Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιος ειναι ο αντικαταστατης του???

 

Έχει εδώ αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει εδώ αρκετά.

 

Αν δεν έχω χάσει κάποια εξέλιξη,

 

δεν υπάρχει -ακόμα;- καινούριο μοντέλο από τη Samsung στα 20/30 ή παραπάνω γίγα. Ό,τι έχει παρουσιάσει μέχρι τώρα είναι από 1 εως 4.

 

Από τα τελευταία σίγουρα αξίζει αυτό με το συρόμενο ηχείο και τα πλήκτρα αφής αλλά δεν έχει μεγάλη χωριτικότητα.

 

Βtw για τον φίλο που ρώτησε πιο πάνω, το J70 παρουσιάστηκε μέσα του 2005 και κυκλοφόρησε στην Ευρώπη πριν το 2006.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μολις αγορασα το iPod 30GB στα 280ευρω...

 

το βραδυ που θα το περιεργαστω θα σας πω...

 

δεν αντεξα τελικα...ειναι πολυ καλο...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Να μας πεις να μας πεις, και ό,τι απορία έχεις εδώ είμαστε! Με γειά :)
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου...να σαι καλα...

 

πιο μετα που θα ηρεμησω θα το ανοιξω...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Έχει εδώ αρκετά.

 

Στέρεο όλα flash players είναι που έχει στη σελίδα!!!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Oops σωστά, μάλλον βιάστηκα αυτή τη φορά *blush*
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα αυτο το ομορφο μωβακι ΜΡ3-walkman της SONY με τα 6GB ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ, εχει equalizer 6θεσεων (εκτος απο τα ηδη υπαρχοντα rock,pop jazz κλπ), ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΧΡΗΣΤΟ, αρκετα ευκρινης η οθονη του και απιστευτα μικρο και ελαφρυ, τα ακουστικα του ως προς την αποψη δυνατου ηχου πασχουν, αλλα απο την αλλη, κανεις δεν μπορει να ειναι τελειος.:) :p

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο firmware για το Samsung J70

 

update της 11/10/2006

 

 

Αν πάτε menu->system->about βλέπετε ποια version έχει.

Ακόμα κι αν δείχνει v.2.00, κατεβάστε το λινκ που παραθέτω. Θα σας δείχνει 2.00 αλλά στην πραγματικότητα θα είναι 2.05.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

....τα ακουστικα του ως προς την αποψη δυνατου ηχου πασχουν, αλλα απο την αλλη, κανεις δεν μπορει να ειναι τελειος.:) :p

 

Μήπως περιορίζεται η έντασή του από το γνωστό limiter της Sony?

 

Κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ, είχα ανεβάσει παλαιότερα ένα αρχειάκι που το απενεργοποιούσε.

 

υγ: με γειά σου :music:

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο firmware για το Samsung J70

 

update της 11/10/2006

 

 

Αν πάτε menu->system->about βλέπετε ποια version έχει.

Ακόμα κι αν δείχνει v.2.00, κατεβάστε το λινκ που παραθέτω. Θα σας δείχνει 2.00 αλλά στην πραγματικότητα θα είναι 2.05.

 

Το τελευταίο firmware είναι το 2.07

και υπάρχει εδώ: http://www.3friends.co.uk/j70/index.php

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο firmware είναι το 2.07

και υπάρχει εδώ: http://www.3friends.co.uk/j70/index.php

:)

 

αυτοί οι 3 friends ποιοι είναι?

Το έχεις βάλει το συγκεκριμένο fw?

Στα επίσημα sites της Samsung ως τελευταία εμφανίζεται η 2.05 -έψαξα στο ελληνικό, γαλλικό, αγγλικό κι αμερικάνικο site.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτοί οι 3 friends ποιοι είναι?

Το έχεις βάλει το συγκεκριμένο fw?

Στα επίσημα sites της Samsung ως τελευταία εμφανίζεται η 2.05 -έψαξα στο ελληνικό, γαλλικό, αγγλικό κι αμερικάνικο site.

 

Ναι το έχω βάλει δεν ξέρω προφανώς θα είναι 3 φιλαράκια που

έχουν όλοι J70 και έφτιαξαν το site.

Το firmware βρίσκεται στο club Yepp από ότι μου είπαν απλά αυτόι το

ανεβάζουν εκεί.

Ναι το έχω βάλει κανένα απολύτως πρόβλημα δεν υπάρχει ταχύτατοκαι άψογο!

Βάλε το!

;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...

 

σημερα ειναι τα γενεθλια μου και ειπα χθες να μου παρω ενα δωρο...ετσι πηρα το iPod 30GB video (μαυρο)...

 

σημερα που ειμαι ολη μερα σπιτι ξεκινησα απο το πρωι να το περιεργαζομαι.

θα σας γραψω τις εντυπωσεις μου...

 

αισθητικα προκειται για ενα Γκατζετ υψηλης αισθητικης και καλου φινιρισματος...πολυ ποιοτικο...

 

αλλα εκεινο που με ξαφνιασε(μεχρι προτεινος ειχα ενα απλο Πλειερ 512ΜΒ απο 40ευρω..) ειναι το ποσα πολλα πραγματα μπορει καποιος να του βαλει και με ποση ευκολια...

ειναι απιστευτο που τοσα πολλα μπαινουν εκει μεσα και τα απεικονιζει μαλιστα μια χαρα...

 

εβαλα σε μιση ωρα(ειναι απιστευτα γρηγορο) 1000 φωτογραφιες(αφου το Τουνς τις μετετρεψε)και 3500 τραγουδια...

 

μετα τα βρηκα ολα...απλα καταλαβα οτι πρεπει να οργανωσω λιγο καλητερα τα τραγουδια γιατι μαλλον δεν διαβαζει ελληνικους χαρακτηρες αρα μετατρεπω ολα σε greeklish...

