Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταλαβα ευχαριστω παρα πολυ...!!!!!

 

το νανο εχει τετειο???

 

τελικα ΙΠοντ θα παρω απλα παιζω με την τιμη και αν θα ναι νανο η οχι...

 

δεν ακουω πανω απο 2 ωρες μουσικη την μερα αλλα εχω στο λαπτοπ 25γιγα τραγουδια...μαλλον θα με συμφερει ενα κανονικο ιΠοντ

 

εεε????

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καταλαβα ευχαριστω παρα πολυ...!!!!!

 

το νανο εχει τετειο???

 

τελικα ΙΠοντ θα παρω απλα παιζω με την τιμη και αν θα ναι νανο η οχι...

 

δεν ακουω πανω απο 2 ωρες μουσικη την μερα αλλα εχω στο λαπτοπ 25γιγα τραγουδια...μαλλον θα με συμφερει ενα κανονικο ιΠοντ

 

εεε????

 

Πως ξεχωριζουμε την νεα γενια ipod video απο την προηγουμενη?Το ipod video 80gb ποτε θα ερθει στην ελλαδα?

 

Το microsoft zune ποτε φυμολογειται οτι θα βγει?

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

δεν ακουω πανω απο 2 ωρες μουσικη την μερα αλλα εχω στο λαπτοπ 25γιγα τραγουδια...μαλλον θα με συμφερει ενα κανονικο ιΠοντ

 

εεε????

Αν σκοπεύεις να έχεις όλα σου τα τραγούδια μαζί ανά πάσα στιγμή, αν είσαι συχνά για μέρες μακριά από τον υπολογιστή σου ή αν σκοπεύεις να το χρησιμοποιείς συχνά για μεταφορά αρχείων σαν usb disk, ναι το μεγάλο σε συμφέρει καλύτερα. Επίσης αν θες video και tv out. Αλλιώς κάνει και το νάνο.

 

Πως ξεχωριζουμε την νεα γενια ipod video απο την προηγουμενη?Το ipod video 80gb ποτε θα ερθει στην ελλαδα?

Το microsoft zune ποτε φυμολογειται οτι θα βγει?

Βασικά το μόνο που χρειάζεται προσοχή είναι το 30άρι, διότι παλιό 80άρι δεν υπήρχε, όπως δεν υπάρχει και νέο 60άρι. Το νέο 30άρι το γνωρίζουμε αν στο κουτί έχει φωτογραφία του Johnny Depp ή αν στο μενού Music έχει υποεπιλογή Search. Tο νέο 80άρι έχει ήδη έρθει στην Ελλάδα. Το Zune δεν θα έρθει πριν τις γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

stereo βλεπω εχεις πολυ καλες γνωσεις και σε ευχαριστω που τις μοιραζεσαι και μας διαθετεις λιγο χρονο.

 

στο Πιξμανια ειδα σε προσφορα το Sansa E270 της Sandisc...ειναι καλο?απο τα χαρακτηριστικα φαινεται να αξιζει τον κοπο σε σχεση με ενα νανο αντιστοιχων χρηματων...εχω δικιο???

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και πολύ άσχημα αυτά της SanDisk, αλλά τα ευρωπαϊκά της μοντέλα δεν έχουν περισσότερες δυνατότητες από τα nano εκτός από την υποστήριξη microSD.
Link to comment
Share on other sites

Αν σκοπεύεις να έχεις όλα σου τα τραγούδια μαζί ανά πάσα στιγμή, αν είσαι συχνά για μέρες μακριά από τον υπολογιστή σου ή αν σκοπεύεις να το χρησιμοποιείς συχνά για μεταφορά αρχείων σαν usb disk, ναι το μεγάλο σε συμφέρει καλύτερα. Επίσης αν θες video και tv out. Αλλιώς κάνει και το νάνο.

 

 

Βασικά το μόνο που χρειάζεται προσοχή είναι το 30άρι, διότι παλιό 80άρι δεν υπήρχε, όπως δεν υπάρχει και νέο 60άρι. Το νέο 30άρι το γνωρίζουμε αν στο κουτί έχει φωτογραφία του Johnny Depp ή αν στο μενού Music έχει υποεπιλογή Search. Tο νέο 80άρι έχει ήδη έρθει στην Ελλάδα. Το Zune δεν θα έρθει πριν τις γιορτές.

 

To 80ari poy mporw na to vrw ellada?To zune se ti xwritikothtes?

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

To 80ari poy mporw na to vrw ellada?To zune se ti xwritikothtes?

