Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To SonicStage και, ακόμα περισσότερο, η εμμονή της Sony με το atrac είναι ο βασικότερος λόγος που τα mp3 players της απέτυχαν. Όταν το πήρε χαμπάρι ήταν πλέον αργά.
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση.Βλεπω οτι τα περισσοτερα mp3 player εχουν μπαταρια λιθιου.ΟΚ,αυτο ειναι καλο γιατι δεν χρειαζεται να αγοραζουμε μπαταριες.Αλλα,εκτος απο την συνδεση με το pc,φορτιζουν με καποιον αλλο τροπο?
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα έχουν και εξτρά φορτιστές που μπορείς να χρησιμοποιήσεις. Άλλα τον παρέχουν στη συσκευασία, άλλα όχι.
Link to comment
Share on other sites

Ή να πάρεις κάποιον τρίτου κατασκευαστή που κάνει 10-12.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις..Αν και εψαχνα για πολυ φτηνο mp3 player,ειδα το creative zen V και μου αρεσε πολυ ρε γμτ..Αλλα αν δεν εχει φορτιστη δεν με βολευει γιατι δεν θα εχω προσβαση σε pc ια καποιες μερες.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν θελετε να το φορτιζεται στο pc παιρνετε αυτο κ τελειωσε η υποθεση!

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=22890&category=6

Link to comment
Share on other sites

ενω ηταν στα αγγλικα το link τωρα ειναι στα γερμανικα:wacko:

αυτα γραφει στα αγγλικα

 

- Charger for all MP3-USB sticks with permanently installed battery

- USB charging sockets, specially connected for all iPods (except G1 and G2)

- Also suitable for others USB devices with power consumption up to 500 mA

- Ideal when being on the way (laptop/computer independent battery charging)

- 100-240 V switched adaptor, therefore world-wide usable

- CE-tested

- Colour: silver

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.

θελω να αγορασω ενα ΜΡ3 με τα εξης χαρακτηριστικα

->χωρητικοτητα 1GB

->FM TUNER RADIO

->να πιανει πολυ καλα το ραδιοφωνακι του οχι σαν ενα SHAUB LORENZ που ειχα παρει και δεν επιανε χριστο!!!

->να ειναι μικρουλικο

->να εχει οσο το δυνατον μεγαλυτερη αυτονομια

->να ειναι USB STICK δλδ να συνδεεται απευθειας σε θυρα USB χωρις καλωδιο και να το αναγνωριζει κατευθειαν χωρις λογισμικο σαν αυτονομο σκληρο δισκο.

εχετε κατι υποψιν που να συγκεντρωνει ολα τα πιο πανω???ευχαριστω εκ των προτερων

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Tελικα αφου ειδα οτι υπαρχουν φτηνοι φορτιστες(εκτος απο αυτον που εδωσε το παιδι πιο πανω,εχει και το πλαισιο με 9ε),μαλλον θα το παρω το zen V plus.Θα πω εντυπωσεις μολις το παρω

 

EDIT:Το πηρα.Πρωτες εντυπωσεις αριστες.Απιστευτα μικρο μεγεθος(δεν νομιζω οτι συγκρινεται με καποιο απο τα υπολοιπα),η οθονη συμπαθητικη,ενω περασα και 1-2 τραγουδια για να δω πως ακουγονται και ειναι εξαιρετικα.Τα βιντεακια που εχει μεσα,παιζουν πολυ ωραια,αλλα σε στυλ χαβαλε,δεν μπορεις να δεις ας πουμε καποιο επεισοδιο μιας σειρας κλπ.

Το συνδεσα στο pc και το αναγνωριζει αυτοματα χωρις cd,το οποιο το περνατε μονο αν θελετε να περασετε βιντεακια μεσα,αφου για να μπορει να τα παιξει το ζεν πρεπει να μετατραπουν πρωτα απο το ειδικο software.

