Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη ειναι θεμα χρονου μεχρι να το παρω (δευτερα θα το εχω απο μια αγγελια θα το παρω) φοραει δυστυχως την "πειραγμενη" ρομ του καταστηματος με τα Ελληνικα πανω!

Επειδη δν εχω ξανασχοληθει με xiaomi και διαβασα τον οδηγο αλλα μου φανεικε λιγο περιεργος υπαρχει καποιος που μπορει να κανει μια καλη μεταφραση και να προσθεσει μερικα βηματα πιο αναλυτικα η καποιος καλος συναθρωπος να με βοηθισει απο Θεσσαλονικη γτ θα το μπρικαρω μου φαινεται το τηλεφωνο :(

 

αν στο δωσει πανω απο 250 μην το παρεις ειναι κατι "εξυπνα" ατομα που το κανουν αυτο καλυτερα να το παρεις απο το καταστημα στο skroutz που θα εχεις και εγγυηση!!!

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον σχεδόν όλα τα Κινέζικα την υποστηρίζουν!

Σε 4(4G)συσκευές τον τελευταιο χρόνο που πέρασαν απ τα χέρια μου οι 3 είχαν την 800 μπάντα.

Δεν ξέρω γιατί αλλά οι κορυφαίες εταιρίες στην Κίνα(Xiaomi,Meizu κτλ.)δεν την βάζουν!

 

Έτσι είναι. Πχ το jiayu s3 με mediatek έχει την 800 άρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,κατεβασα την εφαρμογη Handcent SMS και θα ηθελα να μου πειτε,πως γινεται να στειλω μηνυμα απο την δευτερη sim που εχω μεσα και οχι απο την πρωτη? Δεν μου εμφανιζει καποια επιλογη οπως μου δινει την επιλογη οταν παω να κανω μια κληση. Γνωριζει κανεις?
Bαλε GoSMS, υποστηρίζει κανονικά 2καρτο, ελληνικα και 160 χαρακτήρες ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

χρηση οχι οθονη

χρήση 9 ωρες και 70 ωρες αναμονή...με τον όρο χρήση οθόνη δεν εννοεί? άντε και καμια τηλεφωνική κλήση?? βέβαια η αναμονή παίζει αναλόγως τη χρήση, οπότε δεν ειναι αξιόπιστος δεικτης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

9 ώρες οθόνη; Είσαι σίγουρος;

ναι...το είδα live λιγο πριν κλείσει...τωρα αν χρήση δεν εννοεί οθόνη αλλά κάτι αλλο, τι να πω...το redmi σαν να την καταπίνει μ φαίνεται απο τα reviews:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Bαλε GoSMS, υποστηρίζει κανονικά 2καρτο, ελληνικα και 160 χαρακτήρες ;)

 

Δεν μου στελνει καν μηνυμα. Ενω εχω βαλει τα parmissions

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρετε που μπορώ να βρω προστατευτικό τζαμάκι(screen protector ή οπως λέγεται) για το συγκεκριμένο μοντέλο;

Από Ελλάδα κατά προτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Με το sms go δεν μου στελνει,με ολα τα αλλα στελνει κανονικα μνμ.Γνωριζει κανεις κατι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν απενεργοποιω την λειτουργια διπλης καρτας sim,στελνει κανονικα μηνυμα :happy:

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά ανθεκτική φαίνεται η οθόνη μόνο το ασημένιο πλαίσιο γρατζουνιέται σχετικά εύκολα αν και νομίζω ότι μονο το λευκό έρχεται με ασημένιο πλαίσιο
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει 6 ώρες οθόνη?

Μήπως δεν έχει 4000 μπαταρία?

Τι φαίνεται να τρώει την μπαταρία?

Ξέρουμε ποτέ θα είναι έτοιμο το snapdragon ?

