Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το σημερινό update της official αγγλοκινεζικης στην πάνω μπάρα δίπλα στην κεραία μου βγάζει έναν κυκλο που γυρνάει συνέχεια εδώ και ωρες,μάλλον ο συγχρονισμός είναι.Τι παίζει μ αυτο?

 

Μου το έβγαλε κι εμένα μετά το update αλλά 1. όχι για ώρες (αλλά για αρκετά λεπτά) και 2. συνοδεία ενός notification με το εικονίδιο της google που έγραφε now syncing google play services. Πάντως και με τις προηγούμενες εκδόσεις (7.0.22.0, 7.0.19.0) κάποιες φορές μου έβγαινε το εικονίδιο του sync για κάποια λεπτά (πάντα αφορούσε σε κάποιο google app).

 

Εγώ έχω ένα άλλο θεματάκι (και με την 7.1 και με τις προηγούμενες). Όταν ανοιγώ link μέσα από κάποιο email (με gmail app), αυτό πάει και ανοίγει με τον stock browser και όχι με τον CM Browser που έχω βάλει ως default. Από όλα τα άλλα apps που χρησιμοποιώ τα links ανοίγουν με CM

Edited by dilated
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν σ'ενδιφερουν τα ελληνικα στο μενου τοτε καλυτερα με official για να εχεις και τα updates.

Τα πιο αξιοπιστα κινεζομαγαζα θεωρουνται τα vickmall και το geekbuying ,ειδικα το vickmall εχει αποδειξει οτι εχει το καλυτερο aftersale ,οπότε η επιλογη δικη σου.

Αν παρεις με απλο ταχυδρομειο (singpost ,netherland post,sweden post κ.α.) κατα 99% δεν θα εχεις θεμα με τελωνειο ,ενω αν παρεις με κουριερ π.χ. DHL ειναι σχεδον σιγουρο το τελωνειο.

Το Redmi Note 3 Pro ειναι σε presale και στα χαρτια δειxνει καλύτερο ,τωρα αν οντως ειναι και κατα πόσο δεν μπορουμε να το ξερουμε αφου ακομα δεν υπαρχουν reviews.

 

Ωραια σ ευχαριστω. Λαμβαβοντας υποψιν κ τα υπολοιπα σχολια λεω να καταληξω σε αγορα απο vickmall με official rom. Με paypal μπορω να αγορασω ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα κανονικα πριν 10μερες με paypal απο το vickmall

 

Με χρήση balance ή χωρίς?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς δεν χρειάζεται να έχεις

 

Καλά μάλλον απο την κάρτα εξαρτάται. Δεν έχω ψωνίσει απο Vick εν μέσω cc αλλά σε 5-6 αλλά μαγαζιά που δοκίμασα χωρίς balance δεν γινόταν. Με την δίκη μου τουλάχιστον κάρτα visa alpha.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω Q και το widget του myQ ,που δειχνει τα λεπτα και τα MB που μου εχουν απομεινει, δεν λειτουργει (official 7.0.22.0 και 7.1.6.0 )

Συνδεομαι κανονικα στο λογαριασμο ,αλλα με το που βγαινω απο το προγραμμα στο widget μου λεει "login is required"

ξερει καποιος πως μπορω να το κανω να λειτουργει σωστα ;

 

Ξερει καποιος ,να με βοηθησει?

Μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση

Link to comment
Share on other sites

Καλά μάλλον απο την κάρτα εξαρτάται. Δεν έχω ψωνίσει απο Vick εν μέσω cc αλλά σε 5-6 αλλά μαγαζιά που δοκίμασα χωρίς balance δεν γινόταν. Με την δίκη μου τουλάχιστον κάρτα visa alpha.

 

Μπορείς σου λέω δοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ηθελα να κανω μια ερωτηση. Εχω βαλει στο κιν μου την sphinx v1d- dev και δεν εχω πριβλημα μεχρι τωρα. Αναβαθμισεις δεν θα παρει?? Μηπως να περασω καποια αλλη rom?? Τα ελληνικα δεν με ενδιαφερουν. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ηθελα να κανω μια ερωτηση. Εχω βαλει στο κιν μου την sphinx v1d- dev και δεν εχω πριβλημα μεχρι τωρα. Αναβαθμισεις δεν θα παρει?? Μηπως να περασω καποια αλλη rom?? Τα ελληνικα δεν με ενδιαφερουν. Ευχαριστω

 

Οχι η sphinx δεν παιρνει official αναβαθμισεις μεσω του συστηματος, μονο αν βγαλει κατι αυτος που την εχει φτιαξει θα το βρεις στο φορουμ και θα πρεπει να ξανα-φλασαρεις, αν ολα ειναι κομπλε δεν εχεις και πολλους λογους να φλασαρεις το αγγολοκινεζικο, απ'οτι διαβασα και καταλαβα η εκδοση Android M (6.0) ερχεται συντομα στο redmi note 3, το κανουνε testing ακομα αλλα μπορεις να περιμενεις μεχρι να βγει αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Προχτες πηραμε για τον αδερφο μου ενα redmi note3.. Γενικα μας αρεσε παρα πολυ.Αλλα εχω ενα θεματακι...:wacko:

Βαλαμε την πρωτη καρτα Sim στην μεσα θηκη και δεν μας ζητησε pin αλλα μετα απο restart μας ζητησε...Σημερα μου ειπε ο αδερφος μου

οτι εβαλε νεα καρτα την 2ερη για να εχει στο κινητο 2 καρτες να δουλευει και δεν μπορει να την διαβασει με τιποτα.δεν το εχω δει απο κοντα

αλλα υπαρχει περιπτωσει να εχει χαλασμενο sim reader?? μου ειπε οτι την δοκιμασε σε αλλο κινητο και δουλεψε..μηπως πρεπει να κανει μεσα

