Jump to content

Πρόταση: Επιστροφή του «Karma»


teorizo
 Κοινοποίηση

Να επιστρέψει το Κάρμα στο forum του myphone.gr;  

170 members have voted

  1. 1. Να επιστρέψει το Κάρμα στο forum του myphone.gr;

    • Ναι! Είναι απαραίτητο...
    • Ναι, μόνο με θετική αξιολόγηση όμως...
    • Όχι, σε καμία περίπτωση!
    • Με αφήνει αδιάφορο...
    • Τι είναι το κάρμα πάλι;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 170
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ απλα δεν μπορεις.. :) .Υπαρχει ομως και ενα επισημασμενο/FAQ για το καρμα.Διαβασε το εαν θες.Θα σου λυθουν πολλες αποριες. :)
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να λέω ότι μου καπνίσει και να έχω ΤΕΖΑ πράσινο κάρμα.... ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ???? :lol:

 

sorry Μύθε δεν κρατήθηκα... :o

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis (31 Δεκ. 2004 , 16:03)

 

μπορώ να λέω ότι μου καπνίσει και να έχω ΤΕΖΑ πράσινο κάρμα.... ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ???? :lol:

 

sorry Μύθε δεν κρατήθηκα... :o

 

 

OXI.... :!: :D :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis (31 Δεκ. 2004 , 16:03)

 

μπορώ να λέω ότι μου καπνίσει και να έχω ΤΕΖΑ πράσινο κάρμα.... ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ???? :lol:

 

sorry Μύθε δεν κρατήθηκα... :o

 

 

...ΤΣΟΥ :p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis (31 Δεκ. 2004 , 16:03)

 

μπορώ να λέω ότι μου καπνίσει και να έχω ΤΕΖΑ πράσινο κάρμα.... ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ???? :lol:

 

sorry Μύθε δεν κρατήθηκα... :o

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Έγραψες!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θυμάμαι καλά σε μια συζήτηση που είχα με το MsK στο irc (κατα τον Σεπτέμβρη; δε θυμάμαι καλά πότε) περιμένουμε (ακόμη :P ) να εμφανίζονται στο user control panel τα σχόλια (ανώνυμα) που έχουν κάνει χρήστες για τα μηνύματά μας.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτο το καρμα δεν με ειχε απασχόλησει ποτε αν και μπαίνω συχνα-πυκνα στο myphone και για πολύ καιρο δεν ειχα καταλαβει τι ρολο παιζουν οι μπουρμπουλιθρες..

Αργοτερα εβλεπα αλλους με 1-2 πρασινες αλλους τιγκα πρασινες αλλους με κοκκινες αλλοι ειχαν 3 μαυρες αλλοι 1 αυτες ακομα δεν τις εχω καταλάβει..

Τελοσπαντων σιγα σιγα καταλαβα τι περιπου συμβαίνει ειδα και το κουμπάκι με το σύμβολο του καλου και του κακού (γιν και γιανγκ) κατω απο κα8ε μελος το πάτησα και καταλαβα οτι εδω κρινουμε τον καλο και τον κακο..

Δεν σας κρύβω οτι το εκανα μερικές φορες οταν καποιος με βοη8ησε σε κατι που ειχα ρωτήσει η οταν καποιος αλλος με το ποστ του και το χιουμορ του με εκανε και γέλασα 8ετικά πάντα..

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι καποιος να το χρησιμοποιησει αρνητικά ή ακομα καλύτερα δεν μπορώ να καταλαβω γιατι να του δίνεται αυτή η δυνατότητα..

2 γεγονοτα συνεβησαν σημερα ουτοσώστε να καθομαι να γραφω αυτο το μεγαλο και βαρετό ποστ..

Πρωτον καπου σε μια συζητηση εδω μέσα ειδα ενα παιδι να έχει τερμα ολα κοκκινα!!! Δηλαδή αυτόν τι δεν τον θέλουμε-να φυγει?

Και δευτερον σε ενα φορουμ του εξωτερικού ειδα κατω απο την περιοχη, ποστ κλπ να γραφει καρμα και διπλα αλλλος ειχε +2 αλλος +18 και αλλος 0 μειον δεν ειχε!

Ουτε φρουφρού ουτε κακοι ούτε στο απυρόβλυτο, γιατι μεσα στην αφέλειά μου παρατήρησα οτι μερικοι δεν ειχανε κουμπάκι..

Νομιζω πως ενας νοήμων ανθρωπος αν συνδιασει πόστς καρμα εγγραφή στο φορουμ καταλαβαινει πολλα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πως έχει το πράμμα για μένα, θεωρώ πως το κόκκινο κάρμα πρέπει να υπάρχει. Δείχνει πότε κάποια άτομα είναι σπαστικά/ενοχλητικά κλπ

 

Αν είχαμε μόνο θετικά και ουδέτερο κάρμα, τότε δεν θα μπορούσε να ξεχωρίσει ο χρήστης ο οποίος είναι απλά "αδιάφορος" στους υπόλοιπους, από εκείνον που ενοχλεί.