Τωρα το εχω και φορτιζει,μολις ολοκληρωθει η φορτιση,θα το δοκιμασω να δω και απο αυτονομια,αν πιανει γυρω στις 15 ωρες,νομιζω οτι ειναι μια εξαιρετικη επιλογη.1GB μνημη,απιστευτα μικρο μεγεθος,εγχρωμη οθονη,εξαιρετικη ποιοτητα ηχου,πανευκολη συνδεση με το pc για 110ε.Μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

θα παρω το zen V plus.

 

EDIT:Το πηρα. Το συνδεσα στο pc και το αναγνωριζει αυτοματα χωρις cd,το οποιο το περνατε μονο αν θελετε να περασετε βιντεακια μεσα,αφου για να μπορει να τα παιξει το ζεν πρεπει να μετατραπουν πρωτα απο το ειδικο software.

 

Δηλαδή, drag n drop? Και ως media storage τι γίνεται; Αν επιλέξεις από τα extras την επιλογή removable media, το αναγνωρίζει απρόσκοπτα; Πως κάνεις το partitioning? Ανάλογα με τον διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή χώρο;

 

Συγγνώμη για τις απορίες, αλλά έλεγα να πάρω κι εγώ ένα αύριο...

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη!!το zen v δεν δεχεται ολους τους φορτιστές με usb mini εξοδο.Μονο τους αυθεντικους creative η τριτων κατασκευαστών που εχουν σχεδιαστει ειδικα για creative.To Hama δεν θα δουλεψει
NUEDO
Link to comment
Share on other sites

Οσο για την ποιοτητα βιντεο του zen v plus, βλεπω το lost ανετα με καλη απεικονιση παρ'ολο το motion-JPeg προτυπο(δεν εχει την καθαροτητα του divx και ειναι μεγαλυτερο σε μεγεθος, περιπου διπλασιο με τριπλασιο).
NUEDO
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, drag n drop? Και ως media storage τι γίνεται; Αν επιλέξεις από τα extras την επιλογή removable media, το αναγνωρίζει απρόσκοπτα; Πως κάνεις το partitioning? Ανάλογα με τον διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή χώρο;

 

Συγγνώμη για τις απορίες, αλλά έλεγα να πάρω κι εγώ ένα αύριο...

Βασικα,τα μισα απ'οσα ρωτησες,μου φαινονται κινεζικα:p

Λοιπον,μολις το συνδεσεις στο pc,θα το αναγνωρισει με το ονομα του και απο εκει και περα στο εμφανιζει σε στυλ εξωτερικου σκληρου.Οποτε οτι θες,τα περνας με copy paste κλπ.

Ομως,υπαρχει ενα προβλημα.Χωρις το software,δεν μπορεις να δημιουργησεις playlist απο τον υπολογιστη,μονο απο το ζεν,το οποιο ειναι ενα προβλημα,γιατι αν η λιστα εχει πχ 150 κομματια,αντε να τα βαλεις ενα ενα.Ακομα και οταν εβαλα τα κομματια που ηθελα να ειναι σαν λιστα,σε ξεχωριστο φακελο απο τα υπολοιπα και παλι τα εβλεπε ολα μαζι.Οποτε,αναγκαστηκα και εβαλα το software της creative,για το οποιο κακως ειχα αμφιβολιες,αφου ειναι απιστευτα ευχρηστο.Μικρο σε μεγεθος(28mb)και στην ουσια και παλι κανεις copy paste,απλα τωρα μπορεις να κανεις και λιστες και να περνας και βιντεο στο ζεν.

Τελος να επιβεβαιωσω οτι δεν δουλευουν εξωτερικοι φορτιστες,αυτος που πηρα απο το πλαισιο τουλαχιστον δεν κανει,θα τον επιστρεψω αυριο

Link to comment
Share on other sites

Software update για τα μεγάλα iPods. Κάντε Check for updates αν δεν το δείξει αυτόματα.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα,τα μισα απ'οσα ρωτησες,μου φαινονται κινεζικα:p

Λοιπον,μολις το συνδεσεις στο pc,θα το αναγνωρισει με το ονομα του και απο εκει και περα στο εμφανιζει σε στυλ εξωτερικου σκληρου.Οποτε οτι θες,τα περνας με copy paste κλπ.

