Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή με το καλό και η 8 ;;; το λέω γιατί αν θυμάμαι είχαν πει 18 μήνες

 

Ναι και την 8 θα πάρει

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς τα χριστούγεννα ως developer preview είπαν.

 

Αν γίνει αυτό θα ναι μαλα κια developer πρέπει να ρθει ή επόμενη μεγάλη ή 8 να πω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαστε σίγουροι ότι θα πάρει και την επόμενη μεγάλη αναβάθμιση; Γιατί σκέφτομαι να το πάρω, μιας και το Moto G3 μου δεν θα πάρει το Nougat..

Επίσης από θέμα ram πώς πάει το κινητό; Δηλαδή κάποιος με fb, messenger, chrome, viber, insta κλπ τι usage έχει;

Link to comment
Share on other sites

1.2-1.4 περιπου σε μενα εχει usage

 

απο το 10% για να φορτισει πληρως εκανε μιαμιση ωρα περιπου για την ακριβια μια ωρα και 38 λερα,ειναι πολυ; η ειναι φυσιολογικο;

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι ότι θα πάρει και την επόμενη μεγάλη αναβάθμιση; Γιατί σκέφτομαι να το πάρω, μιας και το Moto G3 μου δεν θα πάρει το Nougat..

Επίσης από θέμα ram πώς πάει το κινητό; Δηλαδή κάποιος με fb, messenger, chrome, viber, insta κλπ τι usage έχει;

 

γνωμη μου ειναι οτι δεν αξιζει να αλλαξεις κινητο μονο και μονο επειδη θα εχει πιο νεα εκδοση το αλλο..τι 6 τι 7 οι διαφορες ειναι ελαχιστες..οπως ηταν το κινητο μου με την 6 ειναι και με την 7 δεν αλλαξε κατι εκτος απο λεπτομερειες στα μενου.οι αλλαγες γινονται με το σταγονομετρο απο εκδοση σε εκδοση. τωρα απο θεμα ραμ δεν πιστευω να εχεις προβλημα εκτος απο ενα αν σε ενοχλει. το μουλτιτασκ, δεν κραταει καθολου απο μια εφαρμογη οταν πηγαινεις στην αλλη,δηλ χρειαζεται να ξαναφορτωσει πραγμα που το κανει γρηγορα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στις πληροφορίες τηλεφώνου στις ρυθμίσεις και πατήσεις 7 φορές την επιλογή "Αριθμός Έκδοσης" τέρμα κάτω... Και μετά μπεις στις ρυθμίσεις για προγραμματιστες, λίγο κάτω έχει μια επιλογή "αυτόματη εγκατάσταση ενημερωσεων, αν δεν είναι επιλεγμένο, τότε οι ενημερωσεις δεν θα γίνονται αυτόματα.... Αν είναι επιλεγμένο, ξετσεκαρε το....

 

Το εκανα και μου βγαζει ενα μεγαλο Ν στην οθονη.Δεν βγαζει καποια επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και μου βγαζει ενα μεγαλο Ν στην οθονη.Δεν βγαζει καποια επιλογη

 

Ρυθμίσεις-σχετικα με το τηλέφωνο-αριθμος έκδοσης κάτω κάτω και πατάς συνεχόμενα και σου βγάζει μετά στο μενού την επιλογή για προγραματιστες

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ jim! Γιατι τα εχουν κανει ολα αυτα τα κρυφα μενου? Υπαρχει καποιος λογος? Επισης η ψυχρη θερμοκρασια χρωματων να την ενεργοποιησω? Τι προσφερει? Κατι αλλο που ειναι καλο να ενεργοποιησω απο το μενου επιλογη για προγραμματιστες υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ jim! Γιατι τα εχουν κανει ολα αυτα τα κρυφα μενου? Υπαρχει καποιος λογος? Επισης η ψυχρη θερμοκρασια χρωματων να την ενεργοποιησω? Τι προσφερει? Κατι αλλο που ειναι καλο να ενεργοποιησω απο το μενου επιλογη για προγραμματιστες υπαρχει?

 

 

 

Απλά κάποιοι ανέφεραν πως κιτρίνιζε η οθόνη λίγο, αν την ανοίξεις δεν θα έχεις την κιτρινιλα πια.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1 ωρα και 38 λεπτα ειναι φυσιολογικη η φορτιση απο το 10% να γινει 100%;

 

 

 

Και εμένα περίπου τόσο χρόνο κάνει για να φορτώσει πλήρως.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

1 ωρα και 38 λεπτα ειναι φυσιολογικη η φορτιση απο το 10% να γινει 100%;

 

νομιζω ειναι στα φυσιολογικα ορια. φορτιζει σχετικα γρηγορα μεχρι το 85 90% και απο εκει και περα φορτιζει σχετικα αργα

Link to comment
Share on other sites

οποτε με τον φορτιστη δεν εχω προβλημα ετσι? φορτιζει φυσιολογικα ε?