απο το μενου π.χ των κλησεων η του τηλεφωνου καποια ρυθμιση ωστε να διαβασει και την 2ερη ?? Εχει σκασει μια βοηθεια παρακαλω ... !!! :confused:;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Προχτες πηραμε για τον αδερφο μου ενα redmi note3.. Γενικα μας αρεσε παρα πολυ.Αλλα εχω ενα θεματακι...:wacko:

Βαλαμε την πρωτη καρτα Sim στην μεσα θηκη και δεν μας ζητησε pin αλλα μετα απο restart μας ζητησε...Σημερα μου ειπε ο αδερφος μου

οτι εβαλε νεα καρτα την 2ερη για να εχει στο κινητο 2 καρτες να δουλευει και δεν μπορει να την διαβασει με τιποτα.δεν το εχω δει απο κοντα

αλλα υπαρχει περιπτωσει να εχει χαλασμενο sim reader?? μου ειπε οτι την δοκιμασε σε αλλο κινητο και δουλεψε..μηπως πρεπει να κανει μεσα

απο το μενου π.χ των κλησεων η του τηλεφωνου καποια ρυθμιση ωστε να διαβασει και την 2ερη ?? Εχει σκασει μια βοηθεια παρακαλω ... !!! :confused:;)

Οταν το ανοιξεις μην το ξεκλειδωσεις με το δακτυλικό αποτύπωμα. Είναι ενα bug που όταν το ξεκλειδωσεις έτσι πριν βάλεις τα pin δεν στα ξαναζηταει. Το έκανε και σε μένα και το παρατήρησα κατά τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ανοιξεις μην το ξεκλειδωσεις με το δακτυλικό αποτύπωμα. Είναι ενα bug που όταν το ξεκλειδωσεις έτσι πριν βάλεις τα pin δεν στα ξαναζηταει. Το έκανε και σε μένα και το παρατήρησα κατά τύχη.

 

Δηλαδη αν κλεισουμε το κινητο εχοντας και της 2 καρτες μεσα και το ανοιξουμε παταμε το κουμπι στα πλαγια βαζουμε το πιν ασφαλειας

που ειχαμε βαλει με το δαχτυλικο και μετα θα ζητησει το pin για μια μια και για της 2 καρτες ??

 

ΟΚ.Το φτιαξαμε αυτο ηταν μπραβο ρε συ ευχαριστω πολυ !!!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω παραλαβει κι εγω το note3 με εξαιρετικες εντυπωσεις.

Ειχα διαβασει παλιοτερα αλλα δε βρισκω τα σχολια στο νημα για προβλημα στην αναγνωριση κλησεων για την ακριβεια εχω αποθηκευμενους αριθμους που με καλουν η στελνουν μνμ και δεν εμφανιζει ονομα.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα φώτα σας... πέρασα τισ επαφές απο το cloud και όλα καλά....κάποια στιγμή χάθηκαν και έμειναν μόνο τησ κάρτας σιμ. τισ ξαναπέρασα αλλά μου το έχει κάνει άλλες δύο φορές.... είναι θέμα κάποιας ρύθμισης;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω παραλαβει κι εγω το note3 με εξαιρετικες εντυπωσεις.

Ειχα διαβασει παλιοτερα αλλα δε βρισκω τα σχολια στο νημα για προβλημα στην αναγνωριση κλησεων για την ακριβεια εχω αποθηκευμενους αριθμους που με καλουν η στελνουν μνμ και δεν εμφανιζει ονομα.

Καμια ιδεα?

 

Βάλε την εφαρμογή Number fixer και πρόσθεσε σε όλους τους δεκαψήφιους αριθμούς σου το +30. Νομίζω θα διορθωθεί το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα με τη multi του banggood.

Πρώτον έχω πάντα απο 1.1-2 ελεύθερη ram.

Δεύτερον στη κάμερα πήγα στις ρυθμίσεις και έβαλα ποιότητα υψηλή και 16:9 με της περισσότερες φωτογραφιες να είναι πολύ ικανοποιητικές αν και βέβαια όλες είναι με φλας θα δω και αύριο στο φως και θα πω εντυπώσεις.

Τρίτον κάτι σχετικα βαριά παιχνίδια που δοκιμασα τρέχουν πολύ καλά στο performance mode και το πιο ελαφριά στη κανονική λειτουργία δεν εχουν θέμα.

Τέταρτον η οθόνη του έχει αρκετά όμορφα χρωματα.

Το μονο αρνητικό (όχι απαραίτητα αν δεν το θες για να ακούς μουσική) είναι το ηχείο το οποίο δεν έχει πλούσιο ήχο.

Αυτά για τη πρώτη μέρα απο ποιότητα κατασκευής εμένα μου άρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος ,να με βοηθησει?

Μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση

 

ακου την λυση....

 

μπαινεις στο play store κανεις απεγκατασταση (το Q ) ...και ξανα εγκατασταση...και ετοιμο...

 

κουφο??? και ομως δουλευει....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα σε όσους τρώει την μισή από την πρώτη γραμμή είναι καθαρά θέμα γραμματοσειράς.... κατεβάζετε άλλες γραμματοσειρές μέχρι να βρείτε πια σας ταιριάζει.... κι εγώ τώρα το έκανα και είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Ποια γραμματοσειρά έβαλες φίλε μου?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια γραμματοσειρά έβαλες φίλε μου?

τώρα τι να σου πω....έχω το θέμα ότι με παραπέμπει για κατέβασμα σε κινεζικές γραμματοσειρές και δεν μπορώ να στην ονομάσω :lol: θα σου στείλω screenshot.... βέβαια ενώ είναι οκ στα μηνύματα δεν μ αρέσει στο τηλ. γενικότερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...