Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ. μπορεί να μην κατάλαβες τι περιέγραψα στο πόστ μου και τι ρώτησα/ρωτάω.

Διάβασε και το ποστ του icy20 no.322....

Anyway..., παιδιά αν ξέρει κάποιος ή έχει κάποια ιδέα/σκέψη γιά το συγκεκριμένο ας μου πει γιατί θέλω να το φέρω.

 

Κατάλαβα πολύ καλά τι λες και σου εξηγώ ότι δεν είναι διαφορά χρώματος. Κατά 99% το mocha gold που γράφει είναι το...Gold.

Αν δε το πιστοποιήσει κάποιο παιδί από εδώ μπορείς να ρωτήσεις τον πωλητή και να το ξεκαθαρίσεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου μας λες κάτι ότι το έχεις δει, όσο και αν το ψάχνω δεν υπάρχει δεν βρίσκω λινκ αλλά ούτε εσύ έχει λινκ να μας δείξεις. ...

Μάλλον κάτι δεν είχες δει καλά αλλά μην την λες και σε άτομα που είναι τόσα χρόνια μέσα στο φόρουμ δεν είναι σωστό.

 

Αλλά έτσι για να μας την βγεις θα μας βάλεις το λινκ με το χρυσόκαφε χρώμα που δεν υπάρχει ούτε στο επίσημο σαιτ και εμείς θα τρέχουμε να σου πούμε συγνώμη

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μας λες κάτι ότι το έχεις δει, όσο και αν το ψάχνω δεν υπάρχει δεν βρίσκω λινκ αλλά ούτε εσύ έχει λινκ να μας δείξεις. ...

Μάλλον κάτι δεν είχες δει καλά αλλά μην την λες και σε άτομα που είναι τόσα χρόνια μέσα στο φόρουμ δεν είναι σωστό.

 

Αλλά έτσι για να μας την βγεις θα μας βάλεις το λινκ με το χρυσόκαφε χρώμα που δεν υπάρχει ούτε στο επίσημο σαιτ και εμείς θα τρέχουμε να σου πούμε συγνώμη

 

Κατάρχην δεν τη λέω σε κανέναν. Αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα.

Λίνκ όπως λες δεν έχω, έχω κάτι καλύτερο....live photo μέσα απο το κατάστημα...☺

Link to comment
Share on other sites

Ξερω τα επίσημα χρωματα Champagne Gold και Mocha Brown.

Και όμως έχω δει με τα μάτια μου κουτί:

Huawei Mate 8

Model: NXT-L29 4gb ram/64gb rom

COLOR: Mocha Gold

Ακριβώς έτσι οπως το λέω.

Μού το εξηγήσει καποιος αυτο??

 

Το έχω δει κ γω αυτό που αναφέρει αλλά δεν ξέρω τι και πώς. Είναι μυστήριο!, αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα ας ποστάρει!

Link to comment
Share on other sites

Κατάρχην δεν τη λέω σε κανέναν. Αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα.

Λίνκ όπως λες δεν έχω, έχω κάτι καλύτερο....live photo μέσα απο το κατάστημα...☺

 

 

Το έχω δει κ γω αυτό που αναφέρει αλλά δεν ξέρω τι και πώς. Είναι μυστήριο!, αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα ας ποστάρει!

 

Είδα κάποια καταστήματα που τα έχουν σαν mocha gold και champagne gold.

Άρα το Brown είναι το mocha gold.

Όντως λίγο μπέρδεμα άλλα αφού θα είσαι Στο κατάστημα τι καλύτερο να ρωτήσεις έναν άμοιρο πωλητή και να ενημερώσεις και εμάς;; :)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κατάρχην δεν τη λέω σε κανέναν. Αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα.

Λίνκ όπως λες δεν έχω, έχω κάτι καλύτερο....live photo μέσα απο το κατάστημα...☺

Οκ φίλε μου σορυ κατάλαβα λάθος. Ρώτα λοιπών στο κατάστημα και πες μας να μάθουμε και εμείς. Αν θες πες και το κατάστημα μπας και πάμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Είδα κάποια καταστήματα που τα έχουν σαν mocha gold και champagne gold.

Άρα το Brown είναι το mocha gold.