Πλαίσιο, Multirama, fnac σίγουρα. Ίσως και αλλού. Zune θα έχει μόνο 30άρι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς κάποιο MP3 player που να δέχεται εξωτερική πηγη ρεύματος εκτός από μπαταρια;

Χωρητικότητα αδιάφορη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς κάποιο MP3 player που να δέχεται εξωτερική πηγη ρεύματος εκτός από μπαταρια;

Χωρητικότητα αδιάφορη.

Τι εννοείς ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς φορτιστή αυτοκινήτου, στον αναπτήρα δηλαδή, έχω έναν τέτοιο για το iPod και φαντάζομαι ότι θα υπάρχει κάτι αντίστοιχο για τις περισσότερες μάρκες. Φορτίζει και δουλεύει ταυτόχρονα - αρκετά βολικό.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα της Monster νομίζω για το iPod, δεν έχω ασχοληθεί παραπέρα. Απ' ότι βλέπω υπάρχουν αρκετοί, για διάφορες μάρκες.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο, Multirama, fnac σίγουρα. Ίσως και αλλού. Zune θα έχει μόνο 30άρι.

 

fnak δεν το βρηκα.Ουτε multirama.Και στο πλαισιο μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν κατι.Καπου αλλου στην ελλαδα?

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

fnak δεν το βρηκα.Ουτε multirama.Και στο πλαισιο μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν κατι.Καπου αλλου στην ελλαδα?

 

Multirama

Πλαίσιο

Το site του fnac έτσι κι αλλιώς δεν έχει όλα τα προϊόντα του αλλά πολύ λίγα.

 

Χθες τα είδα ξανά και στα τρία καταστήματα αυτά στο Mall.

Link to comment
Share on other sites

Να έχει βύσμα για να παίρνει ρεύμα πχ από την μπρίζα του αυτοκινήτου, όπως τα κινητά.

 

Ακριβώς αυτό λέω...

Σε ποια μοντέλα υπάρχει κα΄τι τέτοιο;

 

Όπως και τα κινητά, χρειάζονται κάποιο αξεσουάρ για τη δουλειά αυτή. Υπάρχουν σχεδόν για όλες τις (γνωστές) μάρκες οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

To 80ari poy mporw na to vrw ellada?To zune se ti xwritikothtes?

 

Τι το θες το Zune? Είναι (πολύ) μεγάλο, δεν γράφει από το ράδιο,

δεν έχει μικρόφωνο, δεν έχει line-in, δεν έχει usb-host πολλές παραλήψεις...

Σου προτείνω το iAudio X5L ή το Samsung J70 το οποίο θα έχω

την επόμενη εβδομάδα και θα σας πω εντυπώσεις.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

fnak δεν το βρηκα.Ουτε multirama.Και στο πλαισιο μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν κατι.Καπου αλλου στην ελλαδα?

thessalonikh ta eida sto cosmos sto katastima public.Mou aresan arketa alla oxi toso wste na thelw na ta allaxw me to diko mou ipod nano(1gen)

Link to comment
Share on other sites

stereo και σε ολους οσοι με βοηθησατε ενα μεγαλο ευχαριστω.

 

τελικα αποφασισα να παρω ενα iPod video 30GD τιμη 285Ε σε καταστημα εδω στη Μπολωνια...

καλη τιμη πιστευω...

 

η επιλογη παντως καλη ειναι...θα το χτυπησω την αλλη εβδομαδα...

 

και παλι χιλια ευχαριστω...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η μέρα των 30GB φαίνεται. Από χθες είμαι πλέον ευτυχής κάτοχος ενός άσπρου iPod video 30GB (μαύρα και 60άρια εξαφανισμένα από Παπασωτηρίου). Χθες βράδυ πέρασα ένα εξάωρο να τακτοποιήσω εκ νέου τη μουσική μου συλλογή με καλύτερα covers για την καλύτερη οθόνη του video.

 

Κι έχω ακόμη μέλλον. Πάντως είναι υπέροχο... :happy:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια το νέο nano έχει διάρκεια μπαταρίας 24 ώρες, ενώ το παλιό 14 :!:

 

@mickeytzan: Μην γράφεις το ίδιο μήνυμα σε πολλά threads...

 

συγγνωμη...

Να ρωτησω κατι αλλο... μου το πηραν απο το Γερμανο αλλα δεν εχει φερει ακομη το καινουριο... μηπως εχουμε καμια ενημερωση για το ποτε θα ερθει??

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

...Να ρωτησω κατι αλλο... μου το πηραν απο το Γερμανο αλλα δεν εχει φερει ακομη το καινουριο... μηπως εχουμε καμια ενημερωση για το ποτε θα ερθει??

 

Πρέπει να ρωτήσεις το κατάστημα του Γερμανού.

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...