Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά,υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώνω το κινητό,ενω βρίσκεται ακουμπισμένο σε τραπέζι,χωρίς να πληκτρολογώ πιν ή μοτίβο κάθε φορα?Είναι πολύ σπαστικό να πρέπει να το κάνω κάθε φορα που λαμβάνω κάτι...Δηλαδή ή θα πρέπει να το σηκώνω καθε 3 και λίγο και να το ξεκλειδώνω με το imprint ή να πληκτρολογώ συνέχεια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά,υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώνω το κινητό,ενω βρίσκεται ακουμπισμένο σε τραπέζι,χωρίς να πληκτρολογώ πιν ή μοτίβο κάθε φορα?Είναι πολύ σπαστικό να πρέπει να το κάνω κάθε φορα που λαμβάνω κάτι...Δηλαδή ή θα πρέπει να το σηκώνω καθε 3 και λίγο και να το ξεκλειδώνω με το imprint ή να πληκτρολογώ συνέχεια?

Αν θες να έχεις imprint, δεν γίνεται.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώνω το κινητό,ενω βρίσκεται ακουμπισμένο σε τραπέζι,χωρίς να πληκτρολογώ πιν ή μοτίβο κάθε φορα?Είναι πολύ σπαστικό να πρέπει να το κάνω κάθε φορα που λαμβάνω κάτι...Δηλαδή ή θα πρέπει να το σηκώνω καθε 3 και λίγο και να το ξεκλειδώνω με το imprint ή να πληκτρολογώ συνέχεια?

 

Και εγώ δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο. πχ το τέλειο είναι αυτό που κάνουν τα Motorola που απλά περνάς το χέρι από πάνω και εμφανίζονται τα Notifications (προφανώς από τον proximity sensor). Τόσο απλό και τόσο λειτουργικό! Υποθέτω ότι υπάρχει πατέντα της Moto για αυτό και δεν το έχω δει αλλού

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να έχεις imprint, δεν γίνεται.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Και εγώ δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο. πχ το τέλειο είναι αυτό που κάνουν τα Motorola που απλά περνάς το χέρι από πάνω και εμφανίζονται τα Notifications (προφανώς από τον proximity sensor). Τόσο απλό και τόσο λειτουργικό! Υποθέτω ότι υπάρχει πατέντα της Moto για αυτό και δεν το έχω δει αλλού

 

Έχει κάτι αντίστοιχο με αυτό της Motorola,στο μενού της προβολής αν πάς,έχει το 'οθόνη ambient'.Πέραν απο αυτό πάντως,δεν έιναι καθόλου πρακτικό να χρειάζεται να πληκτρολογείς πιν ή μοτίβο ,κάθε φορά που θέλεις να ξεκλειδώσεις το κινητό χωρίς το imprint...:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το smart lock για να ξεκλειδωνει αυτόματα το τηλέφωνο πχ. με βάση την τοποθεσία.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ εδώ και μερικές ώρες... Έρχομαι από G3 και απλά έχω μείνει άφωνος. Android σε επίπεδο iOS πρώτη φορά βλέπω. Με 260 ευρώ που έδωσα νιώθω σαν να το έχω κλέψει... Απίστευτο κινητό

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι, αλλά του λείπει 1 gb ram.

Και λίγες εκατοντάδες mAh.

Σκόπιμα "κουσούρια", κατά τη γνώμη μου, για να μη κλάψουν πολύ ακριβότερες προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι, αλλά του λείπει 1 gb ram.

Και λίγες εκατοντάδες mAh.

Σκόπιμα "κουσούρια", κατά τη γνώμη μου, για να μη κλάψουν πολύ ακριβότερες προτάσεις.

Όπως τα λες είναι. Και γω θα ήθελα το κάτι παραπάνω, αλλά είμαι καλυμμένος και με αυτό! Απόλυτα ικανοποιημενος από τη συσκευή.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κακά τα ψέμματα οποιαδήποτε android συσκευή ειναι τοσο καλή οσο το software implementation. Οποίος δεν εχει ζήσει με τα σκουπίδια bloat ware των δήθεν καλών κατασκευαστών δεν μπορεί να καταλάβει......το Nexus 5x ειναι μια χαρά με 2 γίγα γιατί ειναι optimized το λειτουργικό. Πρώτες δικές μου εντυπώσεις ειναι οτι το κινητακι σπέρνει στην κυριολεξία. Το imprint ειναι απο άλλο πλανήτη. Στα αρνητικά του βέβαια καταλεγεται οτι είχε μέσα διπλό USB-c και με ανάγκασε να αγοράσω και καλώδιο USB-c σε κανονικό USB γιατί θα πέταγα δυο εξαιρετικά power banks αλλα και ένας φοβερό φορτιστή. Επισης (ήμαρτον) δεν είχε ακουστικά μέσα (και πάλι ευτυχώς εχω τα εξαιρετικά του LG G3 ) . Απο functions που μου λείπουν αλλα καταλαβαίνω γιατί δν έχουν συμπεριληφθεί ειναι το ραδιόφωνο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κακά τα ψέμματα οποιαδήποτε android συσκευή ειναι τοσο καλή οσο το software implementation.

