Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@glav Mporeis na doulepseis ena opoiodipote Tag namer programma gia na deis ti version exeis alla k an douleveis ena mp3 player-library opos iTunes, Musicmatch mporeis na elegxeis tis tags! To provlima den einai en genei me oles tis tags alla otan yparxei syndiasmos mp3 MONO SE VBR+ID3Tag v2 k DEN xrisimopoieis kapoio EQ tote to iRiver syxna kollaei k kanei reset. Lysi se ayto to provlima einai eite na xrisimopoieis EQ eite na allaxeis tis ID3Tags apo v2 se v1.1. Tora an epilexeis to 2o dil tags se 1.1 DEN emfanizetai sta ellinika o titlos tou tragoudiou (emfanizontai skoupidia) eno paizei xoris provlima! Apla sti lysi enos provlimatos vriskoume ena allo oson afora ta ellinika! Ayto vevaia DEN isxyei an to mp3 einai se CBR opou den yparxei pote kanena provlima!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαζί με την καινούρια έκδοση του itunes (4.9) ανακοινώθηκε και ένα (μόλις) νέο iPod, των 20gb με έγχρωμη οθόνη που θα κοστίζει όσο το κλασικό των 20gb. Ενοποιούται πλέον οι κατηγορίες iPod + iPod Photo και εκτός από το μοντέλο των 20GB διατηρείται και αυτό των 60. Αυτά τα ολίγα, πληροφορίες εδώ

Δυστυχώς ούτε νέα Mini, ούτε Shuffle (αν και κατά τη γνώμη μου μην περιμένετε νέα shuffle πριν από του χρόνου).

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με την καινούρια έκδοση του itunes (4.9) ανακοινώθηκε και ένα (μόλις) νέο iPod, των 20gb με έγχρωμη οθόνη που θα κοστίζει όσο το κλασικό των 20gb. Ενοποιούται πλέον οι κατηγορίες iPod + iPod Photo και εκτός από το μοντέλο των 20GB διατηρείται και αυτό των 60. Αυτά τα ολίγα, πληροφορίες εδώ

Δυστυχώς ούτε νέα Mini, ούτε Shuffle (αν και κατά τη γνώμη μου μην περιμένετε νέα shuffle πριν από του χρόνου).

 

Ενδιαφερον ! ;)

Link to comment
Share on other sites

η απλ έχει ένα εξαιρετικό τρόπο να δημιουργεί νέα από το μηδέν και ο κόσμος να λέει "πολύ ενδιαφέρον"! εξηγούμαι: μέχρι σήμερα κυκλοφορούμε το ιποδ με μονόχρωμη και με έγχρωμη οθόνη. σταμάτησε λοιπόν να κυκλοφορεί το μοντέλο με την μονόχρωμη και κυκλοφορεί μόνο το μοντέλο με την έχγρωμη. που είναι ο νεωτερισμός? τι έγινε δηλαδή? η ιδια η απλ παρουσιάζει στην σελίδα της αυτή την εξέλιξη ως συγκλονιστική εξέλιξη! :worry: :lol: έλεος με αυτα τα τερτίπια του μαρκετινγκ!

 

επί της ουσίας, η οθόνη είναι 65.000 χρωμάτων, κάτι που δεν είναι και το καλύτερο, σωστά? το iriver H320 έχει οθόνη 260.000 χρωμάτων και υποστηρίζει εκτός από εικόνες jpeg και DivX βίντεο! τα σχετικά περι ραδιοφώνου κτλ είναι γνωστά. :X

Link to comment
Share on other sites

η απλ έχει ένα εξαιρετικό τρόπο να δημιουργεί νέα από το μηδέν και ο κόσμος να λέει "πολύ ενδιαφέρον"! εξηγούμαι: μέχρι σήμερα κυκλοφορούμε το ιποδ με μονόχρωμη και με έγχρωμη οθόνη. σταμάτησε λοιπόν να κυκλοφορεί το μοντέλο με την μονόχρωμη και κυκλοφορεί μόνο το μοντέλο με την έχγρωμη. που είναι ο νεωτερισμός? τι έγινε δηλαδή? η ιδια η απλ παρουσιάζει στην σελίδα της αυτή την εξέλιξη ως συγκλονιστική εξέλιξη! :worry: :lol: έλεος με αυτα τα τερτίπια του μαρκετινγκ!

