Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα!:D

Υπαρχει καποιος συμforumιτης, που να εχει κανει τη μεταβαση, απο τις ROM με τις οποιες το φορτωνουν τα κινεζομαγαζα σε official, ο οποιος να μπορει να με βοηθησει σε αυτο? Το πηρα απο ελληνικο e-shop, αλλα απο αυτα που καταλαβαινω, εχει μεσα custom ROM. Με ελληνικο menu μεν, αλλα με τεραστια γραμματοσειρα (ακομη και στην επιλογη "Small font") και φυσικα, χωρις αναβαθμισεις. Καθε βοηθεια δεκτη, ειτε εδω, ειτε με p.m.:)

 

Έχω βρει αυτό: http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

και θα το δοκιμάσω λίαν συντόμως σε συσκευή φίλου η οποία φοράει την unofficial rom.

Πέραν τούτου το κινητό, σύμφωνα με τα λεγόμενά του, δουλεύει απροβλιμάτιστα.

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο χθες παραλαβή από γνωστό website Κίνα, με θήκη και tempered glass, 3G φυσικά, με 7.0.22.0+Google Play και αφαιρεμένες Κινεζιες. Το κινητό πετάει και δεν κολάει τίποτα μιας και χρήση έφαγε ήδη πολύ με το πρώτο update, πέρασμα εφαρμογών κλπ

Τρομερά αξιόλογη επιλογή, γενικά και ειδικότερα στα λεφτά του (190€)

Xiaomi Redmi Note 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ένας φίλος παράγγειλε το note 3 από vickmall και με την multilanguage του καταστήματος....ενώ λοιπόν το κινητό έτρεχε μια χαρά εκει που το ψαχουλευε μπήκε κατά λάθος στο child mode το κινητό έκανε επανεκκίνηση.και μπρικαρε,δεν ακούει σε τίποτα.ούτε σε συνδιασμό κουμπιών για να μπει σε recovery ούτε τίποτα....καμία ιδέα?

Κάπου εδώ γύρω είχα διαβάσει μια λύση γι αυτό αλλά δεν θυμάμαι πολύ καλά. Πάντως σε γενικές γραμμές βάζεις το τηλεφ. σε airplane mode, κανείς στον browser μια οποιαδήποτε αναζήτηση και επειδή δεν έχεις ίντερνετ σε πάει στις ρυθμίσεις όπου και απενεργοποιείς το child mode

 

Edit

Τώρα που ξαναδιαβασα το μην. σου, το Τηλέφ. δεν ανοίγει καθόλου? Αυτο που σου είπα προϋποθέτει ότι ανοίγει. Sorry

 

 

δυστηχως δεν ανοιγει καθολου......καποιος καποια λυση?κατι?

Edited by djsaxsax
Link to comment
Share on other sites

Ε διάβασε λίγο το νήμα και κάποιους θα βρεις!

Το ποσοστο ειναι πολυ μικρο σχετικα φιλε μου,και εννοειται οτι θα βγουν σφαλματα,απολυτωε λογικο αυτο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχει εγκαταστησει κανεις οτε tv go app ? Εμενα με official 7.0.22.0 μολις παει να ξεκινησει ο player crasharei. Η συσκευη δεν ειναι root οποτε η εφαρμογη συνεχιζει κανονικα μεχρι το ανοιγμα καποιου καναλιου . Υπαρχει περιπτωση να φταιει ο player ? Το εχει ψαξει κανεις ?

* Ειναι τηλεφωναρα !!!

Link to comment
Share on other sites

Ε διάβασε λίγο το νήμα και κάποιους θα βρεις!

Επειδή παρακολουθώ κ το νήμα εδώ αλλά και αυτά που υπάρχουν στο forum του miui Hellas μόνο 3 παιδιά έχω δει (αν θυμάμαι καλά) που είχαν πρόβλημα με το που το πήραν και το πιο πιθανό είναι προβληματική ή rom. Εγώ προς το παρόν είμαι ικανοποιημένος με την multi του vickmall. Για να κλείσω, στα λεφτά του μόνο το letv 1s μπορεί να συγκριθεί μαζί του, με το μεγάλο αρνητικό ότι δεν έχει ούτε στο ελάχιστο την υποστήριξη της xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες παραλαβή από γνωστό website Κίνα, με θήκη και tempered glass, 3G φυσικά, με 7.0.22.0+Google Play και αφαιρεμένες Κινεζιες. Το κινητό πετάει και δεν κολάει τίποτα μιας και χρήση έφαγε ήδη πολύ με το πρώτο update, πέρασμα εφαρμογών κλπ

Τρομερά αξιόλογη επιλογή, γενικά και ειδικότερα στα λεφτά του (190€)

 

Μπορείς να μας πει από ποιό website?

