Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοει προφανως οτι εχει γινει τελος παραγωγης η εστω τελος της σειρας και στροφη σε αλλη εκδοση απο τη sony.

 

Το βεβαιο (?) ειναι οτι μιλαμε για την παλια εκδοση του συγκεκριμενου mp3 player χωρις τα εξτρα χαρακτηριστικα και το καταστημα ουσιαστικα αδειαζει το στοκ του. Οπως και ναχει τα 145 για sony και 20 gb ειναι super νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοει προφανως οτι εχει γινει τελος παραγωγης η εστω τελος της σειρας και στροφη σε αλλη εκδοση απο τη sony.

 

Το βεβαιο (?) ειναι οτι μιλαμε για την παλια εκδοση του συγκεκριμενου mp3 player χωρις τα εξτρα χαρακτηριστικα και το καταστημα ουσιαστικα αδειαζει το στοκ του. Οπως και ναχει τα 145 για sony και 20 gb ειναι super νομιζω.

 

 

 

poia einai ta extra xaraktiristika?:O

Link to comment
Share on other sites

-->

Το search είναι feature που υπάρχει (δυστυχώς) μόνο σε όσα βγήκαν από το Σεπτέμβριο και μετά. To brightness το αποκτούν και τα παλαιότερα με spftware update....

τα παραπανω μηνυματα τα διαβαζεις kourasmenos?

Link to comment
Share on other sites

Discontinued είναι το Sony, αλλά ακόμα και έτσι είναι πολύ καλή η τιμή του.

 

Το search και το brightness από την άλλη ήταν σχετικά με το iPod :)

Link to comment
Share on other sites

οχι δε χρειαζεται να σαι μελος, ουτε κ γω ειμαι. απλα εχει καποιες φωτο που δειχνει τις διαφορες μεταξυ original k fake cx300

μπες εδω http://www.iaudiophile.net/news.php κ ειναι τριτη ειδηση.

μολις ηρθαν τα cx300, ευτυχως γνησια.

:wacko: δεν ακους σχεδον τιποτα απο εξωτερικους θορυβους και ο ηχος πραγματι τελειος, απειρο μπασο...:music: :D

Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθαν τα cx300, ευτυχως γνησια.

:wacko: δεν ακους σχεδον τιποτα απο εξωτερικους θορυβους και ο ηχος πραγματι τελειος, απειρο μπασο...:music: :D

 

Από που τα πήρες Νίκο και πόσο;

Θένκς!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω κάτι σε Mp3 για το αμάξι. Δοκίμασα ενός φίλου 1Gb σε μορφή stick (αυτό παρακάτω) αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος. Λέτε να πάρω ipod; Κάτι άλλο να προτείνετε υπάρχει; Βεβαίως όχι πολύ ακριβό. Ευχαριστώ

 

http://img59.imageshack.us/img59/7290/hfgska0sf1qtn19rb.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα Kenwood μαζί με το Kenwood iPod adapter, το οποίο επιτρέπει να χειρίζεσαι πλήρως το iPod από το Kenwood (το iPod παγώνει όσο το έχω συνδεδεμένο και το click wheel δεν ανταποκρίνεται).

Πριν πάρω το adapter, είχα δοκιμάσει να το συνδέσω με USB καλώδιο σε στερεοφωνικό που επέτρεπε συνδέσεις μέσω USB. Τότε χειριζόμουν το iPod κανονικά διότι το έβλεπε προφανώς σαν aux in, αλλά η διαφορά στην ποιότητα του ήχουν ήταν η μέρα με τη νύχτα.

 

Πλέον έχω καταργήσει τα πάντα, με το που μπαίνω στο αυτοκίνητο συνδέω το iPod, το αφήνω στο ντουλαπάκι και γεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα και γω τη βοηθεια σας.. Θελω ενα mp3 κι εχω βαλει στο ματι το Creative Zen V Plus 4GB, που ειναι μικρουλι. Απο την αλλη χαζευα το Ζen Vision:M που εχει καποια ευρω παραπανω αλλα 30GB, αναπαραγωγη βιντεο και τα ρεστα. Το μονο που με χαλαει στο συγκεκριμενο ειναι οι διαστασεις του, ειναι σαν οπλο. Αλλα αμα παμε παραπερα ειναι και το iPod 30GB πιο σουλουπωμενο καπως.. Τι προτινετε?
Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα το Zen V Plus 8 gb που βγαινει στα ιδια λεφτα με το Ζen Vision M ή ακομα καλυτερα το Ζen V Plus 4 gb με καλα ακουστικα...

