Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως το Air-Condition είναι ποιο αποτελεσματικό!!

 

Γι αυτό και πέρασα το Thermal Throttling Tweak για να μην ζεσταίνεται τόσο αλλιώς βράζει σαν στην κόλαση

Και με το mobile legends εμένα βράζει το τηλέφωνο αλλά ακόμη ζει

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κινητο το εχω ενα χρονο και ενα μηνα. δεν εχει παρουσιασει καποιο σοβαρο προβλημα,αλλα τωρα τελευταια εχει κολλησει 3 4 φορες.χρειαζεται επανεκκινηση δηλ για να ξεκολλησει. λογικα απο θερμοκρασια.οντως βραζει.δεν ειναι να το φορτιζεις και να το πειραζεις θα καει. περσι παντως το καλοκαιρι δεν ειχε κολλησει καμια φορα.ισως παιζει ρολο και που ειναι αρκετα φορτωμενη η μνημη.
Link to comment
Share on other sites

Και η δικιά μου συσκευή τα πάει καλά αλλά αυτά τα bootloop και το πρόσφατο hardbrick μου ήρθαν σαν kinder έκπληξη

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ακομα waiting spare part. Με τον γάιδαρο τα φερνουν...???

 

Εγώ ακόμη στο Received. Πιθανών με χελώνες τα στέλνουν.

 

Επειδή λόγω των αδειών και το πρόβλημα με την ροή των ανταλλακτικών, γι' αυτό τόσο καιρό σου λέει "Waiting Spare Part" θα εξυπηρετούσαν τους πελάτες στο τέλος της πρώτης εβδομάδας του Αυγούστου.

 

Edit: Τώρα στο "Waiting Spare Part". Μάλλον ούτε αυτοί μπορούν να διορθώσουν το Hardbrick (υποθέτω)

Edited by zurabi_97
Ενημέρωση

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με τα πόδια ερχονται;;;;; ημαρτον..

 

Εγώ υπομονή ακόμη έχω αλλά μέχρι πόσο θα αντέξω αυτό δεν ξέρω. Άντε να δούμε μπας και έρθουν γρήγορα πριν από το τέλος αυτού του μήνα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ειχα στειλει για αλλαγη μπαταριας και μου ηρθε περιπου μετα απο ενα μηνα λογο ελλειψης ανταλακτικου , καθε μερα ημουν στα τηλεφωνα και μου λεγανε δεν ξερουμε ακριβης ημερομηνια
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ειχα στειλει για αλλαγη μπαταριας και μου ηρθε περιπου μετα απο ενα μηνα λογο ελλειψης ανταλακτικου , καθε μερα ημουν στα τηλεφωνα και μου λεγανε δεν ξερουμε ακριβης ημερομηνια

 

 

 

Από ότι φαίνεται θα τους τα πράξουμε με τα τηλέφωνα και τα email.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Η στραβή μέρα απ το πρωί φαίνεται! Σημερα ημουν fb ξαφνικα παγωνει κ σβηνει το κινητο! Τις 2 επομενες φορες ανοιγε μεχρι την επιφανεια εργασία κ ερσβηνε! Πλεον δεν ανοιγει καν δεν ανταποκρινεται καθόλου! Μπαταρια στο 30%, ημουν με beta μεχρι τώρα με την οποια δουλευε άψογα! Τί γινεται τώρα υπάρχει κανα κολπακι ή προκορντια;; 3/2016 ειναι αγορασμενο το κινητό η εγγυηση ειναι για 2 χρόνια;; με καλυπτει;;

 

ΥΓ εβλεπα τοσα προβληματα εδω μεσα με το bootloop και ελεγα τι τυχερός είμαι που το δικό μου δουλευει ρολόι!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πω ταφόπλακα το φόρουμ

