Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες!Έχει κολλήσει το μην ενοχλείτε και δεν μπορω να το απενεργοποιησω με τιποτα.Υπαρχει καμια λύση;Σε προηγούμενο post ειδα οτι μονο με επαναφορά διορθώθηκε και δεν θελω να κανω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρίσκω το adaway να απενεργοποιείται μόνο του, χωρίς να έχω κάποια εφαρμογή τύπου greenify, παρά μόνο το amplify. Κάποια ιδέα για το λόγο που συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το Adaway περνάει το αρχείο host με τις κατάλληλες τροποποιήσεις και μετά δεν χρειάζεται να τρέχει ή να λειτουργεί. Η δουλειά του είναι να αλλάξει το αρχείο host. Εκτός και αν έχει ανοιχτό το server για να δεις τι καταγραφές γίνονται.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν το περίμενα ότι θα βρω συνάδελφο εδώ. Well done!

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Φέρνω άλλον έναν συνάδελφο σου εδώ σύντομα :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!Έχει κολλήσει το μην ενοχλείτε και δεν μπορω να το απενεργοποιησω με τιποτα.Υπαρχει καμια λύση;Σε προηγούμενο post ειδα οτι μονο με επαναφορά διορθώθηκε και δεν θελω να κανω...

Επειδή σε εμένα έτυχε. Πας system ui tuner και μετά γραμμή κατάστασης και το απενεργοποιεις. Αλλιώς επαναφορά και φτιάχνει. Αυτό έκανα διότι βαριομουν το μονοπάτι που σου έγραψα. Προτιμώ κατευθείαν από την μπάρα ειδοποιησεων.

Link to comment
Share on other sites

Ααααααχ όχι όχι δεν θέλω μπαν.ιο το πήρα πίσω για την κάμερα αλλά για την μπαταρία δε δέχομαι κουβέντα.:lol:

Aν είσαι stock όμως, άτοπο είναι και το πανγρήγορο g2....Καλό μεν αλλά σε ταχύτητα εφάμιλλο του 5Χ δεν παίζει να είναι με την καμία ώστε να το προτείνει κάποιος σαν εναλλακτική πρόταση....και στα 258€....

Θα σου φανεί γελοίο αλλά υπάρχει αντίπαλος με καλύτερη καμερα και μπαταρία και πανγρηγορο το lg g2 στα 258 32αρι που εμφανίστηκε στο σκρουτζ.:)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Σε στοκ μπορώ να έχω στην μπάρα ειδοποιησεων το mute και την απενεργοποιηση των δεδομένων;; όπως σε Samsung;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νεος Nexus launcher!!Θα γίνει διαθέσιμος με το Nougat...ας πάρουμε μια γεύση απο εδώ...είναι 2 απλά apk,o launcher και το fix της gallery.

Εγω τα έβαλα κιόλας.

 

https://drive.google.com/file/d/0BzMGgN-tWY2zOUJZQmozS1BFVEU/view?pref=2&pli=1

https://drive.google.com/file/d/0B1Ym8ab0-ov6R2ZSSWJMNUFhV0U/view?pref=2&pli=1

Link to comment
Share on other sites

Νεος Nexus launcher!!Θα γίνει διαθέσιμος με το Nougat...ας πάρουμε μια γεύση απο εδώ...είναι 2 απλά apk,o launcher και το fix της gallery.

Εγω τα έβαλα κιόλας.

 

https://drive.google.com/file/d/0BzMGgN-tWY2zOUJZQmozS1BFVEU/view?pref=2&pli=1

https://drive.google.com/file/d/0B1Ym8ab0-ov6R2ZSSWJMNUFhV0U/view?pref=2&pli=1

 

Δεν τα ανοίγει φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ανοίγει φίλε μου

 

 

Κάτω απο το βίντεο υπάρχουν όλα τα link και των apks και το zip για όποιον έχει custom recovery.

