμως μια ερωτησούλα...είδα ότι δεν παίζει TWRP για τη nougat ούτε root,οπότε μόλις περάσω τη rom τι θα παίξει?δεν θα μπορώ να μπω ξανά TWRP?πρέπει να κάνω κάτι άλλο?σορρυ παιδιά,έχω την εντύπωση ότι κάτι μου διαφεύγει,αλλά δεν μπορώ να εντοπίσω τι...βοηθάτε για να μη βρεθώ προ (δυσάρεστης) εκπλήξεως :p

 

χμμμ...αν τα διάβασα όλα σωστά,δεν παίζει όντως νέα έκδοση twrp οπότε απλά ,θα έχω το κλασσικό stock recovery χωρίς root..οκ,μικρό το κακό,έχω πάρει backup μέσω του huawei backup οπότε,νομίζω είμαι εντάξει!

αν βαρεθώ,γυρίζω στη ρομ που ήμουν με τη μέθοδο του dload σωστά?

 

Τζίφος...μου έβγαλε error 7,τέσπα κόλλησε άσχημα και εντέλει γύρισα πάλι σε αυτή που είχα πριν...προφανώς και πρέπει να τα κάνω πάλι όλα από την αρχή :(

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να΄μαι και εγω :)

Λοιπόν,έγινε ξεκλείδωμα,πέρασμα TWRP και root με τα SRK tools...σε λίγο θα περάσω τη Nougat,έχω όμως μια ερωτησούλα...είδα ότι δεν παίζει TWRP για τη nougat ούτε root,οπότε μόλις περάσω τη rom τι θα παίξει?δεν θα μπορώ να μπω ξανά TWRP?πρέπει να κάνω κάτι άλλο?σορρυ παιδιά,έχω την εντύπωση ότι κάτι μου διαφεύγει,αλλά δεν μπορώ να εντοπίσω τι...βοηθάτε για να μη βρεθώ προ (δυσάρεστης) εκπλήξεως :p

 

χμμμ...αν τα διάβασα όλα σωστά,δεν παίζει όντως νέα έκδοση twrp οπότε απλά ,θα έχω το κλασσικό stock recovery χωρίς root..οκ,μικρό το κακό,έχω πάρει backup μέσω του huawei backup οπότε,νομίζω είμαι εντάξει!

αν βαρεθώ,γυρίζω στη ρομ που ήμουν με τη μέθοδο του dload σωστά?

 

Τζίφος...μου έβγαλε error 7,τέσπα κόλλησε άσχημα και εντέλει γύρισα πάλι σε αυτή που είχα πριν...προφανώς και πρέπει να τα κάνω πάλι όλα από την αρχή :(

 

Για rollback ναι, περνάς τη Rom που είχες πριν. Όσον αφορά τη Nougat να ξέρεις Error βγάζει πάντα, αλλά συνεχίζεις και περνάς το δεύτερο zip στο καπάκι (error βγάζει και σ αυτό) κάνεις reboot και εισαι o.k.

Edited by CRISPAF77

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Για rollback ναι, περνάς τη Rom που είχες πριν. Όσον αφορά τη Nougat να ξέρεις Error βγάζει πάντα, αλλά συνεχίζεις και περνάς το δεύτερο zip στο καπάκι (error βγάζει και σ αυτό) κάνεις reboot και εισαι o.k.

 

αυτό έκανα,το ένα .zip μετά το άλλο και στο τέλος reboot αλλά κόλλησε για κάμποση ώρα!

το θέμα είναι ότι πέρασε η προηγούμενη rom,όλα επανήλθαν και κάνοντας πάλι τη διαδικασία τι να δω?έχω διαγράψει τον κωδικό για το bootloader καταλάθος και προσπαθώ να πάρω άλλον από τη Huawei και όλο βγάζει "network is busy try again later" τα νεύρα μου όμως :wacko:

 

Είναι να μην γίνει αρχή ,αν γίνει η αρχή όλα στραβά πάνε μετά!

έχει πάθει λαλά το τηλέφωνο τώρα...ναι μεν πήγα στην προηγούμενη,ναι μεν factory reset αλλά πχ τα θέματα δεν αλλάζουν με την καμία,τι στο καλό...πολύ μπλέξιμο η huawei πάντως!

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

αυτό έκανα,το ένα .zip μετά το άλλο και στο τέλος reboot αλλά κόλλησε για κάμποση ώρα!