Όντως λίγο μπέρδεμα άλλα αφού θα είσαι Στο κατάστημα τι καλύτερο να ρωτήσεις έναν άμοιρο πωλητή και να ενημερώσεις και εμάς;; :)

 

Κατά 99% το mocha gold είναι το mocha χρώμα, δλδ.το mocha brown. Δεν νομιζω οτι ειναι το χρυσό.

Απλά αναρωτιέμαι πώς η huawei άλλα τα ονομάζει mocha gold και άλλα mocha brown?

Μήπως υπάρχει κάποια διαφορά!

Δεν πήγα στο κατάστημα εγώ ο ίδιος, μου στείλανε φώτο μέσα από το κατάστημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε κάτι eshops κινεζικα που πουλανε το mate8 αναφέρεται ως mocha gold και στην φωτο εχει το κλασσικο μοκα. Ok. σκεφτηκα ετσι μπορει να το αναφερουν οι κινεζοι δεν τρεχει τιποτα. Καποια eshops μπορει το λενε mocha gold στη σελίδα τους.

Ελα ντε ομως που εδωπερα το βλεπω πανω στο κουτι της huawei να αναφέρεται ως mocha gold.

Και δεν ειναι το κινεζικο μοντελο, ειναι το ευρωπαικο Nxt-L29 !

Αν μπεις ομως στην ιστοσελίδα της huawei αναφέρει οτι το μοντελο Nxt-L29 βγαινει σε champagne gold & mocha brown !!

Μεχρι και μαιμού σκεφτηκα μηπως ειναι! Παλι ομως αποκλειεται γιατί το καταστημα ειναι σοβαρό κ μεγαλο.

Περίεργα πράγματα συμβαίνουν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και παιδιά, off topic, δεν τη λεω σε κανεναν ουτε εχω καμία τετοια πρόθεση!..☺

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μας λες κάτι ότι το έχεις δει, όσο και αν το ψάχνω δεν υπάρχει δεν βρίσκω λινκ αλλά ούτε εσύ έχει λινκ να μας δείξεις. ...

Μάλλον κάτι δεν είχες δει καλά αλλά μην την λες και σε άτομα που είναι τόσα χρόνια μέσα στο φόρουμ δεν είναι σωστό.

 

Αλλά έτσι για να μας την βγεις θα μας βάλεις το λινκ με το χρυσόκαφε χρώμα που δεν υπάρχει ούτε στο επίσημο σαιτ και εμείς θα τρέχουμε να σου πούμε συγνώμη

Δείτε φώτοφώτο απο αυτό το site, και νομίζω ότι είναι σοβαρό μαγαζί το wonda.

http://www.wondamobile.com/best-seller/huawei-mate-8-international-nxt-l29-unlocked.html

Edited by tini78vj
Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Δείτε φώτοφώτο απο αυτό το site, και νομίζω ότι είναι σοβαρό μαγαζί το wonda.

http://www.wondamobile.com/best-seller/huawei-mate-8-international-nxt-l29-unlocked.html

 

Ναι κ γω απο εκει το ειχα δει. Απλα νομιζω δεν στελνει Ελλαδα αυτο το μαγαζι.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην διεύθυνση αποστολής δέχεται την ελληνική διεύθυνση. Έχω κάνει registration και στη διεύθυνση αποστολής έβαλα εδώ στην Ελλάδα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δείτε φώτοφώτο απο αυτό το site, κουμεαι νομίζω ότι είναι σοβαρό μαγαζί το wonda.

http://www.wondamobile.com/best-seller/huawei-mate-8-international-nxt-l29-unlocked.html

Στις φωτογραφιες το εχυμε δει το mocha brown αλλα in stock δεν το εχει ουτε εκει...δες οταν πας να αγορασεις ποιο κατω οτι οι επιλογες για τα χρωματα ειναι μονο ασημι και μαυρο.

Παντως η τιμη ειναι φοβερη οταν παντου αλλου ειναι πανω απο 500. Ειναι αξιοπιστο μαγαζι? Εχει ψωνισει κανενας απο εκει?

 

Ps τωρα το προσεξα οτι ειναι σε λιρες! Αρα νορμαλ τιμη.

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Δείτε φώτοφώτο απο αυτό το site, και νομίζω ότι είναι σοβαρό μαγαζί το wonda.

http://www.wondamobile.com/best-seller/huawei-mate-8-international-nxt-l29-unlocked.html

 

Ακριβώς και εγώ αυτη τη φώτο έχω! Μέσα απο το μαγαζί.