 

μου ηρθαν σημερα τα Etymotic ER6i...παιδια..καμια σχεση...αλλο mp3 player...ακουω ηχους στα τραγουδια που δεν ειχα ακουσει ποτε στο παρελθον...

σε οσους λενε οτι δεν εχουν μπασα , η απαντηση ειναι μια....οσο πιο βαθια τοσο πιο καλα...

πρεπει το ακουστικο να μπει βαθια μεσα στον εξω ακουστικο πορο....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα το Zen V Plus 8 gb που βγαινει στα ιδια λεφτα με το Ζen Vision M ή ακομα καλυτερα το Ζen V Plus 4 gb με καλα ακουστικα...

 

μου ηρθαν σημερα τα Etymotic ER6i...παιδια..καμια σχεση...αλλο mp3 player...ακουω ηχους στα τραγουδια που δεν ειχα ακουσει ποτε στο παρελθον...

σε οσους λενε οτι δεν εχουν μπασα , η απαντηση ειναι μια....οσο πιο βαθια τοσο πιο καλα...

πρεπει το ακουστικο να μπει βαθια μεσα στον εξω ακουστικο πορο....

 

Σωστος! Εκανες τη σωστη κινηση!

Αυτο ειναι που ξεχνουν πολλοι, τα ακουστικα. Τι να βγαλουν οι ψειρες που δινουν στο πακετο? Ειναι σαν να αγορασεις μια πολυ καλη κιθαρα ή ενισχυτη και να παιζεις μουσικη σε ηχειο μαπα 2W. Και ειναι και μια επενδυση που δεν παει χαμενη.

 

Αντε καλοριζικα κ καλη μουσικη!

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις τα προηγουμα posts μου θα δεις οτι ειχα απογοητευτει με το Zen V στην αρχη,,,,

αυτο που εφταιγε ηταν τα ακουστικα...

ο τυπος των etymonic (in-ear) απαιτει λιγο χρονο μεχρι να τα συνηθισεις...αλλα ηχος τους ειναι καταπληκτικος...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Από που τα πήρες Νίκο και πόσο;

Θένκς!

:)

απο eshop, 60 εουρος :X

με φοβισε ο karx με τα μαϊμου :p

μου ηρθαν σημερα τα Etymotic ER6i...

μεγειες, μεγειες :D

αν διαβασεις τα προηγουμα posts μου θα δεις οτι ειχα απογοητευτει με το Zen V στην αρχη,,,,

αυτο που εφταιγε ηταν τα ακουστικα...

ο τυπος των etymonic (in-ear) απαιτει λιγο χρονο μεχρι να τα συνηθισεις...αλλα ηχος τους ειναι καταπληκτικος...

δεν ξερω γιατι, αλλα εμενα μου φανηκε πολυ ανετο στο αυτι το in-ear, δε με προβληματισε.

πραγματι τα ακουστικα παιζουν μεγαλο ρολο. αυτο με τους ηχους το εχω παθει κι εγω :O

 

ειλικρινα δεν αντεχω να το βαλω τερμα το Ν91, δε μπορεις, ειναι πολυ δυνατα, ουτε χρειαζεται πειραγμα το equaliser :music:

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή επισήμανση:

 

το παρόν thread καλύπτει όλα τα mp3 players.

 

'Οταν απαντάτε να χρησιμοποιείτε την "παράθεση" (reply) ώστε οποιος διαβάσει αργότερα το ποστ σας να ξέρει ακριβώς που αναφέρεστε.

Ακόμα κι αν η απάντηση σας "πεφτει" ακριβώς κάτω από το ποστ στο οποίο αναφέρεστε, μπορεί να δημιουργηθεί παρεξήγηση όταν κάποιος διαβάζει σερί 4-5 σελίδες.

