Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την μπαταρία τα είπαμε ρε παιδιά,κάτω απο 6:30-7 ώρες οθόνη δεν έχω δει ακόμα!

Μη λέτε οτι να ναι λοιπον!

Με το προηγούμενο τηλέφωνο εβγαζα 4:30-5 ώρες οθόνη με μπαταρία 3500mah(στα χαρτιά τουλαχιστον).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κανεις reset το αποτυπωμα που εχεις βαλει, να τοποθετησεις παντα με τον ιδιο τροπο το δαχτυλο σου οταν το παιρνει και οχι λιγο πανω λιγο κατω και να βαλεις και αλλο δαχτυλο.

 

το θεμα ειναι οτι δεν εχω βαλει καν αποτυπωμα γιατι εξ' αρχης δεν αναγνωριζει το δαχτυλο μ. ειναι σαν να μην ακουμπαω καθολου τον sensora

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες την πίνει σαν νερακι τι εννοεις?ποσό κραταει

Ποιο είναι το setup της συσκευής?

Όλα ανοιχτά Bluetooth WiFi GPS data ?

Βγάζει την μέρα γιατι σήμερα εγώ μιλάω 3 ώρες όλα ανοιχτά και βγάζω και δεύτερη με το Vodafone smartmax 4g οπότε δεν θα ήθελα να έχω κινητό 4000mah για κλάματα από πλευράς μπαταρίας που υποτίθεται ότι είναι και το δυνατό του χαρτί!

 

Ενώ έχει αναφερθεί ξανά και από άλλους δεν φαίνεται να το θίγουν ολοι!

 

Επίσης υποτίθεται ότι ή xiaomi έχει υποστήριξη που είναι βρε παιδιά?

 

Τα σχόλια σας παρακαλώ

 

Ευχαριστώ

 

Ανοιχτό είναι μόνο το wifi και λίγο data που και που, το τηλ φοράει του vickmall τη ρομ, τώρα για τις ώρες οθόνης ακριβώς δεν ξέρω δεν έχω βρει κάπου που να χρονομετράει πάντως δεν είναι με τίποτα τα νούμερα που αναφέρετε. Μήπως υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να μετράει ώρες οθόνης και ποιο?

Πάντως στην ομιλία δεν νομίζω να έχει πρόβλημα, το πρόβλημα είναι η αναμένη οθόνη από ότι έχω καταλάβει και η φωτεινότητα είναι το πολύ 50 δεν το έχω βάλει παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Τα notifications από SMS και Messenger δεν εμφανίζονται στην αρχική οθόνη, απλά ακούγεται ο ήχος. Πως το διορθώνω; :blink:

(Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες αλλά δεν βρήκα την απάντηση :wacko:)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό είναι μόνο το wifi και λίγο data που και που, το τηλ φοράει του vickmall τη ρομ, τώρα για τις ώρες οθόνης ακριβώς δεν ξέρω δεν έχω βρει κάπου που να χρονομετράει πάντως δεν είναι με τίποτα τα νούμερα που αναφέρετε. Μήπως υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να μετράει ώρες οθόνης και ποιο?

Πάντως στην ομιλία δεν νομίζω να έχει πρόβλημα, το πρόβλημα είναι η αναμένη οθόνη από ότι έχω καταλάβει και η φωτεινότητα είναι το πολύ 50 δεν το έχω βάλει παραπάνω

Φταιει η ρομ φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό είναι μόνο το wifi και λίγο data που και που, το τηλ φοράει του vickmall τη ρομ, τώρα για τις ώρες οθόνης ακριβώς δεν ξέρω δεν έχω βρει κάπου που να χρονομετράει πάντως δεν είναι με τίποτα τα νούμερα που αναφέρετε. Μήπως υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να μετράει ώρες οθόνης και ποιο?

