Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sorry αν ειμαι offtopic θέλω να ρωτήσω αν κάποιος θέλει να μου στείλει λεφτά απο εξωτερικό με ποιόν τρόπο γίνεται?

μπορεί να τα στείλει απευθείας σε τραπεζικό λογαριασμό?αν όχι μπορεί να τα στείλει σε paypal ή κάποια άλλη εταιρεία που να χρεώνει λιγότερα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

sorry αν ειμαι offtopic θέλω να ρωτήσω αν κάποιος θέλει να μου στείλει λεφτά απο εξωτερικό με ποιόν τρόπο γίνεται?

μπορεί να τα στείλει απευθείας σε τραπεζικό λογαριασμό?αν όχι μπορεί να τα στείλει σε paypal ή κάποια άλλη εταιρεία που να χρεώνει λιγότερα?

 

Σε τραπεζικο λογαριασμό με την μεγαλύτερη χρεωση (3 η 4 ευρω για εξοδα εισερχόμενου εμβασματος) μεσω revolut με καμία χρεωση.Τα φορτώνει αυτος στο δικο του revolut απο την ξενη καρτα που εχει δωρεάν και στα μεταφέρει στο δικο σου revolut.Πας σε ενα ΑΤΜ και περνεις ολο το ποσο δωρεαν!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει γραφτεί κάπου στο forum αλλά η Skill έχει δικό της λογαριασμό στην Alpha Bank και στη τράπεζα Πειραιώς.

 

Μπορείτε να μεταφέρετε χρήματα από Ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό στο λογαριασμό της Skrill στην Alpha Bank ή στη Πειραιώς, μετά από 3-5 μέρες η Skrill θα πιστώσει τα χρήματα στη Skrill κάρτα σας και με αυτή μπορείτε να κάνετε αγορές ή να τη συνδέσετε με άλλες υπηρεσίες (πχ Revolut ή LeuPay) και να μεταφέρετε χρήματα από τη μια κάρτα στην άλλη.

Edited by Braker
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει γραφτεί κάπου στο forum αλλά η Skill έχει δικό της λογαριασμό στην Alpha Bank και στη τράπεζα Πειραιώς.

 

Μπορείτε να μεταφέρετε χρήματα από Ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό στο λογαριασμό της Skrill στην Alpha Bank ή στη Πειραιώς, μετά από 3-5 μέρες η Skrill θα πιστώσει τα χρήματα στη Skrill κάρτα σας και με αυτή μπορείτε να κάνετε αγορές ή να τη συνδέσετε με άλλες υπηρεσίες (πχ Revolut ή LeuPay) και να μεταφέρετε χρήματα από τη μια κάρτα στην άλλη.

 

Ειχε βαλει τον λογαριασμο της alpha οταν δεν μπορουσες να κανεις μεταφορα στον λογαριασμο της πειραιως.Τωρα μπορεις κανονικα να ξανακανεις μεταφορες σε εκεινον τον λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

Την πειραιως την ειχανε βγαλει επειδη η πειραιως ειχε βγαλει απο το e-banking την επιλογη πληρωμη τιμολογιου μεσω cla. τωρα που η πειραιως ξαναεβαλε αυτη την επιλογη την ξαναβαλε στο σαιτ της η σκριλλ. Ειναι γνωστο απο παλια οτι προτιμαει την πειραιως απο την αλφα η σκριλλ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έκανα μια αγορά την Παρασκευή με revolut μέσω paypal preapproved payment. Στο revolut λέει είναι εκκρεμής η πληρωμή. Στο paypal λέει ότι ολοκληρώθηκε. Εμένα ακόμα απόδειξη δεν μου έστειλε το paypal. Και στα 2 το πόσο έχει αφαιρεθεί. Τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,γνωριζει καποιος-α ποια ισοτιμια (E/$) συμφερει ,της skrill ή της leupay για αγορα μεσω paypal?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να συναλλάσω μεγάλα ποσά με revolut; Πχ 10000€; Τί ακριβώς ειναι η revolut; Κάρτα μόνο ή κάποια τράπεζα; Ή συνεργάζεται με κάποια τράπεζα κι αν ναι με ποια; Edited by Angelos1914
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να συναλλάσω μεγάλα ποσά με revolut; Πχ 10000€; Τί ακριβώς ειναι η revolut; Κάρτα μόνο ή κάποια τράπεζα; Ή συνεργάζεται με κάποια τράπεζα κι αν ναι με ποια;

Το ερώτημα είναι πως θα στείλεις τα χρήματα αυτά στην καρτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,γνωριζει καποιος-α ποια ισοτιμια (E/$) συμφερει ,της skrill ή της leupay για αγορα μεσω paypal?

