Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες κάποιος που το έχει, μπορεί να επιβεβαιώσει οτι παίρνει micro-sim; Γιατί θα πρέπει να την αλλάξω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαίρετε, διαθέτω την έκδοση λογισμικού 5.0.2 MIUI 7.0.19.0.0 . Κατεβάζω αυτή τη στιγμή την τελευταία έκδοση developer 6.3.3. Αν απλά την κατεβάσω και την κάνω install με τον κλασικό τρόπο, θα έχω κάνα πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Παιρνει το pro

 

Πιθανόν να μην έγινα κατανοητός, εννοώ τι τύπο σιμ κάρτα παίρνει, όχι αν δέχεται sd card. :D

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να μην έγινα κατανοητός, εννοώ τι τύπο σιμ κάρτα παίρνει, όχι αν δέχεται sd card. :D

 

Α σορυ τι μινι παίρνει έχεις την μεγαλη ή την nano; η μεγάλη η παλιά κόβετε πολυ ευκολο με ψαλιδακι.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα μηνα που εχω στην κατοχη μου το κινητο μπηκα να γραψω καποια συμπερασματα. Ασφαλως και ποικιλουν απο χρηστη σε χρηστη...

Η μπαταρια ειναι παρα πολυ καλη, μου κραταει αρκετες ημερες ΑΛΛΑ δεν κανω χρηση ιντερνετ πολλες ωρες.

Η φωτογραφικη καμερα στο φως της ημερας βγαζει καλες φωτο, σε σκοταδι ομως πεφτει η ποιοτητα αρκετα και απο το φλας δεν θα ελεγα οτι ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Το δαχτυλικο αποτυπωμα δουλευει καλα.

Το ηχειο εχει υψηλη ενταση και με πολυ καθαρο ηχο ομως ειναι στο πισω μερος και εχω χασει καποιες κλησεις -φυσικα δεν εχω την ενταση ηχου κλησης στο τερμα-

To wifi παει σφαιρα, με το 3G εχω καποια θεματακια μερικες φορες,αργει να φορτωσει δεδομενα

Το κινητο οταν το παιρνεις στα χερια εχει εξαιρετικη αισθηση,απιστευτη για κινητο τετοιας τιμης, πολυ καλοφτιαγμενο

Σε θεματα λογισμικου πολλες λεπτομερειες δεν ξερω, μια ρομ μου φορτωσε ενας φιλος και με εκεινη πορευομαι

 

Συμπερασμα, το κινητο οχι απλως αξιζει τα λεφτα του, θεωρω οτι ειναι απιστευτη ευκαιρια, ειδικα για ανθρωπους σαν εμενα που κανουν μια συμβατικη χρηση της συσκευης και εχοντας παντα στο μυαλο οτι το αγοραζεις κοντα στα 160 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Α σορυ τι μινι παίρνει έχεις την μεγαλη ή την nano; η μεγάλη η παλιά κόβετε πολυ ευκολο με ψαλιδακι.

 

Τη nano έχω τώρα

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε σήμερα ένα κουφό, το έβαλα πρώτη φορά να πάρει ένα backup στο storage και όταν τελείωσε μου είχε σβήσει όλους του λογαριασμούς :cry::cry::cry: Εξαφανίστηκαν όλες οι επαφές, εμαιλ κλπ. Έβαλα πάλι τους λογαριασμούς και ξανα-συγχρόνισε και επανήλθε.... τι είναι πάλι αυτό το κουλό :!:

 

Έχω την official 7.1.8

Edited by vkostas
Link to comment
Share on other sites

έχω το redmi note 3 2-16g αγορασμένο από vickmall me multi 7.0.19.0.0.

 

εντελώς ξαφνικά η οθόνη σταμάτησε να αποκρίνεται στην αφή.

Μπορούσα μόνο να πατήσω το power-vol up-down.

 

Όταν πάταγα το power, φαινόντουσαν μια πράσινη γραμμή στην κάτω πλευρά και μια στην δεξιά.

 

Τελικά, έκανα επανεκκίνηση κρατώντας πατημένο το power+vol up+down και το τηλέφωνο επανήλθε.

 

Έχει ξανασυμβεί σε κάποιον κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.σε οποιο pc και να συνδεσω το κινητο δεν μου το αναγνωριζει για να περασω τις φωτο μου.δειχνει μονο οτι φορτιζει και τιποτα αλλο.ουτε μου βγαζει καποια επιλογη usb debbuging .καμια βοηθεια? Edited by koukloukou

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Ο διαολος, έτρεξα να το παρω και βλέπω σήμερα snapdragon....το γυρνάω πίσω με το που παραλαβω το Pro 3/32?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.σε οποιο pc και να συνδεσω το κινητο δεν μου το αναγνωριζει για να περασω τις φωτο μου.δειχνει μονο οτι φορτιζει και τιποτα αλλο.ουτε μου βγαζει καποια επιλογη usb debbuging .καμια βοηθεια?

