Jump to content

Πρόταση: Επιστροφή του «Karma»


teorizo
 Κοινοποίηση

Να επιστρέψει το Κάρμα στο forum του myphone.gr;  

170 members have voted

  1. 1. Να επιστρέψει το Κάρμα στο forum του myphone.gr;

    • Ναι! Είναι απαραίτητο...
    • Ναι, μόνο με θετική αξιολόγηση όμως...
    • Όχι, σε καμία περίπτωση!
    • Με αφήνει αδιάφορο...
    • Τι είναι το κάρμα πάλι;


Recommended Posts

Παιδιά, γράφετε συνέχεια για «γλείψιμο» και [highlight]«ρουφιανιές»[/highlight] στην θετική και αρνητική αξιολόγηση αντίστοιχα. Είναι δυνατόν όταν το κάρμα βασίζεται σε εκατοντάδες χρήστες (γιατί δεν άλλαζε με το παραμικρό, με τις ψήφους ελάχιστων δηλαδή) να μιλάτε για κάτι τέτοιο; Μήπως αν σε «γλείφουν» ή σε «ρουφιανεύουν» τόσα άτομα να το αξίζεις; :whistle: Γιατί, ειλικρινά, δεν βρίσκω λόγο να το κάνουν ομαδικά χωρίς να το αξίζει κάποιος... :worry: Ιδίως όταν δεν ξέρει κανείς ποιός τον ψήφισε... Αλήθεια στο παλιό κάρμα φαινόταν ποιός σε είχε ψηφίσει;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 170
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

It's a dead end παιδιά, νομίζω να κλειδωθεί.

Γιατί να κλειδωθεί; :confused: Συζήτηση (και μάλιστα κόσμια) κάνουμε. :worry: Το αδιέξοδο που είναι;

 

Πάντως πολύ θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος πως γίνεται «μαζικό γλείψιμο» ή «μαζικό θάψιμο» και, κυρίως, με ποιο σκοπό (ιδίως αν δεν γνωρίζει ποιός τον «θάβει» ή τον «γλύφει»)... Βεβαια, θα μπορούσε κάποιος να οργανωθεί με τους γνωστούς του για να ψηφίσουν ο ένας τον άλλο, αλλά πόσοι να είναι πια αυτοί οι γνωστοί, όταν απαιτούνται εκατοντάδες ψήφων για να αλλάξει το κάρμα;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγεί κάπου αυτή η συζήτηση;

Για να μην συμπεριληφθεί στη νέα version του vBulletin, σημαίνει υπάρχει λόγος.

[Λόγος ο οποίος εξηγήθηκε απο τους ανώτερους]

Το να καθόμαστε και να συζητάμε ποιός "γλύφει" ποιόν, και αν αυτό επηρεάζει το feature του karma είναι ανούσιο.

 

Η άποψη μου βέβαια.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά συμβαίνουν επειδή το Chat n Fun έχει γίνει το πιο δημοφιλές υποφόρουμ του MyPhone.

Yπάρχουν άλλα υποφόρουμ τα οποία είναι αφημένα στο έλεος του Θεού και στα οποία δραστηριοποιούνται χρήστες οι οποίοι κάνουν εξαιρετική δουλειά αλλά δεν αναφέρονται ποτέ και πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγεί κάπου αυτή η συζήτηση;

Για να μην συμπεριληφθεί στη νέα version του vBulletin, σημαίνει υπάρχει λόγος.

[Λόγος ο οποίος εξηγήθηκε απο τους ανώτερους]

Το να καθόμαστε και να συζητάμε ποιός "γλύφει" ποιόν, και αν αυτό επηρεάζει το feature του karma είναι ανούσιο.

 

Η άποψη μου βέβαια.

Τέλως πάντων, να θυμίσω μόνο ότι την δημοσκόπηση την είχε βάλει ένας γνωστός μας :p:

Νομίζω δεν είχα αναφέρει ποτέ ότι το karma θα εξαφανιστεί οριστικά... Ίσως λοιπόν να έφθασε η ώρα για μια ψηφοφορία...
Οπότε, αν δεν ενδιαφέρεται ο ίδιος πια για το feature ας κλειδώσει το θέμα αυτό να μην αναλωνόμαστε σε φιλοσοφίες...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά συμβαίνουν επειδή το Chat n Fun έχει γίνει το πιο δημοφιλές υποφόρουμ του MyPhone.

Yπάρχουν άλλα υποφόρουμ τα οποία είναι αφημένα στο έλεος του Θεού και στα οποία δραστηριοποιούνται χρήστες οι οποίοι κάνουν εξαιρετική δουλειά αλλά δεν αναφέρονται ποτέ και πουθενά.

