Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νο πρόμπλεμ.

Μακριά απο εφαρμογές όπως antivirus, battery saver και λοιπά λοιπά που το μόνο που μπορούν να σου κάνουν είναι να δημιουργήσουν drain.

Η διαχείριση του android 6 με το doze είναι άψογη και δε χρειάζεται τίποτα. Η μπαταρία μπορεί να κρατήσει απο 1 εως 2 μέρες ανάλογα της χρήσης.

 

 

 

Ναι αλλα με τα junk files το γίνεται? δεν φαίνεται generically το nexus να κάνει κάτι για αυτο....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλα με τα junk files το γίνεται? δεν φαίνεται generically το nexus να κάνει κάτι για αυτο....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Τι είναι junk files και τι μέγεθος έχουν;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι είναι το powerbank;

 

Ξερω τι ειναι τι κανει.Το θεμα μου ειναι,οτι δεν περνει το κλασσικο καλωδιο συνδεσης, το τηλεφωνο....οπως και το καλωδιο που πγρα για μεταφορα δεδομενων το ψαξα για να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο τηλεφωνακι για τα λεφτα του, το εχω καμια βδομαδα.

Αλλα μην τα πετατε ετσι αυτα, θα πεσει κανας φουρνος.

 

Η μπαταρια του ειναι ψιλοτραγικη, οπως και ο ηχος του. Δεν με πειραζει ομως γιατι φορτιζει πανγρηγορα.

 

Καμια θηκη καλη εχετε να προτεινετε απο ebay ή ali;

 

Θελω καμια σιλικονης διαφανη αλλα ποιοτικη και οχι του κιλου.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω τι ειναι τι κανει.Το θεμα μου ειναι,οτι δεν περνει το κλασσικο καλωδιο συνδεσης, το τηλεφωνο....οπως και το καλωδιο που πγρα για μεταφορα δεδομενων το ψαξα για να το βρω.

Το θέμα δεν είναι το pοwer bank αλλά να βρεις καλώδιο usb αμπό την μια και type c από την άλλη απλά για να φορτίζεις το κινητό. Με το καλώδιο που έχει ήδη το power bank το φορτίζεις με έναν οποιοδήποτε άλλο προμηθευτή με mini usb θύρα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ετοιμαζομαι για αγορα τις επομενες μερες, εχω 2 ερωτησεις :

1) Υπαρχει κανενα θεμα με παρτιδες και να κοιταξω απο καποια και μετα κλπ?

2) Πως ελεγχουμε την χωρα για την οποια προοριζοταν, μην μου δωσουν κανα αμερικανικο και δεν το καλυπτει η αντιπροσωπια μετα...

Link to comment
Share on other sites

επειδη ετοιμαζομαι για αγορα τις επομενες μερες, εχω 2 ερωτησεις :

1) Υπαρχει κανενα θεμα με παρτιδες και να κοιταξω απο καποια και μετα κλπ?

2) Πως ελεγχουμε την χωρα για την οποια προοριζοταν, μην μου δωσουν κανα αμερικανικο και δεν το καλυπτει η αντιπροσωπια μετα...

 

Σίγουρα την 511 και μετά.

Ρωτάς στο κατάστημα και αν δε γνωρίζει, να σου δώσει ένα ΙΜΕΙ και να καλέσεις την ίδια της LG για σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα την 511 και μετά.

Ρωτάς στο κατάστημα και αν δε γνωρίζει, να σου δώσει ένα ΙΜΕΙ και να καλέσεις την ίδια της LG για σίγουρα.

 

Αυτό με τις παρτίδες δεν το εψαξα καθόλου, δεν το ήξερα βασικά. Εγώ έχω το κινητό 2 βδομάδες τώρα και είναι 510. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό. Τι παίζει γενικά με τις παρτίδες ?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο τηλεφωνακι για τα λεφτα του, το εχω καμια βδομαδα.