το θέμα είναι ότι πέρασε η προηγούμενη rom,όλα επανήλθαν και κάνοντας πάλι τη διαδικασία τι να δω?έχω διαγράψει τον κωδικό για το bootloader καταλάθος και προσπαθώ να πάρω άλλον από τη Huawei και όλο βγάζει "network is busy try again later" τα νεύρα μου όμως :wacko:

 

Είναι να μην γίνει αρχή ,αν γίνει η αρχή όλα στραβά πάνε μετά!

έχει πάθει λαλά το τηλέφωνο τώρα...ναι μεν πήγα στην προηγούμενη,ναι μεν factory reset αλλά πχ τα θέματα δεν αλλάζουν με την καμία,τι στο καλό...πολύ μπλέξιμο η huawei πάντως!

 

 

Διάβασες καθόλου τα post; π. χ. στην τύχη θα πω ένα νούμερο... #2660.

Δοκίμασε άλλον browser. Σε μένα ο Chrome έχει θέματα.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες καθόλου τα post; π. χ. στην τύχη θα πω ένα νούμερο... #2660.

Δοκίμασε άλλον browser. Σε μένα ο Chrome έχει θέματα.

 

εντέλει τα κατάφερα ,πέρασα τη nougat :)

 

απλά εκείνη την ώρα δεν ήθελε να μπεί,δοκίμασα και IE,αλλά μπα είχε μουλαρώσει η σελίδα της Huawei,το άφησα και το έπιασα ξανά αργότερα,τελικά έστρωσε,ήταν για να με παιδέψει :p

 

Εντωμεταξύ διάβασα ότι αν χάσεις τον κωδικό,έχεις δικαίωμα για άλλον 1,μετά πρέπει να άφήσεις κάνα 6μηνο να περάσει για να μπορέσεις να ζητήσεις άλλο,τουλάχιστον έτσι διάβασα στο XDA,οπότε προσέχουμε για να έχουμε!

 

Σε λίγο θα κάτσω να το σετάρω,καθότι χθες παρέδωσα πνεύμα...σαν 1η εντύπωση πάντως φαίνεται πολύ καλή,έχει και εξτραδάκια αρκετά :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

εντέλει τα κατάφερα ,πέρασα τη nougat :)

........

Σε λίγο θα κάτσω να το σετάρω,καθότι χθες παρέδωσα πνεύμα...σαν 1η εντύπωση πάντως φαίνεται πολύ καλή,έχει και εξτραδάκια αρκετά :)

Μπράβο σου!!!

Είχε πολύ φασαρία, πραγματικά.

 

Τι λέτε, θα πάρουμε την official σήμερα;;;

Εγώ καλού-κακού έκανα ένα backup πριν λίγο, για να είμαι έτοιμος:)

Χρησιμοποίησα το apk που μου έδωσε ο CRISPA, να μην έχω και το ρουφιάνο το viber:p

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου!!!

Είχε πολύ φασαρία, πραγματικά.

 

Τι λέτε, θα πάρουμε την official σήμερα;;;

Εγώ καλού-κακού έκανα ένα backup πριν λίγο, για να είμαι έτοιμος:)

Χρησιμοποίησα το apk που μου έδωσε ο CRISPA, να μην έχω και το ρουφιάνο το viber:p

 

 

Κατέβασε το Firmware finder από Playstore και δες τι OTA δίνει. Παίζει να πάρετε την B560.

Εγώ περιμένω την Β580 πάντως :p

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Firmware finder από Playstore και δες τι OTA δίνει. Παίζει να πάρετε την B560.

Εγώ περιμένω την Β580 πάντως :p

Ούτε μάγος να ήσουνα:p....έχεις εσωτερική πληροφόρηση:)

Μόλις μου έδειξε Β560 ΟΤΑ και την κατεβάζω... Με το dload θα την εγκαταστήσω, σωστά;;;

Χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν ή μετά;;;

 

Αλήθεια...γιατί λες ότι θα περιμένεις την 580;;;

Link to comment
Share on other sites

ε μα επιτέλους η 1η και ουσιαστική διαφορά είναι ότι επιτέλους η μπαταρία μου συνήλθε..πριν με την 320 δεν την πάλευε καθόλου!