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Δεν το λες ταφόπλακα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η στραβή μέρα απ το πρωί φαίνεται! Σημερα ημουν fb ξαφνικα παγωνει κ σβηνει το κινητο! Τις 2 επομενες φορες ανοιγε μεχρι την επιφανεια εργασία κ ερσβηνε! Πλεον δεν ανοιγει καν δεν ανταποκρινεται καθόλου! Μπαταρια στο 30%, ημουν με beta μεχρι τώρα με την οποια δουλευε άψογα! Τί γινεται τώρα υπάρχει κανα κολπακι ή προκορντια;; 3/2016 ειναι αγορασμενο το κινητό η εγγυηση ειναι για 2 χρόνια;; με καλυπτει;;

 

ΥΓ εβλεπα τοσα προβληματα εδω μεσα με το bootloop και ελεγα τι τυχερός είμαι που το δικό μου δουλευει ρολόι!! :lol:

 

Στα τέλη Ιουνίου έφαγε το πρώτο bootloop. Έπρεπε να φύγω κάπου, το άφησα για λίγο πάνω στο τραπέζι (εφόσον έπαιζα με το Google Assistant) και μετά δεν άνοιξε. Το παίρνω μετά από 2 εβδομάδες και μετά από 3 ημέρες τρώω ένα hardbrick από ενημέρωση.... Εκεί τα πήρα στο κρανίο... τώρα περιμένω εδώ και 3 εβδομάδες και βάλε, μη έχοντας η Procordia ανταλλακτικά, είμαι χωρίς το δικό μου τηλέφωνο. Είμαι με ένα Microsoft Lumia 640 XL που χάρισα στην μαμά μου πριν 1 χρόνο.... Σκέφτομαι πως και πως και να με τρώει μέσα μου το πότε θα έρθει το τηλέφωνο μου πίσω (τόσο μου άρεσε σαν τηλέφωνο που δεν μπορώ να αποχωριστώ από αυτό. Αυτή η κάμερα είναι όλα τα λεφτά στην κατηγορία του)

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το στέλνεις service. Και το δικό μου μέχρι το bootloop καλά λειτουργούσε.

 

Όλων καλά λειτουργούσε πριν το bootloop.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξανά περνάω Custom ROM μέχρι να τελειώσει ο κύκλος των αναβαθμίσεων. Να μην τύχω να έχω Custom Rom και να μου χαλάσει από bootloop... :!:

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ειχα στειλει για αλλαγη μπαταριας και μου ηρθε περιπου μετα απο ενα μηνα λογο ελλειψης ανταλακτικου , καθε μερα ημουν στα τηλεφωνα και μου λεγανε δεν ξερουμε ακριβης ημερομηνια

 

Θα πρέπει να έχουν καβάτζα από ανταλλακτικά. Τι σέρβις είναι τότε χωρίς να έχουν καβάτζα από ανταλλακτικά (από κάμερες μέχρι και οθόνες) ... Ήμαρτον δηλαδή.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχουν καβάτζα από ανταλλακτικά. Τι σέρβις είναι τότε χωρίς να έχουν καβάτζα από ανταλλακτικά (από κάμερες μέχρι και οθόνες) ... Ήμαρτον δηλαδή.

 

Σιγά μην έχουν 690834564309586345638490564356 ανταλλακτικά.

Σκέψου λίγο ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ κινητά πρέπει να δέχτηκαν μέσα σε τόσο λίγο καιρό. Η νομίζεις πως όλοι όσοι έπαθαν bootloop και άλλα προβλήματα, μπαίνουν και στο myphone; :P

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην έχουν 690834564309586345638490564356 ανταλλακτικά.

Σκέψου λίγο ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ κινητά πρέπει να δέχτηκαν μέσα σε τόσο λίγο καιρό. Η νομίζεις πως όλοι όσοι έπαθαν bootloop και άλλα προβλήματα, μπαίνουν και στο myphone; :P

 

Δεν είπα να έχουν και ΤΟΣΑ ανταλλακτικά, το ότι δέχονται εκατοντάδες κινητά την μέρα. Έστω να είναι και 100 ανταλλακτικά της κάθε συσκευής ή να τα παραγγέλνουν ποιο νωρίς ώστε να έρχονται ποιο γρήγορα και να μην περιμένει ο άλλος ένα μήνα μέχρι να έρθει το ανταλλακτικό από την LG ή Huawei.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα παιδιά,

 