Link to comment
Share on other sites

Φοραω Official Developer 5.12.31 και μου έβγαλε το παρακάτω update.

http://i.imgur.com/W1dM0ep.png

Προχωραω λοιπόν ..... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασε ένας φίλος και το είδα σήμερα απο κοντά...Οφείλω να ομολογήσω οτι εντυπωσιάστηκα!Στιβαρή κατασκευη,ωραία οθόνη και πήγαινε σφαίρα(το 32ρι είχε με τα 3 gb ram).Λογικά το επόμενο κινητό μου...:D
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ έκανα complain στο αγγλικό για το ξεκλείδωμα του bootloader. Περίμενα για το μήνυμα πάνω από 10 μέρες και σήμερα εκπληκτος δέχτηκα ενα μήνυμα οτι η αίτηση μου εγκρίθηκε. Τελοσπάντων τον ξεκλείδωσα τελικά. Αλλά μπαίνω στο permisions για να έχω ρουτ και μου βγάζει το εξής μήνυμα: This app couldn't get root access.Try again". Έχετε καμια ιδέα γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρακολουθώ κ το νήμα εδώ αλλά και αυτά που υπάρχουν στο forum του miui Hellas μόνο 3 παιδιά έχω δει (αν θυμάμαι καλά) που είχαν πρόβλημα με το που το πήραν και το πιο πιθανό είναι προβληματική ή rom.

 

Μην τα λες σε εμένα στον άλλο φίλο πες τα που λέει δεν συνάντησε κανέναν με πρόβλημα!

Το κινητό είναι σίγουρα αξιόλογο και δυνατό vfm στα 190 -200 ευρώ. Στα 240 που έρχεται απο ευρωπαϊκές αποθήκες όχι και τόσο.

 

Είμαι φαν των καλών κινεζικών πήρα πριν 11 μήνες το jiayu s3 με 157 ευρώ , αυτό κι αν ήταν vfm και το κινητό είναι άψογο. Σε αυτή την τιμή είναι εδώ και καιρό και το advanced με τα 3gb το οποίο ίσως παραμένει το πιο αξιόλογο vfm αφού με λιγότερο απο 160 παίρνεις 5.5" fhd οθόνη πολύ φωτεινή, πολύ καλή κάμερα βίντεο, κάρτα μνήμης, ράδιο, γενικά ένα τηλέφωνο που στέκεται άνετα δίπλα στο δικό μου lg G3 με τα μισά λεφτά! Έτσι και note3 έχει το πακέτο που κοιτά στα μάτια μέχρι κινητά των 350 ευρώ και βάλε.

Link to comment
Share on other sites

Μην τα λες σε εμένα στον άλλο φίλο πες τα που λέει δεν συνάντησε κανέναν με πρόβλημα! Το κινητό είναι σίγουρα αξιόλογο και δυνατό vfm στα 190 -200 ευρώ. Στα 240 που έρχεται από ευρωπαϊκές αποθήκες όχι και τόσο..............

Ε και αυτό τι μας λέει ? Το έχουμε ξαναπεί, πάντα όταν επεμβαίνουν τα μαγαζια και βάζουν δικες τους πειραγμένες ROM που πιθανότατα δεν είναι τσεκαρισμένες, είναι αναμενόμενο να αντιμετωπισθούν προβλήματα .....

Δεν άκουσα κάποιον να λέει ότι με official Roms αντιμετωπισαν κάποιο θέμα ..... Οτι έχει βγει, είναι θέμα software και μόνον και όχι hardware. Γνωμη μου ..............

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

ξερει κάποιος να μου πει αν η προστασία οθόνης για το 3 ταιριάζουν και απο το νότε 2?

