Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού είσαι στην 7, ναι θα τα σβήσει όλα. Όταν κάνεις ρουτ το κινητό, βγάζει ένα μήνυμα όταν κάνει boot. Δεν είναι τιποτα για να σε απασχολεί, απλά εκείνη τη στιγμή που θα κάνει το boot, εσύ δεν θα πατησεις το Power button. Λύση Δεν ξέρω αν υπάρχει. Εγώ δεν το δίνω σημασία, μιας και κρατάει μόλις 2 δευτερόλεπτα.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

 

Όμορφα, μακάρι να πάνε όλα καλά :P

 

Btw τι rom προτείνετε ; Σε είχα ρωτήσει πριν πολλές μέρες αν λέει η DU μιας που την είχα σε παλιότερη συσκευή, αλλά βλέπω πως πολλοί προτιμούν κάτι PureNexus κτλπ.

 

ΕDIT: Το root ήταν γελοίο τελικά, τσάμπα ανησυχούσα. Thanx για τις απαντήσεις !

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήρθε το usb cable σήμερα και λέω να κάνω root.

Βρήκα αυτό εδώ https://www.search4roots.com/how-to-easily-root-lg-nexus-5x/ το έχει δοκιμάσει κανείς;

Φίλε ποιο καλώδιο πήρες?

Εγώ πάντως με του G5 δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα στο λαπ τοπ....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ποιο καλώδιο πήρες?

Εγώ πάντως με του G5 δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα στο λαπ τοπ....

 

Αυτό εδώ φίλε μου http://www.banggood.com/BlitzWolf-3A-Double-sided-Reversible-USB-to-Type-C-3_33ft1m-Data-Cable-p-1051395.html

Link to comment
Share on other sites

 

Το παραγγειλα...για να δούμε,το είδε με το που το συνδεσες ή ήθελε ρυθμίσεις στην διαχείριση συσκευών;.Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα...για να δούμε,το είδε με το που το συνδεσες ή ήθελε ρυθμίσεις στην διαχείριση συσκευών;.Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Απευθείας χωρίς κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μου κόλλησε το μην ενοχλειτε. Ξέρει κάποιος πως απενεργοποιηται

 

Πάτα το αντίστοιχο toggle και απενεργοποίησε το πάνω δεξιά από τον "διακόπτη".

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το αντίστοιχο toggle και απενεργοποίησε το πάνω δεξιά από τον "διακόπτη".

 

Μπορείς να με κατευθυνεις με περισσότερη λεπτομέρεια. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να με κατευθυνεις με περισσότερη λεπτομέρεια. Ευχαριστώ

 

Κατεβαζεις το συρταρι των ειδοποιησεων και πατας στο μην ενοχλειτε και μετα πανω δεξια.

Στα εχω μαρκαρει με κοκκινο κυκλο.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το συρταρι των ειδοποιησεων και πατας στο μην ενοχλειτε και μετα πανω δεξια.

Στα εχω μαρκαρει με κοκκινο κυκλο.

 

Είδα το signature σου και είπα να ρωτήσω. Πόσο σου κρατάει η μπαταρία με pure nexus και elemental kernel; Έκανα το ιδιο setup πριν λίγη ώρα

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τη χρηση....με αρκετο 4g και browsing θα εχω σχεδον παντα 3.00-3.30 ωρες sot.

Με φωτεινοτητα τερμα και adaptive brightnes ενεργοποιημενο.

Εχω φτασει περιπου με την παραπανω χρηση αλλα πιο συγκρατιμενη τη φωτεινοτητα μεχρι και 4.20 ωρες sot.

Εχει τυχη να βγαλω και κατω απο 3 ωρες παντως :p

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τη χρηση....με αρκετο 4g και browsing θα εχω σχεδον παντα 3.00-3.30 ωρες sot.

Με φωτεινοτητα τερμα και adaptive brightnes ενεργοποιημενο.

Εχω φτασει περιπου με την παραπανω χρηση αλλα πιο συγκρατιμενη τη φωτεινοτητα μεχρι και 4.20 ωρες sot.

Εχει τυχη να βγαλω και κατω απο 3 ωρες παντως :p

 

Μια χαρούλα. Έχεις τίποτα θέματα με random reboots κτλπ; Διαβάζω στο xda πως έχουν αρκετοί :P

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα δύο αλλά μάλλον έφταιγε το viper4android το οποίο το βάλει εγώ πειραζοντας και κάποια άλλα αρχεία για να δουλέψει.

Τα είχα και με τη stock όμως, οπότε παίζει να είναι και κάποια εφαρμογή που έχω.

Πάντως τώρα με το τελευταίο update της pure nexus και ένα zip με το viper που βρήκα είμαι 5 μέρες up χωρίς πρόβλημα.... Θα δείξει....

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το συρταρι των ειδοποιησεων και πατας στο μην ενοχλειτε και μετα πανω δεξια.

Στα εχω μαρκαρει με κοκκινο κυκλο.

 

Στο συρτάρι των ειδοποιησεων είναι μόνιμα τικαρισμενο το μην ενοχλειτε και δεν ξεκολλα. Όταν εννοείς μετά πάνω δεξιά εννοείς τον χρήστη;;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση. Το συρτάρι των ειδοποιήσεων υπαρχεί δυνατότητα να το κατεβάζω και με ένα slide?

 

Γίνεται με την Pro έκδοση του nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Στο συρτάρι των ειδοποιησεων είναι μόνιμα τικαρισμενο το μην ενοχλειτε και δεν ξεκολλα. Όταν εννοείς μετά πάνω δεξιά εννοείς τον χρήστη;;

 

Οχι εκει που σου εχω τον κοκκινο κυκλο.

Αλλα αμα δεν μπορεις να πατησεις το μην ενοχλειτε δεν μπορεις να πας στην δευτερη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εκει που σου εχω τον κοκκινο κυκλο.

Αλλα αμα δεν μπορεις να πατησεις το μην ενοχλειτε δεν μπορεις να πας στην δευτερη επιλογη.

 

Αυτο που λες το έκανα και εγώ πριν όταν όλα ήταν κανονικά. Τώρα είναι μόνιμα τικαρισμενο το μην ενοχλειτε και δεν ξεκολλα. Λες να κάνω επαναφορά εργοστασιακων;; απλά βαριέμαι ξανά το στήσιμο από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Αυριο λογικα θα εχω και εγω το nexus 5x και θελω να ρωτησω γενικα σαν συσκευη τι ακριβως λεει γιατι διαβαζω διαφορα....

Μετα απο σχεδον 3 χρονια παλι επιστρεφω σε nexus

Απ οτι εχω καταλαβει η μπαταρια του δεν ειναι και το δυνατο του σημειο αλλα με ενα power bank πιστευω οτι φτιαχνει η κατασταση.

Εμενα με ενδιαφερει να μην εχω προβληματα με κοληματα.....

Και φυσικα κατι που εχω ρωτησει και ακομα δεν εχω αρει απαντηση εχει να κανει με μια θηκη που θα προστατευει οσο το δυνατο περισσοτερο απο νερο και σκονη....

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μονο αν το βαλεις σε αδιαβροχη θηκη

 

Μα το θεμα ειναι αν υπαρχει αδιαβροχη θηκη για το 5x

Δεν εχω βρει πουθενα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...