 

Ευχαριστώ

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βγει εκδοση με snapdragon 808, τι διαφορες στη χρήση θα έχει απο αυτό με τον mediatek; Τόσο μεγάλες διαφορές θα έχει; Τι θα κανει παραπάνω; Κινητο τηλέφωνο ειναι, δεν είναι υπολογιστης , να δίνουμε τοσο μεγαλη σημασια στις επιδοσεις. Απο ενα επιπεδο και πανω είναι ασκοπο. Μήπως το παρακάνουμε λίγο; Προσωπικά είμαι καλυμένος με το συγκεκριμένο τηλέφωνο για τις αναγκες μου. Ισως λιγο καλυτερη κάμερα να είχε, αλλά και με αυτή μα χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βγει εκδοση με snapdragon 808, τι διαφορες στη χρήση θα έχει απο αυτό με τον mediatek; Τόσο μεγάλες διαφορές θα έχει; Τι θα κανει παραπάνω; Κινητο τηλέφωνο ειναι, δεν είναι υπολογιστης , να δίνουμε τοσο μεγαλη σημασια στις επιδοσεις. Απο ενα επιπεδο και πανω είναι ασκοπο. Μήπως το παρακάνουμε λίγο; Προσωπικά είμαι καλυμένος με το συγκεκριμένο τηλέφωνο για τις αναγκες μου. Ισως λιγο καλυτερη κάμερα να είχε, αλλά και με αυτή μα χαρά.

Τα περισσοτερα εινια καθαρα θεμα markrting φιλε μου,σημερα ακομα πιο αδυναμες συσκευες σε specs απο το 3αρι κανεις μια χαρα την δουλεια σου,στο 99% των καθημερινων-τυπικων εργασιων που θα κανεις με ενα κντ τηλεφωνο.

Αλλα ειπαμε...........πρεπει να δειχνει το κατι παραπανω,για το image της εταιριας........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οσο μπορω αποφευγω συσκευες με mtk... Για να μπρικαρεις sd πρεπει να το προσπαθησεις...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οσο μπορω αποφευγω συσκευες με mtk... Για να μπρικαρεις sd πρεπει να το προσπαθησεις...

Φιλε μου γιατι το λες αυτο??Οι νεας γενιας mtk ειναι απλα εξαιρετικοι,σε ολα τα επιπεδα,και χωρις να ψηνεις αυγο οταν τους ζοριζεις.

Καλα αυτο με την sd δεν το σχολιαζω καν.......δηλαδη η πιθανοτητα να εχει εργοστασικο θεμα η καρτουλα δεν ειναι ενα σεναριο......???

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. μπορει να με βοηθησει καποιος με το fingerprint? βαζω το δαχτυλο μου για σκαναρισμα και τιποτα. εχω βαλει κωδικο και παλι τιποτα. δεν ξερω τι αλλο να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμοφη Go SMS ωστε να μπορω να εχω επιλογη για να στελνω sms και απο τις δυο καρτες sim αλλα δεν τα καταφερνω. Επιλεγω το καθε βελακι που αντιστοιχει σε καθε καρτα,αλλα δεν μου στελνει το μηνυμα. Οταν απενεργοποιω την λειτουργια διπλης sim στην εφαρμογη,τα μηνυματα στελνονται κανονικα.Εχω δωσει parmissions στην εφαρμογη.

 

Γνωριζει κανεις καμια ιδεα ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου γιατι το λες αυτο??Οι νεας γενιας mtk ειναι απλα εξαιρετικοι,σε ολα τα επιπεδα,και χωρις να ψηνεις αυγο οταν τους ζοριζεις.

Καλα αυτο με την sd δεν το σχολιαζω καν.......δηλαδη η πιθανοτητα να εχει εργοστασικο θεμα η καρτουλα δεν ειναι ενα σεναριο......???

 

Όταν λέει ο φίλος από πάνω sd δεν εννοεί κάρτα μνήμης. Εξάλλου είναι αδύνατο να μπρικάρεις κάρτα μνήμης.

