Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εγω εκανα τη μεταβαση απο το mate 8 σε lg v10,οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικα αρα πρεπει να υπαρχει προβλημα ασυμβατοτητας μεταξυ της εφαρμογης και του λογισμικου

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση. Και εγώ με LG G4 - LG V10 - Huawei P7 - Samsung Galaxy s5 - Xperia z5 δεν υπάρχει ούτε υπήρχε κανένα πρόβλημα με την εφαρμογή. Αντίθετα το Mate 8 και το Note 4 έχουν το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από την άλλη μην μεγαλοποιούμε το πρόβλημα. Δεν θα βγάλουμε και άχρηστο το τηλ. που έχει τρέλα προτερήματα...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εκανα τη μεταβαση απο το mate 8 σε lg v10,οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικα αρα πρεπει να υπαρχει προβλημα ασυμβατοτητας μεταξυ της εφαρμογης και του λογισμικου

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Άστο φίλε μου συμφωνώ απόλυτα είναι ασυμβατότητα συσκευής και εφαρμογής και δεν είναι η μόνη ασυμβατότητα υπάρχουν και άλλες,

αλλά δεν αλλάζεις την γνώμη σε κάποιους που ότι και αν αγοράζουν νομίζουν πως είναι και το καλύτερο.

 

Γιατί σε άλλες συσκευές δουλεύει κανονικά (χωρίς το συγκεκριμένο πρόβλημα)

Πολλοί δεν έχουν μόνο μία συσκευή ή έχουν κάποιον με διαφορετική συσκευή και μπορούν και συγκρίνουν.

Θυμάμαι ένα πρόβλημα που είχε με το skype το LG G2 (μου φαίνεται δεν μπορούσες να κάνεις video κλήσεις;;;) με συγκεκριμένο firmware. Και έστειλα email στην LG η οποία μου απάντησε ότι ήταν πρόβλημα του skype, το οποίο σε ένα sony που είχε η σύντροφος έπαιζε κανονικότατα. Περιττό να σας πω πως στο επόμενο firmware διορθώθηκε....

Ωραία αυτο που λεμε είναι οτι ειναι ασυμβατότητα της εφαρμογής με το τηλέφωνο ας την φτιάξει λοιπόν η εφαρμογή γιατι είναι πρόβλημα του τηλεφώνου ;επίσης ενα απλό search να κάνετε στο διαδίκτυο θα βρείτε εκατοντάδες ποστ με πρόβλημα στα notifications του viber με πολλες και διαφορες μάρκες συσκευών οσο για τον αν βγάζουμε το τηλέφωνο που αγοράζουμε το καλύτερο....μα αν δεν ηταν το καλύτερο δεν θα το αγαραζαμε βρε ;)

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ έχεις δίκιο φταίει η εφαρμογή το κινητό είναι ΟΚ .

Α ξέχασα είναι και το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Σας διαβάζω από την προηγούμενη Κυριακή που το κράτησα για λίγο στα χέρια μου...ΧΑΡΕΙΤΕ το...Είναι κρίμα αυτό που γίνεται..

ΕΚπληκτική συσκευή...

Νυν κάτοχος LG G4..Και μελλοντικά όταν το επιτρέψουν τα οικονομικά μου το ΜΑΤΕ 8..

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ έχεις δίκιο φταίει η εφαρμογή το κινητό είναι ΟΚ .

Α ξέχασα είναι και το καλύτερο.

Δεν ειναι αναγκη να φαγωνομαστε μεταξύ μας παιδια,υπαρχει προβλημα με τη συγκεκριμενη εφαρμογη και το τηλεφωνο,αυτο ειναι γεγονος,οποιος εχει συνεχεια data on δεν θα το καταλαβει ποτε του,το κινητο κατα τα αλλα ειναι μια χαρα,πολυ τιμια προταση κατ εμε

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ έχεις δίκιο φταίει η εφαρμογή το κινητό είναι ΟΚ .

Α ξέχασα είναι και το καλύτερο.

Νομίζω δυο τρία ποστ πιο πισω ο συμφορουμιτης @tsiglas εγραψε οτι αντιμετωπίζει πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του viber και με το note 4 Επίσης οποτε θες αν είσαι Αθήνα κερναω καφεδάκι να κάνουμε μαζι το τεστ που περιεγραψες για να δεις οτι δεν αντιμετωπίζω το συγκεκριμένο πρόβλημα εμενα το φτωχό μου μυαλό λεει οτι είναι πρόβλημα της εφαρμογής τωρα αν πρέπει να δικαιολογήσεις την κακή επιλογή σου ως προς την συσκευή οκ να πουμε ολοι μαζί οτι ειναι η χειρότερη

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Η μπαταρία είναι όντως τόσο κτήνος; είχε κάποιος το mate 7; σε σχέση με το 8αρι είδε μεγάλη διαφορά; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Η μπαταρία είναι όντως τόσο κτήνος; είχε κάποιος το mate 7; σε σχέση με το 8αρι είδε μεγάλη διαφορά; ευχαριστώ