Ομως,υπαρχει ενα προβλημα.Χωρις το software,δεν μπορεις να δημιουργησεις playlist απο τον υπολογιστη,μονο απο το ζεν,το οποιο ειναι ενα προβλημα,γιατι αν η λιστα εχει πχ 150 κομματια,αντε να τα βαλεις ενα ενα.Ακομα και οταν εβαλα τα κομματια που ηθελα να ειναι σαν λιστα,σε ξεχωριστο φακελο απο τα υπολοιπα και παλι τα εβλεπε ολα μαζι.Οποτε,αναγκαστηκα και εβαλα το software της creative,για το οποιο κακως ειχα αμφιβολιες,αφου ειναι απιστευτα ευχρηστο.Μικρο σε μεγεθος(28mb)και στην ουσια και παλι κανεις copy paste,απλα τωρα μπορεις να κανεις και λιστες και να περνας και βιντεο στο ζεν.

Τελος να επιβεβαιωσω οτι δεν δουλευουν εξωτερικοι φορτιστες,αυτος που πηρα απο το πλαισιο τουλαχιστον δεν κανει,θα τον επιστρεψω αυριο

 

πολυ περιεργο που δε δουλευει ο φορτιστης. δεν μπορω να καταλαβω τι παιζεται. ολο προβληματα δημιουργουν τωρα τελευταια οι εταιριες mp3 players. ας δινουν επιτελους τον φορτιστη μεσα, μας ζαλισαν! παντως ο συγκεκρομενος φορτιστης δουλευει σε iriver, και στα καινουρια μοντελα (πχ. e10).

οσο για το zen v plus (το πηρα δωρο στον αδερφο μου!!) αν δε θελετε να βαλετε το προγραμμα που δινει η creative, μπορειτε να δουλεψετε και με wmp για να περνατε τα τραγουδια (οσοι εχουν windows στο pc τους)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.

θελω να αγορασω ενα ΜΡ3 με τα εξης χαρακτηριστικα

->χωρητικοτητα 1GB

->FM TUNER RADIO

->να πιανει πολυ καλα το ραδιοφωνακι του οχι σαν ενα SHAUB LORENZ που ειχα παρει και δεν επιανε χριστο!!!

->να ειναι μικρουλικο

->να εχει οσο το δυνατον μεγαλυτερη αυτονομια

->να ειναι USB STICK δλδ να συνδεεται απευθειας σε θυρα USB χωρις καλωδιο και να το αναγνωριζει κατευθειαν χωρις λογισμικο σαν αυτονομο σκληρο δισκο.

εχετε κατι υποψιν που να συγκεντρωνει ολα τα πιο πανω???ευχαριστω εκ των προτερων

 

καμια απαντηση ρε παιδια???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καμια απαντηση ρε παιδια???

 

της cowon εχουν οτι ζητας! σορρυ αλλα τωρα ειδα οτι δε θες καλωδιο.κοιτα ομως τα παρακατω

http://www.cowonglobal.com/product/product_F2_feature.php

 

http://www.cowonglobal.com/product/product_U3_feature.php

 

http://www.cowonglobal.com/product/product_T2_feature.php

 

το τελευταιο ειναι πολυ μικρο, αλλα μπαταρια 12 ωρες. αυτα θα τα βρεις στο pixmania. εδω δε νομιζω να παιζει

 

αλλιως το zen v plus που σου πριν κ ενα παιδι. τα παιδια που το πηραν ειπαν οτι αναγνωριζεται κατευθειαν απο pc.

Link to comment
Share on other sites

καμια απαντηση ρε παιδια???

 

Επειδή πάνω κάτω ψάχνω κάτι τέτοιο, κάνοντας φιλότιμες προσπάθειες να το βρω σε usb stick μορφή (αλλιώς πάω για zen ή sansa), το μόνο που φαίνεται να συγκεντρώνει όσα ψάχνεις είναι μάλλον αυτό:

 

http://www.technikdirekt.de/main/en/mp3/mp3-media/112266/-/Article.html?fillspace=1

 

Εγώ λέω να το παραγγείλω να υπάρχει- φαίνεται αρκετά πρακτικό και δουλεύει και με mac!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...