χθες πχ που το σκάλιζα συνέχεια,με σεταρίσματα κτλ μου έδωσε 4.5 ώρες και είχα ακόμη αλλά είπα να το φορτίσω :p

πιο update λέτε?είναι για εμάς τους έχοντες το ταπεινό C432?:lol:

 

ωπα ναι,τώρα το είδα με το firmware finder...να την κατεβάσω και εγω λέτε?καλά,ας πάρω και εγω ένα backup :)

όντως σε αυτή τη φάση με dload την περνάμε?δεν θα αντέξω και άλλο νυχτέρι χααχαχαχ

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε b192 οfficial mate 8 αγορασμενο απο vodafone παιζει να ερθει καμια φορα ota update?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μάγος να ήσουνα:p....έχεις εσωτερική πληροφόρηση:)

Μόλις μου έδειξε Β560 ΟΤΑ και την κατεβάζω... Με το dload θα την εγκαταστήσω, σωστά;;;

Χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν ή μετά;;;

 

Αλήθεια...γιατί λες ότι θα περιμένεις την 580;;;

 

Ναι με dload θα την περασεις.:D

Δε νομιζω να χρειαστει κατι τετοιο.Καλου κακου κανε backup σε κανα usb :lol:

 

Το χω κανει κινεζικο (NXT-DL00) και εχει ερθει update OTA η Β577 και παω για Β580:wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειμαι σε b192 οfficial mate 8 αγορασμενο απο vodafone παιζει να ερθει καμια φορα ota update?

 

 

Φυσικα και θα σου ερθει.Μαλλον κατευθειαν για Nougat το βλεπω απλα θα αργησει λιγακι.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ξεκάθαρη ενημέρωση για τις συσκευές με b192 (Vodafone) για το πότε θα έρθει αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβαίνει με τίποτα - σε μένα τουλάχιστον - η Β560.

Φαντάζομαι τι πανικός θα γίνεται στους servers της Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ξεκάθαρη ενημέρωση για τις συσκευές με b192 (Vodafone) για το πότε θα έρθει αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι και ούτε πρόκειται να ενημερώσουν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβαίνει με τίποτα - σε μένα τουλάχιστον - η Β560.

Φαντάζομαι τι πανικός θα γίνεται στους servers της Huawei.

 

Δοκίμασε αυτό το λινκ:

https://goo.gl/Xw8xEg

Link to comment
Share on other sites

Πουλάει γνωστός το mate 8,αξίζει να το αγοράσει κάποιος? και σε ποιά τιμή πωλούνται τα μεταχειρισμένα?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό το λινκ:

https://goo.gl/Xw8xEg

Ούπππςςς

Τι ειναι αυτό;

https://postimg.org/image/4xp8i15zh/

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πουλάει γνωστός το mate 8,αξίζει να το αγοράσει κάποιος? και σε ποιά τιμή πωλούνται τα μεταχειρισμένα?

Νομίζω πως αξίζει να το παρει....είναι super σε όλα, εκτός απο την κάμερα που θα μπορούσε να ειναι καλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

Ούπππςςς

Τι ειναι αυτό;

https://postimg.org/image/4xp8i15zh/

 

Για δες αυτό: http://bit.ly/2juehX2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Απο την εμπειρια σας ποια θηκη προτεινετε για το Mate 8;

 

 

Θήκη σιλικόνης Nillkin. Προσωπικά έχω την γκρι που δεν κιτρινίζει. Εφαρμογή άψογη χωρίς να το παχαίνει.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Το δικο μου ειναι το silver οποτε μαλλον θα παω σε διαφανη θηκη και ειμαι μεταξυ Nilkin και Spigen. Εχει βαλει κανεις την μαυρη Ruged armour στο ασημι;
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τελικά την Β560.

Δεν ειδα μεγάλες διαφορές - με μια πρώτη ματιά - απο την Β521, εκτός απο καποια γραφικά.

Μου έκανε εντύπωση οτι δεν έγινε καμμία αλλαγή στο τηλέφωνο, που ξεκίνησε σεταρισμένο όπως ήταν πριν.

Και εξακολουθεί να δείχνει C432B521-log

 

Τώρα το πρόσεξα...το NFC δεν λειτουργε!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Απο την εμπειρια σας ποια θηκη προτεινετε για το Mate 8;

Spigen όλα τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Spigen όλα τα λεφτά.

 

Ultra Hybrid ή Rugged Armour? Αν ηταν μαυρο θα πηγαινα σιγουρα για την Rugged Armour αλλα ειναι λευκο και με προβληματιζει λιγο γιατι δεν εχω δει καποια φωτογραφια με το λευκο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...