 

Αυτή είναι η άποψή μου :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το αρνητικό κάρμα είναι λάθος γιατί πολλές φορές δημιουργούνται εσφαλμένες εντυπώσεις.

Π.χ. εγώ θα μπορούσα να έχω μια απλή διαφωνία μα κάποιο παιδί στο thread των διαξιφισμών και αυτουνού να του καπνίσει ή να τσαντιστεί επειδή εγώ έχω διαφορετική άποψη από αυτόν και να μου δώσει αρνητικό κάρμα.Αυτή δεν είναι σωστή χρήση του κάρμα.Και πολλά παιδιά φαντάζομαι οτι σκέφτονται με αυτόν τον τρόπο και χρησιμοποιούν το κάρμα λανθασμένα.Ίσως θα έπρεπε να δίνεται η δυνατότητα για απόδοση κάρμα στα μέλη που έχουν πάνω από ένα συγκεκριμένο αριθμό posts.

 

Edit: sorry ,μόλις είδα ότι έχει συζητηθεί στο FAQ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος evripidis (10 Ιαν. 2005 , 20:50)

 

 

Αργοτερα εβλεπα αλλους με 1-2 πρασινες αλλους τιγκα πρασινες αλλους με κοκκινες αλλοι ειχαν 3 μαυρες αλλοι 1 αυτες ακομα δεν τις εχω καταλάβει..

 

 

 

3μαυρες=banned

1=δεν συμμετεχουν στο καρμα :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konstantinos_bei (10 Ιαν. 2005 , 22:48)

 

Νομίζω ότι το αρνητικό κάρμα είναι λάθος γιατί πολλές φορές δημιουργούνται εσφαλμένες εντυπώσεις.

Π.χ. εγώ θα μπορούσα να έχω μια απλή διαφωνία μα κάποιο παιδί στο thread των διαξιφισμών και αυτουνού να του καπνίσει ή να τσαντιστεί επειδή εγώ έχω διαφορετική άποψη από αυτόν και να μου δώσει αρνητικό κάρμα.Αυτή δεν είναι σωστή χρήση του κάρμα.Και πολλά παιδιά φαντάζομαι οτι σκέφτονται με αυτόν τον τρόπο και χρησιμοποιούν το κάρμα λανθασμένα.Ίσως θα έπρεπε να δίνεται η δυνατότητα για απόδοση κάρμα στα μέλη που έχουν πάνω από ένα συγκεκριμένο αριθμό posts.

 

Edit: sorry ,μόλις είδα ότι έχει συζητηθεί στο FAQ

 

 

Για να αλλάξει το κάρμα χρειάζονται πολλές (πάρα πολλές) ψήφοι, άρα ένας που θα σε μαυρίσει επειδή τον κόλλησες στον τοίχο με τα επιχειρήματά σου δε θα σου κάνει ζημιά, αντίθετα από την όλη συζήτηση εσύ θα κερδίσεις κάρμα από τους υπόλοιπους χρήστες που θα κρίνουν ποιός κάνει διάλογο και ποιός όχι. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει πει ήδη ο MsK, το κάρμα έχει αρκετές ασφαλιστικές δικλείδες ώστε να αποφεύγονται φαινόμενα σαν αυτά που αναφέρθηκαν παραπάνω. Μην ανησυχείτε λοιπόν.

 

Επίσης, μην ξεχνάτε ποτέ πως το κάρμα δεν είναι κάτι το τελεσίδικο. Μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας για κάποιον ύστερα από ένα χρονικό διάστημα, δίνοντας του θετική ψήφο αν τον έχετε ψηφίσει αρνητικά, ή και το αντίστροφο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...
Ναι ρε παιδιά, τι έγινε αυτό το περίφημο κάρμα;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Όντως... Φαντάζομαι όμως πως ο Μάνος έχει πολλή δουλειά αφού ούτε στο forum τον βλέπω συχνά :(
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το θελω το Καρμα. Μ'αρεσει να παταω κοκκινο!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδια, οι συστασεις μπαινουν οταν βαλουμε καποιον στη λιστα φιλων; κι οταν τον βαλουμε στη λιστα αγνοησης τι γινεται;
Link to comment
Share on other sites

Οι συστάσεις είναι ο αριθμός των μελών που μάθαν απο εσένα το myphone. Κατα την εγγραφή ενός μέλους, έχει ένα πεδίο που λέει "Γράψτε εδώ το nickname του μέλους που σας σύστησε το site" ή κάτι τέτοιο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...