Οχι δε κάνει, εχω και τις δυο συσκευές και το ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το έφερε και ελληνικό σκρουτζομαγαζο στα 289 και με 6 άτοκες δόσεις. Για κάποιον που αγοράζει με τιμολόγιο έρχεται όσο το έχουν οι ευρωπαϊκές αποθήκες των κινέζο μαγαζιών. Αν το φέρουν κανα 2 μαγαζιά ακόμα η τιμή θα πάει στα 250-260.
Link to comment
Share on other sites

Ε και αυτό τι μας λέει ? Το έχουμε ξαναπεί, πάντα όταν επεμβαίνουν τα μαγαζια και βάζουν δικες τους πειραγμένες ROM που πιθανότατα δεν είναι τσεκαρισμένες, είναι αναμενόμενο να αντιμετωπισθούν προβλήματα .....

Δεν άκουσα κάποιον να λέει ότι με official Roms αντιμετωπισαν κάποιο θέμα ..... Οτι έχει βγει, είναι θέμα software και μόνον και όχι hardware. Γνωμη μου ..............

Πολυ καλα το πας........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι έφερε ρε παιδιά? Κατοπιν παραγγελιας λέει .....

Μηπως το παραγγέλνεις και περιμένεις από Κινα μερια ..... Γιατι στην Ελλαδα με άλλο τρόπο δεν μπορεί να είναι διαθέσιμο ....

http://i.imgur.com/RcHiKdK.jpg

Αρα γιατί να δώσει κάποιος τη διαφορα, αφού έτσι κι αλλοιως θα περιμένει, και να μην το παραγγείλει μονος του :p ? Λεω εγώ τώρα ........ :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τι έφερε ρε παιδιά? Κατοπιν παραγγελιας λέει .....

Μηπως το παραγγέλνεις και περιμένεις από Κινα μερια ..... Γιατι στην Ελλαδα με άλλο τρόπο δεν μπορεί να είναι διαθέσιμο ....

http://i.imgur.com/RcHiKdK.jpg

Αρα γιατί να δώσει κάποιος τη διαφορα, αφού έτσι κι αλλοιως θα περιμένει, και να μην το παραγγείλει μονος του :p ? Λεω εγώ τώρα ........ :confused:

 

Το ειχε διαθεσιμο μεσα στις γιορτες, σε γκρι χρωμα, 3GB RAM/32GB ROM. Απο εκει το πηρα κι εγω, στα 299€, με τιμολογιο στην επιχειρηση μου. Το μονο κακο, οτι ερχεται με unofficial ROM, με περασμενα ελληνικα, με τεραστιους χαρακτηρες!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια φοραω τι ρομ του vikmall 7.00.16.00(lhncncj)ειναι με τα 2gb θελω να βαλω την official αλλα τα αγγλικα μου δεν ειναι καλα θελω μια βοηθεια πως να δλασαρω μην το μπρικαρω και δεν υπαρχει σεντσ να παρω αλλο .η pm μην γεμιζουμε το θεμα του κηνιτου μας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια φοραω τι ρομ του vikmall 7.00.16.00(lhncncj)ειναι με τα 2gb θελω να βαλω την official αλλα τα αγγλικα μου δεν ειναι καλα θελω μια βοηθεια πως να δλασαρω μην το μπρικαρω και δεν υπαρχει σεντσ να παρω αλλο .η pm μην γεμιζουμε το θεμα του κηνιτου μας ευχαριστω

 

Mε μυνηματα σαν το δικο σου μακαρι να γεμισουν τα διαφορα τοπικ,αλλα.......οποιος δεν βαριετε ας κανει ενα οδηγο!:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το ειχε διαθεσιμο μεσα στις γιορτες, σε γκρι χρωμα, 3GB RAM/32GB ROM. Απο εκει το πηρα κι εγω, στα 299€, με τιμολογιο στην επιχειρηση μου. Το μονο κακό, ότι έρχεται με unofficial ROM, με περασμένα ελληνικα, με τεραστιους χαρακτήρες!!!:mad:
Το δεύτερο λύνεται, όπως θα έχεις ήδη διαβάσει ....

Το πρώτο όμως, σχετικά με την τιμή αλλα και την αναμονή (άσε που δεν έχουν όλοι επιχείρηση για να το βάλουν στα έξοδα) μάλλον δεν είναι αμελητέο .... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...