Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η θήκη μου άρεσε πολύ, πιθανότατα θα τη προτιμήσω, σε ευχαριστώ!

Το tempered glass δυστυχώς είναι πολύ ακριβό... έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο ποιοτικό όσο γίνεται μέχρι 10€?

Η αλήθεια είναι ότι αυτό που είχα πάρει ebay για το s3 mini (από αγγλία) δεν με ικανοποίησε πολύ, έσπασε σχετικά εύκολα, λερώνει πολύ εύκολα, είναι παχύ και οι άκρες του δεν είναι στρογγυλεμένες.

 

Υπάρχει και σε καλή τιμή το τζάμι και αξιόπιστο μαγαζί απο Κίνα. http://www.banggood.com/NILLKIN-9H-Hard-Anti-Burst-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-For-LG-Nexus-5X-p-1017711.html. Προτείνω και αντάπτορα USB C to Μicro USB αν παραγγείλεις απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αποφύγω την κίνα λόγω μπλεξίματος με το paypal και μεγάλης αναμονής αλλά αν δεν βρω κάτι αξιόλογο από ελλάδα ίσως το κοιτάξω.

Αντάπτορα παρήγγειλα από το μαγαζί που παρήγγειλα το κινητό με 4€, καλή τιμή για ελλάδα και δεν θα πληρώσω και παραπάνω μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

από που την πήρες? το κάνει πολύ παχύ?

Την πήρα από αγγλικό αμαζον. Δεν το κάνει πολύ παχύ. Σίγουρα υπάρχουν και πιο λεπτές, αλλά αυτό προσφέρει και μια προστασία παραπάνω.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Την πήρα από αγγλικό αμαζον. Δεν το κάνει πολύ παχύ. Σίγουρα υπάρχουν και πιο λεπτές, αλλά αυτό προσφέρει και μια προστασία παραπάνω.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Ωραία. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή που είναι πάρα πολύ καλή και ένα γυαλί Κίνας ωραιότατο. Συνολικό κόστος 14ε http://www.amazon.de/gp/aw/d/B014RS5L9U/ref=mp_s_a_1_1?qid=1463255348&sr=8-1&pi=SY200_QL40&keywords=ringke+nexus+5x&dpPl=1&dpID=41gAYSqA0FL&ref=plSrch

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή που είναι πάρα πολύ καλή και ένα γυαλί Κίνας ωραιότατο. Συνολικό κόστος 14ε http://www.amazon.de/gp/aw/d/B014RS5L9U/ref=mp_s_a_1_1?qid=1463255348&sr=8-1&pi=SY200_QL40&keywords=ringke+nexus+5x&dpPl=1&dpID=41gAYSqA0FL&ref=plSrch

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Και εγώ έχω την Ringke Slim και την προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με pure nexus και παρατηρώ ένα στιγμιαίο άναμμα της οθόνης. Επειδή προφανώς ξυπνάει κάποια εφαρμογή, αλλά δεν θέλω να βάλω greenify, πώς μπορώ να δω ποιά εφαρμογή είναι?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση-προταση στους χειριστές του νηματος:μήπως θα έπρεπε να άνοιγαν ενα καινούργιο νήμα με τις τροποποιησεις-βελτιωσεις του 5χ,όπως υπαρχουν για όλα τα υπολοιπα νεξους;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Για το nillkin tempered glass να ξερετε εχει βγει και η Pro εκδοση που ειναι πιο λεπτη (0.2 vs 0.33) και με στρογγυλεμη περιμετρο. Επειδη ειχαν πολυ μικρη διαφορα τιμης προτιμησα το Pro εγω.... πιστευω το πιο λεπτο θα ειναι και ισως λιγο καλυτερο στο touch, αλλα καποιος μπορει και να σκεφτει το πιο παχυ καλυτερο για προστασια
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με pure nexus και παρατηρώ ένα στιγμιαίο άναμμα της οθόνης. Επειδή προφανώς ξυπνάει κάποια εφαρμογή, αλλά δεν θέλω να βάλω greenify, πώς μπορώ να δω ποιά εφαρμογή είναι?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνεται αν έχεις dt2w με time out.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κάνω μια ερώτηση-προταση στους χειριστές του νηματος:μήπως θα έπρεπε να άνοιγαν ενα καινούργιο νήμα με τις τροποποιησεις-βελτιωσεις του 5χ,όπως υπαρχουν για όλα τα υπολοιπα νεξους;ευχαριστω

 

Όπως βλέπεις και δυο post πιο πάνω, έχουμε ξεχωριστό θέμα για τα αξεσουάρ αλλα κανένας δεν νοιάζεται να γράψει εκεί και όλοι γράφουν εδω.

 

Νομίζω οτι κατάλαβες τι θέλω να πω...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις και δυο post πιο πάνω, έχουμε ξεχωριστό θέμα για τα αξεσουάρ αλλα κανένας δεν νοιάζεται να γράψει εκεί και όλοι γράφουν εδω.

 

Νομίζω οτι κατάλαβες τι θέλω να πω...

:lol::lol::lol: δεν εχεις και αδικο...

Ίσως στο μελλον

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις και δυο post πιο πάνω, έχουμε ξεχωριστό θέμα για τα αξεσουάρ αλλα κανένας δεν νοιάζεται να γράψει εκεί και όλοι γράφουν εδω.

 

Νομίζω οτι κατάλαβες τι θέλω να πω...