Δεν διαφέρει από το mocha brown, το ίδιο ειναι. Και γιά μενα είναι το καλύτερο χρωμα αυτό! Ειναι...μαμάτο! Δεν ειναι ζωντανό τόσο σκούρο οσο στις φώτος.

Μία εξήγηση ειναι οτι οταν πρωτοβγήκε το κινητό βγάλανε mocha gold και στην πορεία το αλλάξανε σε mocha brown για να μην μπερδευονται τα 2 gold!

Κλασσικοί κινέζοι δηλαδη!

Τέλος πάντων, δεν αλλάζει κάτι....το κινητό ειναι ναυαρχίδα φοβερή!

Λέω να φέρω λίγα κομμάτια σύντομα, όποιος ενδιαφέρεται να πάρει ας μου στείλει π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην διεύθυνση αποστολής δέχεται την ελληνική διεύθυνση. Έχω κάνει registration και στη διεύθυνση αποστολής έβαλα εδώ στην Ελλάδα.

 

Προσπαθησε να βαλεις παραγγελια...

 

In other news εγω τελικα περασα την international rom στο κινεζικο μου mate 8 και ολα εχουν παει καλως μεχρι τωρα. Αναμενουμε κανενα update τωρα εκτος της 162 που ειναι η τελευταια για το International.

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να βαλεις παραγγελια...

 

In other news εγω τελικα περασα την international rom στο κινεζικο μου mate 8 και ολα εχουν παει καλως μεχρι τωρα. Αναμενουμε κανενα update τωρα εκτος της 162 που ειναι η τελευταια για το International.

 

Μηπως θες να πεις 152;;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

 

σφαγη του Note 5, lol κυριολεκτικα

εκει που ειχε το GTA φορτωμενο στην μνημη εκει ακριβως που το αφησε...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

 

σφαγη του Note 5, lol κυριολεκτικα

εκει που ειχε το GTA φορτωμενο στην μνημη εκει ακριβως που το αφησε...

 

Οταν τα λεω εγω... Οι αλλοι ασχολουνται με το ποσο antutu βγαζει το s7 και το g5... Εχω παθει σοκ πραγματικα με το πως ανοιγει τις εφαρμογες το κινητο. Απο οταν αλλαξα απο την κινεζικη 156 στην international 162 τα πραγματα εφτιαξαν και στην μπαταρια! Χτες που ημουν μεχρι τις 4 εξω και επαιζα αρκετα με το κινητο εφτασα με 80% πισω και μετα που εκανα 1 φλασαρισμα fastboot ολοκληρη rom και μετα απο TWRP φλασαρισμα 2 ενημερωσεις με supersu κτλ και στησιμο ολο το κινητο απο την αρχη με εφαρμογες ρυθμιση ολων των δικαιωματων και greenify κτλ και σημερα το πρωι το κινητο ειχε 45%!!!!Κλαιω απλα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οταν τα λεω εγω... Οι αλλοι ασχολουνται με το ποσο antutu βγαζει το s7 και το g5... Εχω παθει σοκ πραγματικα με το πως ανοιγει τις εφαρμογες το κινητο. Απο οταν αλλαξα απο την κινεζικη 156 στην international 162 τα πραγματα εφτιαξαν και στην μπαταρια! Χτες που ημουν μεχρι τις 4 εξω και επαιζα αρκετα με το κινητο εφτασα με 80% πισω και μετα που εκανα 1 φλασαρισμα fastboot ολοκληρη rom και μετα απο TWRP φλασαρισμα 2 ενημερωσεις με supersu κτλ και στησιμο ολο το κινητο απο την αρχη με εφαρμογες ρυθμιση ολων των δικαιωματων και greenify κτλ και σημερα το πρωι το κινητο ειχε 45%!!!!Κλαιω απλα...

 

Γιατί σε εμενα δεν βγαζει update για την 162 ιντερνασιοναλ ?? Που την βρηκες?