Με τα αρχικά sd εννοεί τον snapdragon. Πάντως δεν θα συμφωνήσω μαζί του. Όσο εύκολο είναι να μπρικάρεις mtk (όντως μπρικάρονται

χίλιους δύο τρόπους) άλλο τόσο εύκολο είναι να τους επαναφέρεις. Έχω καταφέρει να ξυπνήσω από λήθαργο mtk "χτυπώντας" το με πολύμετρο στα test points του. Άλλωστε η διαδικασία φλασαρίσματος στα mtk με flashtools είναι γενικότερα πολύ πιο εύκολη από αυτή που υπάρχει στα snapdragon.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

και εγω την ιδια rom εχω. πιστευεισ μπορουμε να κανουμε κατι?

Ας περιμένουμε μήπως το έχει αντιμετωπίσει κάποιος και το έχει λύσει, αλλιώς πάμε για αλλαγή rom μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει ο φίλος από πάνω sd δεν εννοεί κάρτα μνήμης. Εξάλλου είναι αδύνατο να μπρικάρεις κάρτα μνήμης.

Με τα αρχικά sd εννοεί τον snapdragon. Πάντως δεν θα συμφωνήσω μαζί του. Όσο εύκολο είναι να μπρικάρεις mtk (όντως μπρικάρονται

χίλιους δύο τρόπους) άλλο τόσο εύκολο είναι να τους επαναφέρεις. Έχω καταφέρει να ξυπνήσω από λήθαργο mtk "χτυπώντας" το με πολύμετρο στα test points του. Άλλωστε η διαδικασία φλασαρίσματος στα mtk με flashtools είναι γενικότερα πολύ πιο εύκολη από αυτή που υπάρχει στα snapdragon.

Εγω καταλαβα τι εννοει φιλε μου,το σχολιο μου ειναι περισσοτερο για διευκρινηση(απο το συγγραφεα)για τους αλλους λιγοτερο πιο ψαγμενους χρηστες,και φυσικα δεν υπαρχουν πιο ευκολοδουλευτοι επεξεργαστες απο τους mtk.Και εννοειται τους σωνεις κατα πολυ πιο ευκολα,αυτο ειναι γεγονος.Αυτο που εχω δει,σαν χρηστης,σε παρα πολλες συσκευες με mtk νεας γενιας,ειναι μια καλυτερη συμπεριφορα

σε θεματα ενεργειας και διαρκειας μπαταριας,ειδικα με 5.1 και μετα ειναι αισθητη η διαφορα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε μήπως το έχει αντιμετωπίσει κάποιος και το έχει λύσει, αλλιώς πάμε για αλλαγή rom μάλλον.

Είναι η ρομ η ελληνική που σε ήρθε από το μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ρομ η ελληνική που σε ήρθε από το μαγαζί;

Sorry, επειδη δεν γνωριζω και πολλα πως καταλαβαινεις αν ειναι η ελληνικη?

Link to comment
Share on other sites

Sorry, επειδη δεν γνωριζω και πολλα πως καταλαβαινεις αν ειναι η ελληνικη?

Αν έχεις ελληνικά στην συσκευή σου τότε είναι η ρομ που έβαλε το μαγαζί κ έχει κάποια προβληματάκια όπως αυτό που λέτε δεν θα πάρεις κ ότα μ αυτή την ρομ. Η λύση είναι να βάλεις την επίσημη όπου δεν θα έχεις κανενα προβλημα αλλά δεν θα έχεις ελληνικά. Τουλάχιστον μέχρι να ξεκλειδώσει ο bootloader κ να περάσεις ελληνική ρομ σωστή αυτή τη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. μπορει να με βοηθησει καποιος με το fingerprint? βαζω το δαχτυλο μου για σκαναρισμα και τιποτα. εχω βαλει κωδικο και παλι τιποτα. δεν ξερω τι αλλο να κανω.

 

Να κανεις reset το αποτυπωμα που εχεις βαλει, να τοποθετησεις παντα με τον ιδιο τροπο το δαχτυλο σου οταν το παιρνει και οχι λιγο πανω λιγο κατω και να βαλεις και αλλο δαχτυλο.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...