Πάντως στην ομιλία δεν νομίζω να έχει πρόβλημα, το πρόβλημα είναι η αναμένη οθόνη από ότι έχω καταλάβει και η φωτεινότητα είναι το πολύ 50 δεν το έχω βάλει παραπάνω

Για τις ώρες οθόνης πας security-battery-battery use-hardware-screen.

Έχω βγάλει μέχρι 8 ώρες οθονη με την rom του banggood 7.0.99.11 (LHFNYUN)!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το trucking number ποτε στο στελνουν απο vickmall το πηρα

Εξαρτάται πότε θα στείλουν το πακέτο. Δεν έχεις να ανησυχεις για κάτι. Αν θες να σιγουρευτείς στείλε στη Selina email να σου πει πότε θα το στείλουν.

Edited by thanath
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν ηταν να παργγειλω η σελινα μου ειπε οτι σε μερικα κινητα με την multi language Rom υπηρχε προβλημα στο fingerprint.Επομενως οσοι αντιμετωπιζεται αυτο το προβλημα καλυτερα να περασετε καποια αλλη rom!
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε και αυτό το πρόγραμμα για μυνηματα (chomp SMS)υποστηρίζει δικαρτα.δεν έχω το κινητό και δεν το έχω δοκιμάσει
Λοιπόν το κατεβασ α και το δοκίμασα. Στέλνει κανονικά και υποστηρίζει 160 χαρακτήρες. Απλα είναι λίγο δυκοιλιο .... Τι εννοώ, όταν θες να επιλέξεις την κάρτα από την οποια θες να στείλεις το μήνυμα, πρέπει να πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί της αποστολης για να στείλει από την άλλη κάρτα ....

Μικρό το κακό, λεπτομέρεια, αλλα τη λεμε ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι;

 

Το κινητό εάν το παραγγείλω από το vickmall.com με ρωτάει εάν θέλω την Multilanguage ROM ή την κανονική που έχει Αγγλικά και Κινεζικά. Εγώ μια χαρά είμαι με τα Αγγλικά, δεν με ενδιαφέρει τα Ελληνικά για να ψάχνω την Multilanguage. Η ερώτηση μου είναι για το εάν ισχύει οτι η Κανονική παίρνει κανονικά τα updates της Xiaomi μέσω της OTA εφαρμογής της και οχι με flash, και οτι η Multilanguage πρέπει να τα φλασάρεις τα updates. :confused::confused::confused::confused:

 

Υπάρχει κάποια άλλη διαφορά μεταξύ των 2 ROMs ?

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου είναι για το εάν ισχύει οτι η Κανονική παίρνει κανονικά τα updates της Xiaomi μέσω της OTA εφαρμογής της και οχι με flash, και οτι η Multilanguage πρέπει να τα φλασάρεις τα updates.

Έτσι θα γινεται, με ΟΤΑ !!!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι;

 

Το κινητό εάν το παραγγείλω από το vickmall.com με ρωτάει εάν θέλω την Multilanguage ROM ή την κανονική που έχει Αγγλικά και Κινεζικά. Εγώ μια χαρά είμαι με τα Αγγλικά, δεν με ενδιαφέρει τα Ελληνικά για να ψάχνω την Multilanguage. Η ερώτηση μου είναι για το εάν ισχύει οτι η Κανονική παίρνει κανονικά τα updates της Xiaomi μέσω της OTA εφαρμογής της και οχι με flash, και οτι η Multilanguage πρέπει να τα φλασάρεις τα updates. :confused::confused::confused::confused:

 

Υπάρχει κάποια άλλη διαφορά μεταξύ των 2 ROMs ?

