Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση!

τεινω για το φιλιπς..μια τελευταια σκεψη ειναι αυτο:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977611&product=1024205&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE59F6DF1149D8E3095E48A0C37158333C9ABF2B367018DC01A3964D7B9D579C5D60D26246F2495B4233D5FE2C50A715E646359363E171281CF7FC75CC7FE9D4189EA6A0A6BF6C3BAC373EBCFBA7D1046DE815CFB1DBCD35F1E6AE4B840FD7622593F92AC645C72AC57E681DFA61605042EEFEF9D2AFCDE3A9

της ΣΟΝΥ το οποιο εχει και ευκολη μεταφορα αρχειων(ειχα ενα πιο παλιο σονυ και περναγα τραγουδια μεσω ενος προγραμματος)..

γενικα για να μη σας κουραζω,προτεινετε μου,αντε μεχρι 50 ευρω,καποιο mp3player που ειναι καπως καλο(για τη συγκεκριμενη τιμη)

επισης ειμαι σε διλλημα.μπ3 με μπαταρια ΑΑΑ(και να αγοραζω απ το lidl που ειναι φτηνες και ειναι διπλα μου ουσιαστικα)ή με επαναφορτιζομενη li-on μπαταρια,σε συνδυασμο με ενα καλο φορτιστη για πριζα??(<--τιμη του φορτιστη??)

ευχαριστω,με βοηθησατε παρα πολυ,περιμενω ακομη μια απαντηση,μακαρι να ρθει συντομα!!

Εγω εχω Ι-pod και σαν δευτερη λυση εχω παρει απο μουλτιραμα ενα philips.η μπαταρια του ειναι ολα τα λεφτα,επισης και η περιηγηση στο μενου..απο τις ευκολοτερες.

τωρα το sony δεν το εχω δουλεψει...αλλα σου προτεινω αυτό με επιπλεον κοστος καποια αλλα ακουστικα.το εχει ενας φιλος μου...και η μπαταρια του ειναι επισης πολυ καλη.

σαν μαρκα εχω αγορασει παλιοτερα προιοντα και ειμαι ευχαριστημενος.

επισης η τιμη του ειναι στα χρηματα σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παρε ενα απλο με μπαταρια.δεν χρειαζεσαι πολυτελεις στον στρατο.

ασε που θα εχεις προβλημα και με πριζες.:)

 

Ε, τώρα το πήρα! :p Ούτως ή άλλως θα το έχω συνέχεια επάνω μου όπως και το κινητό. ;)

Σχετικά με τις απορίες μου γνωρίζεις τίποτα φίλε RAVER;

Για τις πρίζες ας είναι καλά τα φανταράκια με τα Τ! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα , γτ μ ζητησαν πολλα στοιχει την πρωτη φορα που παραγγειλα κατι!!

Αλλα η εγγυηση με προφορικο λογο ισχυει?:confused:

 

τα στοιχεια ειναι μεσα στο computer ρε χαζουλι μαζι και το αντικειμενο και η ημερομηνια που αγοραστικε εσυ το μονο που πρεπει να θυμιθεις ειναι το ονομα και το τηλεφωνο που ειχες δωσει

Link to comment
Share on other sites

Ε, τώρα το πήρα! :p Ούτως ή άλλως θα το έχω συνέχεια επάνω μου όπως και το κινητό. ;)

Σχετικά με τις απορίες μου γνωρίζεις τίποτα φίλε RAVER;

Για τις πρίζες ας είναι καλά τα φανταράκια με τα Τ! :rolleyes:

Καλως! μεγεια σου :D

 

τωρα να ξερεις οτι ο καθε υπαλληλος εχει μαθει "παπαγαλια" τι να λεει.

φορτισε'το συμφωνα με το manual του κατασκευαστη.

επισης εγω θα σου προτεινα να παρεις εναν φορτιστη usb με 20 ευρο.

ο μετασχηματιστης νομιζω ειναι απατη :down: (προσωπικη αποψη)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα στοιχεια ειναι μεσα στο computer ρε χαζουλι μαζι και το αντικειμενο και η ημερομηνια που αγοραστικε εσυ το μονο που πρεπει να θυμιθεις ειναι το ονομα και το τηλεφωνο που ειχες δωσει

 

Ναι ρε συ. Οταν λεω : "Αλλα η εγγυηση με προφορικο λογο ισχυει?" εννοω πως θα με πιστεψουν και θα δεχτουν να παρουν το mp3player για service ή θα με στειλουν σπιτι μου να φαω τον κοσμο στο ψαξιμο?:worry:

Οτι βρισκονται στον υπολογιστη ,νομιζω εννοειται!:lol::lol: ;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

τωρα να ξερεις οτι ο καθε υπαλληλος εχει μαθει "παπαγαλια" τι να λεει.

