Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την τιμή που έχει τώρα το 5χ μια χαρά αξίζει για αυτά που προσφέρει και με το παραπάνω ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα,βεβαία θα μπορούσε να είναι καλύτερο σε κάποια σημεία άλλα δεν παύει να είναι μια χαρά επιλογή σε αυτά τα λεφτά,κάνεις δεν το τερματίζει το κινητό κάθε μέρα αν θέλει κάποιος αυτό ας δώσει τα διπλάσια χρήματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γρήγορη ερώτηση. Στα ίδια λεφτά που κοστίζει το 5x, υπάρχει κάτι καλύτερο η να το πάρω με κλειστά τα μάτια;
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση. Στα ίδια λεφτά που κοστίζει το 5x, υπάρχει κάτι καλύτερο η να το πάρω με κλειστά τα μάτια;

 

Όχι στα λεφτά αυτά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Αν κοιτάς από Κίνα κοίτα το xiaomi Redmi note 3 pro, επίσης πολύ καλό με το μόνο μειονέκτημα να είναι η miui

Link to comment
Share on other sites

Με έχει ψήσει άσχημα αυτό το κινητάκι εδώ και κανα 2ημερο και λέω να το χτυπήσω αύριο μεθαύριο.. Κοιτάζω από https://www.kaizerstore.gr τώρα μιας και είναι το μόνο που δέχεται πληρωμή με paypal απ όσα έχω ψάξει. Εκτός αν μου διέφυγε κάποιο άλλο. Έχεις καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό εννοώ ότι πάντα με γνώμονα την τιμή του δεν το περιορίζουν πουθενά. Λόγω του pure android έχει άφθονη ram ελεύθερη. Έτσι βασικό multitasking κάνει άνετα. Εγώ που έχω συνηθίσει να κλείνω όποιες εφαρμογές δεν σκοπεύω να χρησιμοποιήσω για μεγάλο διάστημα δεν μου κάνει σχεδόν ποτέ redraw τις εφαρμογές. Και ο επεξεργαστής πετάει, σε σχέση με άλλα μοντέλα στην τιμή (βλέπε flex 2 αλλά και άλλα) μια χαρά είναι και από θερμοκράσία.

Δεν γίνεται να το συγκρίνουμε με μοντέλα ναυαρχίδες, για την τιμή του πάντα μιλώντας δεν το περιορίζουν σε σχέση με τα άλλα μοντέλα της κατηγορίας.

Link to comment
Share on other sites

Με έχει ψήσει άσχημα αυτό το κινητάκι εδώ και κανα 2ημερο και λέω να το χτυπήσω αύριο μεθαύριο.. Κοιτάζω από https://www.kaizerstore.gr τώρα μιας και είναι το μόνο που δέχεται πληρωμή με paypal απ όσα έχω ψάξει. Εκτός αν μου διέφυγε κάποιο άλλο. Έχεις καμιά ιδέα;

 

Παρτο από εκεί είναι από τα γνωστά μαγαζιά δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Όχι στα λεφτά αυτά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Αν κοιτάς από Κίνα κοίτα το xiaomi Redmi note 3 pro, επίσης πολύ καλό με το μόνο μειονέκτημα να είναι η miui

 

Η camera του 5χ είναι πολύ ανώτερη από το note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Η camera του 5χ είναι πολύ ανώτερη από το note 3 pro

 

ναι εντάξει δεν είπα το αντίθετο. σε δύο πράγματα υπερέχει το 5χ σε κάμερα και software, σε όλα τα άλλα είναι πίσω.

Link to comment
Share on other sites

ναι εντάξει δεν είπα το αντίθετο. σε δύο πράγματα υπερέχει το 5χ σε κάμερα και software, σε όλα τα άλλα είναι πίσω.

