Jump to content

Πρόταση: Επιστροφή του «Karma»


teorizo
 Κοινοποίηση

Να επιστρέψει το Κάρμα στο forum του myphone.gr;  

170 members have voted

  1. 1. Να επιστρέψει το Κάρμα στο forum του myphone.gr;

    • Ναι! Είναι απαραίτητο...
    • Ναι, μόνο με θετική αξιολόγηση όμως...
    • Όχι, σε καμία περίπτωση!
    • Με αφήνει αδιάφορο...
    • Τι είναι το κάρμα πάλι;


Recommended Posts

Οταν βαλεις καποιον στην λιστα αγνοησης, δεν εμφανιζεται το μηνυμα του.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 170
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
kκα8όλου δεν φαίνεται ? σε αυτον φαίνεται όμως ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν το θέλω.

Θα μου πείτε, γιατί να μην το απενεργοποιήσω όταν μπει? Αυτό θα κάνω, αλλα μια που λετε όσοι το θέλετε την άποψη σας, είπα να την πω κι εγώ :p (κι όσοι δεν το θελουνε επίσης).

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θελω να οταν (η μαλλον αν :blink: ) με το καλο ξαναμπει το καρμα , να εχει την επιλογη του αρνητικου , και να ειναι σε μορφη με καρμοσφαιρες και οχι +1 +15 κτλ

Οι σφαιρες εχουν ενα μυστηριο :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Παλιά, πολύ παλιά υπήρχε το κάρμα που ήταν ένας τρόπος θετικής/αρνητικής αξιολόγισης των μελών. Μετά έγινε κάποια αναβάθμιση στο forum script και από τότε αγνοείται η τύχη του.... :p Υπάρχει κάποια πιθανότητα να ξαναγυρίσει;

{Υπήρχε και παλαιότερα θέμα που χάθηκε με τον καθαρισμό του Σχολιασμό}

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είχα αναφέρει ποτέ ότι το karma θα εξαφανιστεί οριστικά... Ίσως λοιπόν να έφθασε η ώρα για μια ψηφοφορία...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να μεταφερθεί η ψηφοφορία στο CnF για να τη δουν περισσότεροι?
Link to comment
Share on other sites

Με αφήνει αδιάφορο...για μένα δεν υποδηλώνει κάτι για αυτό και στην πρώτη του λειτουργία του το είχα απενεργοποιήσει.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι το απενεργοποιούσαν μόνο όσοι είχαν αρνητικό; :whistle:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνώμη μου το κάρμα χρησιμοποιήτε για να υποδεικνύει τη συμπεριφορά/χαρακτήρα των μελών του myphone,εντός του forum.Οποιεσδήποτε αντιπαλότητες,ιδιωτικές και μη,που δεν αφορούν το forum άμεσα ή έμμεσα δεν πρέπει να είναι αφορμές το να κοκκινίζει το κάρμα κάποιου.Εφόσον λοιπόν,υπάρχουν οι απαραίτητες δυκλίδες ασφαλείας που εξασφαλίζουν όσο το δυνατόν καλύτερα την αρνητική ή θετική ψήφο κάποιου,το θεωρώ ένα ωραίο σύν στα του χρήστη στατιστικά.

Επίσης δεν θεωρώ σωστό το να έχει κάποιος καταπράσινο κάρμα επειδή όλοι του οι κολλιτοί και η οικογενειά του,βρίσκονται στο forum..:rolleyes: .

Τώρα αν κάποιου δεν του αρέσει το κάρμα ή δεν το θεωρεί ενα μέτρο σωστό ως προς εκείνον (πάντα εντός του forum),απόλυτο και σεβαστότατο δικαίωμα του να μη το αποδεχτεί.Δε σημαίνει απολύτος τίποτα.

 

Αυτά..:)

Link to comment
Share on other sites

Εάν αναφέρεσαι σε εμένα το απενεργοποίησα από την πρώτη μέρα. Δεν είχα τίποτε.
Όχι, γενικά αναφέρομαι. Άλλωστε μπορεί να είχες (δεν ξέρω για εσένα, μια υπόθεση κάνω) «κόντρες» με πολλούς πριν προλάβουν να σε «μαυρίσουν».

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γενικά αναφέρομαι. Άλλωστε μπορεί να είχες (δεν ξέρω για εσένα, μια υπόθεση κάνω) «κόντρες» με πολλούς πριν προλάβουν να σε «μαυρίσουν».

 

-> bold -> βλέπεις γιατί είναι ουτοπία το κάρμα...γίνεται εργαλείο εκδίκησης.:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό κι εγώ ψήφισα τη δέυτερη επιλογή. Σκοπός είναι να επιβραβεύεις και να ξεχωρίζεις από τους καλούς τους καλύτερους και όχι να θάβεις κάποιον με αρνητικό κάρμα, για κάτι που σου "έχει κάνει".

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, να επιστρέψει αλλά μόνο με θετική αξιολόγηση. Το κάρμα εκτός από το γενικό χαρακτήρα, στον οποίον αναφέρθηκε ο 7th heaven, μπορεί να λειτουργήσει ως rep. Τι είναι αυτό: ένας χρήστης ποστάρει πληροφορίες οι οποίες βοήθησαν κάποιον να κάνει κάτι, πχ ο Aquasonic με βοήθησε να αλλάξω τα εικονίδια στο S65 μου. Αυτόν το χρήστη λοιπόν θέλω να τον αξιολογήσω θετικά για τη βοήθεια που μου προσέφερε άρα και για την προσφορά του στο forum, γιατί αυτό που έγραψε θα βοηθήσει κι άλλους.

 

Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός, το συγκεκριμένο σύστημα το έχω δει να δουλεύει και πηγαίνει μια χαρά σε αυτοκινητιστικό forum του εξωτερικού.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

-> bold -> βλέπεις γιατί είναι ουτοπία το κάρμα...γίνεται εργαλείο εκδίκησης.:rolleyes:
Αν ο άλλος είναι... ενοχλητικός (για να μην πω κάτι άλλο, παραδείγματα έχω αλλά όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να παραθέσω usernames) για την πλειοψηφία του forum, κάπως πρέπει να «τιμωρείται».

Γι' αυτό κι εγώ ψήφισα τη δέυτερη επιλογή. Σκοπός είναι να επιβραβεύεις και να ξεχωρίζεις από τους καλούς τους καλύτερους και όχι να θάβεις κάποιον με αρνητικό κάρμα, για κάτι που σου "έχει κάνει".
Σε αυτή την περίπτωση το να μην έχεις θετικό κάρμα δεν θα είναι αρνητικό; Είναι σαν να μεταφέρουμε την κλίμακα π.χ. από το -5 με 5 στο 0 με 10. :confused:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αν ο άλλος είναι... ενοχλητικός (για να μην πω κάτι άλλο, παραδείγματα έχω αλλά όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να παραθέσω usernames) για την πλειοψηφία του forum, κάπως πρέπει να «τιμωρείται».

 

Υπάρχουν άλλοι τρόποι για να τιμωρηθεί κάποιος [προσωρινό ή μόνιμο ban].

Θεωρείς εσύ ότι κάποιος σαν αυτόν που περιγράφεις θα δώσεις δεκάρα για το αρνητικό karma?:shifty:

 

think of it...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...