 

Γνωστό από χρόνια τώρα φιλαράκο μου...

 

επισης εγω θα σου προτεινα να παρεις εναν φορτιστη usb με 20 ευρο.

 

Περιλαμβάνεται ήδη στη συσκευασία (αν εννούμε το ίδιο), ένα καλώδιο που συνδέεται με τη usb του Η/Υ και το mp3.

 

ο μετασχηματιστης νομιζω ειναι απατη :down: (προσωπικη αποψη)

 

Γιατί το λες αυτό :confused:

Link to comment
Share on other sites

Οτι βρισκονται στον υπολογιστη ,νομιζω εννοειται!:lol::lol: ;)

 

Άαααααααρα, δεν είναι προφορική η εγγύηση....;););)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τι μαρκα ειναι το mp3 σου στο eshop αυτο που κοιτανε ειναι ο σηριακος αριθμος
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση!

τεινω για το φιλιπς..μια τελευταια σκεψη ειναι αυτο:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977611&product=1024205&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE59F6DF1149D8E3095E48A0C37158333C9ABF2B367018DC01A3964D7B9D579C5D60D26246F2495B4233D5FE2C50A715E646359363E171281CF7FC75CC7FE9D4189EA6A0A6BF6C3BAC373EBCFBA7D1046DE815CFB1DBCD35F1E6AE4B840FD7622593F92AC645C72AC57E681DFA61605042EEFEF9D2AFCDE3A9

της ΣΟΝΥ το οποιο εχει και ευκολη μεταφορα αρχειων(ειχα ενα πιο παλιο σονυ και περναγα τραγουδια μεσω ενος προγραμματος)..

γενικα για να μη σας κουραζω,προτεινετε μου,αντε μεχρι 50 ευρω,καποιο mp3player που ειναι καπως καλο(για τη συγκεκριμενη τιμη)

επισης ειμαι σε διλλημα.μπ3 με μπαταρια ΑΑΑ(και να αγοραζω απ το lidl που ειναι φτηνες και ειναι διπλα μου ουσιαστικα)ή με επαναφορτιζομενη li-on μπαταρια,σε συνδυασμο με ενα καλο φορτιστη για πριζα??(<--τιμη του φορτιστη??)

ευχαριστω,με βοηθησατε παρα πολυ,περιμενω ακομη μια απαντηση,μακαρι να ρθει συντομα!!

 

Ε, το sony αυτό πρέπει να είναι καλύτερο από όλα τα άλλα.

Αλλά και 50 ευρώ για 1g είναι πολλά.

Επίσης δεν είμαι σίγουρος και για την έντασή του(πολλά sony στικάκια που έχω ακούσει δεν με ικανοποίησαν).

Όσο για την μπαταρία, η ενσωματωμένη είναι σίγουρα καλύτερη, αλλιώς καλύτερα πάρε επαναφορτιζόμενες AAA ένα φορτιστή.

Μην φας όλα σου τα λεφτά στις μπαταρίες.

Φορτιστή μπρίζας θα βρείς με 15- 20 ευρώ το πολύ, προσωπικά χρησιμοποιώ αυτόν που είχε το bt handsfree μου:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό από χρόνια τώρα φιλαράκο μου...

 

 

 

Περιλαμβάνεται ήδη στη συσκευασία (αν εννούμε το ίδιο), ένα καλώδιο που συνδέεται με τη usb του Η/Υ και το mp3.

 

 

 

Γιατί το λες αυτό :confused:

 

Οχι.αυτο το κρατας και παιρνεις εναν φορτιστη και το φορτιζεις μεσω πριζας.οχι υπολογιστη.

