Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα σου πω εγώ, που το έστειλα για επισκευή, κρατήσου...259,70€. Οπότε παρήγγειλα καινούργιο, moto Z2.

 

Ωουου.... Το αστείο δεν είναι απλώς ότι ζητάνε πολλά λεφτά. Το αστείο είναι πως σε ένα εξάμηνο πάλι θα καεί και θα τους το ξανά πηγαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα , ουσιαστικά 2 .

1ον το κινητό δεν φορτίζει με fast charger φορτιστή , όταν το συνδέω στον εργοστασιακό φορτιστή μια κάνει επαφή μια όχι , το ίδιο συμβαίνει και άμα βάλω fast charger της Samsung .

Ενώ με φορτιστή με 1.5Α φορτίζει κανονικα .

 

2ον το λαμπάκι led έχει σταματήσει να λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τώρα που λήγει η εγγύηση του δικού μου λέω να του φορέσω Lineage OS μήπως πάρει λίγο τα πάνω του. Κυρίως με ενδιαφέρει να βελτιωθεί η αυτονομία σε standby. Έχει κάποιος εμπειρία να πει εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που λήγει η εγγύηση του δικού μου λέω να του φορέσω Lineage OS μήπως πάρει λίγο τα πάνω του. Κυρίως με ενδιαφέρει να βελτιωθεί η αυτονομία σε standby. Έχει κάποιος εμπειρία να πει εντυπώσεις;
Τώρα που λήγει η εγγύηση σου, πουλα το όσο πιάνει και πάρε ένα άλλο που δεν θα χαλάσει ξαφνικά. Αφού το γνωρίζεις.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας θέλω να κάνω ροοτ το κινητό μου είδα κάτι βίντεο στο yt κατέβασα τα αρχεία που πρέπει τα έχω βάλει στο κινητό αλλά όταν το ανοίγω σε fastboot κ συνδέω το κινητό με το pc δεν μου εμφανίζει το κινητό στο πισι είναι σαν να είναι κλειστό το κινητό δηλαδή. Αυτό το βίντεο είδα κ όλας
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θέλω να κάνω ροοτ το κινητό μου είδα κάτι βίντεο στο yt κατέβασα τα αρχεία που πρέπει τα έχω βάλει στο κινητό αλλά όταν το ανοίγω σε fastboot κ συνδέω το κινητό με το pc δεν μου εμφανίζει το κινητό στο πισι είναι σαν να είναι κλειστό το κινητό δηλαδή. Αυτό το βίντεο είδα κ όλας

 

Πληκτρολογείς στο τερματικό fastboot devices και τι σου βγάζει ως απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογείς στο τερματικό fastboot devices και τι σου βγάζει ως απάντηση;

τον bootloader τον ξεκλείδωσα φλασαρω twrp κ μετά που μπαίνω revovery mode μπαίνω στο teamwin πάω εκεί που λέει install πρέπει να περάσω ένα αρχείο ζιπ το magisk αλλά δεν μπορώ... δεν μου εμφανίζει το κινητό στο pc δεν μπορώ να κάνω αυτό που κάνει αυτός στο βιντεο στο 4.33 κ μετά δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

τον bootloader τον ξεκλείδωσα φλασαρω twrp κ μετά που μπαίνω revovery mode μπαίνω στο teamwin πάω εκεί που λέει install πρέπει να περάσω ένα αρχείο ζιπ το magisk αλλά δεν μπορώ... δεν μου εμφανίζει το κινητό στο pc δεν μπορώ να κάνω αυτό που κάνει αυτός στο βιντεο στο 4.33 κ μετά δηλαδή

 

Ναι κατάλαβα.

 

1η παρατήρηση εάν είχες βάλει το αρχείο zip στο κινητό πριν ξεκλειδώσεις τον bootloader είναι λογικό που δεν το βλέπεις τώρα σκληρό.

 

2η προσπάθησε να κάνεις reboot bootloader ή reboot recovery μέσα από την twrp μήπως εξαναγκάσεις το κινητό συνεργαστεί με τον υπολογιστή.

 

3η αφού ο υπολογιστής έβλεπε το κινητό για να flashαρεις την twrp δεν μπορώ να φανταστώ γιατί δεν το βλέπει τώρα...

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση... έχω κατεβάσει το lucky patcher περνάω το patch για να παίζει σε backround το youtube αλλά τίποτα. κατέβασα κ την εκδοσή του yt που λέει το patch
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα και απο εμένα. Bootloop και εγώ. Φρόντισε μάλιστα να μου το κάνει Σάββατο απόγευμα ενώ Δευτέρα πρωί έφευγα διακοπές. Πέρασα τις διακοπές μου χωρίς κινητό σε περιοχή που δεν την γνώριζα και πραγματικά το χρειαζόμουν... Ελπίζω να μην προκύψει κανένα απρόοπτο με τους όρους της εγγύησης μετά απο όλη αυτή την ατυχία που με δέρνει αυγουστιάτικα. Το κινητό δεν έχει βραχεί ποτέ και δεν έχει ξεκλειδωθεί επίσης ποτέ. Οποιαδήποτε φθορά/γρατζουνιά φέρει είναι σε λογικά επίπεδα χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη Κυριακή έκλεισε και δεν μου άνοιξε ξανά!

Ήταν ζεστό πίσω στην περιοχή πάνω από την κάμερα!!