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

Το Adaway περνάει το αρχείο host με τις κατάλληλες τροποποιήσεις και μετά δεν χρειάζεται να τρέχει ή να λειτουργεί. Η δουλειά του είναι να αλλάξει το αρχείο host. Εκτός και αν έχει ανοιχτό το server για να δεις τι καταγραφές γίνονται.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Απλά βλέπω όταν το ανοίγω να λέει απενεργοποιημένο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aν είσαι stock όμως, άτοπο είναι και το πανγρήγορο g2....Καλό μεν αλλά σε ταχύτητα εφάμιλλο του 5Χ δεν παίζει να είναι με την καμία ώστε να το προτείνει κάποιος σαν εναλλακτική πρόταση....και στα 258€....

 

Κοίτα όταν ανοίγει τις εφαρμογές γρηγορότερα από g4 στο 75% και 90℅ από αλκατελ idol 3 που ειναι εξαπυρηνα και τα είχα Δικά μου όλα μαμά μία χαρά γρήγορο είναι

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όταν ανοίγει τις εφαρμογές γρηγορότερα από g4 στο 75% και 90℅ από αλκατελ idol 3 που ειναι εξαπυρηνα και τα είχα Δικά μου όλα μαμά μία χαρά γρήγορο είναι

 

αυτο που ανοιγει τις εφαρμογες πιο γρηγορα για 1 2 δευτερολεπτα οκ διαφερει απο κινητο σε κινητο αναλογα και τη χρηση που κανει ο κατοχος του. μπορει ενα nexus 5x να ειναι πιο γρηγορο απο ενα αλλο που ειναι υπερφορτωμενο απο εφαρμογες. αλλα σε καθε περιπτωση το g2 δεν προτεινεται σε καποιον που θελει να αναβαθμισει απο το 5x.. ολα υπερ του nexus εκτος φυσικα απο την μπαταρια.οι καμερες πιστευω δεν συγκρινονται καν. οθονη εχει καλυτερη το 5x και γενικα φαινεται η διαφορα οτι το ενα ειναι περσινο κινητο και το αλλο 3ετιας.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ανοιγει τις εφαρμογες πιο γρηγορα για 1 2 δευτερολεπτα οκ διαφερει απο κινητο σε κινητο αναλογα και τη χρηση που κανει ο κατοχος του. μπορει ενα nexus 5x να ειναι πιο γρηγορο απο ενα αλλο που ειναι υπερφορτωμενο απο εφαρμογες. αλλα σε καθε περιπτωση το g2 δεν προτεινεται σε καποιον που θελει να αναβαθμισει απο το 5x.. ολα υπερ του nexus εκτος φυσικα απο την μπαταρια.οι καμερες πιστευω δεν συγκρινονται καν. οθονη εχει καλυτερη το 5x και γενικα φαινεται η διαφορα οτι το ενα ειναι περσινο κινητο και το αλλο 3ετιας.

 

Σαφώς και έχεις δίκιο εν μέρει το προσωπικο τεστ που έκανα σε όλα τα κινητά που δοκιμαζω έχω τις ίδιες εφαρμογές.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την τελευταια pure nexus και δεν έχει ελληνικά στο voice input. Ξανά εγκατέστησαν απο store το Google text to speech αλλά και πάλι τπτ. Πρεπει να κατεβασω κάποια αλλη εφαρμογη;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγεται ένα καινούργιο thread για τις ROM στο 5x? Έδω στο [Επίσημο] μου φαίνεται λίγο off topic και δεν βοηθάει ούτε τους "επίσημους" ούτε τους custom κατόχους των συσκευών.
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου εξηγησετε λιγο το εικονιδιο του σηματος? Το γραφει οταν εχει 3g η 4g? Η οταν ειναι λευκο παει να πει οτι πιανει 3g 4g κατι απο τα 2? Εκτος απο το λευκο χρωμα γινεται και γκρι αυτο τι σημαινει οτι ειναι χαμηλο σημα?gprs? Μετα ειναι και αυτο που δεν εχει καθολου χρωμα που ενταξει λογικα ειναι οτι δεν εχει καθολου σημα.. Απλα εχω κοσμοτε και μενω σε δυσκολο σημειο και δεν εχω δει ποτε να γραφει πχ 4g 3g κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου εξηγησετε λιγο το εικονιδιο του σηματος? Το γραφει οταν εχει 3g η 4g? Η οταν ειναι λευκο παει να πει οτι πιανει 3g 4g κατι απο τα 2? Εκτος απο το λευκο χρωμα γινεται και γκρι αυτο τι σημαινει οτι ειναι χαμηλο σημα?gprs? Μετα ειναι και αυτο που δεν εχει καθολου χρωμα που ενταξει λογικα ειναι οτι δεν εχει καθολου σημα.. Απλα εχω κοσμοτε και μενω σε δυσκολο σημειο και δεν εχω δει ποτε να γραφει πχ 4g 3g κλπ.