τσαμπα χρηματα...και πολλα.την ιδια δουλεια κανει ο παραπανω φορτιστης που σου ειπα και με πολυ λιγοτερα χρηματα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δώστε λίγο τα φώτα σας και σε μένα:

 

Θέλω mp3 player (no ipod) με τα εξής χαρακτηριστικά:

 

1. Τουλάχιστον 16gb

2. Καλή αυτονομία

3. Όσο το δυνατόν ευκολότερο τρόπο μεταφοράς κομματιών (είναι αποδεκτό να έχει το δικό του software αλλά να μπορώ με copy paste να μεταφέρω τα κομμάτια από τον υπολογιστή στο player και να μπορώ να πάρω και μουσική από υπολογιστές που δεν είναι δικοί μου - αυτό δλδ που το itunes σου απαγορεύει να κάνεις)

4. Τιμή μέχρι 250 ευρώ το πολύ

 

Έχω στα υπόψη αυτό (συγγνώμη για τα ολλανδικά αλλά θα το πάρω από Βέλγιο):

 

http://www.mp3shop.be/product/44964/creative-zen-16-gb.html

 

Μήπως να κάνω λίγο υπομονή για το Microsoft Zune 80gb (second generation)?

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε λίγο τα φώτα σας και σε μένα:

 

Θέλω mp3 player (no ipod) με τα εξής χαρακτηριστικά:

 

1. Τουλάχιστον 16gb

2. Καλή αυτονομία

3. Όσο το δυνατόν ευκολότερο τρόπο μεταφοράς κομματιών (είναι αποδεκτό να έχει το δικό του software αλλά να μπορώ με copy paste να μεταφέρω τα κομμάτια από τον υπολογιστή στο player και να μπορώ να πάρω και μουσική από υπολογιστές που δεν είναι δικοί μου - αυτό δλδ που το itunes σου απαγορεύει να κάνεις)

4. Τιμή μέχρι 250 ευρώ το πολύ

 

Έχω στα υπόψη αυτό (συγγνώμη για τα ολλανδικά αλλά θα το πάρω από Βέλγιο):

 

http://www.mp3shop.be/product/44964/creative-zen-16-gb.html

 

Μήπως να κάνω λίγο υπομονή για το Microsoft Zune 80gb (second generation)?

 

 

Και εγώ το zen θα σου πρότεινα:D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το zen θα σου πρότεινα:D

 

Μπορείς αν δε σου κάνει κόπο να μου πεις τι συμβαίνει ειδικά στην περίπτωση του 3 (δλδ τη μεταφορά)?

 

Και κάτι άλλο.. Δε θεωρείς δλδ πολλά τα λεφτά για 16Gb?

 

Για το zune έχεις καμιά ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν δε σου κάνει κόπο να μου πεις τι συμβαίνει ειδικά στην περίπτωση του 3 (δλδ τη μεταφορά)?

 

Και κάτι άλλο.. Δε θεωρείς δλδ πολλά τα λεφτά για 16Gb?

 

Για το zune έχεις καμιά ιδέα;;;

 

Καταρχήν για το zune δεν ξέρω.

 

Δεύτερον, 168 ευρώ για το zen 16gb δεν μου φαίνονται πολλά.

Είχα αγοράσει την έκδοση με τα 4gb τον περασμένο Δεκέμβριο 130 ευρώ.

 

Για το zen και τη μεταφορά θα σου πώ πώς έχει το πράγμα:

Η συσκευή διαθέτει sd slot πέραν της εσωτερικής μνήμης.

Για να περάσεις τραγούδια στην εσωτερική μνήμη χρειάζεται το πρόγραμμα που έχει το cd της συσκευασίας.(είτε για να τα περάσεις μέσω αυτού του προγράμματος, είτε για να δεί την εσωτερική μνήμη απλά σαν εξωτερικό δίσκο και να τα περάσεις με την μέθοδο copy&paste).

 

Όμως υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσεις το zen σε ένα οποιοδήποτε pc ως card reader.Δλδ να δεί το pc την κάρτα μνήμης σαν να την είχες σε ένα reader. Οπότε, στην περίπτωση αυτή μπορείς να περάσεις ότι θέλεις στην κάρτα μνήμης, χωρίς την ανάγκη κανενός προγράμματος.

Μετά, για να περάσεις τα κομμάτια από την sd στην εσωτερική μνήμη του zen, θα πρέπει να συνδέσεις το μηχάνημα σε ένα pc με το κατάλληλο πρόγραμμα, να περάσεις τα κομμάτια από την κάρτα στο pc και μετά από το pc στην εσωτερική μνήμη του zen.

 

Ξέρω οτι δεν είναι ακριβώς αυτό που θέλεις , αλλά την δουλειά σου μπορείς να την κάνεις πάντως

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν για το zune δεν ξέρω.

 

Δεύτερον, 168 ευρώ για το zen 16gb δεν μου φαίνονται πολλά.