Αυτό ακριβώς. Για κάποιους (γενικά μιλάω) είναι δύσκολο να το αντιληφθούν και μένουν στα specs . Each to his own

Προφανώς όλοι θα δούμε τα specs, αλλά μη μένουμε εκεί

 

Καλημέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εδώ δεν υπάρχει πλέον το 32αρι . Για εμένα το 16αρι δεν ήταν πρόβλημα γιατί χρησιμοποιώ πολλά cloud services οπότε ακόμη και μετά από όλες τις εφαρμογές μου έχουν μείνει καθαρά 6 γιγα. Σαν κάποιος φίλος γνωρίζει μόνο πως μπορώ να κάνω claim τα 100 GB από το Google drive θα του ήμουν υποχρέος

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εδώ δεν υπάρχει πλέον το 32αρι . Για εμένα το 16αρι δεν ήταν πρόβλημα γιατί χρησιμοποιώ πολλά cloud services οπότε ακόμη και μετά από όλες τις εφαρμογές μου έχουν μείνει καθαρά 6 γιγα. Σαν κάποιος φίλος γνωρίζει μόνο πως μπορώ να κάνω claim τα 100 GB από το Google drive θα του ήμουν υποχρέος

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Νομίζω ήταν από το security Check και έχει λήξει. Αλλά προσπάθησε. Επίσης μπορείς να τσιμπησεις 1ΤΒ για δύο χρόνια από το Google maps αν γίνεις local guide.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς περάσει την τελευταία έκδοση της pure nexus? Εγώ που έχω ήδη αυτή του Απριλίου, την φλασάρω από πάνω χωρίς τα wipes?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει κανείς περάσει την τελευταία έκδοση της pure nexus? Εγώ που έχω ήδη αυτή του Απριλίου, την φλασάρω από πάνω χωρίς τα wipes?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφού πρόκειται για αναβάθμιση της ίδιας μπορείς ναι εκτος και αν αναφέρει κάτι διαφορετικό ο developer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τραβηξα 4κ εσωτερικου χωρου και πραγματικα ειναι παρα πολυ καλο!ελαχιστο θορυβο!!!!! επειδη ειχα δει και απο το s6 φιλου μου και απο iphone 6s apo to 5χ ειναι καλυτερο!! φοβερη δουλεια σε φωτο και βιντεο! μονο ο ηχος ειναι μονοφωνικος...παραξενο! μπορουμε να βγαλουμε με στερεο ηχο? και αυτο παιδια να μην εχει επιλογη για 1080p 60 fps ειναι λιγο κουλο!αν ειχε και ois στο βιντεο θα ηταν πραγματικα ολα τα λεφτα!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο οικονομική θήκη κ μεμβράνη τι θα προτείνατε; Εχω δει τη θηκη της LG και κατι διάφανες 4smarts μαζί με μεμβράνη που έχει το eshop.. Καμια γνώμη;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια χαρά ειναι και αυτές απλα να εχεις υπόψιν οτι οι πολύ οικονομικές λύσεις... το δείχνουν κιόλας οτι ειναι οικονομικές με οτι αυτό συνεπάγεται όσον αφορά την εμφάνιση τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο οικονομική θήκη κ μεμβράνη τι θα προτείνατε; Εχω δει τη θηκη της LG και κατι διάφανες 4smarts μαζί με μεμβράνη που έχει το eshop.. Καμια γνώμη;

 

Nillkin Nature θήκη σιλικόνης και Nillkin Tempered Glass έχω εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

και εγώ υποψήφιος αγοραστής (περιμένω το 32άρι να έρθει σε stock). Διάβασα σήμερα κάποια αναλυτικα review από άτομα που το είχαν καιρό και σχεδόν όλοι (πχ στο androidcentral) αναφέρουν ως σημαντικό αρνητικό το γενικότερο lagging στα apps. Εσείς που το έχετε καιρό το έχετε διαπιστώσει; Είναι θέμα software/drivers δηλαδή κάτι που update θα το διορθώσει ή το έχει κάνει ήδη; Είναι λίγο περίεργο αυτό για stock android. Ευχαριστώ και συγγνώμη εκ των προτέρων αν έχει αναφερθεί το θέμα αλλού, προσπάθησα να διαβάσω τις περισσότερες σελίδες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν υπάρχει αυτο . Είμαι ιδιοκτητης κΙ όποτε θέλεις ειναι διαθέσιμο το κινητό να το δεις

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν υπάρχει αυτο . Είμαι ιδιοκτητης κΙ όποτε θέλεις ειναι διαθέσιμο το κινητό να το δεις

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ευχαριστώ! 'Οχι σε πιστεύω :) Δε ξέρω γιατί το αναφέρουν τόσο πολύ ως θέμα στα τεχνικά forums. Ίσως να το έχουν φορτώσει με άπειρα applications ή απλά μπορεί να ήταν θέμα που το έφτιαξε κάποιο update.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...