 

Ούτε που το είχα δει, υπέθεσα ότι επειδή δεν υπάρχει πολύ κίνηση για το κινητό είναι όλα σε ένα. Ποσταρω το λινκ να μιλάμε εκεί για τα αξεσουάρ τουλάχιστον.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6612448

Αν υπάρχει δυνατότητα ας μεταφερθούν τα πιο πρόσφατα τουλάχιστον ποστ εκεί έτσι ώστε να είναι μαζεμένα

(τα ποστ είναι 606, 621, 626, 629-633, 647-659, 662)

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αν έχεις dt2w με time out.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αν εννοείς ότι έχω double tap to wake, το έχω ενεργοποιήσει μέσω elemental kernel, αλλά δεν γνωρίζω τι ακριβώς εννοείς με το time out.

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αν εννοείς ότι έχω double tap to wake, το έχω ενεργοποιήσει μέσω elemental kernel, αλλά δεν γνωρίζω τι ακριβώς εννοείς με το time out.

By default έχει τα 15 λεπτά που όταν περάσουν δεν λειτουργεί. Οπότε στο 15λεπτο κάνει αυτό το φαινόμενο η οθόνη.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Γεγονός ιδιαίτερα για έμας με το 16αρι είναι μεγάλο πρόβλημα. Με δεδομένο ότι η Google δεν μας δίνει τα 100 γιγα, εγώ έχω unlimited σε overdrive και βέβαια ένα wdmycloud στο σπίτι . Όταν είχα το g3 είχα επιλογή για αυτόματο back up

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Edited by dasimo
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια στον άσχετο σας παρακαλώ.

Τι ακριβώς παιζει με το usb-C καλώδιο που έχει?

Θα έχω πρόβλημα στο να συνδέσω το κινητο στο pc μου ωστε να μεταφέρω πχ φωτογραφίες?

Στη θυρα USB 2.0 του αυτοκινήτου θα μπορω να το φορτίζω ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια στον άσχετο σας παρακαλώ.

Τι ακριβώς παιζει με το usb-C καλώδιο που έχει?

Θα έχω πρόβλημα στο να συνδέσω το κινητο στο pc μου ωστε να μεταφέρω πχ φωτογραφίες?

Στη θυρα USB 2.0 του αυτοκινήτου θα μπορω να το φορτίζω ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Με το καλώδιο που παρέχεται στο κουτί, δε θα μπορείς να το συνδέσεις με pc, διότι είναι Type C to Type C.

Αν έχεις παλιότερο καλώδιο και φορτιστή αυτοκινήτου με Micro USB, καλύτερα να πάρεις δύο αντάπτορες USB Type-C to Micro USB.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλώδιο που παρέχεται στο κουτί, δε θα μπορείς να το συνδέσεις με pc, διότι είναι Type C to Type C.

Αν έχεις παλιότερο καλώδιο και φορτιστή αυτοκινήτου με Micro USB, καλύτερα να πάρεις δύο αντάπτορες USB Type-C to Micro USB.

Αυτό είναι σκουπίδι. Δεν επιτρέπει να φορτίσεις με πάνω από 2Α. Μην κοιτάτε καλώδια και ανταπτορες μόνο από την τιμή. Έχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές και δεν είναι ασφαλή. Δείτε τις λίστες του Googler στο Amazon ή βεβαιωθείτε ότι έχει 56Κ pull up resistor.

Edit : https://plus.google.com/+BensonLeung

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σκουπίδι. Δεν επιτρέπει να φορτίσεις με πάνω από 2Α. Μην κοιτάτε καλώδια και ανταπτορες μόνο από την τιμή. Έχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές και δεν είναι ασφαλή. Δείτε τις λίστες του Googler στο Amazon ή βεβαιωθείτε ότι έχει 56Κ pull up resistor.

Edit : https://plus.google.com/+BensonLeung

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Να είμαστε λίγο προσεκτικοί με τις εκφράσεις μας. Αν διάβασες καλά το τι έγραψα, μίλησα για αντάπτορα σε Micro USB για μεταφορά αρχείων σε σύνδεση με υπολογιστή και φόρτιση απο ήδη υπάρχων φορτιστή αυτοκινήτου Micro USB που προφανώς φορτίζει με 2Α.

Όταν κάνουμε παράθεση, κατά το ελάχιστο να κρατάμε τα προσχήματα σεβασμού.

Link to comment
Share on other sites

Να είμαστε λίγο προσεκτικοί με τις εκφράσεις μας. Αν διάβασες καλά το τι έγραψα, μίλησα για αντάπτορα σε Micro USB για μεταφορά αρχείων σε σύνδεση με υπολογιστή και φόρτιση απο ήδη υπάρχων φορτιστή αυτοκινήτου Micro USB που προφανώς φορτίζει με 2Α.

Όταν κάνουμε παράθεση, κατά το ελάχιστο να κρατάμε τα προσχήματα σεβασμού.

Συμφωνώ και με συγχωρείτε αν ήταν προσβλητικό. Απλά επειδή έχω παρακολουθήσει καλά το θέμα των καλωδίων και adaptors για το νέο στάνταρ, λέω και υπογράφω ότι ΔΕΝ συνδέουμε τίποτα που είναι εκτός προδιαγραφών ούτε για τα πιο απλά πράγματα, για την ασφάλεια της συσκευής μας. Γι αυτό και φάνηκε κάπως η απάντηση μου, λόγω εμφασης και μόνο. Δεν είναι προσωπική η απάντηση. Άλλωστε ο καθένας μπορεί να πάρει όποιο ρίσκο θέλει. Ευχαριστώ και συγνώμη πάλι.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...