Αλλα μην τα πετατε ετσι αυτα, θα πεσει κανας φουρνος.

 

Η μπαταρια του ειναι ψιλοτραγικη, οπως και ο ηχος του. Δεν με πειραζει ομως γιατι φορτιζει πανγρηγορα.

 

Καμια θηκη καλη εχετε να προτεινετε απο ebay ή ali;

 

Θελω καμια σιλικονης διαφανη αλλα ποιοτικη και οχι του κιλου.

 

Ή μπαταρια εξαρτάται πάντα από το πώς χρησιμοποιείς το τηλέφωνο. Αν κάποιος λέει πως έχει καλή μπαταρία, δε λέει απαραίτητα ψέματα. Πχ εμένα βγάζει 5 - 6,5 ώρες sot και τη βρίσκω τέλεια. Κάποιος άλλος μπορεί να το λιώνει στα παιχνίδια και να βγάζει 2. Για τον ήχο συμφωνώ, δεν είναι καλός για μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις παρτίδες δεν το εψαξα καθόλου, δεν το ήξερα βασικά. Εγώ έχω το κινητό 2 βδομάδες τώρα και είναι 510. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό. Τι παίζει γενικά με τις παρτίδες ?

 

Και να παίζει τώρα τι θα κάνεις; θα το γυρίσεις;

 

Μην τρελαίνεσαι, το λες και μόνος σου ότι δεν έχει κάτι αρνητικό το κινητό. Κοίτα να το χαρείς

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις παρτίδες δεν το εψαξα καθόλου, δεν το ήξερα βασικά. Εγώ έχω το κινητό 2 βδομάδες τώρα και είναι 510. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό. Τι παίζει γενικά με τις παρτίδες ?

 

Είχαν κάποιο θέμα με τις οθόνες όταν φορτίζανε αλλά προφανώς έχει λυθεί με την έκδοση λογισμικού του Μαρτίου και δεν υφίσταται θέμα. Απο την σιγμή που δεν παρατήρησες κάτι, δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ένα θέμα με κιτρινιλα στην οθόνη που επίσης λύνεται με το developers mode on σε ψυχρά χρώματα. Πραγματικά αλλάζει όλη ή εικόνα του κινητού

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόκειται να αγοράσω άμεσα τηλέφωνο, το 16αρι αξίζει στα 230?? Έχω δει huawei p8 και moto x play που είναι κοντά στο στοκ android σα 2ες λύσεις.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο τηλεφωνακι για τα λεφτα του, το εχω καμια βδομαδα.

Αλλα μην τα πετατε ετσι αυτα, θα πεσει κανας φουρνος.

 

Η μπαταρια του ειναι ψιλοτραγικη, οπως και ο ηχος του. Δεν με πειραζει ομως γιατι φορτιζει πανγρηγορα.

 

Καμια θηκη καλη εχετε να προτεινετε απο ebay ή ali;

 

Θελω καμια σιλικονης διαφανη αλλα ποιοτικη και οχι του κιλου.

Πάρε spigen, άψογη εφαρμογή

[ATTACH]65383[/ATTACH]

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόκειται να αγοράσω άμεσα τηλέφωνο, το 16αρι αξίζει στα 230?? Έχω δει huawei p8 και moto x play που είναι κοντά στο στοκ android σα 2ες λύσεις.

 

Φίλε μου επειδή για το p8 το είχα ψάξει πολύ, κατέληξα στο 5Χ γιατί έχει καλύτερη κάμερα, καθαρό λογισμικό και πολύ χαμηλότερο sar. Το p8 θα σου λύσει το μειονέκτημα της κάρτας sd, και θα έχει καλύτερο ηχείο. Για το λογισμικό του είχα ακούσει κάποια παράπονα αλλά από τότε θα έχει πάρει Updates οπότε δεν έχω γνώμη. Ζύγισέ τα.. Από μπαταρία νομίζω τα ίδια είναι

Link to comment
Share on other sites

Πάρε spigen, άψογη εφαρμογή

[ATTACH]65383[/ATTACH]

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aυτες ειναι οι χειροτερες θηκες και μου χαλανε την αισθητικη. Καλυτερα να κυκλοφορω με γυμνο κινητο, παρα με τετοια θηκη-μπαουλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aυτες ειναι οι χειροτερες θηκες και μου χαλανε την αισθητικη. Καλυτερα να κυκλοφορω με γυμνο κινητο, παρα με τετοια θηκη-μπαουλο.

