Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει κανεις που εκανε preoerder απο EU warehouse του Minideal το gold?!

Υποτιθετε παρασκευη θα στοκαραν αλλα τπτ ακομα και σμρα!

Εστειλα βεβαια mail και περιμενω απαντηση..

Δεν θα επρεπε να στειλουν καποιο email και tracking number?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω λογαριασμο mi.

Αυτο ειναι ενα αρχειο zip που δε μου δουλεψε.

Εκανα ευκολα φλασαρισμα και κολλησα στη γλωσσα...

 

54.243.194.135/thread-34384-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα samsung note 3. Πιστεύετε ότι αξίζει η μετάβαση στο redmi note 3. Με ενδιαφέρει η οθόνη του και η καμερα να ειναι σε παρόμοια επίπεδα με αυτά του τωρινού μου κινητού.(κάποιος ίσως που είχε πριν το samsung note 3 να μπορεί να απαντήσει) Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειμαι ετοιμος να πάρω το κινητό αλλα με αυτα που διαβαζω εφαγε ακυρο.. Προς το παρον.. Δηλαδη σοβαρα τωρα μπαταρία 4000mh να μην βγαζει τουλάχιστον 5ωρες οθονη??? Αλλο μειον που βλεπω στα βιντεακια στο YouTube. Ειναι το πολυ χαμηλο ηχειο του θα μπορούσε να ειναι πιο δυνατο. Ασ με διαψεύσει καποιος αν λεω κατι λαθος.

Εχω το huawei p8 lite. Με 2200mh και βγαζει 5 ωρες οθονη και ηχειαραααα ενταξει καμια σχεση το εναα με το αλλο. Ομως τα βασικα σημεια επιλογησ μου ειναι. Η μπαταρία του και το ηχειο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειμαι ετοιμος να πάρω το κινητό αλλα με αυτα που διαβαζω εφαγε ακυρο.. Προς το παρον.. Δηλαδη σοβαρα τωρα μπαταρία 4000mh να μην βγαζει τουλάχιστον 5ωρες οθονη??? Αλλο μειον που βλεπω στα βιντεακια στο YouTube. Ειναι το πολυ χαμηλο ηχειο του θα μπορούσε να ειναι πιο δυνατο. Ασ με διαψεύσει καποιος αν λεω κατι λαθος.

Εχω το huawei p8 lite. Με 2200mh και βγαζει 5 ωρες οθονη και ηχειαραααα ενταξει καμια σχεση το εναα με το αλλο. Ομως τα βασικα σημεια επιλογησ μου ειναι. Η μπαταρία του και το ηχειο.

Το ηχείο του είναι κακό όντως. Ίσως φταίει Κ η θέση που είναι. Η μπαταρία όμως είναι μια χαρά φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πισω λενε και για 8 ωρες οθονη.

Ειναι οι ρομ ακομα στην αρχη,μην βιαζεστε.

Εγω για να συγκρινω,κοιταω στο gsmarena το endurance test που κανουν.

Ε εχει βγαλει 72 ωρες οταν το Κ3 που ειχα ,ειχε 53.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειμαι ετοιμος να πάρω το κινητό αλλα με αυτα που διαβαζω εφαγε ακυρο.. Προς το παρον.. Δηλαδη σοβαρα τωρα μπαταρία 4000mh να μην βγαζει τουλάχιστον 5ωρες οθονη??? Αλλο μειον που βλεπω στα βιντεακια στο YouTube. Ειναι το πολυ χαμηλο ηχειο του θα μπορούσε να ειναι πιο δυνατο. Ασ με διαψεύσει καποιος αν λεω κατι λαθος.

Εχω το huawei p8 lite. Με 2200mh και βγαζει 5 ωρες οθονη και ηχειαραααα ενταξει καμια σχεση το εναα με το αλλο. Ομως τα βασικα σημεια επιλογησ μου ειναι. Η μπαταρία του και το ηχειο.

Φίλε υπάρχουν παιδιά που τους βγαζει και 6-7 ώρες οθόνη το κινητό. Για το ηχείο δεν ξερω να σου πώ. Για το huawei που λες,τι οθόνη και ανάλυση εχει; Το τηλέφωνο είναι μόλις 1-2 μηνών, περίμενε λίγο και με τις αναβαθμίσεις σίγουρα θα πάει σε εξαιρετικά επίπεδα. Λίγη υπομονή.:)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω οποιος εχει το φροτιστη ευκαιρο να μου πει ποσα amber και ποσα volt βγαζει.Γιατι θελω να αγορασω εναν επωνυμο (αυριο παραλαμβανω :D. :) :D :) )
Link to comment
Share on other sites

Φίλε υπάρχουν παιδιά που τους βγαζει και 6-7 ώρες οθόνη το κινητό. Για το ηχείο δεν ξερω να σου πώ. Για το huawei που λες,τι οθόνη και ανάλυση εχει; Το τηλέφωνο είναι μόλις 1-2 μηνών, περίμενε λίγο και με τις αναβαθμίσεις σίγουρα θα πάει σε εξαιρετικά επίπεδα. Λίγη υπομονή.:)

 

Δε συγκρίνεται με το p8 lite. Σαφως ειναι καλύτερο Η μπαταρία ειναι και ανάλογα με την χρηση που κανει ο καθένας. ομως το ηχειο μεγαλο μειον για μενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ηχείο του είναι κακό όντως. Ίσως φταίει Κ η θέση που είναι. Η μπαταρία όμως είναι μια χαρά φίλε.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου η θεση παιζει ρολο του ηχείου

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιο πισω λενε και για 8 ωρες οθονη.