 

Φίλε δεν έχω ασχοληθεί με ρομ καθόλου αλλά έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα μηνύματα εδώ μέσα και από ότι παρατηρώ οι περισσότεροι με την official rom δεν έχουν προβλήματα και περνούν updates κανονικά τώρα στης unofficial υπάρχουν κάποιοι bug όχι σε όλους αλλά χάνεις το δικαίωμα των updates.δυστυχώς εγώ δε τα ήξερα αυτά και ούτε ρώτησα πριν το παραγγείλω και μάλλον θα έρθει με τη multi του banggood.Ας με διόρθωση κάποιος αν κάνω λάθος για τις ρομ αλλά αυτά έχω καταλάβει ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το handcent SMS που υποστηριζει και 160 χαρακτήρες και 2 σιμ

 

Αυτο το προγραμμα ειχα σε ολα τα κινητα μου αλλα πουθενα δεν βλεπω επιλογη για 2 σιμ. Γνωριζεις να μου δωσεις τα φωτα σου?

Link to comment
Share on other sites

Τα notifications από SMS και Messenger δεν εμφανίζονται στην αρχική οθόνη, απλά ακούγεται ο ήχος. Πως το διορθώνω; :blink:

(Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες αλλά δεν βρήκα την απάντηση :wacko:)

 

Settings, Notifications, Manage Notifications βρίσκεις την εφαρμογή που σε ενδιαφέρει και ενεργοποιείς το "Floating notifications and lock screen"

 

Νομίζω αυτό ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την έκδοση 3/32GB χθες απο minideal. Κατέβασα 2 εφαρμογές IR Blaster (Anymote και Peel) και καμία δεν λειτουργεί. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Τα notifications από SMS και Messenger δεν εμφανίζονται στην αρχική οθόνη, απλά ακούγεται ο ήχος. Πως το διορθώνω; :blink:

(Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες αλλά δεν βρήκα την απάντηση :wacko:)

 

αν εννοείς αυτό με τη φούσκα του messenger κάνε αυτό και θα είναι οκ

 

Ρυθμίσεις-->Εφαρμογές-->Messager-->Διαχείριση Δικαιωμάτων-->Προβολή αναδυόμενου παραθύρου (κάντο πράσινο). Done!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προγραμμα ειχα σε ολα τα κινητα μου αλλα πουθενα δεν βλεπω επιλογη για 2 σιμ. Γνωριζεις να μου δωσεις τα φωτα σου?

 

δεν υποστηριζει 2 σιμ.στελνει μονο απο την πρωτη

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά? Μέχρι πριν 20 Μερες που το χρησιμοποιούσα, με ρωτούσε απο ποια σιμ να στείλει.
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά? Μέχρι πριν 20 Μερες που το χρησιμοποιούσα, με ρωτούσε απο ποια σιμ να στείλει.

 

Εμενα παντως δεν μου ζητουσε ποτε απο ποια σιμ να στειλει.Εστελνε παντα απο την πρωτη γιαυτο και μπηκα στην διαδικασια να αλλαξω την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την έκδοση 3/32GB χθες απο minideal. Κατέβασα 2 εφαρμογές IR Blaster (Anymote και Peel) και καμία δεν λειτουργεί. Τι μπορεί να φταίει;

Εγώ κατέβασα την irplus,στις τηλεοράσεις δουλεύει αλλά πρέπει να βρεις το μοντέλο που εχεις μέσα στη λίστα που έχει.

Στα κλιματιστικά δεν εβγαλα άκρη!

Μέσα εμένα δεν είχε την εφαρμογή της xiaomi,μήπως μ'αυτη δουλεύει καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα την irplus,στις τηλεοράσεις δουλεύει αλλά πρέπει να βρεις το μοντέλο που εχεις μέσα στη λίστα που έχει.

Στα κλιματιστικά δεν εβγαλα άκρη!

Μέσα εμένα δεν είχε την εφαρμογή της xiaomi,μήπως μ'αυτη δουλεύει καλυτερα?

 

Έκανα το τεστ μόλις με την κάμερα άλλου κινητου τηλεφωνου , για να δοκιμάσω αν ο sensor του note 3 θα φωτίσει. Με καμία απο τις εφαρμογές δεν φωτίζει καν ούτε με το irplus. Με λίγα λόγια το κύκλωμα των υπερύθρων δεν δουλεύει καν. Παίζει να φταίει η rom? Έχει μέσα μια multi που την βάζουν στο minideal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...