 

Merci :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειμαι αναμεσα στο Creative Vision M και στο ipod, και τα δυο 30GB με τη διαφορα του FM radio στο Vision και απ'οτι ειδα σε ενα review ελαφρως καλυτερη οθονη αλλα το ipod ειναι πολυ πιο λεπτο και περιπου 30€ πιο ακριβο. Τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous..

perimenontas edo k pollous mines gia ena kalo mp3 player kateliksa na agoraso ipod apo ebay..30,60 h 80 giga..

tha ithela na mou pei kapoios an kserei,an k ti kindinous mporei na krivei mia agora apo ameriki..

thnx

 

Aγόρασα το creative vision M απο Αμερική στο Εbay,έκανε περίπου 2 εβδομάδες να ερθει και παρατήρησα οτι στο κουτί ειχε χαρτί από το τελώνειο ως ελεύθερο χωρίς να χρειαστεί να πληρώσώ κάτι.Από ευρώπη σίγουρα θα έρθει σε λιγότερες μέρες και χωρίς τον φόβο του τελωνείου.

*Plastic stars in our private galaxy!*
Link to comment
Share on other sites

Σωστος! Εκανες τη σωστη κινηση!

Αυτο ειναι που ξεχνουν πολλοι, τα ακουστικα. Τι να βγαλουν οι ψειρες που δινουν στο πακετο? Ειναι σαν να αγορασεις μια πολυ καλη κιθαρα ή ενισχυτη και να παιζεις μουσικη σε ηχειο μαπα 2W. Και ειναι και μια επενδυση που δεν παει χαμενη.

 

Αντε καλοριζικα κ καλη μουσικη!

 

πρεπει να ομολογησω οτι ενθουσιαστηκα τοσο με τον ηχο των in-ear ακουστικων ωστε ψαχνω ηδη μηπως παρω κατι καλυτερο....κοιταζω τα Ultimate Ears super.fi 5 Pro , τα Shure E4C και τα Etymotic ER-4....εχει κανεις εμπειρια απο καποιο μοντελο;;;

 

και κατι αλλο...θα εχω προβλημα με την επιστροφη των Etymotic ER6i στην expansys;;;;....στο site τους γραφουν για δικαιωμα επιστροφης εντος 7 ημερων....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!

πηρα εχθες το Creative Vision M-30GB-.

η ερωτηση ειναι οι εξης...

δεν εχω βρει πως κλεινει ο φωτισμος της οθονης οταν ακους μουσικη.

για τα πληκτρα αφης το εχω βρει για την οθονη οχι...κλεινει μονο αμα το βαλω στο HOLD μετα απο 5δευτερα.

διαβασα οδηγιες αλλα τιποτα.

μπορει να μου πει καποιος που το εχει η γνωριζει???

ευχαριστω!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω VW και θέλω να το συνδέσω σε RCD 300 θεωρείς ότι το Ipod είναι το καλύτερο;

 

εννοειται:)

 

αληθεια τι ειναι αυτο το nano prototype.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω τα ακουστικα Ultimate Ears super.fi 5 Pro στην ευρωπη;;;

τα εχει στο amazon.co.uk αλλα δε τα στελνουν στην Ελλαδα...

by the way,τα etymotic μου πανε για πωληση...μου αρεσε πολυ ο ηχος του αλλα απο τη στιγμη που μπηκα στον κοσμο των in ear ακουστικων λεω να παρω κατι καλυτερο και ακριβοτερο...

οποιος ενδιαφερεται ας εχει το νου του στις πωλησεις...

αν βρω τα Ultimate Ears θα τα πουλησω αμεσως τα Εtymotic...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω τα ακουστικα Ultimate Ears super.fi 5 Pro στην ευρωπη;;;

τα εχει στο amazon.co.uk αλλα δε τα στελνουν στην Ελλαδα...

by the way,τα etymotic μου πανε για πωληση...μου αρεσε πολυ ο ηχος του αλλα απο τη στιγμη που μπηκα στον κοσμο των in ear ακουστικων λεω να παρω κατι καλυτερο και ακριβοτερο...

οποιος ενδιαφερεται ας εχει το νου του στις πωλησεις...

αν βρω τα Ultimate Ears θα τα πουλησω αμεσως τα Εtymotic...

διαλεξε χρωματακι, μαυρο, ασπρο, διαφανες.. :p

Link to comment
Share on other sites

πω...φωτιες που μου αναψες χαραματα...

απαιτει σκεψη και περισυλλογη το θεμα...να πιασω καμια 75αρα €απο τα etymotic..θελω αλλα 120 € για τα Ultimate Ears super.fi 5 Pro...

thanx ε....απιστευτα γρηγορη απαντηση για το προχωρημενο της ωρας...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...