:offtopic:

Νομίζω, ότι το Chat'n'Fun έχει την περισσότερη κίνηση δεν σημαίνει ότι είναι και το πιο χρήσιμο. Ούτε βέβαια ότι έχουν αχρηστευθεί τα υπόλοιπα forums. Όποιος θέλει δημοσιεύει είτε στα forum των κινητών είτε στο CnF. Αλλίμονο πάντως αν τα forum των κινητών αποκτούσαν τα μηνύματα του CnF. Είτε θα είχαμε πολλά (μα πάρα πολλά) προβλήματα με τα κινητά είτε θα έγραφε ο καθένας ότι του κατέβει με αποτέλεσμα να αχρηστεύονταν τελείως. Εγώ π.χ. δραστηριοποιούμαι σαφώς περισσότερο στο CnF αλλά όποτε χρειαστεί να προσθέσω κάτι κατά την ταπεινή μου γνώμη χρήσιμο για κινητά ή gadget νομίζω ότι το κάνω... Αν υπάρχουν χρήστες που δημοσιεύουν μόνο στο CnF, δικαίωμά τους από την στιγμή που επιτρέπεται από το myPhone.

:offtopic:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

Νομίζω, ότι το Chat'n'Fun έχει την περισσότερη κίνηση δεν σημαίνει ότι είναι και το πιο χρήσιμο. Ούτε βέβαια ότι έχουν αχρηστευθεί τα υπόλοιπα forums. Όποιος θέλει δημοσιεύει είτε στα forum των κινητών είτε στο CnF. Αλλίμονο πάντως αν τα forum των κινητών αποκτούσαν τα μηνύματα του CnF. Είτε θα είχαμε πολλά (μα πάρα πολλά) προβλήματα με τα κινητά είτε θα έγραφε ο καθένας ότι του κατέβει με αποτέλεσμα να αχρηστεύονταν τελείως. Εγώ π.χ. δραστηριοποιούμαι σαφώς περισσότερο στο CnF αλλά όποτε χρειαστεί να προσθέσω κάτι κατά την ταπεινή μου γνώμη χρήσιμο για κινητά ή gadget νομίζω ότι το κάνω... Αν υπάρχουν χρήστες που δημοσιεύουν μόνο στο CnF, δικαίωμά τους από την στιγμή που επιτρέπεται από το myPhone.

:offtopic:

Eντάξει.Ότι πεις.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά συμβαίνουν επειδή το Chat n Fun έχει γίνει το πιο δημοφιλές υποφόρουμ του MyPhone.

Yπάρχουν άλλα υποφόρουμ τα οποία είναι αφημένα στο έλεος του Θεού και στα οποία δραστηριοποιούνται χρήστες οι οποίοι κάνουν εξαιρετική δουλειά αλλά δεν αναφέρονται ποτέ και πουθενά.

 

καλώς ή κακώς φίλε μου το Myphone είναι λίγο απόλα με ότι αυτό συνεπάγεται.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι πως για να μένει το παρόν θέμα ανοιχτό σημαίνει πως υπάρχει λόγος. Αλλιώς θα είχε ήδη κλειδωθεί.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι πως για να μένει το παρόν θέμα ανοιχτό σημαίνει πως υπάρχει λόγος. Αλλιώς θα είχε ήδη κλειδωθεί.

Μπα, μπορεί και να βαριόμαστε να το κλειδώσουμε :p

 

Δεν το βλέπω πάντως να επιστρέφει το κάρμα σύντομα. Τα λόγια του administrator δεν προσδιόριζαν το πότε. Δεν έγινε πριν μερικές μέρες που έκλεισε 2 χρόνια το παρόν thread. Ίσως τον Απρίλιο που κλείνει ένα χρόνο η δημοσκόπηση; Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Eντάξει.Ότι πεις.
Πάντα με επιχειρήματα bomber... :whistle:

 

Επί του θέματος πάντως, θα είχε ενδιαφέρον να διαβάζαμε και τις σκέψεις του MsK, αν έβρισκε το χρόνο. Όχι τίποτα οριστικό, απλά πως το βλέπει, τι σκέφτεται για αυτά που γράφουμε, οτιδήποτε τέλως πάντων...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πάντα με επιχειρήματα bomber... :whistle:

 

Επί του θέματος πάντως, θα είχε ενδιαφέρον να διαβάζαμε και τις σκέψεις του MsK, αν έβρισκε το χρόνο. Όχι τίποτα οριστικό, απλά πως το βλέπει, τι σκέφτεται για αυτά που γράφουμε, οτιδήποτε τέλως πάντων...

To πρώτο μήνυμα μου ήταν on-topic.Εσύ το κατάλαβες αλλιώς επειδή είσαι προκατειλλημένος εναντίον μου.Γι αυτό το λόγο δεν είχα όρεξη να απαντήσω στο ποστ σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, ελα admin, χωσ'το Καρμα!

Καλη φαση!

"ενεργειακες σφαιριτσες φωτος" ftw!

