Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μου το έστειλαν απο minideal και όταν βάζω στο sgpost το tracking number μου βγάζει σαν status date :11-1-2016, posting date:-

και latest status:"Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)".απ οτι κατάλαβα δεν έχει σταλεί και παραμένει στα γραφεία της ταχυδρομικής. να ανησυχώ???:happy:

 

δοκίμασε και το 17track είναι πιο γρήγορο. αλλα να ξέρεις από Information Received σε Despatched to overseas θέλει 7-10 μέρες οποτε υπομονή.πάντως επιβεβαιωμένα από εμενα το 17track τα βγάζει πιο γρήγορα νομίζω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκίμασε και το 17track είναι πιο γρήγορο. αλλα να ξέρεις από Information Received σε Despatched to overseas θέλει 7-10 μέρες οποτε υπομονή.πάντως επιβεβαιωμένα από εμενα το 17track τα βγάζει πιο γρήγορα νομίζω

Και το trackitonline.ru είναι πολύ γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω, λόγω cc, αγοράζουμε κανονικά από vickmall με πιστωτική (paypal); Ή χρειάζεται να γίνει το κόλπο με το balance; Προπληρωμένη Eurobank έχω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω, λόγω cc, αγοράζουμε κανονικά από vickmall με πιστωτική (paypal); Ή χρειάζεται να γίνει το κόλπο με το balance; Προπληρωμένη Eurobank έχω.

 

Εγω με πιστωτικη eurobank αγοραζω κανονικοτατα. Και με alpha επισης τωρα που το θυμηθηκα εχω παρει...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω, λόγω cc, αγοράζουμε κανονικά από vickmall με πιστωτική (paypal); Ή χρειάζεται να γίνει το κόλπο με το balance; Προπληρωμένη Eurobank έχω.

 

Με balance δουλεύουν όλες. Χωρίς μόνο με δοκιμή θα ξέρεις. Η δίκη μου παντός visa alpha δεν δουλεύει πουθενά στο εξωτερικό , όπου κι αν έχω δοκιμαςει χωρίς balance

Link to comment
Share on other sites

Εγω με πιστωτικη eurobank αγοραζω κανονικοτατα. Και με alpha επισης τωρα που το θυμηθηκα εχω παρει...

 

Με balance δουλεύουν όλες. Χωρίς μόνο με δοκιμή θα ξέρεις. Η δίκη μου παντός visa alpha δεν δουλεύει πουθενά στο εξωτερικό , όπου κι αν έχω δοκιμαςει χωρίς balance

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με balance δουλεύουν όλες. Χωρίς μόνο με δοκιμή θα ξέρεις. Η δίκη μου παντός visa alpha δεν δουλεύει πουθενά στο εξωτερικό , όπου κι αν έχω δοκιμαςει χωρίς balance

 

Περιεργο γιατι εγω πηρα ενα note 3 με alpha visa χωρις balance απο vickmall...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Off topic αλλά από ότι ξέρω μπορείς με e-banking η στη τράπεζα να βάλεις λεφτά στο τραπεζικό λογαριασμό του PayPal μέχρι 500€ το μήνα

 

Ισχυει αλλα η πρεπει ηδη να τον εχεις τον λογαριασμο μεσα στο paypal η να συνεννοηθεις τηλεφωνικα η μεσω email και στελνοντας δικαιολογητικα στο paypal για να στον εισαγουν εκεινοι.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συμφουρίτες. Έκανα την παραγγελία sto vickmall για το 3/32 στις 11-1-16 και τώρα είμαι σε αναμονή (ιταλία μένω βέβαια). Η απορία μου είναι η εξής. Γράφτηκε πιο πίσω για backup μέσω του micloud.Εγώ ρε παιδιά έχω Huawei ascend p7. Αυτό το micloud ρε παιδιά τι είναι? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Με balance δουλεύουν όλες. Χωρίς μόνο με δοκιμή θα ξέρεις. Η δίκη μου παντός visa alpha δεν δουλεύει πουθενά στο εξωτερικό , όπου κι αν έχω δοκιμαςει χωρίς balance

 

Το vickmall δε χρειάζεται balance. Παραγγελνεις κανονικά....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.ειμαι κατοχος εδω και 2 χρονια περιπου του Lenovo a850+ και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το χιαομι γιατι ειναι πραγματικα τερας σε αυτην την τιμη οπως και τ λενοβο καποτε.θα ηθελα να μου πειτε αν εχει καποιο αρνητικο η συσκευη οσοι το εχετε.Αυτο προς το παρον ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συμφουρίτες. Έκανα την παραγγελία sto vickmall για το 3/32 στις 11-1-16 και τώρα είμαι σε αναμονή (ιταλία μένω βέβαια). Η απορία μου είναι η εξής. Γράφτηκε πιο πίσω για backup μέσω του micloud.Εγώ ρε παιδιά έχω Huawei ascend p7. Αυτό το micloud ρε παιδιά τι είναι? :confused:

 

Το micloud έχει να κάνει με xiaomi συσκευές

 

Ωραία. Στο Huawei στις ρυθμίσεις/λογαριασμοί/google/xxxxxxxx@mail.com υπάρχει συγχρονισμός chrome, συγχρονισμός gmail, συγχρονισμός google+, συγχρονισμός δεδομένα εφαρμογών, συγχρονισμός επαφών κλπ. Έχω κάνει συγχρονισμό και έχω δύο απορίες :

1) αν πάω στον λογαριασμό μου gmail στον Η/Υ που τα βλέπω αυτά και πως τα κάνω εισαγωγή στο note 3 όταν το πάρω στα χέρια μου?

2) όταν γράφει συγχρονισμός δεδομένων εφαρμογών εννοείται ότι αν κάνω εγκατάσταση το sygic aura την ίδια έκδοση θα "διαβάσει" τις αποθηκευμένες στα αγαπημένα τοποθεσίες? Είμαι σε ξένο κράτος κι έχω θέμα. Ή γίνεται και επαναφορά όλων των εφαρμογών με κάποιο τρόπο από τον συγχρονισμό?

Sorry που σας ζαλίζω. Ως τώρα χρησιμοποιούσα το my backup pro αλλά με το τελευταίο κινητό το Huawei p7 με android 4 είχε θέμα και δε μπορούσες να κάνεις restore εφαρμογών και δεδομένων από τον αποθηκεύμενο φάκελο στο κινητό και μόλις τις τελευταίες ημέρες έκανε αναβάθμιση σε android 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Παρέλαβα κι εγώ πριν από λίγες ημέρες το κινητό με multilanguage rom. Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω συσκευή xiaomi και η συγκεκριμένη είναι κατά τη γνώμη μου από τις καλύτερες επιλογές σε αυτά τα χρήματα. Παρακολουθώ από την αρχή τη συζήτηση και βλέπω τις οδηγίες για φλασάρισμα ρομ κ.λ.π. Η ερώτησή μου είναι (για αρχή) εάν υπάρχει δυνατότητα φλασαρίσματος από linux κι όχι μόνο από win 7 ή 10.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Παρέλαβα κι εγώ πριν από λίγες ημέρες το κινητό με multilanguage rom. Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω συσκευή xiaomi και η συγκεκριμένη είναι κατά τη γνώμη μου από τις καλύτερες επιλογές σε αυτά τα χρήματα. Παρακολουθώ από την αρχή τη συζήτηση και βλέπω τις οδηγίες για φλασάρισμα ρομ κ.λ.π. Η ερώτησή μου είναι (για αρχή) εάν υπάρχει δυνατότητα φλασαρίσματος από linux κι όχι μόνο από win 7 ή 10.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

αν βρεις τους drivers και το flasgh tool να τρεχει σε λινουξ τοτε η διαδικασια ειναι ιδια
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Συνέχεια στο υπάρχον θέμα λοιπόν. Φαντάζεστε τι θα γινόταν εδώ μέσα αν ανοίγαμε όλοι από ένα καινούργιο θέμα με κάθε απορία μας;

 

:lock:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια για να καταλαβω επειδη τα εχω μπερδεψει.Μπορουμε να φλασαρουμε την multilanguage rom απο xiaomi.eu με κλειδωμενο bootloader με sp flash tools?Kαι αν ναι καποια συγκεκριμενη εκδοση η μπορουμε οποια θελουμε γιατι βγαζει καθε εβδομαδα.Και αν υπαρχει καποιος οδηγος που να εχει και τους drivers

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Από θήκες έχετε χρησιμοποιήσει τίποτα της προκοπής?

Έχω βρει από ebay άπειρες, αλλά δεν ξέρω τι να προτιμήσω, θα ήθελα μια window που να μη χρειάζεται να ανοίγω το κάλυμμα για να απαντήσω κλήσεις και μία τύπου aluminum αλλά σε αυτή φοβάμαι μην κόβει το σήμα...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια για να καταλαβω επειδη τα εχω μπερδεψει.Μπορουμε να φλασαρουμε την multilanguage rom απο xiaomi.eu με κλειδωμενο bootloader με sp flash tools?Kαι αν ναι καποια συγκεκριμενη εκδοση η μπορουμε οποια θελουμε γιατι βγαζει καθε εβδομαδα.Και αν υπαρχει καποιος οδηγος που να εχει και τους drivers

Θα ήθελα και εγώ μια απάντηση στο συγκεκριμένο ερώτημα γιατί βλέπω ότι υπάρχει οδηγός μόνο για το αντίθετο, να περάσεις δηλαδή την αγγλοκινεζικη

σε Multilanguage, εκτός αν μου έχει ξεφύγει κάτι.

