Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον κι εγώ με gtv 6.2.25 dev!

Αν και με ταλαιπώρησε λίγο η όλη διαδικαδια,στο τέλος όλα καλα!

Φλασαρα από twrp το super user που είχε μέσα και ειμαι οκ!

Αρχικά κατάφερα και μπρικαρα τη συσκευή περνώντας official stable 7.1.8,μετά με άλλο sp flashtool το επανέφερα πέρασα την τελευταία official dev(με τον updater)και παλευα κάνα δίωρο να ξεκλειδωσω bootloader ώσπου τα κατάφερα!

Μετά άλλο ένα δίωρο για να βάλω την gtv,δεν ξέρω γιατί άλλο δεν προχωρούσε η διαδικασία και στο τέλος τα έκανα ήρεμα όλα απ την αρχή(ακόμα και το ξεζιπαρισμα του adb)και τελικά τα καταφερα!

Φαίνεται πολύ καλή rom μέχρι στιγμής!

 

 

Αρχικά, μπράβο σου που το παλεψες με υπομονή και επιμονή!!!

Η πρόταση σου: Στο τέλος τα έκανα όλα απ την αρχή και τελικά τα κατάφερα, είναι το μυστικό για την εγκατάσταση μιας νεας ρομ. Και πάλι, μπράβο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους!

Σημερα πρωι-πρωι, μου ηλθε το πολυποθητο μηνυμα, για ξεκλειδωμα του bootloader, μετα απο δευτερη προσπαθεια. Βεβαια, ενδιαμεσα φροντισα να ποσταρω σε οσο το δυνατον περισσοτερα thread, ωστε να γινω VIP member. Θα προσπαθησω να ξεκλειδωσω αργοτερα και θα ενημερωσω.:)

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μηνα είχα περάσει την official stable με το flashtool και ανακάλυψα οτι με αυτό το τρόπο ξανακλειδώνει ο bootloader. Στελνοντας μήνυμα στο αγγλικό φόρουμ μου απάντησε ο moderator οτι το ξεκλείδωμα αντιστοιχεί σε λογαριασμό, όχι σε συσκευή, και είναι μόνιμο. Δηλαδή από το λογαριασμο που έχει unloxk permission μπορούμε να ξεκλειδώνουμε όσες συσκευές θέλουμε;

Να το κάνουμε επάγγελμα λοιπόν.:lol::lol: Πλάκα κάνω, δηλαδή από το λογαριασμό μας μπορούμε να ξεκλειδώνουμε και τηλέφωνα φίλων;

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μηνα είχα περάσει την official stable με το flashtool και ανακάλυψα οτι με αυτό το τρόπο ξανακλειδώνει ο bootloader. Στελνοντας μήνυμα στο αγγλικό φόρουμ μου απάντησε ο moderator οτι το ξεκλείδωμα αντιστοιχεί σε λογαριασμό, όχι σε συσκευή, και είναι μόνιμο. Δηλαδή από το λογαριασμο που έχει unloxk permission μπορούμε να ξεκλειδώνουμε όσες συσκευές θέλουμε;

Να το κάνουμε επάγγελμα λοιπόν.:lol::lol: Πλάκα κάνω, δηλαδή από το λογαριασμό μας μπορούμε να ξεκλειδώνουμε και τηλέφωνα φίλων;

 

Οτι θέλουν απαντούν στον καθένα. Σε εμένα ειχαν πει οτι μόνο μια φορά το μήνα δικαιουσαι ξεκλειδωμα, μπορείς να ξεκλειδωσεις όσες συσκευές θελεις αρκεί να εχουν το δικό σου λογαριασμό mi.

Link to comment
Share on other sites

Οτι θέλουν απαντούν στον καθένα. Σε εμένα ειχαν πει οτι μόνο μια φορά το μήνα δικαιουσαι ξεκλειδωμα, μπορείς να ξεκλειδωσεις όσες συσκευές θελεις αρκεί να εχουν το δικό σου λογαριασμό mi.