 

επί της ουσίας, η οθόνη είναι 65.000 χρωμάτων, κάτι που δεν είναι και το καλύτερο, σωστά? το iriver H320 έχει οθόνη 260.000 χρωμάτων και υποστηρίζει εκτός από εικόνες jpeg και DivX βίντεο! τα σχετικά περι ραδιοφώνου κτλ είναι γνωστά. :X

 

Ο "κοσμος" δεν ειπε "πολυ ενδιαφερον" αλλα απλα "ενδιαφερον". :mad:

Δεν σε καταλαβαινω ομως γιατι τοσο ενοχληθηκες? :wacko:

Ο @marvin εγραψε ενα πολυ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ κειμενο με το οποιο ενημερωνε την εκδοση v4.9 του iTunes και ενα ΝΕΟ iPod 20GB color.... :!:

Link to comment
Share on other sites

Ο "κοσμος" δεν ειπε "πολυ ενδιαφερον" αλλα απλα "ενδιαφερον". :mad:

Δεν σε καταλαβαινω ομως γιατι τοσο ενοχληθηκες? :wacko:

Ο @marvin εγραψε ενα πολυ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ κειμενο με το οποιο ενημερωνε την εκδοση v4.9 του iTunes και ενα ΝΕΟ iPod 20GB color.... :!:

 

μην στραβώνεις, πραγματικά το σχόλιο δεν αφορούσε την δική σου αντίδραση. απλά αναφέρομαι στο "ψαρωτικό" μαρκετινγκ της απλ που θεωρεί τον κόσμο όλο αμερικανάκια! :lol:

Link to comment
Share on other sites

η απλ έχει ένα εξαιρετικό τρόπο να δημιουργεί νέα από το μηδέν και ο κόσμος να λέει "πολύ ενδιαφέρον"! εξηγούμαι: μέχρι σήμερα κυκλοφορούμε το ιποδ με μονόχρωμη και με έγχρωμη οθόνη. σταμάτησε λοιπόν να κυκλοφορεί το μοντέλο με την μονόχρωμη και κυκλοφορεί μόνο το μοντέλο με την έχγρωμη. που είναι ο νεωτερισμός? τι έγινε δηλαδή? η ιδια η απλ παρουσιάζει στην σελίδα της αυτή την εξέλιξη ως συγκλονιστική εξέλιξη! :worry: :lol: έλεος με αυτα τα τερτίπια του μαρκετινγκ!

 

επί της ουσίας, η οθόνη είναι 65.000 χρωμάτων, κάτι που δεν είναι και το καλύτερο, σωστά? το iriver H320 έχει οθόνη 260.000 χρωμάτων και υποστηρίζει εκτός από εικόνες jpeg και DivX βίντεο! τα σχετικά περι ραδιοφώνου κτλ είναι γνωστά. :X

 

 

Δεν μπορώ να σε καταλάβω ρε heyhop...δουλεύεις για την αντιπροσωπία της iriver στην Ελλάδα; Γιατί όλες τις μάρκες (όχι μόνο την Apple) τις έχεις βγάλει σκάρτες με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο και είσαι πρώτος να τις κατακρίνεις...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα σε αυτην την περιπτωση ο heyhop εχει δικαιο! Η apple οντως δεν εκανε τπτ σπουδαιο σε συγκριση με το iriver Η320 αλλα δεν ξερω αν το apple μπορει να δειξει και photos αλλα και να ακους μουσικη συγχρονος. Στο iriver δεν γινεται επειδη οπως ειπε και η ιδια η εταιρια δεν εκαναν τον processor multitasking. Αρα αν επιβεβαιωσει καποιος για το apple, ειναι καποιο +!!! Αλλα και παλι προτιμω το H320.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα σε αυτην την περιπτωση ο heyhop εχει δικαιο! Η apple οντως δεν εκανε τπτ σπουδαιο σε συγκριση με το iriver Η320 αλλα δεν ξερω αν το apple μπορει να δειξει και photos αλλα και να ακους μουσικη συγχρονος. Στο iriver δεν γινεται επειδη οπως ειπε και η ιδια η εταιρια δεν εκαναν τον processor multitasking. Αρα αν επιβεβαιωσει καποιος για το apple, ειναι καποιο +!!! Αλλα και παλι προτιμω το H320.