Leupay

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πως θα στείλεις Τωσα χρήματα στην καρτα?Αν μπορεις στειλε αφοβα ειναι εγγυημενη η Revo

 

1.000€ τον μήνα από κάθε τράπεζα σε 2 μήνες 10,000

Link to comment
Share on other sites

Όπως εξηγεί ο soleman το επιβεβαίωσα και από αλλού αυτό ότι δλδ μπορούμε να φορτώνουμε από όσους διαφορετικούς λογαριασμούς έχουμε στο όνομά μας μέχρι χίλια ευρώ από τον καθένα ανά μήνα πχ 2 λογαριασμούς 2000€, 4 λογαριασμούς 4000€ κ.ο.κ. Και με 1 μόνο ευρώ χρέωση μεταφοράς ποσού μεσω e-banking. Edited by Angelos1914
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και έχει δίκιο ο soleman. Είναι γνωστό και απολύτως ξεκάθαρο από τότε που στέλναμε 500€ το μήνα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα και εγώ revolut λογαριασμό πριν μια βδομάδα περίπου και σήμερα μου ήρθε και ή κάρτα. Εκανα και την τέταρτη ένα εμβάσμα από alpha bank που έχω και τα λεφτά δεν πήγαν ακόμα. Εβαλα και το reference number για αιτιολογία και ότι άλλο ζητούσε. Πότε περίπου θα πάνε στην revolut πιστεύεται εσείς?
Link to comment
Share on other sites

3 εργασιμες θελουν περιπου. οποτε αν οχι σημερα, δευτερα (το πολυ τριτη) θα ειναι διαθεσιμα

 

 

πλεον ρεβολουτ μπορουμε να φορτωσουμε απευθειας απ την καρτα της τραπεζης; ειδα μια ενημερωση στα γρηγορα αλλα δε την προσεξα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα και εγώ revolut λογαριασμό πριν μια βδομάδα περίπου και σήμερα μου ήρθε και ή κάρτα. Εκανα και την τέταρτη ένα εμβάσμα από alpha bank που έχω και τα λεφτά δεν πήγαν ακόμα. Εβαλα και το reference number για αιτιολογία και ότι άλλο ζητούσε. Πότε περίπου θα πάνε στην revolut πιστεύεται εσείς?

 

Μαλλον σημερα το βραδυ θα τα εχεις στον λογαριασμο σου :)

Link to comment
Share on other sites

3 εργασιμες θελουν περιπου. οποτε αν οχι σημερα, δευτερα (το πολυ τριτη) θα ειναι διαθεσιμα

 

 

πλεον ρεβολουτ μπορουμε να φορτωσουμε απευθειας απ την καρτα της τραπεζης; ειδα μια ενημερωση στα γρηγορα αλλα δε την προσεξα

απο ελληνική καρτα;;; ;;

 

 

γιατι απο ξενη γίνεται καιρό τωρα και το εχω κάνει πολλές φορές.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

απο ελληνικη(συγκεκριμένα εθνικης, αλφα ή πειραιως θελω να μάθω)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Οχι. Δεν μπορουμε λογω capital control

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

κατι για χαλαρωση ειδα και ανοιγμα αγορων-χρηση ελληνικων καρτων απευθείας. για αυτο ρωτησα :)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατι για χαλαρωση ειδα και ανοιγμα αγορων-χρηση ελληνικων καρτων απευθείας. για αυτο ρωτησα :)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Χαλάρωση έγινε,αλλά ακόμα φόρτιση στην revolut δεν άνοιξε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...