Ειναι οι ρομ ακομα στην αρχη,μην βιαζεστε.

Εγω για να συγκρινω,κοιταω στο gsmarena το endurance test που κανουν.

Ε εχει βγαλει 72 ωρες οταν το Κ3 που ειχα ,ειχε 53.

 

Σίγουρα ειναι πιο καλο απο το κ3

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο τι πρόβλημα έχει?

Τι εννοειτε οτι έχει χαμηλό ήχο στις κλήσεις(αυτό δεν παιζει με τίποτα),χαμηλό μεγάφωνο για μουσική και youtube(πανω απ τον μέσο ορο θα έλεγα)?

Για την μπαταρία τα έχουμε πει και πιο πίσω είναι αρκετά καλη!

Ενα θέμα που έχω είναι με το youtube,πολλές φορες κολλάει(παγώνει τα παντα μονο το πλαϊνό κουμπί on off δουλεύει) και μετα απο λίγο μου βγάζει η εφαρμογή δεν λειτουργει "κλεισιμο" η "αναμονη".

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο τι πρόβλημα έχει?

Τι εννοειτε οτι έχει χαμηλό ήχο στις κλήσεις(αυτό δεν παιζει με τίποτα),χαμηλό μεγάφωνο για μουσική και youtube(πανω απ τον μέσο ορο θα έλεγα)?

Για την μπαταρία τα έχουμε πει και πιο πίσω είναι αρκετά καλη!

Ενα θέμα που έχω είναι με το youtube,πολλές φορες κολλάει(παγώνει τα παντα μονο το πλαϊνό κουμπί on off δουλεύει) και μετα απο λίγο μου βγάζει η εφαρμογή δεν λειτουργει "κλεισιμο" η "αναμονη".

 

Δοκιμασες να κανεις καταργηση και ξανα εγκατασταση της εφαρμογης??

Μηπως μπορεις να μου πεις τα στοιχεια του φορτιστη

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω οποιος εχει το φροτιστη ευκαιρο να μου πει ποσα amber και ποσα volt βγαζει.Γιατι θελω να αγορασω εναν επωνυμο (αυριο παραλαμβανω :D. :) :D :) )

Ποιά στοιχεία ακριβώς; Αυτά σου κάνουν;

5V-2000mA Max0,35mA 100-240V- 50/60Hz

Χρειάζεσαι κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω οποιος εχει το φροτιστη ευκαιρο να μου πει ποσα amber και ποσα volt βγαζει.Γιατι θελω να αγορασω εναν επωνυμο (αυριο παραλαμβανω :D. :) :D :) )
http://s12.postimg.org/v8z4ckge5/IMG_20160118_235154_1453153944398.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το δοκιμασα γιατί το έχει σαν εφαρμογή συστήματος αλλά δεν ασχολήθηκα και πολύ.

Τώρα τα στοιχεία του φόρτιστη ειναι:

MDY-08-EF

100-240V~50/60Hz

Max 0.35A

5V-2000mA

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο τι πρόβλημα έχει?

Τι εννοειτε οτι έχει χαμηλό ήχο στις κλήσεις(αυτό δεν παιζει με τίποτα),χαμηλό μεγάφωνο για μουσική και youtube(πανω απ τον μέσο ορο θα έλεγα)?

Για την μπαταρία τα έχουμε πει και πιο πίσω είναι αρκετά καλη".

Συμφωνω σε ολα. Το ηχειο δεν ακουγεται αν ακουμπαει κατω αλλα ειναι πραγματικα πανω απο το μεσω ορο. Η μπαταρια εμενα μετα απο τεταρτη φορτιση και με 2.5ωρες οθονης ειναι στο 62% απο το πρωι. Αρα παω ανετα δευτερη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τη βοήθειά σας...

Διαβάζω ξένα φόρα εδώ και ώρα και λύση δεν βρήκα...

Δοκιμάζοντας τις ρυθμίσεις με notifications, google settings, app permissions κτλ, δεν λαμβάνει καμία ειδοποίηση (push notification) από καμία εφαρμογή...

Έχω δοκιμάσει τα πάντα, πλην της επαναφοράς στις εργοστασιακές ρυθμίσεις...