 

Δεν θα το έλεγα ότι είναι σε όλα τα άλλα πισω,αλλού χάνει αλλού υπερέχει και τα δύο είναι καλές συσκευές προσωπικά θα διάλεγα το 5x

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα ότι είναι σε όλα τα άλλα πισω,αλλού χάνει αλλού υπερέχει και τα δύο είναι καλές συσκευές προσωπικά θα διάλεγα το 5x

 

και εγώ το 5x διάλεξα για αυτό πούλησα το note. αν κάποιος δεν έχει θέμα με το να μην τρέχει την τελευταία έκδοση android πάντως, θεωρώ ότι το note είναι καλύτερη επιλογή και προσφέρει μια καλύτερη all around εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Xander μιας που το έχεις, να φανταστώ έχεις tempered glass και θηκούλα, έτσι ; Αν ναι, ρίξε καμιά ιδέα !
Link to comment
Share on other sites

Xander μιας που το έχεις, να φανταστώ έχεις tempered glass και θηκούλα, έτσι ; Αν ναι, ρίξε καμιά ιδέα !

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432707

 

Για Tempered κοίτα της nillkin το h+ και για θήκη πάλι της nillkin την nature αν θες κάτι σε διαφανή αλλιώς πάρε την αυθεντική της Google από ebay. Εγώ ακόμα την περιμένω να μου έρθει αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432707

 

Για Tempered κοίτα της nillkin το h+ και για θήκη πάλι της nillkin την nature αν θες κάτι σε διαφανή αλλιώς πάρε την αυθεντική της Google από ebay. Εγώ ακόμα την περιμένω να μου έρθει αυτή.

 

Ωραίος θα τα τσεκάρω τώρα αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε κανένα λινκ για το H+ pro της Nillkin που να έρχεται από Ευρώπη ώστε να μην κάνει υπερβολικά πολύ καιρό να ρθει;

Θέλω να το έχω αν γίνεται πριν φύγω διακοπές..

Κ όσο κ να θέλω να υποστηρίζω τοπικά μαγαζιά η διαφορά τιμής αγγίζει τα όρια της κοροϊδίας ...

Ευχαριστώ πολύ!

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι αγγίζει φίλε μου, τα ξεπερνάει μέχρι αηδίας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ πως άμα το φορτίζω με πιο αργό φορτιστή... 750ma δεν παθαίνει κάτι η μπαταρία...

Μιλάω για βραδινη φόρτιση οπότε δεν με απασχολεί ο χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να φανταστώ πως άμα το φορτίζω με πιο αργό φορτιστή... 750ma δεν παθαίνει κάτι η μπαταρία...

Μιλάω για βραδινη φόρτιση οπότε δεν με απασχολεί ο χρόνος.

 

Όχι δεν παθαίνει τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.μηπως με καποιο τροπο φαινεται το ποσοστο μπαταριας στην αρχικη οθονη??

ευχαριστω

 

Κατέβασε την μπάρα ειδοποιήσεων και πάτα παρατεταμένα για μερικά δευτερόλεπτα το γρανάζι πάνω δεξιά.. μετα θα σου εμφανιστεί ενα νέο μενου στις ρυθμίσεις, το system ui tuner. Aπο εκει θα ενεργοποιησεις το ποσοστό. Ωστόσο φαίνεται απειροελάχιστα, πρέπει να έχεις βιονική όραση..

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την μπάρα ειδοποιήσεων και πάτα παρατεταμένα για μερικά δευτερόλεπτα το γρανάζι πάνω δεξιά.. μετα θα σου εμφανιστεί ενα νέο μενου στις ρυθμίσεις, το system ui tuner. Aπο εκει θα ενεργοποιησεις το ποσοστό. Ωστόσο φαίνεται απειροελάχιστα, πρέπει να έχεις βιονική όραση..

τι ειπες τωρα???

σε ευχαριστω παρα πολυ..εχει και αλλα τετοια κρυφα???

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Πως μπορώ να βγάλω την αναζήτηση Google στην αρχική οθόνη πάνω πάνω;; Ευχαριστώ

Δυστυχώς δεν μπορείς. Αυτό που μπορείς να κάνεις, είναι να βάλεις έναν άλλο launcher για να μην το έχεις.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορείς. Αυτό που μπορείς να κάνεις, είναι να βάλεις έναν άλλο launcher για να μην το έχεις.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

 

Και άλλο launcher να βάλω πως φεύγει αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο launcher να βάλω πως φεύγει αυτό;;

 

Αν βάλεις τον Nova launcher έχει επιλογή στα settings του launcher να αφαιρέσεις την μπάρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...