 

Εικονίδιο έννοεις τις παύλες σήματος;αν ναι όταν είναι άσπρες έχει σήμα αν γκρι δεν έχει όσο για το 4g 3g κλπ πρέπει να το γράφει δίπλα αν όχι δεν έχεις απλά τα πραγματα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Mε συμπαθας καλά όλα τα άλλα αλλά ή μπαταρία πιο καλή από το τζι2? Σου βγάζει εσένα 17 ώρες αναμονή και 5'30 οθόνη το χ5? Μη τρελαθουμε κιόλας.Φ ιλικα πάντα

Το g2 το έχω ακόμα. Ή φήμη για καλή μπαταρία βγήκε όταν είχε 4.2.2. Με τα τελευταία update το ίδιο μάπα έγινε με όλα τα κινητά της σειράς.

Όπως και να χει το g2 είναι δύο γενιές πίσω σε όλα από το 5x και σε hw αλλά και σε ταχυτητα, snoothness κλπ κλπ Σε μπαταρία ισάξια θα τα χαρακτηριζα αν όχι χειρότερο το g2. Σε κάμερα δεν υπαρχει επαφή

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εικονίδιο έννοεις τις παύλες σήματος;αν ναι όταν είναι άσπρες έχει σήμα αν γκρι δεν έχει όσο για το 4g 3g κλπ πρέπει να το γράφει δίπλα αν όχι δεν έχεις απλά τα πραγματα

 

Ναι τις παυλες εννοω. Μαλιστα οποτε δεν πιανει. Για καλυτερη διαχειρηση μπαταριας ειναι καλυτερα να το εχω στην επιλογη 2g? καπου το ειχα δει οτι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την τελευταια pure nexus και δεν έχει ελληνικά στο voice input. Ξανά εγκατέστησαν απο store το Google text to speech αλλά και πάλι τπτ. Πρεπει να κατεβασω κάποια αλλη εφαρμογη;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Αν εννοείς τη φωνητική πληκτρολόγηση, εγώ έκανα dirty flash την τελευταία Purenexus πάνω από την προηγούμενη και έχω κανονική αναγνώριση ελληνικών (κύρια γλώσσα αγγλικά, δευτερεύουσα ελληνικά).

Link to comment
Share on other sites

Το g2 το έχω ακόμα. Ή φήμη για καλή μπαταρία βγήκε όταν είχε 4.2.2. Με τα τελευταία update το ίδιο μάπα έγινε με όλα τα κινητά της σειράς.

Όπως και να χει το g2 είναι δύο γενιές πίσω σε όλα από το 5x και σε hw αλλά και σε ταχυτητα, snoothness κλπ κλπ Σε μπαταρία ισάξια θα τα χαρακτηριζα αν όχι χειρότερο το g2. Σε κάμερα δεν υπαρχει επαφή

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καταρχάς δε ήταν είναι φήμη και εγώ την έχω στο 4.4.2 γιατί ποτέ δεν πήρε άλλη αναβάθμιση μέσω ότα που είναι και ή πιο σωστή.οσο για το hw ?τι σημασία έχει είναι ανόητο την στιγμή που το τηλέφωνο ανοίγει σαϊτ στο μπαμ όπως και όλες τις εφαρμογές πλοήγηση απροβληματιστη .Όλα τα υπόλοιπα είναι θέμα μάρκετινγκ για εμάς τα κοροιδα εξαιρούνται οι φίλοι που όλη μέρα βγάζουν τα μάτια τους στα παιχνίδια που ναί εκεί θέλει σούπερ ντουπερ ντουπερ επεξεργαστές και καρτες γραφικων.