Έχει ήδη αλλαχτεί η πλακέτα έξι μήνες αφού το πήρα, γιατί τότε είχε εμφανιστεί πρόβλημα στην οθόνη!!!

Μου είχαν πει ότι θα ισχύσει εκ νέου η εγγύηση από τότε!

Το άφησα την Δευτέρα στο service και μου είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα είμαι μέσα στην εγγύηση, αλλά θα μου πουν αφού το δουν πρώτα, δέκα εργάσιμες και περιμένω!!!

Ευτυχώς έχω και άλλο κινητό, ένα ρουταρισμένο LG P-880, το οποίο σκεφτόμουν να αντικαταστήσω, τελικά δεν ξέρω πιο θα αντικαταστήσω πρώτα!!!!!

Και να πάρω τι;;;;;

Να δώσω ένα σωρό λεφτά να πάρω iphone να "ξενοιάσω", και ποιο, το 7 ή το 8;;

Συνήθως έδινα μέχρι 300ευρώ, μου αρέσει πολύ το s8 για την υπέρβαση,

επίσης μου άρεσαν το Nokia 8 και το Xiaomi Mi6!

Αυτά, είπα τον πόνο μου!!!:)

Ας κάνουμε όλοι τον κόσμο λίγο καλύτερο!:)
Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη Κυριακή έκλεισε και δεν μου άνοιξε ξανά!

Ήταν ζεστό πίσω στην περιοχή πάνω από την κάμερα!!

Έχει ήδη αλλαχτεί η πλακέτα έξι μήνες αφού το πήρα, γιατί τότε είχε εμφανιστεί πρόβλημα στην οθόνη!!!

Μου είχαν πει ότι θα ισχύσει εκ νέου η εγγύηση από τότε!

Το άφησα την Δευτέρα στο service και μου είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα είμαι μέσα στην εγγύηση, αλλά θα μου πουν αφού το δουν πρώτα, δέκα εργάσιμες και περιμένω!!!

Ευτυχώς έχω και άλλο κινητό, ένα ρουταρισμένο LG P-880, το οποίο σκεφτόμουν να αντικαταστήσω, τελικά δεν ξέρω πιο θα αντικαταστήσω πρώτα!!!!!

Και να πάρω τι;;;;;

Να δώσω ένα σωρό λεφτά να πάρω iphone να "ξενοιάσω", και ποιο, το 7 ή το 8;;

Συνήθως έδινα μέχρι 300ευρώ, μου αρέσει πολύ το s8 για την υπέρβαση,

επίσης μου άρεσαν το Nokia 8 και το Xiaomi Mi6!

Αυτά, είπα τον πόνο μου!!!:)

Να πάρεις ένα μεταχειρισμένο oneplus 5 ή 5Τ να ξενοιάσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις ένα μεταχειρισμένο oneplus 5 ή 5Τ να ξενοιάσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Από πού μπορώ να αγοράσω αξιόπιστο μεταχειρισμένο, και πόσο περίπου θα κοστίσει αυτό που λες;

Σε ευχαριστώ!

Ας κάνουμε όλοι τον κόσμο λίγο καλύτερο!:)
Link to comment
Share on other sites

Από πού μπορώ να αγοράσω αξιόπιστο μεταχειρισμένο, και πόσο περίπου θα κοστίσει αυτό που λες;

Σε ευχαριστώ!

Δες insomnia και να είναι αγορασμένο από Ευρώπη ώστε να έχεις τα δύο χρόνια εγγύηση. 280 με 400 ανάλογα το μοντέλο.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δες insomnia και να είναι αγορασμένο από Ευρώπη ώστε να έχεις τα δύο χρόνια εγγύηση. 280 με 400 ανάλογα το μοντέλο.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Αν πάθει κάτι το One Plus τι κάνουμε, υπάρχει service εδώ Ελλάδα;;

Ας κάνουμε όλοι τον κόσμο λίγο καλύτερο!:)
Link to comment
Share on other sites

Αν πάθει κάτι το One Plus τι κάνουμε, υπάρχει service εδώ Ελλάδα;;
Σε μια βδομάδα έτοιμο από Πολωνία. Γι αυτό πάρε ευρωπαϊκό.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σε μια βδομάδα έτοιμο από Πολωνία. Γι αυτό πάρε ευρωπαϊκό.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Τόσο καλά!!!:wacko::lol:

Κάτι ανάλογο ισχύει και για την Xiaomi, γιατί μου αρέσει το Mi6, έχει πολύ δυνατά specs!

Ας κάνουμε όλοι τον κόσμο λίγο καλύτερο!:)
Link to comment
Share on other sites

Bootloop και στης μάνας μου, μετά από περίπου 2.5 χρόνια. Το τηλ. προφανώς είναι εκτός εγγύησης, δεν είναι όμως υποχρεωμένοι από την LG να το φτιάξουν εξαιτίας της μαζικής μήνυσης που είχε γίνει?
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Bootloop και στης μάνας μου, μετά από περίπου 2.5 χρόνια. Το τηλ. προφανώς είναι εκτός εγγύησης, δεν είναι όμως υποχρεωμένοι από την LG να το φτιάξουν εξαιτίας της μαζικής μήνυσης που είχε γίνει?
Όχι, δυστυχώς. Κάνε το hack με την απενεργοποίηση του big cluster.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή??:D
Ήταν ξεκλείδωτο ή είχες ενεργοποιήσει το oem unlocking από τα developer options?

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...