 

ναι φορτιζει φυσιολογικα,τωρα 10 λεπτα πανω 10 κατω αυτα παιζουν αναλογα αν το πειραζεις την ωρα που το φορτιζεις αν ψαχνει για σημα αν εχεις ανοιχτες εφαρμογες και ερχονται ειδοποιησεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ jim! Γιατι τα εχουν κανει ολα αυτα τα κρυφα μενου? Υπαρχει καποιος λογος? Επισης η ψυχρη θερμοκρασια χρωματων να την ενεργοποιησω? Τι προσφερει? Κατι αλλο που ειναι καλο να ενεργοποιησω απο το μενου επιλογη για προγραμματιστες υπαρχει?

 

 

Παιδιά εγώ το πήρα σήμερα και είμαι στο ψάξιμο...που τ έχει αυτή την επιλογή για τη θερμοκρασία χρωμάτων έχω μπει στο

κρυφό μενού αλλά δεν το βρίσκω..ειμαι με την έκδοση MMB29K..και μου βγάζει update για την 7.0 δεν μπορώ να περάσω κάπως την ποιο πρόσφατη 6.0.1 χωρίς ξεκλειδωμα bootlader;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Εχω χρονια να γραψω στο forum, αλλα η cosmote με αναγκαζει. Λοιπον, ερχομαι απο εξωτερικο με ξενη sim, το 4G δουλευει τελεια. Παω και παιρνω sim απο μια cosmote, χαθηκε το 4G. Ψαχνω να βρω τα APN settings, αφαντα. Τελικα βρισκω σε ενα forum για το oneplus καποια, τα δοκιμαζω τιποτα. Εντωμεταξυ το APN enable/disable : APN disabled (Γκριζαρισμενο) Προσπαθω να βγαλω ακρη με το support chat της cosmote, παρωδια. Tα settings που εχω βαλει ειναι:

 

Name: Cosmote GR

APN: Internet

Proxy, Username, Pasword, Server, MMSC, MMS proxy, MMS port: Not set

MCC: 202

MNC: 01

Authentication type: Not set

APN type: default,supl

APN protocol & APN roaming protocol: IPv4

Bearer: Unspecified

MVNO type: None

MVNO value: Not set (Γκριζαρισμενο)

 

Τωρα γιατι ειναι το APN disabled, δεν εχω ιδεα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα,

 

Εχω χρονια να γραψω στο forum, αλλα η cosmote με αναγκαζει. Λοιπον, ερχομαι απο εξωτερικο με ξενη sim, το 4G δουλευει τελεια. Παω και παιρνω sim απο μια cosmote, χαθηκε το 4G. Ψαχνω να βρω τα APN settings, αφαντα. Τελικα βρισκω σε ενα forum για το oneplus καποια, τα δοκιμαζω τιποτα. Εντωμεταξυ το APN enable/disable : APN disabled (Γκριζαρισμενο) Προσπαθω να βγαλω ακρη με το support chat της cosmote, παρωδια. Tα settings που εχω βαλει ειναι:

 

Name: Cosmote GR

APN: Internet

Proxy, Username, Pasword, Server, MMSC, MMS proxy, MMS port: Not set

MCC: 202

MNC: 01

Authentication type: Not set

APN type: default,supl

APN protocol & APN roaming protocol: IPv4

Bearer: Unspecified

MVNO type: None

MVNO value: Not set (Γκριζαρισμενο)

 

Τωρα γιατι ειναι το APN disabled, δεν εχω ιδεα.

 

Νταξει ακυρο παιδια. Οπως παντα, δεν εχει σημασια ποσες ωρες θα ασχοληθεις με κατι...οταν πας να ρωτησεις καποιον αλλον, τοτε θα δουλεψει μια χαρα. Τωρα δουλευει :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ jim! Γιατι τα εχουν κανει ολα αυτα τα κρυφα μενου? Υπαρχει καποιος λογος? Επισης η ψυχρη θερμοκρασια χρωματων να την ενεργοποιησω? Τι προσφερει? Κατι αλλο που ειναι καλο να ενεργοποιησω απο το μενου επιλογη για προγραμματιστες υπαρχει?