Δες τον οδηγο στην πρωτη σελιδα για να βρεις το debbuging

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο διαολος, έτρεξα να το παρω και βλέπω σήμερα snapdragon....το γυρνάω πίσω με το που παραλαβω το Pro 3/32?

 

Γιατι να το γυρισεις πισω;

Link to comment
Share on other sites

6,3,3 για τους ελληνες :happy:

 

dolby atmos kai swift key προεγκατεστημενα

 

 

τελικα εχουμε ολα αυτα

 

Ενσωματώθηκε το Super SU και δεν χρειάζεται πλέον ξεχωριστό Install.

Ενσωμάτωση TWRP Recovery 3.0.0

Ενσωματώθηκε το SMS Mod by dNomikos

Προσθήκη του Dolby Atmos (Sound EQ & Effects)

Αναβάθμιση του SwiftKey στη νέα BETA Version

Αναβάθμιση των εφαρμογών Mi SmartHome / Mi Wifi / XiaoYi Camera στην τελευταία έκδοση

Όλες οι υπόλοιπες συσκευές

 

Ενσωματώθηκε το SMS Mod by dNomikos

Προσθήκη του supersu.zip στην εσωτερική SD για εγκατάσταση κατ'επιλογή

Προσθήκη του Dolby Atmos (Sound EQ & Effects)

Αναβάθμιση του SwiftKey στη νέα BETA Version

Αναβάθμιση των εφαρμογών Mi SmartHome / Mi Wifi / XiaoYi Camera στην τελευταία έκδοση

 

απο xiaomi--miui-hellas

 

βλεπω οτι εχω θεμα με ειδοποιησεις και με led

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Ο διαολος, έτρεξα να το παρω και βλέπω σήμερα snapdragon....το γυρνάω πίσω με το που παραλαβω το Pro 3/32?

Τελικά τι πήρες; το προ είναι με τον σναπ

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση!

 

τα προγραμματα που χρησιμοποιω συνεχεια (οπως και οι πιο πολλοι) ειναι viber,fb ,messenger,gmail,chrome...

αλλες φορες ενω παταω να ανοιξει καποιο προγραμμα, το κανει μπαμ, αλλες φορες κανει 1δευτ γκρι οθονη και μετα το πεταει...

αυτο τι ειναι ακριβως? απο ραμ? ραμ εχω ελευθερη τουλαχιστον 500mb εκεινη την ωρα...

 

αυτο το χω παρατηρησει και σε ρομ miui αλλα και σε aosp :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Για τους official stable... Υπάρχει ΟΤΑ update από 7.1.8.0 για επόμενο version; Γιατί δεν μου βγάζει τίποτα...
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Για τους official stable... Υπάρχει ΟΤΑ update από 7.1.8.0 για επόμενο version; Γιατί δεν μου βγάζει τίποτα...

Στις 9/3 θα βγει η 7.2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το κινητό 2 μήνες. Παρέλαβα από vickmall με multilanguage και δυστυχώς έχω αρκετά προβλήματα όπως wifi, lock screen, ανανέωση widgets κτλ.. :wacko:

Απ' ότι κατάλαβα η official αγγλοκινέζικη είναι καλύτερη. Τα ελληνικά στο μενού δεν με ενδιαφέρουν οπότε δεν θα έχω πρόβλημα. :happy:

 

Υπάρχει απλός οδηγός βήμα προς βήμα (για εμάς τους αρχάριους) για να περάσω την αγγλοκινέζικη ROM; Γενικά αυτό μου προτείνετε; :blink:

 

Ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.πριν λιγες μέρες παρέλαβα το κινητό και έχω κάποιες δυσκολίες:

1.δεν μπορώ να ανοιξω κάποιες σελίδες στο ίντερνετ.έχω κατεβάσει απο τις εφαρμογες το google chrome, mozzila,pdf και το excel μήπως έφταιγε ο browser που είχε ή μήπως χρειαζόταν κάτι από τα αλλά όμως πάλι τα ίδια.τι πρέπει να κάνω?

2.πολλές φορές παταω κάτι στο google και μου τα εμφανίζει όλα στα κινέζικα όπως κ όταν μου βγάζει αναβαθμίσεις των εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.πριν λιγες μέρες παρέλαβα το κινητό και έχω κάποιες δυσκολίες:

1.δεν μπορώ να ανοιξω κάποιες σελίδες στο ίντερνετ.έχω κατεβάσει απο τις εφαρμογες το google chrome, mozzila,pdf και το excel μήπως έφταιγε ο browser που είχε ή μήπως χρειαζόταν κάτι από τα αλλά όμως πάλι τα ίδια.τι πρέπει να κάνω?

2.πολλές φορές παταω κάτι στο google και μου τα εμφανίζει όλα στα κινέζικα όπως κ όταν μου βγάζει αναβαθμίσεις των εφαρμογών.

 

ποια εκδοση ρομ εχεις? μηπωσ φταιει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...