Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα FlashFire, nrt κλπ πως πάνε με το 7?

Είναι σαν μηνιαίο OTA άραγε ή για να το ξανά rootαρω θα πρέπει να το στήσω από την αρχή?

 

Για πες μου λίγο πως το ρουταρες? Με systemless? Αν ναι πως δεν το κατάλαβα

Και με encryption τι έκανες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε μενα τιποτα παιδια ακομα :( ειναι σαν το μηνηαιο ασφαλειας ενημερωσης που θα ερθη ή θα αργησει κανα μηνα να ερθη ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου λίγο πως το ρουταρες? Με systemless? Αν ναι πως δεν το κατάλαβα

Και με encryption τι έκανες?

Δεν είμαι ακόμα στο 7.

Στο 6.0 το έκανα root με το nrt και από τότε περνάω τα μηνιαία OTA με FlashFire.

Δεν ενεργοποίησα το encryption.

Έκανε κανένας root το 7?

Βρήκαμε δουλειά για το Σ/Κ.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Ρουτ γίνεται σαν το preview 5 είναι

Για πες μου το encryption δεν το βγάλες έτσι?

Και πως περνάνε οι ότα με flash fire? Σου έρχεται μήνυμα τι κάνεις μετά?

Thanks

Και ούτε ρεκοβερυ θα περάσες γιατί με κρυπτογράφηση on δεν το κρατάει μετά το boot

Γυρίζει στο μαμά.

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

άλλες φορές όταν εβαζα το κινητο να φορτίσει έγραφε 'ταχύτατη φόρτιση'. Από χθες όταν το βάζω στην πρίζα γράφει 'γρηγορη φορτιση' και χρόνος που απομένει 1μιση - 2ωρες.. Πιο αργά δηλ.. έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό;; Τα έφτυσε ο φορτιστής;;
Link to comment
Share on other sites

Ρουτ γίνεται σαν το preview 5 είναι

Για πες μου το encryption δεν το βγάλες έτσι?

Και πως περνάνε οι ότα με flash fire? Σου έρχεται μήνυμα τι κάνεις μετά?

Thanks

Και ούτε ρεκοβερυ θα περάσες γιατί με κρυπτογράφηση on δεν το κρατάει μετά το boot

Γυρίζει στο μαμά.

Το encryption το έκανα disable την πρώτη φορά που ξεκλείδωσα τον boot loader. Ήταν μία επιλογή που έδινε ή twrp, δεν θυμάμαι τώρα με λεπτομέρεια, το έκανα πριν μήνες.

Δεν συμπαθώ το encryption, για αυτό δεν το χρησιμοποιώ.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Παιδια άφησα χθες το κινητο να φορτισει την νυχτα και το πρωι που σηκωθηκα ειδα οτι δεν ειχε φορτισει καθολου..βγαζω ξαναβαζω το καλωδιο και τιποτα..δοκιμαζω σε άλλη πρίζα πάλι τίποτα..χαιρέτησε ο ταχυφορτιστής???ούτε σε δυο μήνες??το έβαλα τωρα με τον φορτιστή του νεξους 4 και με ενα ανταπτορακι type c που εχω και φορτίζει αλλά με αργούς ρυθμούς..:O:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια άφησα χθες το κινητο να φορτισει την νυχτα και το πρωι που σηκωθηκα ειδα οτι δεν ειχε φορτισει καθολου..βγαζω ξαναβαζω το καλωδιο και τιποτα..δοκιμαζω σε άλλη πρίζα πάλι τίποτα..χαιρέτησε ο ταχυφορτιστής???ούτε σε δυο μήνες??το έβαλα τωρα με τον φορτιστή του νεξους 4 και με ενα ανταπτορακι type c που εχω και φορτίζει αλλά με αργούς ρυθμούς..:O:O

 

Εδώ εγώ είχα πάρε lg g3s και όταν αποφάσισα να δοκιμάσω τον φορτιστή του διαπίστωσα ότι δούλευε πολύ αργά και την επόμενη μέρα απλά δεν ξαναδούλεψε....

 

Απλά ήταν ελαττωματικός από την αρχή λογικά ο δικός σου.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Μωρε εμενα δούλευε κανονικά μεχρι χθες..και φόρτιζε γρήγορα..παω για φορτιστή δηλαδή??δεν ειναι στην εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως έχει θέμα με την φόρτιση και αργεί περισσότερο απ ότι με την 6.0.1 και την dp5. Και στο Nexus 5x του κολλητου μου επίσης.

 

Edit. Κάποιες φορές φτιάχνει όμως απ ότι παρατήρησα τώρα στο δικό μου.

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ακόμα στο 7.

Στο 6.0 το έκανα root με το nrt και από τότε περνάω τα μηνιαία OTA με FlashFire.

Δεν ενεργοποίησα το encryption.

Έκανε κανένας root το 7?

Βρήκαμε δουλειά για το Σ/Κ.

Προσπαθώ να περάσω το τελευταίο patch με FlashFire και δεν το περνάει.