Ναι μπορείς να βλέπεις τις φωτό και να ακούς μουσική συγχρόνος.

Link to comment
Share on other sites

Μια και είχα αρχίσει να γράφω την είδηση ας την ολοκληρώσω: δεν είχα προσέξει ότι η apple ανακοίνωσε μείωση τιμής κατά 20$ για δύο από τα players της, τα iPod Shuffle 1GB & iPod U2 (το οποίο επίσης απέκτησε έγχρωμη οθόνη). Πλέον το shuffle 1GB κοστίζει στην Αμερική 129$ και το U2 329$ και θα πρέπει να αναμένουμε ανάλογες μειώσεις και στην Ελλάδα.

Η μείωση του shuffle εκτός του ότι είναι από μόνη της ευχάριστη είδηση μάλλον προοιονίζει και μείωση για τα mini. :)

Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί το U2 πρέπει να είναι ακριβότερο από το απλό. Δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, απλά δεν το καταλαβαίνω.

 

Το γεγονός ότι δεν υπάρχει καμία τεχνολογική καινοτομία στο νέο iPod μάλλον δείχνει ότι με την έγχρωμη οθόνη η 4η γενιά έφτασε στην ωριμότητά της οπότε σιγά σιγά η apple θα πρέπει να ετοιμάζει την επόμενη. Πάντως το έγχρωμο iPod σε συνδυασμό με τον camera connector είναι παράδεισος για κάθε κάτοχο ψηφιακής φωτογραφικής αφού λύνει μια και καλή το πρόβλημα του αποθηκευτικού χώρου. :)

 

Βρίσκω απογοητευτική την κατάργηση του photo 30GB καθώς η διαφορά τιμής μεταξύ του 20 και του 60 δικαιολογούσε την ύπαρξη ενδιάμεσου μοντέλου.

 

Όσο για νέες ανακοινώσεις χλωμό το βλέπω για αρχές Ιουλίου. Φημολογείται ότι την επόμενη εβδομάδα θα ανακοινωθεί επιτέλους (σήριαλ έχει γίνει 1 χρόνο τώρα) το iTunes-compatible τηλέφωνο της Motorola, και βάζω στοίχημα πως αν η apple ανακοινώσει και τίποτα άλλο η Motorola δε θα χαρεί καθόλου. :w00t:

Οψόμεθα...

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σε καταλάβω ρε heyhop...δουλεύεις για την αντιπροσωπία της iriver στην Ελλάδα; Γιατί όλες τις μάρκες (όχι μόνο την Apple) τις έχεις βγάλει σκάρτες με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο και είσαι πρώτος να τις κατακρίνεις...

 

ναι, πως το κατάλαβες? :O και κάθε φορά που ποστάρω παίρνω bonus :w00t: :lol: :lol:

 

σοβαρά, household names όπως apple, creative, iriver, δεν υπάρχουν σκάρτα. μου αρέσει να παίζω με όλα αυτά, έχω όμως σαφή προτίμηση. μόνο αυτές οι εταιρίες έχουν R&D για mp3 players! εκτός από αυτές τις τρείς, τα υπόλοιπα είναι φασοναρισμένα!!

 

τώρα τα απλ μαζί με το μπ3 πουλάνε και το κουφετάκι του lifestyle και αδιαφορούν για το IT edge. ομως το ιποδ είναι το πρώτο που άνοιξε το δρόμο στους άλλους. τα ιριβερ είναι πιο γεναιόδωρα σε χαρακτηριστικά/αξεσουάρ** και δεν φοβούνται να πάνε την τεχνολογία ένα βήμα πιο μακριά + φοβερός ήχος. μια σημείωση για σονυ: αυτή η εταιρία ύπουλα πολέμησε τα μπ3 -τώρα μπήκε στο παιχνίδι γιατί δεν της βγήκε το σατανικό σχέδιο να ακούμε & να πληρώνουμε όλοι το ατρακ!- και γιαυτό το γκλόμπαλ κομούνιτυ την έχει απορρίψει από αυτήν την αγορά. σονυ μπ3 μόνο οι έλληνες και οι ιάπωνες αγοράζουν :lol:

 