Από θήκες έχετε χρησιμοποιήσει τίποτα της προκοπής?

Έχω βρει από ebay άπειρες, αλλά δεν ξέρω τι να προτιμήσω, θα ήθελα μια window που να μη χρειάζεται να ανοίγω το κάλυμμα για να απαντήσω κλήσεις και μία τύπου aluminum αλλά σε αυτή φοβάμαι μην κόβει το σήμα...

Προσοχή στις θήκες αλουμινίου, ιδίως στις noname. Πολλοί την έχουν πατήσει και χαρακώνουν περιμετρικά τη συσκευή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρέα. Πήρα το redmi note 3 για τη γυναίκα μου. Είχε το redmi 1 και ήταν πολύ ευχαριστημένη, ειδικά με τη φωτογραφική. Ρε παιδια, το redmi note 3 , αν και πιο καινούργιο και με 13 mp βγάζει πολύ χειρότερες φωτογραφίες. Ή ρομ που φοράει είναι η Ιντερνασιονάλ από vickmal. Εσάς πως σας φάνηκε ή φωτογραφική;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ μια απάντηση στο συγκεκριμένο ερώτημα γιατί βλέπω ότι υπάρχει οδηγός μόνο για το αντίθετο, να περάσεις δηλαδή την αγγλοκινεζικη

σε Multilanguage, εκτός αν μου έχει ξεφύγει κάτι.

 

Προσοχή στις θήκες αλουμινίου, ιδίως στις noname. Πολλοί την έχουν πατήσει και χαρακώνουν περιμετρικά τη συσκευή.

Εννοείς επειδή χαντακώνουν το σήμα;

επειδή είχα και εγώ αντίστοιχο πρόβλημα σε άλλο κινητό, ερωτώ μήπως έχει κάποιος δοκιμάσει κάποια και δε ρίχνει το σήμα ούτε του wifi ούτε του 4g/3g

Link to comment
Share on other sites

λοιπον

1 βημα: γυριζεις το κινητο στα αγγλικα. πηγαινει setting-about phone-miui version και κανεις κλικ πανω μεχρι να γραψει you are now developer

2 βημα: πας settings-additional setting -developer options-usb debugging και το ενεργοποιεις

3 βημα: απενεργοποιεις το κινητο κινητο και το αφηνεις στην ακρη να το θαυμαζεις :lol:

4 βημα: πιανεις το λαπτοπ και κατεβαζεις τα εξης :

5 βημα: κατεβαζεις τους drivers http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTI1NzIxfDk3ZjYxOThjZTFhY2EzODFhYjUzYTk4MTAzYjBkYzg1fDE0NTI2NjY1MjM%3D&request=yes&_f=.zip

6 βημα: κατεβαζεις το προγραμμα sp tools https://www.mediafire.com/?tpjg4jtdf7sj40t

7 βημα: κατεβαζεις την rom http://bigota.d.miui.com/V7.0.22.0.LHNCNCJ/hennessy_images_V7.0.22.0.LHNCNCJ_20151209.0000.6_5.0_cn_d37db5a1e1.tgz

8 βημα: χαλαρωνεις και περιμενεις να κατεβουν ολα και αφου τα καταβασεις βαλτα σε ενα φακελο και ξεζιπαρε τα

9 βημα: ξεκινας με τους drivers και κανεις εγκατασταση το exe. αν εχεις win 10 πας κατω στο μενου κατω δεξια (διπλα απο την γλωσσα) πατας το μενου και ολες οι ρυθμισεις-ενημερωση και ασφαλεια-αποκατασταση-επανεκινηση-ρυθμισεις για προχωρημενους

(ειναι μια ασφαλεια των windows για drivers χωρις υπογραφη)

10 βημα: πας στον φακελο του sp tool τωρα. επειδη ειναι στα κινεζικα και δεν παιζει να ξερεις βρισκεις το αρχειο option.ini διπλο κλικ και πας εκει που λεει CurrentLang=1 και κανεις το 1 0 δηλαδη CurrentLang=0 το κανεις αποθηκευση και επειτα δεξι κλικ στο flash_tool.exe και εκτελεση ως διαχειριστης . θα σου γραψει οτι δεν βρηκε scatter αρχειο πατας ok και ανοιγει

11 βημα: εχεις κανει την μιση δουλεια χαλαρωσε και ξανακοιτα το κινητο ποσο ωραιο ειναι :lol:

12 βημα: πας στην ρομ που εχεις ξεζιπαρει και ριχνεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt μεσα στον φακελο signed_bin http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/24/233334fk1y4x1kycwc5y1n.png

13 βημα: πας τωρα στο προγραμμα και πατας Download Agent και ψαχνεις να βρεις στον φακελο της ρομ το αρχειο DA_SWSEC.bin και το φορτωνεις http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/112327abe9by96oibvo99p.png