Και σου είπα ναι για καμερα έχεις δίκιο αλλά για μπαταρία επειδή και γω το εχω ακόμα στην κιτ κατ όπως έγραψα και φυσικά δεν παίζεται ή μπαταρία.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δε ήταν είναι φήμη και εγώ την έχω στο 4.4.2 γιατί ποτέ δεν πήρε άλλη αναβάθμιση μέσω ότα που είναι και ή πιο σωστή.οσο για το hw ?τι σημασία έχει είναι ανόητο την στιγμή που το τηλέφωνο ανοίγει σαϊτ στο μπαμ όπως και όλες τις εφαρμογές πλοήγηση απροβληματιστη .Όλα τα υπόλοιπα είναι θέμα μάρκετινγκ για εμάς τα κοροιδα εξαιρούνται οι φίλοι που όλη μέρα βγάζουν τα μάτια τους στα παιχνίδια που ναί εκεί θέλει σούπερ ντουπερ ντουπερ επεξεργαστές και καρτες γραφικων.

Και σου είπα ναι για καμερα έχεις δίκιο αλλά για μπαταρία επειδή και γω το εχω ακόμα στην κιτ κατ όπως έγραψα και φυσικά δεν παίζεται ή μπαταρία.

Η καλή μπαταρία στο g2 ήταν στην jellybean 4.2.2 έκδοση.

Η πιο γρήγορη έκδοση του g2 ήταν με kitkat 4.4.2 αλλα με κακή μπαταρία.

Με την lollipop 5.0.2 η μπαταρία βελτιώθηκε(απο την kitkat) μαζί με το smoothnes των γραφικών και η εμπειρία χρήσης είναι πολύ καλή. Παρόλα αυτά η kitkat σε απόλυτους αριθμούς ήταν πιο γρήγορη οσο παράξενο και αν ακούγεται.

Ακόμα το g2 είναι μια αξιόλογη συσκευή(την εχω ακόμα)που θα υπερακαλυψει οχι μόνο τον μέσο χρήστη...αλλα η τεχνολογία προχωράει και αυτο είναι γεγονός. Σίγουρα το μάρκετινγκ παίζει μεγάλο ρόλο και τα 1-2 δεύτερα διάφορα στο άνοιγμα των εφαρμογών δεν έχουν μεγάλη σημασία για όλους μας,γι αυτό ο καθένας κάνει έρευνα αγορά και επιλέγει αυτό που του ταιριάζει-αρέσει.Και για το τέλος αυτό με την αναβάθμισή μέσο ota οτι "είναι το πιο σωστό" δεν ισχύει.Επισημη αναβάθμισή μπορεί να γίνει και απο το επίσημο λογισμικό της εκάστοτε εταιρίας μέσω ηλεκτρονικού υπολογιστή.

Φιλικά.

 

Ας μιλήσουμε πλέον για το 5x οπως είναι και ο τίτλος του θέματος.

Sorry και παλι για το offtopic.

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

Εχω Du rom και elementalx kernel. Δεν μου δουλευει το bluetooth. Μολις παω να στειλω βγαζει μηνυμα η εφαρμογη τερματιστηκε εχει παρατηρησει κανεις κατι παρομοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλώς σας βρηκα,καινούργιος κάτοχος του 5x προέρχομενος από το mi4,ακόμα δεν έχω σχηματίσει πληρη εικόνα για το κινητό και αν άξιζε η μεταβαση.τεσπα 2 ερωτήσεις έχω για αρχη : πως μπορώ να αλλάξω την σειρά των screen buttons (το back θέλω να πάει από την δεξιά πλευρά) και πώς απενεργοποίωτην δόνηση από τα screen buttons.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλώς σας βρηκα,καινούργιος κάτοχος του 5x προέρχομενος από το mi4,ακόμα δεν έχω σχηματίσει πληρη εικόνα για το κινητό και αν άξιζε η μεταβαση.τεσπα 2 ερωτήσεις έχω για αρχη : πως μπορώ να αλλάξω την σειρά των screen buttons (το back θέλω να πάει από την δεξιά πλευρά) και πώς απενεργοποίωτην δόνηση από τα screen buttons.

1. Σύνδρομο Samsung; (αστείο μη βαράτε) δεν γίνεται. 2. Ρυθμίσεις, ήχοι, άλλοι ήχοι.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...