**by the way: είχα παλαιότερα συγκρίνει, για να πάρεις ως εξτρα αξεσουάρ στο ιποδ αυτά που με το ιριβερ παίρνεις δωρεάν (radio/usb host/voice recording/leather case/ ktl), έπρεπε να δώσεις κάτι παραπάνω από 200 ευρώ στην απλ :wacko: :blink: αυτά όσον αφορά το value for money

 

****by the way nr.2:

PC World July/August > 20GB HHD players result:

 

1) iriver H320 77points

2) creative Zen Touch 65points

3) samsung 59points

4) apple ipod 56.7points

 

... ξέρω, ξέρω, το πσ γουορλντ τα πήρε από την ιριβερ :lol:

Link to comment
Share on other sites

σοβαρά, household names όπως apple, creative, iriver, δεν υπάρχουν σκάρτα. μου αρέσει να παίζω με όλα αυτά, έχω όμως σαφή προτίμηση. μόνο αυτές οι εταιρίες έχουν R&D για mp3 players! εκτός από αυτές τις τρείς, τα υπόλοιπα είναι φασοναρισμένα!!

 

An k iRiverakias k ego mi xehname k tin Cowon/iAudio to oti den yparxei pouthena stin Elliniki agora to onoma tis na paizei den simainei oti de vgazei teleia k isaxia mp3 players me ayta tis iRiver!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, άσχετα με δυνατότητες, εμφάνιση κλπ, σε ποιότητα ήχου που δοκίμασα και άκουσα μεταξύ ipod και iriver, το iriver ήταν κλάσεις ανώτερο και γιαυτό προτίμησα μοντέλο της iriver για αγορά.
iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τις φωτογραφιες μου στο ipod photo - ολα μια χαρα αλλα εκανα format το PC και ξεχασα να τις αποθηκευσω καπου

 

Υπαρχει τροπος να τις βαλω απο το Ipod στ PC ? :confused:

GTF
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα glav, κλάσεις ανώτερο δεν είναι διότι και μόνο το format ήχου που χρησιμοποιεί η apple, το ΑΑC, είναι αρκετά μπροστά από τα WMA/MP3 σε ποιότητα.

Διάβασα το συγκριτικό του Hitech στο οποίο κορυφαίο ανακηρύσσεται το X5 της iAudio (που υπάρχει στην ελληνική αγορά και αντιπροσωπεύεται από την εταιρία Τηλεοπτική, ενώ υπήρχε και διαφημιστική καταχώριση - το Hitech εμφανώς και ξεδιάντροπα τα παίρνει από την iAudio :p ) και δεύτερο το iPod επειδή δεν έχει ραδιόφωνο και τα σχετικά. Ο βαθμός του iPod στην ποιότητα ήχου ήταν 7.8, όσο και του Χ5 ενώ το iRiver H320 ήταν 8ο συνολικά, με την ποιότητα ήχου του στο 7.0 Πάντως για κάποιον που ακούει με τα μάλλον μέτρια ακουστικά που συνοδεύουν τους περισσότερους players οι διαφορές δεν είναι αισθητές.

Πάντως heypop τελικά δε διαφωνούμε σε τόσα πολλά. Πρώτη φορά από τότε που παρακολουθώ το τόπικ μίλησες λογικά.

 

Y.Γ. Η iAudio δε λεγόταν Jetaudio? Άδικο έχω μετά να ειρωνεύομαι τους Κορεάτες ότι αντιγράφουν το αρχικό "i" ?

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα glav, κλάσεις ανώτερο δεν είναι διότι και μόνο το format ήχου που χρησιμοποιεί η apple, το ΑΑC, είναι αρκετά μπροστά από τα WMA/MP3 σε ποιότητα.

Διάβασα το συγκριτικό του Hitech στο οποίο κορυφαίο ανακηρύσσεται το X5 της iAudio (που υπάρχει στην ελληνική αγορά και αντιπροσωπεύεται από την εταιρία Τηλεοπτική, ενώ υπήρχε και διαφημιστική καταχώριση - το Hitech εμφανώς και ξεδιάντροπα τα παίρνει από την iAudio :p ) και δεύτερο το iPod επειδή δεν έχει ραδιόφωνο και τα σχετικά. Ο βαθμός του iPod στην ποιότητα ήχου ήταν 7.8, όσο και του Χ5 ενώ το iRiver H320 ήταν 8ο συνολικά, με την ποιότητα ήχου του στο 7.0 Πάντως για κάποιον που ακούει με τα μάλλον μέτρια ακουστικά που συνοδεύουν τους περισσότερους players οι διαφορές δεν είναι αισθητές.