14 βημα: ξανα στο προγραμμα και πατας το scatter-loading και βρησκεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt ναι εκεινο που πεταξες μεσα στον φακελο signed_bin δεν παει τιποτα χαμενο βλεπεις :lol:

15 βημα: το προγραμμα σου τωρα πρεπει να εχει αυτη την εικονα http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/204648m8ezaixetbbnocv7.png

16 βημα: αν εχει την παραπανω εικονα πριν χαλαρωσει και συνηδητοποιησεις οτι εισαι προγραμματιστης φλασαδορος ξετσεκαρε το πρωτο κουτακι που λεει preloader και πατα το κουμπι με το πρασινο βελακι που λεει download

17 βημα: ειναι καιρος να θυμηθεις οτι ολα γινονται για το κινητο το οποιο πρεπει να εχει πανω απο 50% μπαταρια .

18 βημα: παιρνεις το καλωδιο και το βαζεις στην θηρα του usb του λαπτοπιου

19 βημα: παιρνεις το κινητο σβηστο και πατας το κουμπι που χαμηλωνει την φωνη και το κρατας πατημενο και βυσματωνεις το καλωδιο. θα δεις οτι κατω η μπαρα του προγραμματος θα κοκκινησει και μετα θα αρχισει να γινεται κιτρινη και να φορτωνει την rom απο το 1% μεχρι το 100% . το κουμπι μπορεις απο το κινητο μπορεις να το αφησεις οταν η μπαρα γινει κιτρινη αλλα και να το κρατας δεν αλλαζει κατι. ετσι κι αλλιως θα εισαι χεσμενος μην γινει τιποτα και θα εχει κοκαλωσει το χερι σου στο κουμπι.

20 βημα: θα σου βγαλει εικονιδιο download ok και τοτε βγαζει το καλωδιο και πατας το κουμπι να ανοιξει το κινητο στην καινουρια ρομ

 

 

υ.γ. τα κανεις ολα με δικη σου ευθυνη εγω απλα "μετεφρασα" την διαδικασια απο εδω http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html την οποια εκανα και ολα πηγαν κατευχην

 

ninjamoz you re the best! Ειμαι πλεον στην Αγγλοκινεζικη!!!

Link to comment
Share on other sites

ninjamoz you re the best! Ειμαι πλεον στην Αγγλοκινεζικη!!!

κανε και αυτο τωρα αφου βαλεις playstore για να ειναι και εφαρμογες σου στα ελληνικα

1)Κατεβάζεις και ανοίγεις την εφαρμογή locale more ψάχνεις και βρίσκεις την ελληνική σημαία και πας να κάνεις εγκατάσταση.

2)Σου βγάζει ότι θέλει δικαιώματα και δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση και σου λέει ότι πρέπει να κατεβάσεις ένα αρχείο ζιπ στον υπολογιστή και να το κάνεις από εκεί εγκατάσταση

3)Κατεβάζεις στο τηλέφωνο αυτό το αρχείο ζιπ και θυμάσαι σε ποιόν φάκελλο το αποθηκεύει

4)Τώρα παίρνεις το τηλέφωνο και το συνδέεις στον υπολογιστή (αν έχεις τους σωστούς οδηγούς στον υπολογιστή θα σου το αναγνωρίσει σαν αποθηκευτικό χώρο)

5) Βρίσκεις αυτό το αρχείο ζιπ από τον υπολογιστή σου μέσα στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου σου και το κάνεις αντιγραφή στον υπολογιστή σου

6) ξεζιπαρεις αυτό το αρχείο και σου βγάζει έναν φάκελλο με το όνομα adb

7) μέσα στο φάκελλο έχει 4 αρχεία πριν πατήσεις το run βγάλε και μετά ξαναβάλε το καλώδιο που έχεις συνδέσει το τηλέφωνο με τον υπολογιστή πάτα Run

8) αν έχεις σωστούς οδηγούς θα σου βγάλει έναν μεγάλο αριθμό (θες λίγο την φωτογραφία μέσα στην εφαρμογή που κατέβασες ) αν ναι αναγνώρισε την συσκευή και πατάς ένα οποιοδήποτε πλήκτρο και τελείωσες

9)βγαζεις το καλώδιο από τον υπολογιστή και πας και ανοίγεις την εφαρμογή βρίσκεις πάλι την ελληνική σημαία πατάς επάνω και αν όλα πήγαν καλά έχει αναγνωρίσει τα ελληνικά και έχεις ελληνικά στις εφαρμογές. Το μενού εξακολουθεί να είναι στα αγγλικά

Μιας και δεν μπορώ να κάνω ξανά την διαδικασία νομίζω ότι έτσι το έκανα πάνω κάτω πήρες μια ιδέα το πως γίνεται

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...