Πάντως αυτά τα τεστ γίνονται με ρυθμισμένη την επιλογή σε "Επιδόσεις" απο το μενού το mate 8 σίγουρα...γιατί σε συγκριση που εκανα με το note 4 του φίλου μου κάποιες εφαρμογές άνοιγαν νωρίτερα sto note 4 (όχι σε Multitasking) αλλά είχα την ρύθμιση στο "Εξυπνη"

Την παρασκευη θα εχω στα χερια μου και το Note 5 οπότε θα κανω μια συγκριση.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με Β165 Κινέζικη απο προχθές (επιτέλους κατάλαβα πως φλασάρονται τα ΟΤΑ manually) και απλά δεν έχω λόγια. Νομίζω οτι η μπαταρία απλά ξεχνάει να κατέβει σε performance mode... Η τελευταία Β165 ρυθμίζει και κάποια θέματα που είχε το WiFi στο να συνδέεται αυτόματα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με Β165 Κινέζικη απο προχθές (επιτέλους κατάλαβα πως φλασάρονται τα ΟΤΑ manually) και απλά δεν έχω λόγια. Νομίζω οτι η μπαταρία απλά ξεχνάει να κατέβει σε performance mode... Η τελευταία Β165 ρυθμίζει και κάποια θέματα που είχε το WiFi στο να συνδέεται αυτόματα.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ να σε ρωτησω η μπαταρια του ματε8 σε σχεση με το νεξους 6π εχουν μεγαλη διαφορα δεν μιλαω για μιλιαμπερ αλλα σε πραγματικες συνθηκες στη χρηση... γιατι μετα την μπαταρια του ματε7 εχω καλομαθει και σε οσα κινητα εχω παρει μου φενοντε για κλαματα...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ να σε ρωτησω η μπαταρια του ματε8 σε σχεση με το νεξους 6π εχουν μεγαλη διαφορα δεν μιλαω για μιλιαμπερ αλλα σε πραγματικες συνθηκες στη χρηση... γιατι μετα την μπαταρια του ματε7 εχω καλομαθει και σε οσα κινητα εχω παρει μου φενοντε για κλαματα...

 

Φίλε μεχρι να σου απαντήσει ο άλλος φίλος, εγω δεν ξερω για το 6p δεν το είχα αλλα από ολα τα άλλα κινητά που είχα ναι είναι καλύτερη η αυτονομία του mate 8. Και μιλάω και συγκριτικά και με άλλα που ειχαν 4000mah πχ lenovo z2 pro, oppo R7 plus κτλ. Απο το ματε 7 εχω μια επιφύλαξη όμως αν έχει καλύτερη ...νομίζω το 7 είχε την καλύτερη απο όλα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει καλύτερη αυτονομία το mate 8 από το Ν6P. Ίσως γιατί κλεινει και όσες εφαρμογές δεν έχεις επιλέξει στο παρασκήνιο και δεν τρέχει από πίσω "σκουπιδια".
Link to comment
Share on other sites

3gb η 4? H 3 δεν εχει πανω απο 600 ετσι και αλλιως. Οποιος την παρει παραπανω απο 600 ειναι κερατιατικα λεφτα. 699 υποθετικα εχει το 64/4 στην ευρωπαικη αγορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είμαι με Β165 Κινέζικη απο προχθές (επιτέλους κατάλαβα πως φλασάρονται τα ΟΤΑ manually) και απλά δεν έχω λόγια. Νομίζω οτι η μπαταρία απλά ξεχνάει να κατέβει σε performance mode... Η τελευταία Β165 ρυθμίζει και κάποια θέματα που είχε το WiFi στο να συνδέεται αυτόματα.

 

Εφοσον το εχεις στοκ υποθετω οτι το εκανες με το erecovery? Εγω με το TWRP που δεν ημουν στοκ δεν μου το φλασαρε το 165. Γιαυτο και γυρισα σε ευρωπαικο firmware, ευτυχως εκει λειπουν ολα αυτα τα δικαιωματα που πρεπει να διαλεγεις καθε φορα για καθε εφαρμογη. Τα notifications παιζουν πολυ καλυτερα στην international εκδοση.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ποιό μαγαζί μπορούμε να πάρουμε την international έκδοση χωρίς να δώσουμε πάνω απο 600 ευρώ?

 

Εδώ βλέπεις διάφορες τιμές και συγκρίνεις.

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-mate-8

Link to comment
Share on other sites

Έχω τρελαθεί να περιμένω να έρθει σε κανένα σκρουτσομαγαζο το 4/64 σε καφέ χρώμα να πάω να ρωτήσω τι παίζει με εγγύηση και να το πάρω.

Πολύ δεν έχει αργήσει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...