Πάντως heypop τελικά δε διαφωνούμε σε τόσα πολλά. Πρώτη φορά από τότε που παρακολουθώ το τόπικ μίλησες λογικά.

 

Y.Γ. Η iAudio δε λεγόταν Jetaudio? Άδικο έχω μετά να ειρωνεύομαι τους Κορεάτες ότι αντιγράφουν το αρχικό "i" ?

 

to aac einai klaseis koryfaio apo to mp3/wma alla mhn ksexnas to ogg agaphte.kai sthn telikh omws poios exei tosa polla arxeia aac h kai ogg?

kai efoson milame gia hdd mp3 players den mas endiaferei kai toso to mikro mege8os arxeiwn.

oso gia to hi-tech....vgazei synh8ws koryfaia pragmata afta apo ta opoia ta pairnei(apo tous antiproswpous.kai o antiproswpos ths iaudio einai ena trantaxto onoma sto hi-fi...den 8ymamai poios einai afth th stigmh)

genika einai to mono periodiko pou exw symfwnhsei me ta review tou elaxistes fores.kai pistepse me asxoloume para poly me to hi-fi kai exw dokimasei para polles syskeves.

vevaia to iaudio einai ontws ekplhktiko player alla oxi kai oti anevazei ton phxh apo 8ema hxou toso poly pia....wste na paizei kalytera apo iriver.

Alla apo thn allh an pistevoume toso poly ta periodika,tote as doume kai to periodiko hxos pou apo th meria tou exei poly psila apo 8ema hxou ta iriver.

Pantws san features to iaudio einai kalytero ap'ola.

Emena apo iriver ena montelo mou exei klepsei thn kardia oso kanena allo.

to 8ryliko ihp-140/120!!!! optical in/out!!! to syndeeis se home stereo kai kanei papades apo 8ema hxou!!!

mprosta se afta ta kalh poios endiaferetai gia enxrwmes o8ones kai alles tetoies p1p3s...apla poiotikh mousikh kai tipote allo.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, αλλά εγώ θα πω το εξής. Μιλάμε για ΦΟΡΗΤΑ ΜΡ3 players, δηλαδή συσκευές που κατά κύριο λόγο χρησιμοποιούνται on-the-go, με ακουστικά (που τις περισσότερες φορές δεν είναι και ότι καλύτερο), σε περιβάλλοντα με θόρυβο (πχ. δρόμοι κλπ).

 

Ποιος θα καταλάβει την ελάχιστη διαφορά στην ποιότητα ήχου μεταξύ ένας Α MP3 player και ενός Β μοντέλου; Για τέτοια χρήση περισσότερο σημασία δεν έχει το intuitive interface και η ανθεκτικότητα (καθώς επίσης και λειτουργίες όπως μεγάλο buffer κλπ);

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τις φωτογραφιες μου στο ipod photo - ολα μια χαρα αλλα εκανα format το PC και ξεχασα να τις αποθηκευσω καπου

 

Υπαρχει τροπος να τις βαλω απο το Ipod στ PC ? :confused:

Xωρίς να είμαι σίγουρος,οταν συνδέεις το ipod στο PC σου στο desktop εμφανίζει ένα εικονίδιο (ipod) κάνε διπλό κλικ πάνω του και θα μπείς στους φακέλους που έχει ε νομίζω οτι θα μπορείς να κάνεις ένα αντίγραφο του φακέλου που λέει Photo.

Link to comment
Share on other sites

to aac einai klaseis koryfaio apo to mp3/wma alla mhn ksexnas to ogg agaphte.kai sthn telikh omws poios exei tosa polla arxeia aac h kai ogg?

 

Εμένα το μεγαλύτερο μέρος της συλλογής μου είναι σε AAC. Σε mp3 έχω περίπου το 1/3 των τραγουδιών μου. Ουσιαστικά το έκανα χωρίς να το ξέρω κωδικοποιώντας τη μουσική μου μέσω του iTunes αλλά πλέον το κάνω συνειδητά. Επειδή πάρα πολλοί έχουν ipod και χρησιμοποιούν υποχρεωτικά το itunes, νομίζω πως αρκετοί είναι στην ίδια κατάσταση με εμένα.