 

Αν θυμαμαι καλα λενε οτι το 7 ειχε λιγο καλυτερη μπαταρια αλλα μικρη διαφορα. (Δεν το ειχα το 7)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο θεμα μπαταριας ειναι λιγο χειροτερη απο το 7 αλλα και ετσι ειναι απο τα κορυφαια εαν οχι το κορυφαιο σε μπαταρία απλα ειναι αυτο που λεμε κτήνος

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Η μπαταρία είναι όντως τόσο κτήνος; είχε κάποιος το mate 7; σε σχέση με το 8αρι είδε μεγάλη διαφορά; ευχαριστώ

Ίσως αυτό σε βοηθήσει είναι όλο με WiFi.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160419/0402174756cbfef0eea7aad84cd5e2b6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κτηνος ειναι το εργαλειο παιδια,απο άποψη μπαταρίας ειναι εκτος συναγωνισμού

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Η μπαταρία είναι όντως τόσο κτήνος; είχε κάποιος το mate 7; σε σχέση με το 8αρι είδε μεγάλη διαφορά; ευχαριστώ

 

 

Ως πρώην κάτοχος του Mate 7 L10 μπορώ να σου πω ότι με την ίδια χρήση έχω πλέον μισή ώρα οθόνη παραπάνω.Για να είμαι όμως δίκαιος το Mate 7 το δούλεψα μόνο με Lollipop.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς γιατί δεν είναι διαθέσιμο το store θεμάτων στην έκδοση C636B180; Υποψιάζομαι ότι έχει να κάνει με το region τις κάρτας SIM και το region του firmware, αλλά θέλω να το σιγουρέψω. Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς γιατί δεν είναι διαθέσιμο το store θεμάτων στην έκδοση C636B180; Υποψιάζομαι ότι έχει να κάνει με το region τις κάρτας SIM και το region του firmware, αλλά θέλω να το σιγουρέψω.

 

Το έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα σταμάτησε να υπάρχει το store με τα θέματα μόνο αυτά που έχω κατεβάσει ξέρει κανείς γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς γιατί δεν είναι διαθέσιμο το store θεμάτων στην έκδοση C636B180; Υποψιάζομαι ότι έχει να κάνει με το region τις κάρτας SIM και το region του firmware, αλλά θέλω να το σιγουρέψω.

 

Ναι ρε παιδιά διαβάστε λίγο παραπάνω... Όταν περνάς rom άλλης έκδοσης χάνεις τα OTA και τα online θέματα...όποιος τα χρειάζεται ας ξανά περάσει την έκδοση του και θα επανελθουν κανονικά...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αααααα οκ καλά δεν καίγομαι νομίζω ότι χάνεις μόνο την οτα μια χαρά είναι και τα θέματα που έχω. Θα περιμένω εξάλλου η180 είναι μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του mate 8 και μπορώ να πώ ότι είμαι καταενθουσιασμένος. Ποιοτικό, με εκπληκτική μπαταρία, άψογα στημένο. Από τις πλέον ολοκληρωμένες συσκευές που έχω χρησιμοποιήσει.
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχει απαντηθεί το ερώτημα δυο τρία ποστ πιο πίσω

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια χαζή ερώτηση όταν το συνδέεις στο pc πως μπορείς να βάλεις τραγούδια/ταινίες και γενικά να κανεις explore το κινητό?Όταν το συνδέω είναι κενό...

 

Edit: Άκυρο είμαι και τυφλός το βρήκα :)

Edited by Nioubis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια χαζή ερώτηση όταν το συνδέεις στο pc πως μπορείς να βάλεις τραγούδια/ταινίες και γενικά να κανεις explore το κινητό?Όταν το συνδέω είναι κενό...

 

Όταν το συνδέσεις πάει μόνο του στην απλή φόρτιση οπότε κατεβαζεις την μπάρα ειδοποιησεων και πατάς αρχεία για να σου ανοίξει ολόκληρη την κάρτα μνήμης (αλλά δεν θα μπορείς να δεις τις φωτογραφίες) και φωτογραφίες οπότε εκεί θα σου εμφανίζει μόνο τους φακέλους που έχουν μέσα φωτογραφίες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέσεις πάει μόνο του στην απλή φόρτιση οπότε κατεβαζεις την μπάρα ειδοποιησεων και πατάς αρχεία για να σου ανοίξει ολόκληρη την κάρτα μνήμης (αλλά δεν θα μπορείς να δεις τις φωτογραφίες) και φωτογραφίες οπότε εκεί θα σου εμφανίζει μόνο τους φακέλους που έχουν μέσα φωτογραφίες

Thnx για την απάντηση τελικά έβαλα το HiSuite και είναι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...