Δηλαδή αν ξεκλειδώσεις κάποιου φίλου, όταν συνδεθεί στο δικό του mi account ή αλλάξει ρομ θα ξανακλειδώσει; Ίσως υπάρχει κάποιο παραθυράκι στη διαδικασία και μπορούμε να το "εκμεταλλευτούμε".;)

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου απαντησει καποιος αν οι φωτογραφιες με καποια developer ή Ελληνικη ειναι τοσο χαλια οπως στην stable 7.1.8. νομιζω οτι ειναι το μονο αδυνατο σημειο που βρισκω μεχρι στιγμης, και ευχομαι να ειναι θεμα software γιατι το video ειναι πολυ καλο
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου απαντησει καποιος αν οι φωτογραφιες με καποια developer ή Ελληνικη ειναι τοσο χαλια οπως στην stable 7.1.8. νομιζω οτι ειναι το μονο αδυνατο σημειο που βρισκω μεχρι στιγμης, και ευχομαι να ειναι θεμα software γιατι το video ειναι πολυ καλο

 

το οποίο με άλλο πρόγραμμα κάμερας φτιάχνει ή μπα ;

Link to comment
Share on other sites

το οποίο με άλλο πρόγραμμα κάμερας φτιάχνει ή μπα ;

 

δεν εχω δοκιμασει καποιο. Μπορει να βαλω της lenovo αν και νομιζω οτι ηθελε rooted συσκευή

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δοκιμασει καποιο. Μπορει να βαλω της lenovo αν και νομιζω οτι ηθελε rooted συσκευή

 

είναι πιο απλό το θέμα , τόσα υπάρχουν στο store

Link to comment
Share on other sites

είναι πιο απλό το θέμα , τόσα υπάρχουν στο store

 

προτεινε κανενα της προκοπης. της lenovo δεν παιζει.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

προτεινε κανενα της προκοπης. της lenovo δεν παιζει.

 

μόνο της google είχα βάλει στο κινητό μου (redmi1)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

 

τώρα αν είναι καλό ή όχι δεν ξέρω να σου πω , φώτο βγάζει :)))

(το είχα βάλει για άλλους λόγους)

Link to comment
Share on other sites

μόνο της google είχα βάλει στο κινητό μου (redmi1)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

 

τώρα αν είναι καλό ή όχι δεν ξέρω να σου πω , φώτο βγάζει :)))

(το είχα βάλει για άλλους λόγους)

Λένε οτι είναι πολύ καλή εφαρμογή.

Δοκίμασε και το open camera.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera

Link to comment
Share on other sites

Λένε οτι είναι πολύ καλή εφαρμογή.

Δοκίμασε και το open camera.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera

 

με camera365 καμια διαφορά. δεν ξερω αν aftermarket επεμβαινουν στο καθαρο software της καμερας. Για αυτο ρωταω για αλλες rom

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κλαησπερα.Θα ηθελα την βοηθεια σας. Ειχε παρει ο αδερφος μου ενα redmi note 3 και ειχε ερθει με την international rom 7.0 κατι δεν θυμαμαι ποια αυτη που ειναι με ελληνικα (οχι η γνησια) και ολα δουλευαν μια χαρα. Μου εκανε εντυπωση κιολας τα χρματα της οθονης γενικα σε ολα τα wallpaper και φωτο ηταν ζωντανα ζεστα αψογα... Ειδικα στο γνωστο wallparer με το τοπιο αψογα... Επειδη μενουμε μακρια μου ειχε πει πριν κανα 2-3 εβδομαδες οτι καποιοι συναδελφοι του στην δουλεια που εχουν και αυτοι το ιδιο κινητο το πηραν και του εκαναν φορματ μαζι με μια αιτηση ωστε να μπορουν να του βαλουν αλλη ρομ με φουλ ελληνικα για να κανει αναβαθμισεις κλπ κλπ... Σημερα ειδα απο οτι καταλαβα οτι του ειχαν κανει λογαριασμο μαλλον στην miui δεν ξερω πως ακριβως τι κλπ και το κινητο φοραει πλεον την εκδοση GTV 6.2.18 ... τι ακριβως εκαναν το ξεκλειδωσαν το εκαναν ρουτ ποια ειναι η διαδικασια γιατι σκεφτομαι και εγω στο αμεσο μελλον να παρω και εγω ενα απο τα νεα xiaomi που εχουν βγει... :wacko:

Αυτο που δεν μου αρεσε καθολου και κυριως γιαυτο γραφω ειναι οτι η οθονη σε σχεση με πριν εχει πως να το πω μουντα ξεθωριαμσενα χρωματα... Ειναι το κινητο σφαιρα και πολυ smooth αλλα το χρωματα ειναι πολυ χαλια δηλαδη σαν να ειναι πειργμενα το πρασινο ειναι ξεθωριασμενο τα προσωπα δειχνουν χαλια γενικα ειναι να ειναι ολα ξεβαμμενα...!!! Αφου και τα εικονιδια των apps ειναι σαν να μην εχουν χρωμα ειδικα δε αυτο του play store ειναι σαν να ειναι ασπρο.... Πηγα στο μενου στης ρυθμισεις - οθονη στα χρωματα κλπ και οτι και να αλλαξα δεν φτιαχνει.. Τι μπορει να φταιει λετε να ειναι η νεα αυτη ρομ ?? Υπαρχει λυση ??? :confused: :confused:

 

http://s12.postimg.org/lmmmiuac9/123aa.jpg

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως απλα αλλαξε θεμα

Κοιτα διαφορα απο θεμα σε θεμα

 

http://s27.postimg.org/qehqru7b7/Screenshot_2016_02_28_23_10_21_com_miui_home.png

 

 

http://s17.postimg.org/c9t43gk3j/Screenshot_2016_02_28_23_11_02_com_miui_home.png

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

 

Αν και δεν νομιζω να ειναι αυτο θα το δω οταν ξαναπαω απο κοντα.Το θεμα ειναι το προβλημα με τα χρωματα το βλεπω και μεσα στης φωτο και σε ολα τα wallpaper κλπ παιζει ρολο το θεμα να αλλαζει ολα τα χρωματα εκτος τον εικονιδιον ?? Εκανα βλακεια που δεν εβγαλα ενα screen shot και να βαλω 2-3 φωτο για να καταλαβεται τι εννοω.. Αλλα μου εκανε εντυπωση σαν να εχουν πειραχτει τα χρωματα... :wacko:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν νομιζω να ειναι αυτο θα το δω οταν ξαναπαω απο κοντα.Το θεμα ειναι το προβλημα με τα χρωματα το βλεπω και μεσα στης φωτο και σε ολα τα wallpaper κλπ παιζει ρολο το θεμα να αλλαζει ολα τα χρωματα εκτος τον εικονιδιον ?? Εκανα βλακεια που δεν εβγαλα ενα screen shot και να βαλω 2-3 φωτο για να καταλαβεται τι εννοω.. Αλλα μου εκανε εντυπωση σαν να εχουν πειραχυει τα χρωματα... :wacko:

Ας κανει update. Βγηκε νεα ελληνική ρομ

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του χρώματος πηγές? Μήπως είναι στο θερμό.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ας κανει update. Βγηκε νεα ελληνική ρομ

 

Ναι την ειδα που το εγραφε στο xiaomi-miui.gr και απο οτι καταλαβα του ξεκλειδωσαν bootloader κανοντας αιτηση και μετα

περσαν την ρομ απο το sait...Την νεα θα την κανει με OTA, με wifi θα την περασει απο πανω και δεν θα χαθει τιποτα δεδομενα κλπ

η εμεις κατεβασουμε το zip της ρομ και το κανουμε εμεις ?? ;)

 

Στις ρυθμίσεις του χρώματος πηγές? Μήπως είναι στο θερμό.

 

Ναι πηγε εκει που λες εκανα ολες της εναλλαγες και συνδιασμους που υπηρχαν εκει στο μενου αλλα τιποτα.

Τα χρωματα δεν ελεγαν να ζωντανεψουν με τιποτα..Δεν ξερω τι να φταιει μηπως με το update στρωση ??

 

Εχει συμβει και σε κανεναν αλλον αυτο το θεμα με τα χρωματα ?? :confused:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω και εγω οτι το εφερα για τον αδερφο μου απο το vickmall, το κινητο με τα 3gb και ολα δουλευουν ρολοι. Ρομ την ιντερνατιοναλ, αν και επρεπε να βαζαμε την αγγλοκινεζικη για τα update, δεν πειραζει ομως, παει με τα μπουνια ετσι και αλλιως
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εχω αυτη την ρομ MIUI 77./Stable 77.0.19.0 .Ειναι η τελευταία?Δεν μου βγαζει ενημερωση
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εχω αυτη την ρομ MIUI 77./Stable 77.0.19.0 .Ειναι η τελευταία?Δεν μου βγαζει ενημερωση

 

δεν ειναι official και δεν θα δεις ποτε ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι official και δεν θα δεις ποτε ενημερωση

 

Ok αυτη? http://en.miui.com/download-295.html αυτη λεω να περασω.ειναι το μονο ευκολο για την ωρα

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ok αυτη? http://en.miui.com/download-295.html αυτη λεω να περασω.ειναι το μονο ευκολο για την ωρα

 

Εγώ έχω την 7.1.16.0 οπότε λογικά αν περάσεις αυτή που λες που είναι official θα σου βγάλει μετά και για Update (OTA) για την latest και θα είσαι κομπλέ! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...