Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από προσωπική εμπειρία μπορώ να πω ότι αν δεν έχεις επέμβει χοντρά στο σύστημα βάζοντας βγάζοντας πράγματα και εφαρμογές που επεμβαινουν στο σύστημα, η αναβάθμιση χωρίς reset δεν μου έχει δημιουργήσει ποτέ κανένα πρόβλημα. Μιλάμε για 2 χρόνια σχεδόν συνεχών αναβαθμίσεων και τουλάχιστον μιας Major.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

οκ ευχαριστω

ας ερθει με το καλο και θα δω τι θα κανω , αν δεν επειγει ισως το αποφυγω

συγκεκριμενες εφαρμογες εχω που τις "κουβαλαω" χρονια απο προηγουμενα τηλεφωνα , τις μονες προσθαφαιρεσεις που εχω κανει ειναι που δοκιμαζα διαφορες εφαρμογες καμερας μπας και βρω καποια καλυτερη απο την stock της google

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ ευχαριστω

ας ερθει με το καλο και θα δω τι θα κανω , αν δεν επειγει ισως το αποφυγω

συγκεκριμενες εφαρμογες εχω που τις "κουβαλαω" χρονια απο προηγουμενα τηλεφωνα , τις μονες προσθαφαιρεσεις που εχω κανει ειναι που δοκιμαζα διαφορες εφαρμογες καμερας μπας και βρω καποια καλυτερη απο την stock της google

 

Τελικά βρήκες καμία ; Τσέκαρα την Cameringo+ πριν κάτι μέρες και είναι αρκετά καλή μπορώ να πω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκες καμία ; Τσέκαρα την Cameringo+ πριν κάτι μέρες και είναι αρκετά καλή μπορώ να πω

 

την συγκεκριμενη δεν την δοκιμασα , θα την κατεβασω καποια στιγμη

αυτην την στιγμη "δοκιμαζω" την footej και μεχρι στιγμης εχω θετικη αποψη , ειναι η μονη μεχρι στιγμης που βρηκα με χειροκινητη ρυθμιση iso και ταχυτητα κλειστρου (στα επιπλεον + οτι ειναι και ελληνικη)

δοκιμασα την open camera που εχει πολυ μικρη διαφορα με την stock , την cymera που εχει περισσοτερο ρυθμισεις για να "πειραζεις" την φωτογραφιες και πολυ λιγες χειροκινητες ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

την συγκεκριμενη δεν την δοκιμασα , θα την κατεβασω καποια στιγμη

αυτην την στιγμη "δοκιμαζω" την footej και μεχρι στιγμης εχω θετικη αποψη , ειναι η μονη μεχρι στιγμης που βρηκα με χειροκινητη ρυθμιση iso και ταχυτητα κλειστρου (στα επιπλεον + οτι ειναι και ελληνικη)

δοκιμασα την open camera που εχει πολυ μικρη διαφορα με την stock , την cymera που εχει περισσοτερο ρυθμισεις για να "πειραζεις" την φωτογραφιες και πολυ λιγες χειροκινητες ρυθμισεις

 

Θα δοκιμάσω την footej. Όταν ολοκληρώσεις την έρευνα ρίξε μια φωνή :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Κατοχος εδω και 9 μηνες του Nexus 5X, αγορασμενο απο Ελλαδα.

Ολα καλα με τη συσκευη, μεχρι που εντελως ξαφνικα και χωρις προφανη αιτια, σταματησε να λειτουργει το δαχτυλικο αποτυπωμα.

Το πλεον ανησυχητικο ειναι οτι εξαφανιστηκε και ως επιλογη στις Ρυθμισεις/Ασφαλεια.

Υστερα απο αρκετο ψαξιμο στο internet, διαπιστωσα οτι εχουν κ αλλοι το ιδιο προβλημα, αλλα κανεις δεν δινει σαφη αιτιολογια. Η βασικοτερη υποψια ειναι οτι παυει να "αναγνωριζει" η μητρικη τη συσκευη αναγνωσης αποτυπωματος.

 

Επειδη εχω πεσει σε τελμα και προτου αναγκαστω να στραφω σε ψυχοφθορες λυσεις τυπου Arvato, θα εκτιμουσα οποιοδηποτε βοηθεια, προταση, συμβουλη πανω στο προβλημα.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ειχε εμφανιστει κ σε σενα και με update ισιωσε?!

 

Μακαρι.

Ευχαριστω.

Συνήθως χαλάει και δεν φτιάχνει με κανένα Update. Το έχει πάθει φίλος που τρέχει και εικαζουμε ότι το παθαίνει από την υγρασία - ιδρώτα . Είναι Hardware πρόβλημα του αισθητήρα. Πήγαινε procordia ή αν είσαι μακριά ζήτα να έρθει courier να το πάρει. Και στις δύο περιπτώσεις θα ξεμπερδεψεις σφαίρα και θα έχεις πάλι το τηλεφωνακι σου.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη εβδομαδα ευχομαι παιδια θα ερθη η offical 7.0 εκδοση ; Αν θελουμε την Marshmallow αν εχουμε προβληματα πως την ξανα περναμε πισω ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

ο χρηστός και 12 απόστολοι!! αυτο το πράγμα κατασπάραξε την μνήμη... μου φαίνεται οποιος εχει αρκετες εφαρμογές πλεον με το τελευταιο android κατο απο τα 4 gb δεν παει :wacko:

Το ίδιο είχα πει και εγώ, αλλά ένα μήνα με την dp5 δεν είδα διάφορα με την 6. Μπορώ να πω ότι η διαχείριση της μνήμης είναι και λίγο καλύτερη από πρίν

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχα πει και εγώ, αλλά ένα μήνα με την dp5 δεν είδα διάφορα με την 6. Μπορώ να πω ότι η διαχείριση της μνήμης είναι και λίγο καλύτερη από πρίν

 

Και ισχύει. Πολύ καλύτερη βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Για κάμερα εγώ χρησιμοποιώ αυτό το mod και έχω όλα τα καλουδια του 6p.

 

http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/themes-apps/mod-google-camera-t3279714

Link to comment
Share on other sites

Για κάμερα εγώ χρησιμοποιώ αυτό το mod και έχω όλα τα καλουδια του 6p.

 

http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/themes-apps/mod-google-camera-t3279714

 

Το είδα χθες και το έβαλα :P

Link to comment
Share on other sites

Νωρίτερα τελικά το Android 7.0 Nougat. Απο σήμερα ξεκινάνε τα OTA και σε κανα δίωρο φαντάζομαι θα βγουν και τα Factory Images. Για μια βδομάδα δεν το πρόλαβα με το Nexus :P

https://www.angroid.gr/android-news/logismiko/xekinise-diathesi-tou-android-7-0-nougat

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε παιδιά ! Έρχεται σιγά σιγά σε όλους ! Ήδη την πέρασαν αρκετοί.

 

Ακόμη δεν βγήκε ΚΑΝ σε factory images :(

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Δλδ ειχε εμφανιστει κ σε σενα και με update ισιωσε?!

 

Μακαρι.

Ευχαριστω.

 

Ναι είχε φύγει και από τις ρυθμίσεις και έφτιαξε με το patch του Αυγούστου.. Hard reset έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα πριν λίγο και την πέρασα. Έγραφε και καλύτερη μπαταρία μεταξύ άλλον στην περιγραφή :p

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα FlashFire, nrt κλπ πως πάνε με το 7?

Είναι σαν μηνιαίο OTA άραγε ή για να το ξανά rootαρω θα πρέπει να το στήσω από την αρχή?

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...