Είχα αγοράσει την έκδοση με τα 4gb τον περασμένο Δεκέμβριο 130 ευρώ.

 

Για το zen και τη μεταφορά θα σου πώ πώς έχει το πράγμα:

Η συσκευή διαθέτει sd slot πέραν της εσωτερικής μνήμης.

Για να περάσεις τραγούδια στην εσωτερική μνήμη χρειάζεται το πρόγραμμα που έχει το cd της συσκευασίας.(είτε για να τα περάσεις μέσω αυτού του προγράμματος, είτε για να δεί την εσωτερική μνήμη απλά σαν εξωτερικό δίσκο και να τα περάσεις με την μέθοδο copy&paste).

 

Όμως υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσεις το zen σε ένα οποιοδήποτε pc ως card reader.Δλδ να δεί το pc την κάρτα μνήμης σαν να την είχες σε ένα reader. Οπότε, στην περίπτωση αυτή μπορείς να περάσεις ότι θέλεις στην κάρτα μνήμης, χωρίς την ανάγκη κανενός προγράμματος.

Μετά, για να περάσεις τα κομμάτια από την sd στην εσωτερική μνήμη του zen, θα πρέπει να συνδέσεις το μηχάνημα σε ένα pc με το κατάλληλο πρόγραμμα, να περάσεις τα κομμάτια από την κάρτα στο pc και μετά από το pc στην εσωτερική μνήμη του zen.

 

Ξέρω οτι δεν είναι ακριβώς αυτό που θέλεις , αλλά την δουλειά σου μπορείς να την κάνεις πάντως

 

Ευχαριστώ πολύ. Κάτι τελευταίο μόνο. Κάνοντας το δικηγόρο του διαβόλου γιατί να μη δώσω 30 ευρώ παραπάνω και να πάρω ένα Ipod classic 80gb? Αξίζει να θυσιάσω τη χωρητικότητα για να γλιτώσω το itunes και να έχω ράδιο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Κάτι τελευταίο μόνο. Κάνοντας το δικηγόρο του διαβόλου γιατί να μη δώσω 30 ευρώ παραπάνω και να πάρω ένα Ipod classic 80gb? Αξίζει να θυσιάσω τη χωρητικότητα για να γλιτώσω το itunes και να έχω ράδιο?

 

Δεν νομίζω οτι είναι μόνο 30 ευρώ παρα πάνω, κάνα 50αρικο ναι.

Χάνεις το ράδιο, την ηχογράφηση νομίζω, το slot (που χρησιμεύει και στην εύκολη ανταλλαγή-μεταφορά αρχείων) και κατά τη γνώμη μου την καλύτερη ποιότητα ήχου.

Κερδίζεις πολύ περισσότερο χώρο, το itunes(:p), και σίγουρα μια πιο μουράτη συσκευή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι είναι μόνο 30 ευρώ παρα πάνω, κάνα 50αρικο ναι.

Χάνεις το ράδιο, την ηχογράφηση νομίζω, το slot (που χρησιμεύει και στην εύκολη ανταλλαγή-μεταφορά αρχείων) και κατά τη γνώμη μου την καλύτερη ποιότητα ήχου.

Κερδίζεις πολύ περισσότερο χώρο, το itunes(:p), και σίγουρα μια πιο μουράτη συσκευή.

 

Και πάλι ευχαριστώ. Θα το σκεφτώ λίγο, θα δω αν μπορώ να βρω πουθενά και το zune και θα αποφασίσω!

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι ευχαριστώ. Θα το σκεφτώ λίγο, θα δω αν μπορώ να βρω πουθενά και το zune και θα αποφασίσω!

 

Παρακαλώ.:)

Με την ησυχία σου. Εγώ έκανα 3 μήνες για να αποφασίσω:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

πηρα το σονυ τελικα..ισχυει οτι θελει πολλες ωρες φορτιση?γιατι μολις τελειωσει η φορτιση λεω να το βγαλω..αφου μολις τελειωσει η φορτιση ετσι κ αλλιως δε <<παιρνει>>αλλο ρευμα,,,ετσι δεν ειναι????
:superman:
Link to comment
Share on other sites

πηρα το σονυ τελικα..ισχυει οτι θελει πολλες ωρες φορτιση?γιατι μολις τελειωσει η φορτιση λεω να το βγαλω..αφου μολις τελειωσει η φορτιση ετσι κ αλλιως δε <<παιρνει>>αλλο ρευμα,,,ετσι δεν ειναι????