Δυστυχώς απο χθες εμφάνισε και η δική μου συσκευή το γνωστό πρόβλημα bootloop. Πήρα τηλ στα κεντρικά της LG και μου είπαν οτι θα έρθουν να παραλάβουν την συσκευή μαζι με φωτοτυπία της απόδειξης αγοράς για επισκευή. Το πρόβλημα ειναι ότι η απόδειξη εχει ξεθωριάσει σχετικά με αποτέλεσμα η φωτοτυπία να μην είναι πεντακάθαρη. Υπαρχει περίπτωση να με βγάλουν εκτός εγγύησης γι αυτό?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε ενδιαφέρει να φαίνεται η ημερομηνία και το imei. Τα υπόλοιπα δεν νομίζω να τους αφορούν. Ενδεχομένως και μόνο η ημερομηνία έκδοσης της απόδειξης. Πάντως μπορείς να ζητήσεις νέο αντίγραφο απόδειξης από το κατάστημα που το αγόρασες.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει το κινητό από αρχές Αυγούστου. Στο τηλέφωνο που μίλησα με Procordia να δω τι παίζει, μου είπαν αναμονή έως 15 μέρες για να το ελέγξει κάποιος και αναμονή + 1 μήνα για ανταλλακτικά. Στο tracking ακόμα φαίνεται Received εδώ και τόσο καιρό(δεν το έχουν ανοίξει καν). Καλά κρασιά :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει το κινητό από αρχές Αυγούστου. Στο τηλέφωνο που μίλησα με Procordia να δω τι παίζει, μου είπαν αναμονή έως 15 μέρες για να το ελέγξει κάποιος και αναμονή + 1 μήνα για ανταλλακτικά. Στο tracking ακόμα φαίνεται Received εδώ και τόσο καιρό(δεν το έχουν ανοίξει καν). Καλά κρασιά :yahoo:

 

Τι να πεις ότι μερικοί περιμένουν από τέλη Ιουλίου, πες πχ εγώ... και είμαι στο στάδιο Waiting Spare Part. Πες Πάνω από ένα μήνα δηλαδή περιμένω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα κ από εμένα παιδιά,

 

Δυστυχώς απο χθες εμφάνισε και η δική μου συσκευή το γνωστό πρόβλημα bootloop. Πήρα τηλ στα κεντρικά της LG και μου είπαν οτι θα έρθουν να παραλάβουν την συσκευή μαζι με φωτοτυπία της απόδειξης αγοράς για επισκευή. Το πρόβλημα ειναι ότι η απόδειξη εχει ξεθωριάσει σχετικά με αποτέλεσμα η φωτοτυπία να μην είναι πεντακάθαρη. Υπαρχει περίπτωση να με βγάλουν εκτός εγγύησης γι αυτό?

 

Ευχαριστώ

 

Τους ενδιαφέρει η απόδειξη (ας είναι και λίγο ξεθωριασμένη από την πάροδο του χρόνου) αρκεί η ημερομηνία να φαίνεται, το ΙΜΕΙ να είναι γραμμένη πάνω...

 

Και εγώ έτυχε να κάνω φωτοτυπία την απόδειξη και η μισή ονομασία ήταν στο χρωματιστό κομμάτι του εγγράφου όπου η φωτοτυπία ήταν ασπρόμαυρη όποτε στη μαυρίλα ήταν πάνω τα μισά γράμματα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε αντίγραφο απόδειξης το κατάστημα όπως είπε κ ένας φίλος ευτυχώς, γύρω στις 12 μέρες θα πάρει η επισκευή μου είπαν λόγω έλλειψης ανταλλακτικού οπότε καλό Σεπτέμβρη :(
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε αντίγραφο απόδειξης το κατάστημα όπως είπε κ ένας φίλος ευτυχώς, γύρω στις 12 μέρες θα πάρει η επισκευή μου είπαν λόγω έλλειψης ανταλλακτικού οπότε καλό Σεπτέμβρη :(

 

 

 

Σοβαρά τώρα εγώ κοντεύω μήνα. Πω ρε τι τέλεια περνάω χωρίς τηλέφωνο... Βογκαω :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...