Μήπως κανείς σας έχει αντιμετωπίσει ανάλογο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

Να ρωτησω κατι;

Όταν μια εφαρμογή θέλει να με ανακατευθύνει στο play store, αυτό με πάει στο app store, το δικό του δηλαδή. Λογικά εγώ του εδωσα, κάποια στιγμή, την ενέργεια αυτή. Αλλά τώρα πως το ακυρωνω;

και γω έχω το ίδιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα έναν πλοηγό(σπασμένο) κι ενώ έχουν γίνει όλα σωστά μου βγάζει αυτό όταν πάω να κάνω εγκατάσταση .... ξέρει ή έχει λύση κανείς;;;
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα έναν πλοηγό(σπασμένο) κι ενώ έχουν γίνει όλα σωστά μου βγάζει αυτό όταν πάω να κάνω εγκατάσταση .... ξέρει ή έχει λύση κανείς;;;

 

και τώρα εσύ είσαι σίγουρος ότι το πρόγραμμα είναι οκ ; και δεν έχει τίποτα περίεργο ;

γιατί δεν μου έχει βγει ποτέ τέτοιο μήνυμα (οκ έχω και διαφορετική έκδοση αλλά και ξέρω ότι αυτό που βάζω είναι καθαρό)

Link to comment
Share on other sites

και τώρα εσύ είσαι σίγουρος ότι το πρόγραμμα είναι οκ ; και δεν έχει τίποτα περίεργο ;

γιατί δεν μου έχει βγει ποτέ τέτοιο μήνυμα (οκ έχω και διαφορετική έκδοση αλλά και ξέρω ότι αυτό που βάζω είναι καθαρό)

κοίτα, το είχα κατεβάσει στο ζτε 967 επιτυχώς αλλά για να είμαι ακριβής δεν θυμάμαι αν το κατέβασα και τώρα απο το ίδιο σαιτ.... (από σχόλια που διάβασα το είχαν κατεβάσει άλλοι με επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

κοίτα, το είχα κατεβάσει στο ζτε 967 επιτυχώς αλλά για να είμαι ακριβής δεν θυμάμαι αν το κατέβασα και τώρα απο το ίδιο σαιτ.... (από σχόλια που διάβασα το είχαν κατεβάσει άλλοι με επιτυχία

 

το θέμα δεν είναι αν το κατέβασες και το πέρασες, το θέμα είναι αν είναι καθαρό ή όχι

γιατί μπορεί να το πέρασες και αυτό να έκανε "ύποπτα" πράγματα :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως παιδια,οσο αφορα την μπαταρια,μου κανει κατι τρελα..

 

Εχω βγαλει οθονη για 7.5 ωρες και κατι παραπανω ακομα,καποιες φορες.. Και καποιες αλλες φορες με την ιδια χρηση ή και αρκετα λιγοτερη χρηση βγαζω με το ζορι 3 ωρες οθονη.Πολλες φορες χανει ενα 10-12% μεσα σε 2 ωρες ενω το κινητο ειναι κλειστο,εννοω δεν το χρησιμοποιω,οχι οτι ειναι απενεργοποιημενο. Αλλες φορες μπορει να χασει 1%

 

Ειναι πολυ αλοπροσαλα αυτα που κανει με το θεμα της μπαταριας και δεν ξερω το γιατι. Εφαρμογες εχω τις βασικες fb,viber κτλ και οχι κατι το οποιο μπορει να τρεχει στο παρασκηνιο και να μου τρωει την μπαταρια. Ειμαι με την stable 7.00.11.00

 

Γνωριζει κανεις τι μπορει να παιζει?

Link to comment
Share on other sites

και γω έχω το ίδιο θέμα
δοκιμασε στο intalled aplication κατω το εικονιδιο που λεει defaults και μετα κανε απεγκαυασταση και εγκαταδταση το play store

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα παντως παιδια,οσο αφορα την μπαταρια,μου κανει κατι τρελα..

 

Εχω βγαλει οθονη για 7.5 ωρες και κατι παραπανω ακομα,καποιες φορες.. Και καποιες αλλες φορες με την ιδια χρηση ή και αρκετα λιγοτερη χρηση βγαζω με το ζορι 3 ωρες οθονη.Πολλες φορες χανει ενα 10-12% μεσα σε 2 ωρες ενω το κινητο ειναι κλειστο,εννοω δεν το χρησιμοποιω,οχι οτι ειναι απενεργοποιημενο. Αλλες φορες μπορει να χασει 1%

 

Ειναι πολυ αλοπροσαλα αυτα που κανει με το θεμα της μπαταριας και δεν ξερω το γιατι. Εφαρμογες εχω τις βασικες fb,viber κτλ και οχι κατι το οποιο μπορει να τρεχει στο παρασκηνιο και να μου τρωει την μπαταρια. Ειμαι με την stable 7.00.11.00

 

Γνωριζει κανεις τι μπορει να παιζει?

πολλα μπορουν να παιζουν ρολο. Αλλα γενικα οι μαγειρεμενες ρομ οπως αυτη που εχεις δεν ειναι οτι καλυτερο. Παντω μπορεις στις ρτθμισεις μπαταριας να απενεργοποιεις καποια πραγματα οπως και να σβηνεις την ραμ κατα το κλειδωμσ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...