:D:D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο μήνυμα μου ήταν on-topic.Εσύ το κατάλαβες αλλιώς επειδή είσαι προκατειλλημένος εναντίον μου.Γι αυτό το λόγο δεν είχα όρεξη να απαντήσω στο ποστ σου.
Δεν αποκλείεται να έκανα κάποιο λάθος και να το θεώρησα off-topic, θα μπορούσες να με διορθώσεις και είτε να το παραδεχθώ είτε να το αντικρούσω. Άλλωστε το off-topic κόλλαγε περισσότερο στα δικά μου γραφόμενα, για αυτό και έβαλα δυο «σηματάκια» off-topic ένα πριν το μήνυμά μου και ένα μετά. Από την άλλη δεν βλέπω τον συσχετισμό ότι το CnF έχει περισσότερα μηνύματα με το karma. Κάποιος που δραστηριοποιείται περισσότερο στα κινητά (φαίνεται από το προφίλ του, π.χ. το δικό σου) και έχει karma, το πιθανότερο θα είναι να το έχει αποκτήσει εκεί.

 

Τώρα, για το ποιός είναι προκατειλημμένος, ποιό σου φαίνεται πιο πολύ ειρωνικό, αυτό ή αυτό (απάντησα και'γω με ειρωνία αλλά δεν άντεξα); Αν ήμουν, προκατειλημμένος θα σου απάνταγα στα περί CnF με στύλ «τι'ναι αυτά που λές τώρα;», δεν θα έγραφα το κατεβατό. Και περίμενα κάτι παραπάνω από «εντάξει, ότι πεις» για απάντηση...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με johner!:) Τους ποιοτικούς χρήστες τους ενθαρρύνεις, τους lamers τους αποτρέπεις!;) ίσως, βελτιώνεται η ποιότητα των posts.

Αν κάποιοι έχουν τις παρέες τους εδώ μέσα και αλληλοψηφιζονται...με γεια τους με χαρά τους...εξάλλου, υπάρχει και το αντίστοιχο topic στο Chat 'n' Fun που εκεί το γλείψιμο πάει σύννεφο.:rolleyes:

δεν συμφωνω καθολου με τη λογικη σου!!!:)

φιλικοτατα παντα.:D

με την ιδια σκεψη να σταματησουμε να ευχομαστε χρονια πολλα στο καθενα στο αντιστοιχο θεμα!:O

αλλωστε και εκει σε αυτους που συμπαθουμε δεν ευχομαστε?;)

Link to comment
Share on other sites

ενα μελος του φορουμ με θετικη βαθμολογηση θα λαμβανεται πιο ευκολα "στα σοβαρα" απο τους συνομιλητες του.

αλλωστε γιατι να μην το εχουμε?

 

Και 100% θετικό κάρμα να έχεις δεν πρόκειται να σε λάβω περισσότερο σοβαρά.

Και 100% αρνητικό κάρμα να έχεις δεν πρόκειται να δώσω μικρότερη σημασία στα ποστ σου.

 

Το ίδιο ισχύει και για όλα τα μέλη του ΦΟΡΟΥΜ.

Εκείνο που ανυψώνει ή κατεδαφίζει την εικόνα ενός μέλους στα μάτια μου είναι τα γραφόμενά του και όχι η δημοφιλία του.

Link to comment
Share on other sites

Και 100% θετικό κάρμα να έχεις δεν πρόκειται να σε λάβω περισσότερο σοβαρά.

Και 100% αρνητικό κάρμα να έχεις δεν πρόκειται να δώσω μικρότερη σημασία στα ποστ σου.

 

Το ίδιο ισχύει και για όλα τα μέλη του ΦΟΡΟΥΜ.

Εκείνο που ανυψώνει ή κατεδαφίζει την εικόνα ενός μέλους στα μάτια μου είναι τα γραφόμενά του και όχι η δημοφιλία του.

σωστα ολα αυτα που λες, μονο που ισχυουν για εσενα, δε ξερεις και δε μπορεις να ξερεις πως λειτουργει το καθε ενα μελος του φορουμ.;)

μην θεωρεις τα παντα δεδομενα.:)

Link to comment
Share on other sites

σωστα ολα αυτα που λες, μονο που ισχυουν για εσενα, δε ξερεις και δε μπορεις να ξερεις πως λειτουργει το καθε ενα μελος του φορουμ.;)

μην θεωρεις τα παντα δεδομενα.:)

 

Ασφαλώς και ισχύουν για μένα,κατί το οποίο είναι σαφές από το ποστ μου.

Πότε δεν υποστήριξα πως έχουν καθολική ισχύ.

 

Εξάλλου ο καθένας εκφράζει την προσωπική του άποψη στο παρόν θέμα.Είναι λοιπόν περιττό να διευκρινίζεται το αυτονόητο.

Link to comment
Share on other sites

hostolis, ευχαριστω για την εξηγηση.

καταλαβαινεις ομως πως δεν ηταν καλα διατυπωμενο αυτο το "Το ίδιο ισχύει και για όλα τα μέλη του ΦΟΡΟΥΜ.".

ευχαριστω και παλι.

 

edit: αλλο ηταν το αρχικο μου μυνημα, αλλα διαγραφηκε.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί οτι αυτό που λέει σχετικά με τα ποστς, αν θα τα λαμβάνει περισσότερο ή λιγότερο υπόψιν, ισχύει για όλων των μελών τα ποστς.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...