Είμαι MTC19Z root έχει κάποια ιδιαιτερότητα ?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δείτε το λίγο

Από την πρώτη μέρα που το πήρα είμαι με7.0

Το σύστημα τρώει 800 μβ ραμ και στην preview και στην επίσημη δείτε λίγο όσοι είστε στην 6 πόσο τρώει?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ανυπομονούν να λάβουν την ΟΤΑ δεν έχουν παρά να κάνουν εγγραφή στο πρόγραμμα Android Beta και σε ελάχιστα λεπτά θα τους έρθει η ειδοποίηση για την αναβάθμιση στην Ν. Με το που θα ολοκληρώσουν την αναβάθμιση μπορούν να ακυρώσουν την εγγραφή ώστε να μη λαμβάνουν στο μέλλον beta εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δείτε το λίγο

Από την πρώτη μέρα που το πήρα είμαι με7.0

Το σύστημα τρώει 800 μβ ραμ και στην preview και στην επίσημη δείτε λίγο όσοι είστε στην 6 πόσο τρώει?

Στην 6 εμένα χρησιμοποιούσε 1.1gb περίπου,στην dp5 1.3gb και τώρα στην final 7.0 754mb,εχω 102 εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω το τελευταίο patch με FlashFire και δεν το περνάει.

Είμαι MTC19Z root έχει κάποια ιδιαιτερότητα ?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι.

Δοκίμασε να φορτώσεις καρφωτά με το flashfire το update.zip από το /data/data/com.google.android.gms/app_download/update.zip

 

Τι μήνυμα λάθους σου έβγαζε το FlashFire?

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μία χαρά γρήγορα φορτίζει κ με Nougat.

Δεν έχω κάτσει να δω ακριβής χρόνους αλλά δεν έχω δει κάτι πολύ διαφορετικό.

Έχω την εντύπωση πως φορτίζει πιο γρήγορα αν το αφήσεις στην ησυχία του κ δεν το χρησιμοποιείς πολύ όσο φορτίζει.. συνήθως δεν το κάνω βέβαια!!

Link to comment
Share on other sites

Για κάμερα εγώ χρησιμοποιώ αυτό το mod και έχω όλα τα καλουδια του 6p.

 

http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/themes-apps/mod-google-camera-t3279714

 

την εβαλα και εγω , thanks

 

Θα δοκιμάσω την footej. Όταν ολοκληρώσεις την έρευνα ρίξε μια φωνή :P

 

την απεγκατεστησα , καλη σε γενικες γραμμες αλλα εχει ενα περιορισμο στις ρυθμισεις ...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ανυπομονούν να λάβουν την ΟΤΑ δεν έχουν παρά να κάνουν εγγραφή στο πρόγραμμα Android Beta και σε ελάχιστα λεπτά θα τους έρθει η ειδοποίηση για την αναβάθμιση στην Ν. Με το που θα ολοκληρώσουν την αναβάθμιση μπορούν να ακυρώσουν την εγγραφή ώστε να μη λαμβάνουν στο μέλλον beta εκδόσεις.

 

Από περιέργεια που βρίσκουμε το πρόγραμμα android beta? Γίνεται και σε στοκ? Αν και θέλω να περιμένω λιγάκι να δω αν όντως είναι καλύτερη ή N...

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια που βρίσκουμε το πρόγραμμα android beta? Γίνεται και σε στοκ? Αν και θέλω να περιμένω λιγάκι να δω αν όντως είναι καλύτερη ή N...

 

https://www.google.com/android/beta

 

Μόνο σε στοκ.

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω , thanks

 

 

 

την απεγκατεστησα , καλη σε γενικες γραμμες αλλα εχει ενα περιορισμο στις ρυθμισεις ...

 

Τι περιορισμό έχει;

 

 

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής εντυπώσεις (24 ώρες):

 

1. Δεν παρατήρησα διαφορά στους χρόνους φόρτισης εαν δεν χρησιμοποιώ τη συσκευή, αλλά παρατήρησα μία αισθητή διαφορά στο χρόνο φόρτισης όταν χρησιμοποιώ τη συσκευή παράλληλα. Αναφέρομαι σε γρήγορη φόρτιση. Για το αν βελτιώθηκε η κατανάλωση και κατ' επέκταση η αυτονομία θα χρειαστώ κι άλλες μέρες για να καταλήξω σε συμπέρασμα.

 

2. Μου φαίνεται ιδιαίτερα βολική η δυνατότητα εναλλαγής μεταξύ των δύο τελευταίων εφαρμογών.

 

3. Δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα βολική η δυνατότητα ταυτόχρονης προβολής δύο εφαρμογών, λόγω μεγέθους οθόνης. Ίσως να είναι χρήσιμη σε συσκευές με διαγώνιο 6+ ίντσες.

 

4. Το Settings Menu βαδίζει στα χνάρια της προηγούμενης έκδοσης με αισθητές βελτιώσεις (πχ. η δυνατότητα να μεταφερθείς σε οποιοδήποτε πεδίο του Settings ενώ βρίσκεσαι ήδη σε άλλο μέσω του αναδυόμενου εξ αριστερών μενού).

 

5. Το κινητό δεν μου φαίνεται ούτε πιο "ελαφρύ" αλλά ούτε και πιο "βαρύ" σε όρους καθημερινής χρήσης. Να σημειώσω ότι μετά την αναβάθμιση έκανα factory reset.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...