 

αφηστε ωπου εχω στη λιστα με τους καλλιτεχνες πχ 4 σφακιανακηδες 2 μαζωνακηδες κλπ...χεχε απλα πρεπει να τα φτιαξω λιγο...

 

και αυτο γιατι ετσι μπορει να χρησιμοποιηθει η πιο καλη κατα τη γνωμη μου δυνατοτητα του iPod... η αναζητηση...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...

 

επισης με τοσα τραγουδια θα πρεπει να αφιερωσω λιγο χρονο να κανω καμμια 10αρια Πλειλιστ καλες να τις βαλω στα Τουνς...αλλα και παλι εχει απλα απειρες δυνατοτητες...

 

και η μπαταρια μια χαρα...με απιστευτα σκληρη χρηση(βλεπω φωτο ενω

ακουω) κρατησε πεντε ωρες(ολα αυτα σημερα το πρωι)και με την οθονη παντα ανοικτη...

 

επισης ειναι και απολυτα συμβατο με το αυτοκινητο(ΒΜW E90)και ετσι τωρα απλα εχω τα παντα ΚΑΙ στο αυτοκινητο...

 

τελικα οπως ισχυει και με τις Μπεμπες(επιτρεψτε μου να το πω ειναι το παθος μου)....once iPod always iPod...

 

αυτα...stereo σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια...προκειται για μια εφευρεση για ανοικτα μυαλα...εχει πολλες δυνατοτητες...και η οθονη του ειναι πολυ καλη...

 

ακριβη βεβαια...το βρηκα 280 αλλα οταν αλλοι παιρνουν 1Γιγα η 2 με 100 150 ευρω μαλλον το iPod ειναι καλη αγορα...

 

συγνωμη αν σας επρηξα...θα τα πουμε...και καλη ακροαση σε ολους με τα αγαπημενα σας τραγουδια...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μετα τα βρηκα ολα...απλα καταλαβα οτι πρεπει να οργανωσω λιγο καλητερα τα τραγουδια γιατι μαλλον δεν διαβαζει ελληνικους χαρακτηρες αρα μετατρεπω ολα σε greeklish...

 

επισης με τοσα τραγουδια θα πρεπει να αφιερωσω λιγο χρονο να κανω καμμια 10αρια Πλειλιστ καλες να τις βαλω στα Τουνς...αλλα και παλι εχει απλα απειρες δυνατοτητες...

 

συγνωμη αν σας επρηξα...θα τα πουμε...και καλη ακροαση σε ολους με τα αγαπημενα σας τραγουδια...

 

(α) Διαβάζει κανονικότατα ελληνικούς χαρακτήρες, με τόνους κλπ. Απλά στο Artists/Songs/Albums θα σου τα βγάζει μετά τα αγγλικά.

(β) Playlists εννοείται πως πρέπει να κάνεις, είναι πολύ εύκολο και εύχρηστο.

(γ) Δεν μας έπρηξες! Α, με γειά! :happy:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για playlists, ένα πολύ καλό site με ιδέες εναι αυτό.

 

To μόνο μέρος που θα κυκλοφορήσει το zune στις 14 Νοεμβρίου είναι η Αμερική. Επισήμως δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα άλλο πέραν του ότι στον υπόλοιπο κόσμο θα κυκλοφορήσει το 2007, ίσως νωρίς ίσως και αργά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα τις προηγούμενες σελίδες και ότι έχει αναφερθεί σχετικά με τα fm transmitters. Επειδή αγόρασα ένα απλό mp3 usb και το θέλω για το αυτοκίνητο, έχει κανείς να μου συστήσει κάποιο δοκιμασμένο με καλή απόδοση fm transmitter; Μπορεί κάποιος από εσάς που έχει δοκιμάσει κάτι τέτοιο να αναφέρει πως είναι η απόδοσή του και αν θα κάνει δουλειά σε εργοστασιακό cd player αυτοκινήτου;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

muck smith epeidi kai egw exw ena mp3 player tis sony 20gb kai akougetai poli poli siga ksereis pou mporw na vrw ayto yo arxeio pou les gia na ayksisw tin entasi tou ixou? an kaneis allos kserei parakalw peite mou eyxaristw
Link to comment
Share on other sites

muck smith epeidi kai egw exw ena mp3 player tis sony 20gb kai akougetai poli poli siga ksereis pou mporw na vrw ayto yo arxeio pou les gia na ayksisw tin entasi tou ixou? an kaneis allos kserei parakalw peite mou eyxaristw

 

Θα ψάξω να το βρω, θα είναι σε κάποιο cdάκι.

Δεν θυμάμαι αν ήταν αρχείο ή μια ακολουθία πλήκτρων.

Αν το έχει κάποιος πρόχειρο, ας το ανεβάσει.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως περιορίζεται η έντασή του από το γνωστό limiter της Sony?

 

Κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ, είχα ανεβάσει παλαιότερα ένα αρχειάκι που το απενεργοποιούσε.

 

υγ: με γειά σου :music:

 

Ευχαριστω, οχι (το AVLS το εχω απενεργοποιημενο) απλα το βαζω στο 30 που ειναι το ανωτατο οριο και παλι ομως ακουω οπως ειναι στο 20 για τα υπολοιπα (πχ εχω ακουσει creative na παιζει και τρελλαθηκα:wacko: στο θεμα της εντασης), θα δοκιμασω τωρα να αλλαξω ακουστικα μηπως και ειναι η γνωστη στραβωμαρα της SONY που "αγχωνετε" για την υγεια των αυτιων μας :) :lol: αφου και στο Psp τα ακουστικα του ειναι για.........πεταμα ΚΡΙΜΑ!!!!!:mad: .

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...