Τα έκαναν έτσι γιατί δεν χρειάζεται να τα ξέρει ο απλός χρήστης αλλά μόνο αυτοί που το πειράζουν και κάνουν developing έχοντας τις ανάλογες γνώσεις. Πολλά από εκεί μέσα αν τα πειράξεις θα νομίζεις ότι κάτι χάλασε. Αν αποφασίσεις να το πειράξεις, τότε διάβασε οδηγούς και xda και προχώρα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει thread για το Google Pixel;;

 

ναι δες στο iphone 6s hahahah

 

αν βγει θα ειναι http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=10 αλλα καλη ερώτηση στο ποιά κατηγορία τηλεφώνου...

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή σκέφτομαι την αγορά του,έρχομαι από Windows και εκεί δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση με τις εφαρμογές,θέλω να ρωτήσω τα εξής..Το θέμα με το κιτρινωπή απόχρωση πώς λύνεται,υπάρχει επιλογή θερμοκρασίας χρώματος?Η ram είναι αρκετή για να δουλέψει το τηλ χωρίς προβλήματα,δεν με ενδιαφέρει τόσο το multitasking..Και με την μπαταρία πως πάει?Τέλος από όσο εχω δει σε αυτά τα χρήματα είναι νομίζω ότι καλύτερο υπάρχει..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή σκέφτομαι την αγορά του,έρχομαι από Windows και εκεί δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση με τις εφαρμογές,θέλω να ρωτήσω τα εξής..Το θέμα με το κιτρινωπή απόχρωση πώς λύνεται,υπάρχει επιλογή θερμοκρασίας χρώματος?Η ram είναι αρκετή για να δουλέψει το τηλ χωρίς προβλήματα,δεν με ενδιαφέρει τόσο το multitasking..Και με την μπαταρία πως πάει?Τέλος από όσο εχω δει σε αυτά τα χρήματα είναι νομίζω ότι καλύτερο υπάρχει..

 

Εγώ θα σταθώ στα λόγια σου...."σε αυτά τα χρήματα είναι νομίζω ότι καλύτερο υπάρχει". Καλημέρα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή σκέφτομαι την αγορά του,έρχομαι από Windows και εκεί δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση με τις εφαρμογές,θέλω να ρωτήσω τα εξής..Το θέμα με το κιτρινωπή απόχρωση πώς λύνεται,υπάρχει επιλογή θερμοκρασίας χρώματος?Η ram είναι αρκετή για να δουλέψει το τηλ χωρίς προβλήματα,δεν με ενδιαφέρει τόσο το multitasking..Και με την μπαταρία πως πάει?Τέλος από όσο εχω δει σε αυτά τα χρήματα είναι νομίζω ότι καλύτερο υπάρχει..

 

ναι υπαρχει λυση για την κιτρινωπη αποχρωση με την επιλογη ψυχρου χρωματος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λέτε για τα updates και τα χωριζετε σε μεγάλα και μικρά. Κάθε νεξους μέχρι τώρα παίρνει τρεις κύκλους αναβαθμίσεων που διαρκούν τρία χρόνια. Είναι η έκδοση με την οποία έρχεται και όλες οι διορθώσεις/αναβαθμισεις ασφαλείας, η επόμενη με τις διορθώσεις της και ή μεθεπόμενη με τις διορθώσεις της.

 

Έτσι για το 5x: ήρθε με marshmallow και πήρε όλες τις αναβαθμίσεις του, πήγε σε nougat και θα πάρει όλες τις αναβαθμίσεις του και θα πάρει και το 8 με τις αναβαθμίσεις του και θα μένει εκεί. Μιλάμε δηλαδή για αλλά δύο χρόνια. ( Με την προϋπόθεση ότι δε θα αλλάξει πολιτική η Google προσπαθώντας να τα ξεφορτωθεί εξαιτίας των pixel)

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει λυση για την κιτρινωπη αποχρωση με την επιλογη ψυχρου χρωματος

 

Που ακριβώς βρίσκεται αυτό στο μενού;; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς βρίσκεται αυτό στο μενού;; Ευχαριστώ

 

Πας about phone και πατάς 7 φορές πάνω στο build number και έτσι στα γενικά settings σου ξεκλειδώνει την επιλογή για προγραμματιστές. Από εκεί μέσα επιλέγεις τα ψυχρά χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.digitallife.gr/afta-ine-ta-apoklistika-software-features-ton-pixel-phones-pou-den-tha-echoun-ta-nexus-me-android-7-1-61768

 

Να τι δεν θα υποστηρίζουν τα Nexus στην έκδοση Android 7.1... Καλά που θα υπάρχει και το XDA να δίνει αυτά (κάποια από αυτα)..

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...