 

Παρόλα αυτά ο φίλος σου πρότεινε ακριβώς ότι ζήτησες... :confused:

Καμια θηκη καλη εχετε να προτεινετε απο ebay ή ali;

 

Θελω καμια σιλικονης διαφανη αλλα ποιοτικη και οχι του κιλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aυτες ειναι οι χειροτερες θηκες και μου χαλανε την αισθητικη. Καλυτερα να κυκλοφορω με γυμνο κινητο, παρα με τετοια θηκη-μπαουλο.

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά ο φίλος σου πρότεινε ακριβώς ότι ζήτησες... :confused:

 

Nαι, αλλα οχι και bumper.

Ειδικα αυτη η διαφανη της Spigen, την ειχα και στο 6p, αλλα την εχω δει και στο 5χ, ειναι τρισαθλια.

Δεν ειναι απλη θηκη, ειναι ολοκληρο γομαρι.

 

Μια απλη διαφανη TPU ηθελα, επρεπε μαλλον να διευκρινησω.

 

Tελικα βρηκα μια Nillkin που φαινεται ποιοτικη, αυτην την εταιρια την εμπιστευομαι με κλειστα ματια.

 

http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-for-LG-Nexus-5X-NILLKIN-Nature-TPU-sillicon-soft-case-for-LG-Nexus-5X/32543596622.html

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ας θυμίσω βέβαια οτι έχουμε ξεχωριστό θέμα για τα αξεσουάρ της συγκεκριμένης συσκευής και παρακαλώ η συζήτηση να συνεχίσει εκεί...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432707

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή για το p8 το είχα ψάξει πολύ, κατέληξα στο 5Χ γιατί έχει καλύτερη κάμερα, καθαρό λογισμικό και πολύ χαμηλότερο sar. Το p8 θα σου λύσει το μειονέκτημα της κάρτας sd, και θα έχει καλύτερο ηχείο. Για το λογισμικό του είχα ακούσει κάποια παράπονα αλλά από τότε θα έχει πάρει Updates οπότε δεν έχω γνώμη. Ζύγισέ τα.. Από μπαταρία νομίζω τα ίδια είναι

 

Ευχαριστώ πολύ!!! Να πω την αλήθεια ο αποθηκευτικός χώρος είναι ένα θέμα αλλά περισσότερο με νοιάζει η έλλειψη 3gb ram που έχει το Ρ8 αλλά και το 6Ρ. Επίσης κάτι για κίτρινη οθόνη πολύ ακούγεται αν και από reviews πρόκειται για ποιοτικό panel.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!! Να πω την αλήθεια ο αποθηκευτικός χώρος είναι ένα θέμα αλλά περισσότερο με νοιάζει η έλλειψη 3gb ram που έχει το Ρ8 αλλά και το 6Ρ. Επίσης κάτι για κίτρινη οθόνη πολύ ακούγεται αν και από reviews πρόκειται για ποιοτικό panel.

 

Τα χρώματα είναι πιο ζεστά ειδικά από AMOLED που είχα πριν (950xl).. Εμένα μου αρέσουν πολύ αλλά σε κάθε περίπτωση υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις για πιο ψυχρά χρώματα..

Τα 3G RAM δεν τα ανέφερα γιατί πολύ απλά δεν μου έχει λείψει RAM.. Μπαταρία λίγο μεγαλύτερη να είχε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...