 

Τελικά αποφάσισα και χτύπησα ένα Microsoft Zune 2nd Generation 80gb με 210 ευρώ. Θα το έχω στα χέρια μου την Τρίτη λογικά :w00t:

 

Παρήγγειλα και θηκούλα και screen protector και το μόνο που μένει είναι να τεστάρω τα ακουστικά που έχει και να τσιμπήσω ίσως και έναν φορτιστή για όταν θα είμαι μακριά από υπολογιστή.:ninja:

 

Θα ετοιμάσω και ένα mini review για να ξέρετε όταν έρθει στην Ελλάδα.:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα και χτύπησα ένα Microsoft Zune 2nd Generation 80gb με 210 ευρώ. Θα το έχω στα χέρια μου την Τρίτη λογικά :w00t:

 

Παρήγγειλα και θηκούλα και screen protector και το μόνο που μένει είναι να τεστάρω τα ακουστικά που έχει και να τσιμπήσω ίσως και έναν φορτιστή για όταν θα είμαι μακριά από υπολογιστή.:ninja:

 

Θα ετοιμάσω και ένα mini review για να ξέρετε όταν έρθει στην Ελλάδα.:D

 

Από που το πήρες; Είχα το πρώτο σε μαύρο το 30άρι πάρα πολύ καλό

αλλά αυτό δεν έχει eq... αλλά γενικά ο ήχος του είναι πάρα πολύ καλός

σαν τον sony walkman δεν τον φτάνει αλλά πάρα πολύ καλός.

 

Θα τα παίξεις πάντως με το GUI, είναι πιστεύω το καλύτερο interface σε mp3 player.

 

Επίσης το ράδιο πιάνει πολύ καλά και το RDS είναι πολύ καλό ;)

 

Καλορίζικο, αξίζει να σημειώσω (για ακόμα μια φορά :p ) πως το Sony S618 είναι ό,τι καλύτερο, δεν έχω ξαναενθουσιαστεί τόσο με mp3 player, άψογη λήψη ραδιοφώνου και απίστευτος ήχος.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες; Είχα το πρώτο σε μαύρο το 30άρι πάρα πολύ καλό

αλλά αυτό δεν έχει eq... αλλά γενικά ο ήχος του είναι πάρα πολύ καλός

σαν τον sony walkman δεν τον φτάνει αλλά πάρα πολύ καλός.

 

Θα τα παίξεις πάντως με το GUI, είναι πιστεύω το καλύτερο interface σε mp3 player.

 

Καλορίζικο, αξίζει να σημειώσω πως το Sony S618 είναι ό,τι καλύτερο, δεν έχω ξαναενθουσιαστεί τόσο με mp3 player, άψογη λήψη ραδιοφώνου και απίστευτος ήχος.

 

Απο αγγελία Μάνο, ολοκαίνουριο και αχρησιμοποίητο. Για το GUI είμαι σίγουρος. Διάβασα πολλά reviews πριν αποφασίσω και εν τέλει κατέληξα ότι με 210 ευρω (τόσο περίπου πωλείται και στην Αμερική) προσφέρει από τις καλύτερες σχέσεις απόδοσης/τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Οχι.αυτο το κρατας και παιρνεις εναν φορτιστη και το φορτιζεις μεσω πριζας.οχι υπολογιστη.

τσαμπα χρηματα...και πολλα.την ιδια δουλεια κανει ο παραπανω φορτιστης που σου ειπα και με πολυ λιγοτερα χρηματα.:)

 

Ναι, αλλά στον θάλαμο πού να βρεις usb να το φορτίσεις; :confused:

Θένκς πάντως φίλε RAVER για τα tips! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά στον θάλαμο πού να βρεις usb να το φορτίσεις; :confused:

Θένκς πάντως φίλε RAVER για τα tips! ;)

Μα ο φορτιστης usb σε κανονικη πριζα τον βαζεις.απλα ειναι usb και ειναι πολυ φθηνοτερος απο τον μετασχηματιστη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα ο φορτιστης usb σε κανονικη πριζα τον βαζεις.απλα ειναι usb και ειναι πολυ φθηνοτερος απο τον μετασχηματιστη.:)

πηρα εναν της φιλιπς 13 ευρω απ το μουλτιραμα...και για να το κανουμε πιο λιανα,εχει υποδοχη usb οπου μπαινει το μπ3 και φορτιστης με μπ3 μαζι πανε για φαι(:lol:) στη πριζα της ΔΕΗ...:D

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...