Μου περιορίζει τις επιλογές δυστυχώς διότι αν θελήσω να αλλάξω μαρκα player θα πρέπει να τα συμπιέσω πάλι από την αρχή (εκτός αν υπάρχει πρόγραμμα μετατροπής σε mp3 και δεν το ξέρω) αλλά προς το παρόν δεν έχω ιδιαίτερα κίνητρα να το κάνω. Το θετικό είναι ότι και όλοι οι μεγάλοι κατασκευαστές κινητών (Νokia, Sony Ericsson, Motorola, Samsung & Siemens) υποστηρίζουν AAC οπότε ακόμα κι αν επαληθευτεί η πρόβλεψη του Gates ότι τα κινητά θα εξαφανίσουν τους εξειδικευμένους music players δε θα υπάρχει πρόβλημα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για κάποιον που ακούει με τα μάλλον μέτρια ακουστικά που συνοδεύουν τους περισσότερους players οι διαφορές δεν είναι αισθητές.

 

Μα εγώ όταν λέω ότι ο ήχος (κατά τη γνώμη μου πάντα), ήταν πολύ καλύτερος στο iriver, τις δοκιμές τις έκανα με τα ακουστικά που τα συνοδεύουν στα μαγαζιά που τα πουλάνε, και οχι σε κανένα hi end ηχοσύστημα.

Ειδικά στα μπάσα όταν ανέβαζα την ένταση, στο ipod που δοκίμασα (δεν θυμάμαι πιο μοντέλο), απογοητεύτικα, "έτριζε" στα ακουστικά μου, και ήταν πολύ ενοχλητικός ο ήχος. Ενώ στο iriver ο ήχος ήταν "κρυστάλινος".

Τώρα αν έτυχε και στο συγκεκριμένο κατάστημα της Apple, τα ακουστικά ή η συσκευή είχε κάποιο πρόβλημα, τι να πω. Ας το κοίταζαν γιατί χάνουν πωλήσεις έτσι πιστεύω.

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Το τρίξιμο στα μπάσα είναι θέμα ακουστικών που έρχονται μαζί με το ipod (τα οποία είναι όντως ψιλόγτπ) αλλά εμφανίζεται μόνο όταν το volume πάει στο ΤΕΡΜΑ και χωρίς να είναι ανοιχτό το soundcheck. Έχει κανείς να προτείνει κάνα καλό ζευγαράκι ακουστικά για το ΜΡ3 player μου; Να μην είναι όμως ακριβά :Ρ

 

Κάτι ακόμα για τους κατόχους ipod. Έχω ένα πρόβλημα..τον τελευταίο καιρό, όταν συνδέω το ipod με το PC μου βγάζει το μήνυμα Do Not Disconnect κλπ κανονικά αλλά ακόμα και όταν τελειώσει ο συγχρονισμός με το Itunes, αυτό δεν φεύγει από το ipod. Μάλιστα σήμερα το άφησα κοντά μία ολόκληρη μέρα, αλλά και πάλι δεν άλλαξε κάτι...

 

Έχει κανείς σας να προτείνει κάποια λύση;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Το τρίξιμο στα μπάσα είναι θέμα ακουστικών που έρχονται μαζί με το ipod (τα οποία είναι όντως ψιλόγτπ) αλλά εμφανίζεται μόνο όταν το volume πάει στο ΤΕΡΜΑ και χωρίς να είναι ανοιχτό το soundcheck. Έχει κανείς να προτείνει κάνα καλό ζευγαράκι ακουστικά για το ΜΡ3 player μου; Να μην είναι όμως ακριβά :Ρ

 

Κάτι ακόμα για τους κατόχους ipod. Έχω ένα πρόβλημα..τον τελευταίο καιρό, όταν συνδέω το ipod με το PC μου βγάζει το μήνυμα Do Not Disconnect κλπ κανονικά αλλά ακόμα και όταν τελειώσει ο συγχρονισμός με το Itunes, αυτό δεν φεύγει από το ipod. Μάλιστα σήμερα το άφησα κοντά μία ολόκληρη μέρα, αλλά και πάλι δεν άλλαξε κάτι...

 

Έχει κανείς σας να προτείνει κάποια λύση;

Πατάς το eject μόλις δείς το μύνημα που λεει οτι τελείωσε ο συγχρονισμός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...